PDA

Επιστροφή στο Forum : Χαμηλό κλείδωμα/πρόβλημα με SNR???



alarchelon
23-08-10, 13:59
Παιδιά αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: μετά την αναβάθμιση των ταχυτήτων του ΟΤΕ από 8 σε έως 24 Mbps το router κλειδώνει στα 9,5 Mbps down, παρ'όλο που το upstream πιάνει καλή ταχύτητα (γύρω στα 960 kbps)! Παρ' ότι έκανα καταχώριση βλάβης και μου είπαν ότι το πρόβλημα θα λυθεί δε βλέπω καμία βελτίωση. Για αυτό ξαναπήρα τηλέφωνο σήμερα και μου έλεγε η τηλεφωνήτρια ότι μπορεί το attenuation να είναι Ok, αλλά λόγω του SNR (10,5) δεν υπάρχει περίπτωση να κλειδώσει παραπάνω... Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω... :S


Πρόκειται για πακέτο conn-x φοιτητικό με conn-x tv. Το router μου είναι το Thomson TG585 v7 (αυτό που δίνει ο ΟΤΕ με το conn-x tv) και τα στατιστικά που έχω είναι:
Upstream:
Output Power: 12
Line Attenuation: 11
SN Margin: 11,5

Downstream:
Output Power: 19,5
Line Attenuation: 28
SN Margin: 11

iakoboss7
23-08-10, 14:14
πρεπει να υπαρχει καπιο προβλημα στην γραμμη. δικαιολογιες σου λενε επρεπε να πιανεις πολυυυυυ παραπανω. επεμενε στην βλαβη

alarchelon
23-08-10, 14:23
Thx!! Όταν λες πρόβλημα στη γραμμή εννοείς καλωδίωση; Γιατί την πρώτη φορά του είχε ξεφύγει ενός ότι μπορεί να πέρασαν κάτι λάθος στο profile μου όταν γινόταν η αναβάθμιση και επειδή ξέρω τι μπου@@@@ είναι ο ΟΤΕ σε κάτι τέτοια (έχω δουλέψει και τους έχω δει εν δράσει) δεν το αποκλείω καθόλου... Θα βοηθούσε εάν ζητούσα να έρθει κανένας τεχνικός;

Thx again!!!! :)

deniSun
23-08-10, 16:33
Δώσε ένα διάγραμμα από dmt

@ ADSLgr.com All rights reserved.