PDA

Επιστροφή στο Forum : Ad-aware προγράμματα



nick1707
05-02-04, 22:48
Παιδιά έχω ένα πρόβλημα που μάλλον λύνεται με ad-aware πρόγραμμα.Συγκεκριμένα,στο pc μου μάλλον υπάρχει ένα είδος dialer και όποια σελίδα κι αν προσπαθήσω να μπώ με βγάζει στη www.hugesearch.net.Έχω ήδη καταφύγει στο ad-aware 6.0(full version),norton antivirus 2004,zone alarm 4.5 και spyhunter 1.1.299trial).Προτείνετε κάποιο άλλο πρόγραμμα ή τελοσπαντων κάτι να κάνω

dantouan
05-02-04, 23:02
Φιλε θα πας στην διευθυνση www.dialer-control.de και θα κατεβασεις το προγραμμα dialer control το οποιο ειναι και μικρο ,γυρω στα 630 mbytes και μαλλον θα ξεφορτωθεις το dialer που εχεις κολησει.
Ελπιζω να σε βοηθησα... :wink:

nick1707
05-02-04, 23:06
630 kbytes.Mε τρόμαξες.Thanx πάντως.Nα δούμε αν θα κάνει κάτι.

dantouan
05-02-04, 23:13
Sorry φιλαρακο εκανα ενα μικρο λαθος στο μεγεθος.... :oops:

aleksi
06-02-04, 00:18
Αν θες δοκιμασε και το SpyBot Search and destroy

http://www.safer-networking.org/index.php?page=home

zouzouni
06-02-04, 00:19
Εκτός από το AdAware, δοκίμασε κι με το Spybot Search & Destroy, κοίταξε για το Pest Patrol στο δίκτυο, ένα πολύ καλό πρόγραμμα που βρίσκει τα πάντα!
Το πρώτο είναι free το δεύτερο όχι (ή μάλλον όχι ακριβώς :wink: )
http://www.safer-networking.org/index.php?page=download
www.pestpatrol.com

zouzouni
06-02-04, 00:20
@aleksi
Με πρόφτασες! :lol:

@dantuan
Χρήσιμο το link! Σ'ευχαριστώ!

aleksi
06-02-04, 00:25
Σε προλαβα με διαφορα 1 sec !

Το pestpatrol δινεται free μονο για evaluation αλλα ειναι καλο οντως

zouzouni
06-02-04, 00:49
Είναι πολύ καλό.
Το έχω σχεδόν 2 χρόνια, κι το έχω δει να βρίσκει απίθανα πράγματα που άλλα προγράμματα δεν τα έπιαναν! Κι είναι αρκετά ολοκληρωμένο πρόγραμμα, αν δεις το φάσμα που καλύπτει.
Όσο για το θέμα της περιορισμένης χρήσης.......είναι ένα μικρό πρόβλημα.......σαν λύση ανάγκης ίσως βοηθήσει τον nick1707 να βρει και να απαλλαγεί από το πρόβλημα.
Αν μπορέσει κανείς να ψάξει στο δίκτυο θα βρει τρόπο να προσπεράσει το μικρό αυτό εμπόδιο. :wink: 8)

dpetka2001
06-02-04, 01:53
εμενα παλι το spybot μου εκανε το pc μανταρα..δεν μπορουσα μαλιστα να μπω καθολου σε σελιδες στο ιντερνετ ενω ημουν συνδεδεμενος..μου εβγαζε συνεχεια network problem..τελικα το απεγκατεστησα και βρηκα την υγεια μου..το adaware 6 πολυ καλο με το adwatch να τρεχει στο background..με το pest patrol τι παιζει?? αξιζει να το δοκιμασει κανεις?? καλυτερο απο adaware??

dpetka2001
06-02-04, 01:55
εμενα παλι το spybot μου εκανε το pc μανταρα..δεν μπορουσα μαλιστα να μπω καθολου σε σελιδες στο ιντερνετ ενω ημουν συνδεδεμενος..μου εβγαζε συνεχεια network problem..τελικα το απεγκατεστησα και βρηκα την υγεια μου..το adaware 6 πολυ καλο με το adwatch να τρεχει στο background..με το pest patrol τι παιζει?? αξιζει να το δοκιμασει κανεις?? καλυτερο απο adaware??

Edit: delete please

zouzouni
06-02-04, 03:35
@dpetka
Δεν ξέρω γιατί σου εμφάνισε το spybot τέτοια προβλήματα
Σ'εμένα, παρότι έχω κι το AdAware και το PestPatrol, με τα οποία λέει ότι μπορεί να εμφανιστούν προβλήματα ασυμβατότητας, δουλεύει μια χαρά.
Το pest patrol κι εγώ αλλά και σε φίλους που το έχω προτείνει κάνει μια χαρά δουλειά.
Κοίταξε στο link που έδωσα πιο πάνω, κι δοκίμασέ το να δεις αν σου κάνει.

xenbast_
06-02-04, 09:43
ζόρικο το adaware ε; πραγματικός κέρβερος! 8)

aleksi
06-02-04, 10:09
hmm περιεργο αυτο που λεει ο dpetka, ποτε δεν ειχα προβλημα με το Spybot για πανω απο χρονο τωρα.

μπορω να πω οτι ειναι το καλυτερο που εχω δοκιμασει απο τα freewares
και σε καμποσες συγκρισεις που εχω κανει μεταξυ Spybot - Adaware, το Spybot παντα βρισκει κατι παραπανω.

@ ADSLgr.com All rights reserved.