PDA

Επιστροφή στο Forum : Από Forthnet σε ΟΤΕ



Σελίδες : [1] 2

vpetrog
30-08-10, 09:35
γεια και χαρα σας μετα απο ενα χρονο πραμονης (υπομονης) στη 4νετ λογω των συχνων αποσυνδεσεων της και της χαμηλης ταχυτητας της αποφασισα να γυρισω σε οτε. 8α ήθελα μερικές συμβουλές ως προς:
1) ποιο προγραμμα να διαλεξω για ιντερνετ+ομηλια
2)ποσο καιρο θα κανει
3) τι δικαιολογητικα θα χρειαστω

Ευχαριστω εκ των πρωτερων

karetsos
30-08-10, 10:10
εαν ειναι στο ονομα σου, αρκει η ταυτοτητα.

για προγραμμα, αν θελεις 24αρα ταχυτητα, κοιταξε για το Dp24 (45.50 ευρω το μηνα με ΦΠΑ - απεριοριστα σε σταθερα και 60' σε κινητα τον μηνα)

kostasmath
30-08-10, 10:11
http://oteshop.ote.gr/storefront/conn-x/-/conn-x-internet-/prodconnx_internet_omilia.html

vpetrog
30-08-10, 10:24
ευχαριστω αλλα επειδη δε θελω προβληματα θα ναι σταθερη η γραμμη;
ποσο καιρο θα παρει;

treli@ris
30-08-10, 10:33
10 εργασιμες η φορητοτητα. Εως 2 μερες η ενεργοποιηση στον ΟΤΕ. Υπηρεσιες στο διαστημα αυτο θα εχεις κανονικα.

DejaVu
30-08-10, 11:05
ευχαριστω αλλα επειδη δε θελω προβληματα θα ναι σταθερη η γραμμη;
ποσο καιρο θα παρει;

Kανεις δεν ξερει...

vpetrog
30-08-10, 14:13
οκ εκανα αιτηση

nmavro73
01-09-10, 07:29
Με ΟΤΕ είναι πολύ πιο σίγουρο ότι θα έχεις σταθερή γραμμή. Και αν έχεις πρόβλημα σου στέλνουν γρήγορα τεχνικό και όχι σε κανένα μήνα

babios
02-09-10, 21:58
θα ήθελα να κάνω και εγώ τρεις ερωτήσεις σχετικά με το θέμα:
1) Σε αυτά τα 45 ευρώ, μέσα είναι και το πάγιο του ΟΤΕ η θα πρέπει να πληρώνω και αυτό το πάγιο; Ή θα πρέπει να πληρώνω και το πάγιο του ΟΤΕ (ούτε που θυμάμαι πόσο είναι το δίμηνο πλέον);
2) Κατά μέσο όρο και αν κανένας γνωρίζει, πόσο downtime θα έχω μέχρι να ολοκληρωθεί η φορητότητα;
3) Υπάρχει μεγάλη διακύμανση συνήθως από τον ένα πάροχο στον άλλο στην απόδοση; (Αυτή τη στιγμή συγχρονίζω στα 18000.)
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για όποια απάντηση.

treli@ris
02-09-10, 22:03
θα ήθελα να κάνω και εγώ τρεις ερωτήσεις σχετικά με το θέμα:
1) Σε αυτά τα 45 ευρώ, μέσα είναι και το πάγιο του ΟΤΕ η θα πρέπει να πληρώνω και αυτό το πάγιο; Ή θα πρέπει να πληρώνω και το πάγιο του ΟΤΕ (ούτε που θυμάμαι πόσο είναι το δίμηνο πλέον);
2) Κατά μέσο όρο και αν κανένας γνωρίζει, πόσο downtime θα έχω μέχρι να ολοκληρωθεί η φορητότητα;
3) Υπάρχει μεγάλη διακύμανση συνήθως από τον ένα πάροχο στον άλλο στην απόδοση; (Αυτή τη στιγμή συγχρονίζω στα 18000.)
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για όποια απάντηση.

1) Ναι, περιλαμβανεται
2) Αναλογα. Συνηθως δε μενεις χωρις υπηρεσια στο διαστημα της αλλαγης
3) Δεν το ξερεις. Περιμενεις μεχρι να αλλαξεις

babios
02-09-10, 22:13
Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση και συγνώμη για τη διπλή πρώτη ερώτηση. Έτσι όπως τα έχει κάνει η Forthnet είναι καιρός να την κάνω σιγά σιγά. Τουλάχιστον ο ΟΤΕ δείχνει πιο σταθερός και φαίνεται να έχει ξεφορτωθεί όλα αυτά τα χαρακτηριστικά που του έδωσαν τον όνομα πΟΤΕ.

wesker
05-09-10, 11:26
θα ήθελα να κάνω και εγώ τρεις ερωτήσεις σχετικά με το θέμα:
1) Σε αυτά τα 45 ευρώ, μέσα είναι και το πάγιο του ΟΤΕ η θα πρέπει να πληρώνω και αυτό το πάγιο; Ή θα πρέπει να πληρώνω και το πάγιο του ΟΤΕ (ούτε που θυμάμαι πόσο είναι το δίμηνο πλέον);
2) Κατά μέσο όρο και αν κανένας γνωρίζει, πόσο downtime θα έχω μέχρι να ολοκληρωθεί η φορητότητα;
3) Υπάρχει μεγάλη διακύμανση συνήθως από τον ένα πάροχο στον άλλο στην απόδοση; (Αυτή τη στιγμή συγχρονίζω στα 18000.)
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για όποια απάντηση.

1) Ναι μέσα είναι και το πάγιο.
2) Είτε θα είναι κάποιες ώρες, είτε μηδενικό. Εγώ από HOL σε ΟΤΕ δεν είχα καθόλου downtime.
3) Κανείς δεν το ξέρει αυτό.

thanasisge
05-09-10, 23:09
Με ΟΤΕ είναι πολύ πιο σίγουρο ότι θα έχεις σταθερή γραμμή. Και αν έχεις πρόβλημα σου στέλνουν γρήγορα τεχνικό και όχι σε κανένα μήνα
Έρχεται αλλά δεν κάνει και κάτι μετά την τρίτη φορά και άμα. Τη σιγουριά των μη αποσυνδέσεων τη χρησοπληρώνουμε όμως. Για μένα δε νομίζω ότι αξίζει.

Vitruvian78
07-09-10, 08:54
Νομίζω πως με τα νέα πακέτα του ΟΤΕ η διαφορά μεταξύ ΟΤΕ- εναλλακτικών έχει μειωθεί αρκετά, οπότε πιστεύω οτι δεν αξίζει να μπαίνεις σε περιπέτειες με εναλλακτικούς. Καλύτερα 10€ παραπάνω στο δύμηνο, παρά πρόβλημα κάθε λίγο και λιγάκι.

thanasisge
07-09-10, 20:17
Εξαρτάται τι εννοείς ως πρόβλημα. Εγώ δεν αναβαθμίστηκα και η σύνδεση μου είναι πολύ χαμηλή για τα λεφτά που πληρώνω. 109 ευρώ το δίμηνο έναντι 80 που δίνουν οι άλλοι για υπερτριπλάσιες ταχύτητες είναι διαφορά τησ τάξησ του 30%. Όπως και να έχει το θέμα είναι υποκειμενικό.

sdikr
07-09-10, 21:26
Εξαρτάται τι εννοείς ως πρόβλημα. Εγώ δεν αναβαθμίστηκα και η σύνδεση μου είναι πολύ χαμηλή για τα λεφτά που πληρώνω. 109 ευρώ το δίμηνο έναντι 80 που δίνουν οι άλλοι για υπερτριπλάσιες ταχύτητες είναι διαφορά τησ τάξησ του 30%. Όπως και να έχει το θέμα είναι υποκειμενικό.


Για δώσε κάνα traceroute, και κάνα speedtest,
αα χωρίς να αλλάξεις ρυθμίσεις στον Browser :whistle:

PGouv
08-09-10, 07:46
Εγω παιδες ειδα πως ειναι 23 ευρω για 24 mbps... Τηλεφωνο δε συμφερει με το λογαρισμό που κανουμε να βαλουμε... προγραμμα...
Τωρα ειμαι forthnet και σκεφτομαι να παω otenet εφόσον είναι και φθηνότερη κατα 2 ευρώ και ειναι πιο ποιοτική απο ότι λένε....
αξιζει το κόπο;

emeliss
08-09-10, 10:06
Εγω παιδες ειδα πως ειναι 23 ευρω για 24 mbps... Τηλεφωνο δε συμφερει με το λογαρισμό που κανουμε να βαλουμε... προγραμμα...
Σύνολο θα πληρώνεις στον ΟΤΕ 38,5 ευρώ. Το conn-x (23,26) + την τηλεφωνική σύνδεση (15,25).

vpetrog
10-09-10, 11:31
ποιο τηλεφωνο να παρω για να δω ανα προχωρα η φορητοτητα?

emeliss
10-09-10, 11:42
13888.

tasanas
11-09-10, 10:10
Εγω παιδες ειδα πως ειναι 23 ευρω για 24 mbps... Τηλεφωνο δε συμφερει με το λογαρισμό που κανουμε να βαλουμε... προγραμμα...
Τωρα ειμαι forthnet και σκεφτομαι να παω otenet εφόσον είναι και φθηνότερη κατα 2 ευρώ και ειναι πιο ποιοτική απο ότι λένε....
αξιζει το κόπο;

Φθηνότερος ο ΟΤΕ δεν είναι γιατί σκέψου ότι θα πληρώνεις και το πάγιο. Από τη στιγμή κιόλας που δεν σε ενδιαφέρουν τα τηλέφωνα βάλε ένα πακέτο double play lite (πχ το economy αφού είσαι forthnet) και καθαρίζεις με 25 ευρώ σύνολο.:oneup:

silegav
12-09-10, 12:08
Είπα κι εγώ... φθηνότερος ο ΟΤΕ... προς στιγμή νόμιζα ότι θα οφείλεται στους αστεροειδείς / κομήτες που πέρασαν κοντά στη Γη :)

thanasisge
15-09-10, 19:13
O OTE είναι ο πιο ακριβώς σε κάθε περίπτωση, με ή χωρίς αστεροειδής. Κυρίως αν το δεις από πλευράς ταχυτήτων-τιμής.

emeliss
15-09-10, 20:46
Κυρίως αν το δεις από πλευράς ταχυτήτων-τιμής.
Αυτό μπορείς να το αιτιολογήσεις με νούμερα;

thanasisge
17-09-10, 17:11
Μπορώ. Εγώ προσωπικά πληρώνω 120 ευρώ το 2μηνο για τηλέφωνο και ιντερνετ 4 mbps. Οι άλλες εταιριες δίνουν τηλέφωνο και ιντερνετ 24 (οι περισόττεροι κυμένουντα στα 12-16) με 80 ευρώ το 2μηνο το πολύ για να μην βάλω μέσα τις προσφορές. Αρα πληρώνω 50% πάνω για την υποτριπλάσια ταχύτητα τουλάχιστον.

emeliss
17-09-10, 17:16
Το οι περισσότεροι κυμαίνονται στα 12-16 σε οποιαδήποτε εταιρία δεν θα προσπαθήσω καν να σου εξηγήσω ότι είναι 100% λάθος. Οι τιμές είναι απόλυτα νούμερα και εύκολα συγκρίσιμα. Στο τεχνικό κομμάτι τα πράγματα είναι πιο δύσκολα, αν και υπάρχουν οι δείκτες ποιότητα (http://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Electronic_Communications/Telecoms/QualityIndicators/)ς που δίνουν μια εικόνα.

Zakk
17-09-10, 20:28
O OTE είναι ο πιο ακριβώς σε κάθε περίπτωση, με ή χωρίς αστεροειδής. Κυρίως αν το δεις από πλευράς ταχυτήτων-τιμής.
Δεν πειράζει ας είναι!
1000 φορές ΟΤΕ παρά οι άλλες εταιρίες οι τσαρλατάνοι!
Τους δοκιμάσαμε και τους άλλους και είδαμε την κοροϊδία τους...

sdikr
17-09-10, 20:57
Μπορώ. Εγώ προσωπικά πληρώνω 120 ευρώ το 2μηνο για τηλέφωνο και ιντερνετ 4 mbps. Οι άλλες εταιριες δίνουν τηλέφωνο και ιντερνετ 24 (οι περισόττεροι κυμένουντα στα 12-16) με 80 ευρώ το 2μηνο το πολύ για να μην βάλω μέσα τις προσφορές. Αρα πληρώνω 50% πάνω για την υποτριπλάσια ταχύτητα τουλάχιστον.

αν πιάνεις με τον οτέ 4 πόσα νομίζεις θα πιάσεις με άλλον;

sexrazat
17-09-10, 21:09
Μπορώ. Εγώ προσωπικά πληρώνω 120 ευρώ το 2μηνο για τηλέφωνο και ιντερνετ 4 mbps. Οι άλλες εταιριες δίνουν τηλέφωνο και ιντερνετ 24 (οι περισόττεροι κυμένουντα στα 12-16) με 80 ευρώ το 2μηνο το πολύ για να μην βάλω μέσα τις προσφορές. Αρα πληρώνω 50% πάνω για την υποτριπλάσια ταχύτητα τουλάχιστον.

Αν παίρνεις 4άρα από τον ΟΤΕ δεν υπάρχει περίπτωση να πάρεις παραπάνω από εναλλακτικό. Λιγότερο ναι. Τώρα το 120 το δίμηνο δεν καταλαβαίνω πως βγαίνει. 24άρα, απεριόριστα αστικουπεραστκά, αναγνώριση, πάγιο και απεριόριστα διεθνή πάει στα 105 αν υποθέσουμε ότι τα έχεις ανάγκη όλα αυτά.

Gogos80
18-09-10, 09:32
Έρχεται αλλά δεν κάνει και κάτι μετά την τρίτη φορά και άμα. Τη σιγουριά των μη αποσυνδέσεων τη χρησοπληρώνουμε όμως. Για μένα δε νομίζω ότι αξίζει.

Ενώ στους εναλλακτικούς που πληρώνεις λιγότερο αλλά έχεις 7-8 αποσυνδέσεις τη μέρα δικαιολογείται ? Προσωπικά το θεωρώ απαράδεκτο και να πω την αλήθεια ποτέ δεν κατάλαβα αυτή την εμμονή με τις μεγάλες ταχύτητες όταν το internet δε μένει παραπάνω απο δέκα λεπτά.

Για σένα δεν αξίζει εγώ προτιμώ 1000 φορές να μου ρίξουν την ταχύτητα στο μισό (ούτε αυτό είναι αποδεκτό, μιλάω καθαρά απο προσωπική προτίμηση) απο το να μου σπάνε τα νεύρα κοιτάζοντας κάθε τρεις και λίγο τα λαμπάκια του ρουτερ

tasanas
18-09-10, 20:33
Ενώ στους εναλλακτικούς που πληρώνεις λιγότερο αλλά έχεις 7-8 αποσυνδέσεις τη μέρα δικαιολογείται ? Προσωπικά το θεωρώ απαράδεκτο και να πω την αλήθεια ποτέ δεν κατάλαβα αυτή την εμμονή με τις μεγάλες ταχύτητες όταν το internet δε μένει παραπάνω απο δέκα λεπτά.

Για σένα δεν αξίζει εγώ προτιμώ 1000 φορές να μου ρίξουν την ταχύτητα στο μισό (ούτε αυτό είναι αποδεκτό, μιλάω καθαρά απο προσωπική προτίμηση) απο το να μου σπάνε τα νεύρα κοιτάζοντας κάθε τρεις και λίγο τα λαμπάκια του ρουτερ

Κι εγώ της ίδιας λογικής είμαι. Χίλιες φορές να πέσει η ταχύτητα παρά να έχω αποσυνδέσεις. Μόνο και μόνο το άγχος ειδικά αν θες να κάνεις καμιά δουλειά, που λες τώρα θα κοπεί και την έκατσα φτάνει. Πάντως εγώ από όταν πρωτοέβαλα dsl προτίμησα εναλλακτικό πάροχο (forthnet) και θέματα με αποσυνδέσεις δεν είχα ποτέ.

Γατόπαρδος
18-09-10, 22:20
Καλησπέρα και από εμένα...
σκέφτομαι κι εγώ να φύγω από την 4νετ και λέω να βάλω conn-x 24αρα,και μάλιστα το φοιτητικό το πακέτο π έχει γύρω στα 17 ευρώ το μήνα...μια ερώτηση όμως.το πάγιο του ΟΤΕ πόσο είναι ακριβώς ώστε να δω πόσο θα μου έρχεται ο λογαριασμός τον μήνα.Γτ έτσι όπως τα υπολογίζω θα μου έρχεται λίγο πιο φθηνά απότι τώρα στην 4νετ

silegav
18-09-10, 23:46
Νομίζω το πάγιο είναι περίπου 15. Οπότε το σύνολο βγαίνει στα 32€ + τα τηλέφωνα που θα κάνεις. Στους εναλλακτικούς, σε αυτές τις τιμές παίζουν τα double play πακέτα που έχουν απεριόριστες σε αστικά, υπεραστικά και διεθνή... οικονομικά τουλάχιστον ο ΟΤΕ (ακόμα) δε συμφέρει καθόλου σε σχέση με τους εναλλακτικούς.

sdikr
19-09-10, 13:34
Νομίζω το πάγιο είναι περίπου 15. Οπότε το σύνολο βγαίνει στα 32€ + τα τηλέφωνα που θα κάνεις. Στους εναλλακτικούς, σε αυτές τις τιμές παίζουν τα double play πακέτα που έχουν απεριόριστες σε αστικά, υπεραστικά και διεθνή... οικονομικά τουλάχιστον ο ΟΤΕ (ακόμα) δε συμφέρει καθόλου σε σχέση με τους εναλλακτικούς.

οι τιμές για DP είναι κοντά στα 40 ευρώ, του Οτε είναι στα 45,
μιλάμε δηλαδή για 5 ευρώ;

Μια χαρά συμφέρει ο ΟΤΕ, ειδικά δε αμα θέλεις και δεύτερη γραμμή και να δωρεάν κλήσεις για data - fax - συναγερμό

PGouv
19-09-10, 22:34
Εχουμε και λέμε....
Τωρα εχω 60 ευρώ λογαριασμό απο ΟΤΕ...
και 40 ευρω το διμηνο η forthnet..
100 ευρώ...

απο τα 100 ευρώ για κινητά και συντομους κωδικούς ειναι κανα 10 ευρώ 15 πες ..
αρα παμε..
85...

Δηλαδης και πακέτο του Οτε με 45 ευρω να παρω το μηνά...
Παει 90 + 15=105 αρα ισως δε συμφέρνει.. ετσι δεν ειναι;

Αρα αν παω σε ΟΤΕ τι πακετο με συμφέρει να πάρω ;

tasanas
20-09-10, 00:32
Η διαφορά με τον ΟΤΕ είναι κατά κύριο λόγο στα lite πακέτα. Οι εναλλακτικοί έχουν πακέτα στα 25 ευρώ (πχ forthnet dp economy) το μήνα. Ο ΟΤΕ δεν έχει κάτει αντίστοιχο. Εκεί η διαφορά είναι μεγάλη.

emeliss
20-09-10, 01:07
Η διαφορά με τον ΟΤΕ είναι κατά κύριο λόγο στα lite πακέτα. Οι εναλλακτικοί έχουν πακέτα στα 25 ευρώ (πχ forthnet dp economy) το μήνα. Ο ΟΤΕ δεν έχει κάτει αντίστοιχο. Εκεί η διαφορά είναι μεγάλη.
Βασικά η διαφορά δημιουργείται από τις προσφορές που βγαίνουν για κάτι μήνες για να προσελκύσουν νέους πελάτες. Έτσι πχ όταν έχεις με τεράστια γράμματα το forthnet 2play economy 25 ευρώ και δεν ψάχνεις, δεν θα δεις ότι η τιμή του είναι 35 ευρώ το μήνα και ότι τα 25 είναι προσφορά για λίγους μήνες.

georgios29
20-09-10, 12:31
Αποφάσισα και εγώ να φύγω επιτέλους από την Forthnet, οπότε πήγα κάνω αίτηση για Conn-X στο Γερμανό.

Μου είπαν ότι πρώτα πρέπει να γίνει άιτηση για μεταφορά στο δίκτυο του ΟΤΕ και μετά να πάω να κάνω την αίτηση για Conn-X
Παίρνω τηλέφωνο πριν 2 μέρες στο 13888 να ρωτήσω σε ποιο στάδιο είναι και μου λένε να πάρω τηλέφωνο στο 2108399200.
Πήρα σήμερα και μου λένε ότι σας έκλεισαν ραντεβού για την Παρασκευή, να περάσει τεχνικός του ΟΤΕ.

Αν θυμάμαι καλά από το Γερμανό μου είχαν πει ότι θα ενημερωθώ με sms, και τίποτα για τεχνικό.
Τι λόγος μπορεί να υπάρχει να έρθει τεχνικός αφού δεν πρόκειται για νέα γραμμή, αλλά απλά για μεταφορά;

thanasisge
20-09-10, 20:53
Εμένα ο ΟΤΕ μου λέει ότι δεν μπορώ να πάω σε ποιο μεγάλη ταχύτητα και ενώ έχω 4 πληρώνω όσο και όσοι έχουν το πρόγραμμα των 24. Οκ κοίταξα των τελευταίο μου λογαριασμό και ήταν 110.50 και όχι 120. άντι για 40 ευρώ πάνω από τους άλλους είναι 30. χμμμ... είναι λίγο? Ε και δε νομίζω πια όλοι οι άλλοι να έχουν 7-8 αποσυνδέσεις την ημέρα όπως ειπώθηκε. Και η υπερβολή πρέπει να έχει το μέτρο της.

sexrazat
20-09-10, 22:09
Αποφάσισα και εγώ να φύγω επιτέλους από την Forthnet, οπότε πήγα κάνω αίτηση για Conn-X στο Γερμανό.

Μου είπαν ότι πρώτα πρέπει να γίνει άιτηση για μεταφορά στο δίκτυο του ΟΤΕ και μετά να πάω να κάνω την αίτηση για Conn-X
Παίρνω τηλέφωνο πριν 2 μέρες στο 13888 να ρωτήσω σε ποιο στάδιο είναι και μου λένε να πάρω τηλέφωνο στο 2108399200.
Πήρα σήμερα και μου λένε ότι σας έκλεισαν ραντεβού για την Παρασκευή, να περάσει τεχνικός του ΟΤΕ.

Αν θυμάμαι καλά από το Γερμανό μου είχαν πει ότι θα ενημερωθώ με sms, και τίποτα για τεχνικό.
Τι λόγος μπορεί να υπάρχει να έρθει τεχνικός αφού δεν πρόκειται για νέα γραμμή, αλλά απλά για μεταφορά;

Με sms θα ενημερωθείς όταν κατασκευασθεί το Conn-X.

emeliss
20-09-10, 23:00
Εμένα ο ΟΤΕ μου λέει ότι δεν μπορώ να πάω σε ποιο μεγάλη ταχύτητα και ενώ έχω 4 πληρώνω όσο και όσοι έχουν το πρόγραμμα των 24. Οκ κοίταξα των τελευταίο μου λογαριασμό και ήταν 110.50 και όχι 120. άντι για 40 ευρώ πάνω από τους άλλους είναι 30. χμμμ... είναι λίγο?
Τα έχουμε ξαναπεί. Μπορείς να βάλεις το "Conn-x Internet + Ομιλία: Conn-x 24 Mbps + Απεριόριστες αστικές & υπεραστικές κλήσεις + 60' κλήσεις προς κινητά" με 45 ευρώ. Σήκωσε το τηλέφωνο, πάρε το 13888 και ζήτα το.

RASTAVIPER
21-09-10, 21:17
Εγώ που με forthnet δεν έχω καθόλου αποσυνδέσεις, αξίζει να πάω στον ΟΤΕ μόνο και μόνο για να ηρεμησω από το αργό φόρτωμα σελίδων τα βράδια?
Από ping πώς πάει σε σχέση με την forthnet?Σπάνια μεν, αλλά παίζω και κανένα online.

Beelzebub
21-09-10, 21:28
Τα έχουμε ξαναπεί. Μπορείς να βάλεις το "Conn-x Internet + Ομιλία: Conn-x 24 Mbps + Απεριόριστες αστικές & υπεραστικές κλήσεις + 60' κλήσεις προς κινητά" με 45 ευρώ. Σήκωσε το τηλέφωνο, πάρε το 13888 και ζήτα το.

Ρε παιδιά η διαφορά είναι μόνο 5 euro το μήνα? δεν έχει άλλο κόστος ο ΟΤΕ? αν είναι έτσι τι κάθομαι στη forthnet?

emeliss
21-09-10, 22:21
δεν έχει άλλο κόστος ο ΟΤΕ?
Για να είμαστε ακριβείς κοστίζει 45,5 ευρώ το μήνα. Αν θες αναγνώριση είναι επιπλέον 1,23 ευρώ το μήνα.

tasanas
21-09-10, 22:49
Η διαφορά δεν είναι σε καμία περίπτωση μόνο 5 ευρώ. Για παράδειγμα η hol δίνει double play στα 24Mb, 200 λεπτά προς σταθερά και κινητά με 24,70 και τρεις νομίζω μήνες δώρο. H forthnet δίνει double play στα 24 με απεριόριστα σταθερά (αστικά και υπεραστικα) 6 μήνες στα 25 και τους άλλους 6 στα 35 ευρώ. Ο ΟΤΕ δίνει στα 45 όπως προαναφέρθηκε. Αν οι διαφορές αυτές σας φαίνονται αμηλητέες απλά είστε πιο φραγκάτοι από μενα... μαγκιά σας. Για μένα ο ΟΤΕ παραμένει πανάκριβος

emeliss
21-09-10, 22:52
Η διαφορά δεν είναι σε καμία περίπτωση μόνο 5 ευρώ.
Υπάρχουν 10άδες προγράμματα. Θα συγκρίνεις όσο το δυνατόν πιο όμοια. Στο συγκεκριμένο που από ότι φαίνεται έχει ο φίλος (το full 2play) η διαφορά είναι τόσο με την forthnet. Παρακάτω τα πράγματα στενεύουν για τον ΟΤΕ ή από τις προσφορές.

treli@ris
21-09-10, 22:58
O οτε ομως στα 45€ δινει απεριοριστα σταθερα + 60 κινητα. Καμια σχεση με τα αλλα. Πρεπει να συγκρινεις ιδιες κατηγοριες.

Georgevtr
21-09-10, 23:04
Εγώ που με forthnet δεν έχω καθόλου αποσυνδέσεις, αξίζει να πάω στον ΟΤΕ μόνο και μόνο για να ηρεμησω από το αργό φόρτωμα σελίδων τα βράδια?
Από ping πώς πάει σε σχέση με την forthnet?Σπάνια μεν, αλλά παίζω και κανένα online.

Ένα θα σου πώ,default path is FAST..by OTE.;)

........Auto merged post: roumanos21r πρόσθεσε 0 λεπτά και 53 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Ρε παιδιά η διαφορά είναι μόνο 5 euro το μήνα? δεν έχει άλλο κόστος ο ΟΤΕ? αν είναι έτσι τι κάθομαι στη forthnet?

Μήπως γιατί είσαι κι εσύ βιτσιόζος σαν κι εμένα?:rofl:

prjohn
22-09-10, 13:51
Επειδή σα λαός καταναλωτική συνείδηση δεν έχουμε, τα προιόντα και τα πακέτα δεν τα συγκρίνουμε μόνα τους αλλά στο πλαίσιο των αναγκών μας. Τι εννοώ, αν εγώ θέλω μόνο internet θα κοιτάξω ποια πακέτα μου παρέχουν internet, θα αξιολογήσω την ταχύτητα/τιμή και θα πάρω το φθηνότερο. Όμοια αν θέλω και χρόνο ομιλίας. Κάποιος που θέλει απεριόριστα σταθερά και internet γιατί να μην πάρει forthnet economy που τα δίνει στα 30 ευρώ μέσο όρο στο 12μηνο.

tasanas
22-09-10, 21:59
Συμφωνώ απόλυτα με prjohn. Πρώτα πρέπει να καλύπτουμε τις ανάγκες μας. Η λογική του supersize είναι τελείως άκαιρη. Δε με ενδιαφέρει αν κάποιος παρέχει τη φοβερή υπηρεσία που δε θα χρησιμοποιήσω ποτέ, προτιμώ να αγοράσω αυτό που με καλύπτει σε τιμή που με συμφέρει.

@ ADSLgr.com All rights reserved.