PDA

Επιστροφή στο Forum : ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ



Sakkas Takis
05-02-04, 13:25
Οταν εχεις κανει αιτηση δηλωνοντας οτι θελεις οι τεχνικοι του ΟΤΕ να κανουν την εγκατασταση πως μπορεις να μαθεις αν εχει ξεκινησει η διαδικασια ?Καθεσε και περιμε νεις? Κανα χρησιμο τηλεφωνο ?

GeorgeH
05-02-04, 18:45
Παιρνεις το 134 και σε τσεκαρουν στο pc (ο εκαστοτε εργαζομενος που απαντα στο τηλεφωνο εχει και δικο του pc προσεξε!!).Αν εισαι τυχερος και το pc δουλευει κομπλε τοτε θα σου πει ειτε να περιμενεις κι αλλο,ειτε οτι αυριο μεθαυριο κτλπ.... Αν αλλαξες γνωμη για την εγκατασταση τοτε εκει νομιζω παιρνεις και το ακυρωνεις.

Sakkas Takis
06-02-04, 11:01
Πηρα 134 και μου λενε οτι δεν βλεπουν καν την αιτηση μου.
5 ηημερες εχουν περασει
Γ***ω τον ΟΤΕ τους πια
Ντροπη

GeorgeH
06-02-04, 14:29
Πηγαινε στο τοπικο υποκαταστημα της περιοχης σου και πεστους τι εγινε και αν ακομα δεν βρισκουν την ακρη τοτε κανε καινουρια.Κοιτα συνηθως οσοι παλευουν τηλεφωνικα ή ονλαιν τρωνε πακετο... Εγω μεσω 134 αλλα γυρω στο σεπτεμβρη περιμενα γυρω στους 2 μηνες.Οσοι πηγαν σε ΟΤΕ καταστημα, υπεγραψαν την αιτηση(αν υπηρχε διαθεσιμοτητα),πηραν το σπλιτερ και το μοντεμ και μεσα σε 12 εργασιμες σου ενοργοποιουν τη γραμμη.Αν εισαι τυχερος μπορει και την επομενη να σερφαρεις με DSL.Good Luck m8!

Sakkas Takis
06-02-04, 14:41
Φυσικα υπεγραψα αιτηση .Ουτε spliter ουτε μοντεμ πηρα ουτε ξερουν αν υπαρχουν διαθεσιμες πορτες .Απιστευτοι ανθρωποι.ΟΤΕ Καλαματας.

GeorgeH
06-02-04, 14:48
Κατω απο τ'αυλακι ε??Κι εγω καταγωγη απο νομο Ηλειας εχω, αν και δε νομιζω αυτο να σε κανει να αισθανεσαι καλυτερα σωστα?Τι να σου πω τωρα,στην επαρχια τα πραγματα ειναι λιγο διαφορετικα... Ειναι πιο χωριο φαση... Αν και αυτο δεν ειναι απαραιτητα αρνητικο!Ο θεος βοηθος φιλε...

kmike
06-02-04, 23:37
Sakkas Takis,
Ξεκίνησα την ίδια ακριβώς διαδικασία με εσένα στις 20/1.
Παρήγγειλα το JetSpeed 500. H πρώτη παρατήρηση που έχω να κάνω είναι ότι η αίτηση σου λογικά θα έπρεπε να υπάρχει. Να τους πάρεις και αύριο τηλέφωνο και αν δεν βρεις άκρη πήγαινε στον ΟΤΕ μήπως τυχόν έχει απορριφθεί η αίτηση σου.
Πάντως, αν κρίνω και από την δική μου περίπτωση, τα συνεργεία αργούν. Εγώ ακόμα δεν έχω modem και σήμερα που πήρα να ρωτήσω στο 134 τι γίνεται, μου είπαν ότι η γραμμή μου είναι έτοιμη και να πάρω στο 1500 (τα συνεργεία) για επιπλέον πληροφορίες για το modem και την εγκατάσταση.
Από εκεί μου είπαν ότι ο εξοπλισμός μου (θα γράφει και το ονομά μου πάνω; :) ) δεν έχει έρθει ακόμα.
Ρώτησα αν υπάρχει έλλειψη modem/φίλτρων και μου είπέ:" όχι...απλά υπάρχουν πολλές αιτήσεις και δεν έχει έρθει ακόμα για σένα".
Από που έρχεται και αν έρχονται ένα ένα κατόπιν παραγγελίας δεν το κατάλαβα.
Φαντάζομαι ότι στην Καλαμάτα θα είναι καλύτερα τα πράγματα. Απλά στο λέω για να σε προετοιμάσω. Πολλοί χρήστες στο forum που δεν ζήτησαν εγκατάσταση από τον ΟΤΕ καθάρισαν πιο γρήγορα. Όπως και εγώ θα είχα καθαρίσει αν δεν είχα ζητήσει εγκατάσταση από τον ΟΤΕ και έιχα βρει modem.
Αυτά :wink:

@ ADSLgr.com All rights reserved.