PDA

Επιστροφή στο Forum : iPhone 4 SAR



swind
28-08-10, 14:18
Μπορεί να με ενημερώσει κάποιος που μόλις αγόρασε το i-phone 4 από την Ελλάδα, για το SAR του στο αυτί και στο σώμα? Στο internet δεν μπορώ να βρω στοιχεία, οπότε μάλλον στο βιβλιαράκι μέσα στη συσκευασία θα είναι και πιο αντιπροσωπευτική η πληροφορία...

aris20
28-08-10, 17:34
Βιβλιαράκι? ΧΑΧΑ!

Δεν υπάρχει κανένα βιβλιαράκι, το μόνο που θα βρείς στο κουτί του είναι ένα μικρό έντυπο 3 σελίδων με τις δυνατότητες και τον φορτιστή και το ίδιο κινητό μέσα + τα ακουστικά.. Τίποτα άλλο..

1.17W/kg Sar έχει..
Περισσότερο από το 3GS/2G.

Εντάξει δεν είναι και πάρα πολύ αλλά αν μιλάς πάνω από 2 ώρες την ημέρα τον πονοκέφαλο θα τον έχεις..
Έχω το iPhone 3G και έχει 1,38W/kg Sar περισσότερο από το iPhone 4, και αν μιλήσω πάνω από 1.30 ώρα ψήνεται ο εγκέφαλος μου κανονικά.. (όλοι νομίζω πως ξέρετε την αίσθηση της ακτινοβολίας άν μιλάτε πολύ ώρα)..

Προς το παρόν δεν αντιμετωπίζω πονοκεφάλους, απλά καταλαβαίνω το ψήσιμο στο αυτί μου μετά από ένα διάστημα ομιλίας.

ariadgr
28-08-10, 17:40
Μπορεί να με ενημερώσει κάποιος που μόλις αγόρασε το i-phone 4 από την Ελλάδα, για το SAR του στο αυτί και στο σώμα? Στο internet δεν μπορώ να βρω στοιχεία, οπότε μάλλον στο βιβλιαράκι μέσα στη συσκευασία θα είναι και πιο αντιπροσωπευτική η πληροφορία...

76415


Βιβλιαράκι? ΧΑΧΑ!

Δεν υπάρχει κανένα βιβλιαράκι, το μόνο που θα βρείς στο κουτί του είναι ένα μικρό έντυπο 3 σελίδων με τις δυνατότητες και τον φορτιστή και το ίδιο κινητό μέσα + τα ακουστικά.. Τίποτα άλλο..

:whistle:

psyxakias
28-08-10, 17:46
Έχω μια απορία από την αρχή που ξεκίνησε το θέμα με το πρόβλημα σήματος. Το SAR μήπως αυξάνεται κατακόρυφα άμα το κρατάς στο σημείο που δεν πρέπει (αριστερά κάτω); :hmm:

........Auto merged post: psyxakias πρόσθεσε 1 λεπτά και 57 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Έχω το iPhone 3G και έχει 1,38W/kg Sar περισσότερο από το iPhone 4, και αν μιλήσω πάνω από 1.30 ώρα ψήνεται ο εγκέφαλος μου κανονικά.. (όλοι νομίζω πως ξέρετε την αίσθηση της ακτινοβολίας άν μιλάτε πολύ ώρα)..

Προς το παρόν δεν αντιμετωπίζω πονοκεφάλους, απλά καταλαβαίνω το ψήσιμο στο αυτί μου μετά από ένα διάστημα ομιλίας.Αφιερώνεις τόσα λεφτά για τηλέφωνο και δεν παίρνεις και ένα hands-free της προκοπής, για την υγεία σου; Πχ plantronics 975.

talidipa
28-08-10, 21:26
Δεν ξέρω αν το iphone εκπέμπει περισσότερο, αλλά εγώ ξέρω ότι με όποιο κινητό αν μιλήσεις 2 ώρες και βάλε στο κιν ένα πονοκέφαλο θα τον έχεις!

aris20
29-08-10, 00:28
Σοβαρά έχει τέτοιο κατάλογο?
Οκ Sorry για το λάθος, προσωπικά το δικό μου κουτί δεν είχε τίποτα + του 3GS...

Μάλλον αποφάσισε η Apple να βάλει και ένα επιπλέον μίνι χαρτάκι.

@psyxakias
Υπάρχει ένα πρόβλημα όσο αφορά το Handsfree, φοράω ένα μικρό ακουστικό βαρηκοίας και είναι κάπως αδύνατον να φορέσω Handsfree... Eκτός αν τα βγάλω, αλλά δεν είναι ωραίο να κάθομαι να βγάζω και να τα βάζω για κάθε τηλέφωνο που χτυπάει.

Αλλά εντάξει αν ξεπεράσω τις 2 ώρες μετά το κλείνω / το βάζω σε ανοικτή ακρόαση :P..
:p

psyxakias
29-08-10, 01:11
@psyxakias
Υπάρχει ένα πρόβλημα όσο αφορά το Handsfree, φοράω ένα μικρό ακουστικό βαρηκοίας και είναι κάπως αδύνατον να φορέσω Handsfree... Eκτός αν τα βγάλω, αλλά δεν είναι ωραίο να κάθομαι να βγάζω και να τα βάζω για κάθε τηλέφωνο που χτυπάει.

Αλλά εντάξει αν ξεπεράσω τις 2 ώρες μετά το κλείνω / το βάζω σε ανοικτή ακρόαση :P..
:pΣε κανένα αυτί δηλαδή δε θα μπορούσες να το βάλεις; Πάντως θεωρώ πολύ το να μιλάς 2 ώρες στο κινητό. Προσωπικά πάνω από 10λεπτο το αποφεύγω χωρίς hands free ή headset. Έχει τύχει για δουλειά να έχω μιλήσει αρκετές ώρες αλλά ποτέ με το τηλέφωνο απευθείας.

aris20
29-08-10, 01:33
Και στα 2 φοράω οπότε.. Έπρεπε να πάρω το μεγαλύτερο μοντέλο που υποστηρίζει και Bluetooth κάτι τέτοιο.. :D Πάντως το iPhone το δικό μου έχει αρκετή το καταλαβαίνω.. Πάντως σίγουρα θα υπάρχει κάποιο accessory για να το βάλεις μαζι αλλά αμφιβάλλω αν βρώ εύκολα...

@ ADSLgr.com All rights reserved.