PDA

Επιστροφή στο Forum : Nova Dream Game - Φιλικός σε High Definition



FSHOPAXD
25-08-10, 12:40
Λίγες μέρες πριν το μεγάλο «ραντεβού» του 16ου Μουντομπάσκετ στην Τουρκία, η Εθνική Ελλάδος θα αντιμετωπίσει σήμερα την Dream Team των ΗΠΑ, στις 19:00, σε ένα σπουδαίο φιλικό αγώνα, ο οποίος θα διεξαχθεί στο ΟΑΚΑ και θα αποτελέσει την πρώτη High Definition μετάδοση στη χώρα.

Η ζωντανή κάλυψη του «Nova Dream Game» θα ξεκινήσει στις 17:00 στα κανάλια nonasports HD και novasports1, με την παρουσίαση των παικτών που αγωνίζονται, τους άσους της Εθνικής Ελλάδος και τους αστέρες του Αμερικάνικου Πρωταθλήματος ΝΒΑ. Στις 18:00, λίγο πριν την έναρξη του μεγάλου φιλικού αγώνα, από το ειδικά διαμορφωμένο στούντιο στο ΟΑΚΑ, θα προβληθεί το pre game show με παρουσιαστή το Γιώργο Συρίγο και καλεσμένο τον προπονητή Ηλία Ζούρα. Στις 19:00 τη σκυτάλη παίρνει ο Δημήτρης Καρύδας για την ζωντανή μετάδοση του «Νova dream game» με σχολιασμό από τον Φίλιππο Συρίγο. Στο ζωντανό ρεπορτάζ θα είναι οι δημοσιογράφοι, Νίκος Παπαδογιάννης, Νικήτας Αυγουλής, Τζούλια Κοφίτσα και Γιάννης Ψαράκης, οι οποίοι θα μεταφέρουν όλες τις τελευταίες ειδήσεις από τον αγώνα. Αμέσως μετά τη λήξη του αγώνα, θα ακολουθήσει η εκπομπή post game show με σχόλια και αποκλειστικά ρεπορτάζ για όλα τα παραλειπόμενα.

Η μεγάλη γιορτή του μπάσκετ, θα καλυφθεί με 20 HD κάμερες. Οι 11 από αυτές, μαζί με 1 γερανό super techno και 2 καλάμια θα βρίσκονται στον αγωνιστικό χώρο, 3 στο ειδικά διαμορφωμένο στούντιο και από μία στο κέντρο τύπου, στο vip και στη μεικτή ζώνη.

Αξίζει να σημειώσουμε ότι η Νova, σε συνεργασία με τα 129 Καταστήματα Forthnet, το THE MALL ATHENS, τα TGI Fridays και 160 περίπου καφέ σε όλη την Ελλάδα, θα δώσει την ευκαιρία σε όλους τους φιλάθλους που θέλουν να δουν την πρώτη μετάδοση σε High Definition και να έχουν την εμπειρία του τηλεοπτικού υπερθεάματος, να παρακολουθήσουν το «Nova Dream Game» σε HD τηλεοράσεις.


Πηγή : forthnet.gr

geopapath23
25-08-10, 14:59
Άντε να δούμε.
Εγώ είμαι λάτρης της HD.
Αν το δει κανένας ας πει εντυπώσεις μήπως και το γυρίσουμε σε high quality.

manicx
25-08-10, 15:39
Αν θέλει η Nova, καλό θα ήταν να ανεβάσει στο FTP της Forthnet ένα sample 1-2' από τον αγώνα ακριβώς με την ίδια συμπίεση και ήχο που θα μεταδοθεί για να δει ο κόσμος την ποιότητα.

nnn
25-08-10, 15:56
ή ακόμα καλύτερα high def stream

valdazzar
25-08-10, 22:57
Ποιος το ειδε σε HD να μας πει εντυπωσεις?

Lagman
25-08-10, 23:22
Ρε παιδιά έβγαλε η forthnet προσφορά 2play + nova sports μόνο με 1ευρώ παραπάνω τον μήνα;

snakething
26-08-10, 11:55
Ειμαι συνδρομητης πακετου σπορ μαζι με 4νετ πηρα τηλ να ρωτησω πληροφοριες οσο αφορα
το HD και μου λενε 129 ο αποκωδικοποιητης + 5 ευρω τον μηνα.Τον πρωτο χρονο βεβαια ειναι δωρεαν.Αλλα θεωρω ηδη ακριβη την Nova ωστε να βαζει και ενα καπελο 5 ευρω για να δωσει κατι που θεωρω οτι απλα επρεπε να το ενσωματωσει στα υπαρχοντα πακετα χωρις κοστος.Ελπιζω με την ελευση του ΟΤΕ να δουμε κατι να αλλαζει και επειδη οι τακτικες της multichoice με εχουν εκνευρισει αφανταστα ανα τα ετη, το κοβω με το που βγει ο ΟΤΕ με την υπηρεσια και παω εκει.

FSHOPAXD
27-08-10, 13:12
Το HD ειδικά στις μεγάλες τηλεοράσεις πάνω από 40 ιντσες πραγματικά είναι εντυπωσιακό. Ειδα τις τελευταίες εκπομπές σε HD (dream game, δοκιμαστικά και eurosport hd) και πραγματικά εχει σημαντική διαφορά σε σχέση με τα κλασσικά.

prjohn
29-08-10, 17:17
Ειμαι συνδρομητης πακετου σπορ μαζι με 4νετ πηρα τηλ να ρωτησω πληροφοριες οσο αφορα
το HD και μου λενε 129 ο αποκωδικοποιητης + 5 ευρω τον μηνα.Τον πρωτο χρονο βεβαια ειναι δωρεαν.Αλλα θεωρω ηδη ακριβη την Nova ωστε να βαζει και ενα καπελο 5 ευρω για να δωσει κατι που θεωρω οτι απλα επρεπε να το ενσωματωσει στα υπαρχοντα πακετα χωρις κοστος.Ελπιζω με την ελευση του ΟΤΕ να δουμε κατι να αλλαζει και επειδη οι τακτικες της multichoice με εχουν εκνευρισει αφανταστα ανα τα ετη, το κοβω με το που βγει ο ΟΤΕ με την υπηρεσια και παω εκει.

Φαντάζομαι αν μπει και ο ΟΤΕ στο παιχνίδι τότε δύσκολα θα χρεώσει το δεύτερο έτος η Νοβα. Προσωπικά από τη στιγμή που είναι δωρεάν ο πρώτος χρόνος εγώ έχω ψηθεί σαν παλιός πελάτης να βάλω.

silegav
29-08-10, 17:30
Κι εμένα σαν παλιό πελάτη της Nova το σκέφτομαι, αν και το κόστος είναι ένα ζήτημα. Βέβαια πρώτα πρέπει να πάρω και μια σοβαρή τηλεόραση για να το ευχαριστιέμαι αφού το πληρώνω, τα 5euros δεν είναι τόσο το θέμα.

Κι εγώ πιστεύω πως αν μπει ο ΟΤΕ στο παιχνίδι και ξεπεράσει παιδικές ασθένειες που φανερώθηκαν στο παιχνίδι του Ολυμπιακού, θα έρθει μια ισορροπία και σε αυτή την αγορά. Μέχρι τότε, πιστεύω πως η σχέση απόδοσης / τιμής, μάλλον τείνει προς nova - forthnet.


Ρε παιδιά έβγαλε η forthnet προσφορά 2play + nova sports μόνο με 1ευρώ παραπάνω τον μήνα;

1 ευρώ τη μέρα είναι... μη μπερδέυεσαι :-) Είπαμε να πέσουν οι τιμές, αλλά δεν θα μας τα δώσουν και τσάμπα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.