PDA

Επιστροφή στο Forum : A little bit of help plz... :)



Lanceril
05-02-04, 16:41
Hello :)
Ασχολουμε με online gaming εδω και 8 χρονια και απο τοτε που επαιζα με το modemακι μεχρι την isdn που χω τωρα ειχα (και εχω) το καημο να χω μια συνδεση σεβαστη...και με τον ερχομο των dsl χαρηκα!!
Λεω επιτελους θα δω φως..αλλα μπηκα να διαβασω μερικα πραγματα εδω περα και αυτα που διαβασα μου σβησαν τιν ροδινη εικονα που χα... :wink:
Τα ερωτημα μου ειναι απλα..

Α)Πιος isp ειναι καλυτερος για online gaming?!?
Β)Ti dsl modem θα κανει καλυτερα τι δουλεια του για αυτο που θελω?!
Γ)PPPoE ή PPPoA?!

Εχω δει μερικους πιαλους gamers (θα με θυμασται σαν ]pE[-Lynx :wink: ) να γραφουν εδω (αν δεν ειναι καποιοι αλλοι που εχουν τα ιδια nicks) plz αν εχετε κανει testing και συγκριση την 64ρα isdn vs dsl plz γραψτε μου διαφορες me ping/packet loss κτλ πριν και μετα σε οτι game σας βολευεi (cs,q1,q2,q3,rtcw,rtcw-et,sof2,whatever...) και σε πιους servers ειναι τα testings...δε με ενδιαφερει για rts h mmorpg μιας και δεν εχει τοσο σημασια ...(στα rts κανει sync panta me to speed tou slowest και σε mmorpg αν εχω 70 η 150 ping de me kaiei toso..σε fps ομως με καιει.. :D )

Απ' οτι εχω διαβασει παντος (απο τα info για τους isp που γραφει εδω ) η Tellas εχει το καλυτερο δικτυο (2.5G) is that true?! δινει και καλα ping also?!? (παλια η forth ειχε το καλυτερο d/l αλλα σε ping ηταν τραγελαφικο το θεμα..)
Εχω βρει και ενα asus modem (ειχα asus ta για την isdn και πηγαινε σφαιρα γι αυτο λεω να χαναπαρω asus) οριστε και το link αν μπορει να μου πει καποιος αν θα ειναι συμβατο κτλ...
http://www.asus.com/products/communication/adsl/sl6000/overview.htm

γιατι να μη γραφουμε με greeklish?!? μου πηρε ωρα να γραφω σε ελληνικα ενω θα χα χεμπερδεψει σε 1' με τα greeklish...wtf?! :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.