PDA

Επιστροφή στο Forum : DSLAM Τερψιθέας Γλυφάδας



thourios
21-08-10, 23:45
Ξαφνικά η 24άρα έγινε "8άρα". Από σήμερα το μεσημέρι μετά από ολιγόλεπτη διακοπή έχω:

DSL Status: Connected
DSL Modulation Mode: ADSL2+
DSL Path Mode: Interleaved
Downstream Rate: 7427 kbps
Upstream Rate: 459 kbps
Downstream Margin: 9 db
Upstream Margin: 10 db
Downstream Line Attenuation: 28 db
Upstream Line Attenuation: 6.5 db
Downstream Transmit Power: 11 db
Upstream Transmit Power: 21 db

:down:

Τι να παίζει ρε παιδιά;


:hmm:

valen_gr
22-08-10, 02:22
τηλεφωνο εχεις?

deniSun
22-08-10, 09:06
Ξαφνικά η 24άρα έγινε "8άρα". Από σήμερα το μεσημέρι μετά από ολιγόλεπτη διακοπή έχω:

DSL Status: Connected
DSL Modulation Mode: ADSL2+
DSL Path Mode: Interleaved
Downstream Rate: 7427 kbps
Upstream Rate: 459 kbps
Downstream Margin: 9 db
Upstream Margin: 10 db
Downstream Line Attenuation: 28 db
Upstream Line Attenuation: 6.5 db
Downstream Transmit Power: 11 db
Upstream Transmit Power: 21 db

:down:

Τι να παίζει ρε παιδιά;


:hmm:

Δήλωσε βλάβη στο 121 για χαμηλό συγχρονισμό.

thourios
22-08-10, 09:07
Το τηλέφωνο λειτουργεί κανονικότατα. Θα δοκιμάσω τώρα και με άλλο router αν και δεν νομίζω να είναι εκεί το πρόβλημα.



:hmm:

rexdimos
22-08-10, 23:49
σε κλειδωσαν σε αλλο προφιλ τον λογο δεν τον ξερω μηπως ειχες πολλες αποσυνδεσεις?

thourios
23-08-10, 00:03
Αποσυνδέσεις δεν είχα ποτέ. Η λύση βρέθηκε όμως και το πρόβλημα ήταν εντός του σπιτιού. Πήρα βέβαια το 121 τηλέφωνο και με πήραν πίσω μετά από μια ώρα και είπαν ότι έκαναν κάποιους ελέγχους και δεν δικαιολογείται τέτοιος χαμηλός συγχρονισμός και θα στείλουν τεχνικό.
Μετά ανακάλυψα ότι ο εξυπνάκιας ο αδερφός μου είχε τοποθετήσει μία συσκευή τηλεφώνου χωρίς φίλτρο σε μια πρίζα του σπιτιού. Της έβαλα ένα φίλτρο και επανήλθε η σύνδεση όπως ήταν και σε καλύτερα από πριν επίπεδα.
Αύριο το πρωί καλώ το 121 και ακυρώνω την βλάβη.

:oneup:

deniSun
23-08-10, 08:40
Αποσυνδέσεις δεν είχα ποτέ. Η λύση βρέθηκε όμως και το πρόβλημα ήταν εντός του σπιτιού. Πήρα βέβαια το 121 τηλέφωνο και με πήραν πίσω μετά από μια ώρα και είπαν ότι έκαναν κάποιους ελέγχους και δεν δικαιολογείται τέτοιος χαμηλός συγχρονισμός και θα στείλουν τεχνικό.
Μετά ανακάλυψα ότι ο εξυπνάκιας ο αδερφός μου είχε τοποθετήσει μία συσκευή τηλεφώνου χωρίς φίλτρο σε μια πρίζα του σπιτιού. Της έβαλα ένα φίλτρο και επανήλθε η σύνδεση όπως ήταν και σε καλύτερα από πριν επίπεδα.
Αύριο το πρωί καλώ το 121 και ακυρώνω την βλάβη.

:oneup:

Εκείνη την στιγμή έπρεπε να κάνεις την ακύρωση στο 121.
Μπορεί να υπάρξει χρέωση.

thourios
23-08-10, 08:57
Έχεις απόλυτο δίκιο. Άλλα δοκίμασα να τηλεφωνήσω στο 121 άλλα η υπηρεσία δεν λειτουργούσε.

@ ADSLgr.com All rights reserved.