PDA

Επιστροφή στο Forum : Τι είναι τα web activated calls ??



dchatz
30-06-06, 13:09
Επειδή η τεχνολογία τρέχει και όλο μένω πίσω μπορεί κάποιος να μου πει;
1. Ήξερα τα voip με softphone, usbphone ή με κοινό τηλέφωνο μέσω ΑΤΑ (linksys ή sipura).
2. Επίσης ήξερα ότι τα i-call ή voipbuster κλπ είναι SIP και δουλεύουν με soft phone ή με ΑΤΑ.
3. Το skype από την άλλη δουλεύει μόνο μέσω υπολογιστή γιατί πρέπει να τρέχει το πρόγραμμα skype.
4. Aν δουλεύεις σε περιβάλλον με κλειστές θύρες τότε ξεχνας τα SIP και παίζει μόνο το skype.

5. Αυτά τα web activated calls τι είναι; Τι συνδέσεις γίνονται όταν κάνεις μία κλήση.
6. Πως μπορεί κάποιος να τα εκμεταλλευθεί και τι καλύτερο έχουν (αν έχουν).
7. Παιζουν σε περιβάλλοντα με κλειστές θύρες ;

Αν υπάρχει κάποιο link που τα απαντάει όλα αυτά είναι επίσης ευπρόσδεκτο.

Ευχαριστώ

kubiak
30-06-06, 13:50
Αυτό εννοείς; voipbuster.com > Want to make a free trial call? Here's how it works. (http://www.voipbuster.com/en/webcalls_instructions.html)

Aν κατάλαβα καλά δεν εγκαθιστάς/κατεβάζεις τίποτα. Απλά βάζεις δύο νούμερα (το δικό σου και του καλούμενου), και χτυπάνε και τα δύο...

lamesaint
30-06-06, 13:57
με το latest version του voibuster client μπορείς να κάνεις τέτοιες κλήσεις χωρίς να χρειάζεται να μπείς στο site του voipbuster. Οπως επίσης να στείλεις και SMS.

gsak71
01-07-06, 15:11
με το latest version του voibuster client μπορείς να κάνεις τέτοιες κλήσεις χωρίς να χρειάζεται να μπείς στο site του voipbuster. Οπως επίσης να στείλεις και SMS.

Μήπως γνωρίζει κανείς αν τέτοιες κλήσεις μποροιύν να γίνουν με ATA; Δηλαδή να χρησιμοποιηθεί το SPA ή το PAP2 για τέτοιου είδους κλήσεις;

dchatz
03-07-06, 10:47
1.Δηλαδή ό παροχος παίρνει τηλέφωνο εμένα και μετά αυτόν που θέλω να καλέσω και μετά συνδέει τις 2 γραμμές ??
2.Δηλαδή πληρώνει 2 φορές τέλη τερματισμού ??
3. Αυτό εξηγεί γιατί αυτά τα τηλεφωνήματα είναι κάπως ακριβότερα από τα απλά VOIP ??

Μάλλον δεν μπορείς να κάνεις τέτοιες κλήσεις με ΑΤΑ γιατί απλά δεν έχεις νούμερο δικό σου να δώσεις.

123456789
03-07-06, 21:43
Πάντως καλό θα ήταν να γίνεται και offline, δηλ. μέσω PSTN τηλεφώνου να ενεργοποιείς κλήσεις, όπως πχ κάνει η HOL.

nontasg
19-07-06, 12:30
Καλησπέρα.Έχω ένα πρόβλημα με τις web activated calls.Μιλάω μεν μέσω του σταθερού μου τηλεφώνου χωρίς διακοπές και χωρίς καθυστέρηση,αλλά ακούω τη φωνή μου όσο μιλάω(δηλ έχει αντίλαλο).Ο συνομιλητής μου όμως δεν έχει το ίδιο πρόβλημα....Ξέρετε τι μπορώ να κάνω για διορθωθεί το πρόβλημα???:hmm:
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια.;)

Tsour_ee
19-07-06, 14:02
Καλησπέρα.Έχω ένα πρόβλημα με τις web activated calls.Μιλάω μεν μέσω του σταθερού μου τηλεφώνου χωρίς διακοπές και χωρίς καθυστέρηση,αλλά ακούω τη φωνή μου όσο μιλάω(δηλ έχει αντίλαλο).Ο συνομιλητής μου όμως δεν έχει το ίδιο πρόβλημα....Ξέρετε τι μπορώ να κάνω για διορθωθεί το πρόβλημα???:hmm:
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια.;)

Δυστυχώς στις web activated calls δεν έχεις δυνατότητα να παρέμβεις.

BoGe
19-07-06, 14:31
Καλησπέρα.Έχω ένα πρόβλημα με τις web activated calls.Μιλάω μεν μέσω του σταθερού μου τηλεφώνου χωρίς διακοπές και χωρίς καθυστέρηση,αλλά ακούω τη φωνή μου όσο μιλάω(δηλ έχει αντίλαλο).Ο συνομιλητής μου όμως δεν έχει το ίδιο πρόβλημα....Ξέρετε τι μπορώ να κάνω για διορθωθεί το πρόβλημα???:hmm:
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια.;)

Είναι πρόβλημα της VoipBuster.
Όπως είπε και ο προηγούμενος δεν μπορείς να κάνεις κάτι.
Καλύτερα που στο κάνει πάντος σε εσένα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.