PDA

Επιστροφή στο Forum : "το αγνωστο πρόβλημα" - ΒΟΗΘΕΙΑ



kotsonas
05-02-04, 21:55
Ενω ειχα μια ευχαριστη εκπληξη αρχικα αφου με πηραν τηλ.
απο τον οτε οτι εγινε ενεργοποιηση της DSL γραμμης μεσα
σε μια μολις μερα απο την αιτηση μου,τωρα κανεις δεν ξερει τι συμβαινει.

Την εγκατασταση την εκανα μονος μου.Εγκατεστησα και το modem
Speedtouch Home (ethernet) και ... τιποτα.
Εχω κανει 100 φορες νεα συνδεση με ολες τις δυνατες ρυθμισεις
και αυτες που δειχνει η ΟΤΕΝΕΤ στα manual και το modem το ρυθμισα με βαση τις ρυθμισεις απο εναν φιλο μου με το ιδιο modem.
Ακομα και FORMAT εκανα και εγκατεστησα μονο το DSL modem.μεχρι και αλλο ADSL modem εβαλα.
Το LED συγχρονισμου με την DSL γραμμη ειναι μονιμα αναμενο το ιδιο και αυτο της αποστολης δεδομενων οταν κανω Dial.Αυτο ομως της ληψης δεν αναβει καθολου.Και η διαδικασια μενει στο checking username and password.

:?: :?: Οποιος ξερει κατι η εχει ακουσει για κατι παρομοιο ας απαντησει γιατι στο 134 και το τηλ της ΟΤΕΝΕΤ (8011135555) δεν ξερουν τιποτα.Ο ενας με στελνει στον αλλο κτλ.

kadronarxis
05-02-04, 22:08
Πωπωπω....
Καλά ρε μεγάλε...έφτασες σε σημείο να κάνεις format;
low level format? κακώς...τώρα πρέπει να ξανακατεβάσεις όλα τα updates από microsoft για το λειτουργικό.
Μην μασάς πάντως... Μάλλον πρέπει να περιμένεις μέχρι αύριο να ανοίξουν οι υπηρεσίες.

Άντε γερά!

kotsonas
05-02-04, 22:21
Ευτυχως δεν εκανα format στον βασικο σκληρο.
Αλλο ομως ειναι το προβλημα.

maria
06-02-04, 08:53
Προφανως δεν σου εχουν ανοιξει την ευθεια. Δηλαδη εσυ συγχρονιζεις με το dslam αλλα το dslam "δεν μιλαει" ακομα με τον BAS. Περιμενε....

xenbast_
06-02-04, 09:36
Πωπωπω....
Καλά ρε μεγάλε...έφτασες σε σημείο να κάνεις format;
low level format? κακώς...τώρα πρέπει να ξανακατεβάσεις όλα τα updates από microsoft για το λειτουργικό.
Μην μασάς πάντως... Μάλλον πρέπει να περιμένεις μέχρι αύριο να ανοίξουν οι υπηρεσίες.

Άντε γερά!

..δε χρειάζεται...www.autopatcher.com...τα τραβάει μία κι έξω...

kotsonas
06-02-04, 13:12
Ευχαριστω πολυ Μαρια και... τελικα εισαι σωστη.
Σημερα το πρωι με πηρε καποιος τεχνικος τηλεφωνο και
με ρωτησε αν εκανα την εγκατασταση μονος μου
και ειπε οτι δεν ειχε ενημερωθει ωστε να ζητησει
συνδεση απο θεσ/κη (ειμαι Ξανθη).
Ειμαι περιεργος αυτο γιατι δεν φαινοταν οταν ζητησα
στο 134 να ελεγξουν αν υπαρχει καποιο προβλημα
με τη γραμμη.

Ευχαριστω παντως. :wink:

maria
06-02-04, 13:27
Δεν κανει τιποτα...Και να φανταστεις οτι εγω ακομα δεν εχω βαλει!!!
Γιατι το καθε τμημα εχει το δικο του συστημα κι οταν κανει request για καποιο θεμα μπορει να εχει περιορισμενα δικαιωματα πανω στο συστημα των αλλων ή οι αλλοι να μην το εχουν περασει στο online αλλα μονο στο δικο τους συστημα...Το 134 μαλλον δεν βλεπει τα BAS.
Εν ολιγοις: Οπου λαλουν πολλοι κοκκοροι αργει να ξημερωσει...
Εισαι κατα καποιο τροπο τυχερος που εισαι απο επαρχια γιατι εκει γινεται λιγοτερο μπαχαλο (αν και συνηθως ειναι 5 βηματα πισω απο αποψης τεχνολογικης ενημερωσης) και ασχοληθηκε καποιος με το θεμα σου.

@ ADSLgr.com All rights reserved.