PDA

Επιστροφή στο Forum : Διπλασιαστηκαν οι ταχύτητες?



Σελίδες : [1] 2

worthapp
03-07-06, 17:46
Καλισπερα σε ολους.
Εδω και 2-3 μερες παρατηρω οτι η γραμμή μου πεταει...εχω 384 και κατεβαζα σταθερα 44-46.
Και κοιταζω τυχαια το στατους του ρουτερ μου και λεει 784/128.
Ξερει καενας τι εχει παιχτει?

wintech2003
03-07-06, 17:50
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=41296

dyrer
03-07-06, 18:04
Αρε τυχερέ....
Γιατί δοκιμαστικά μόνο Αθήνα, εμείς στην Θεσσαλονική δεν...

worthapp
03-07-06, 18:54
Να σας πω και το αλλο να ζηλεψετε περισσοτερο...πηρα στη φορθνετ και μου ειπανε οτι θα μου αναβαθμησουν σε 768/192 την ηδη υπάρχουσα συνδεση μου!!! ΤΣΑΜΠΕ...
Η μ@λα@αα ειναι οτι 17/7 τελειωνει η συνδεση...δεν μας χαλαει και πολυ γιατι απο τις 15 μας περιμενουν τα νησια...οποτε..καλο Σεπτεμβρη...
Ζ Η Λ Ε Ι Α....

Hwoarang
03-07-06, 18:57
Nα την χαίρεσαι

Πολύ ειρωνικό το υφάκι σου και δεν μου αρεσει:evil:
Να δω όταν θα αρχίσεις να σέρνεσαι και εσυ τι θα λες

worthapp
03-07-06, 19:00
Nα την χαίρεσαι

Πολύ ειρωνικό το υφάκι σου και δεν μου αρεσει:evil:
Να δω όταν θα αρχίσεις να σέρνεσαι και εσυ τι θα λες

Εγω χαβαλε κανω και δεν ειρωνεύτηκα ουτε εσενα ουτε κανεναν αλλο...αλλα μαλλον θα ζηλεψες πολυ και γι αυτο χαλάστηκες!!!

Hwoarang
03-07-06, 19:02
Εγω ειμαι σε full LLU Vivodi οποτε καθολου δεν με απασχολούν οι διπλασιασμοι σου

Απλα λέω ότι το υφάκι δεν ήταν καλό . Τέλος

Gordito
03-07-06, 19:06
Να σας πω και το αλλο να ζηλεψετε περισσοτερο...πηρα στη φορθνετ και μου ειπανε οτι θα μου αναβαθμησουν σε 768/192 την ηδη υπάρχουσα συνδεση μου!!! ΤΣΑΜΠΕ...
Η μ@λα@αα ειναι οτι 17/7 τελειωνει η συνδεση...δεν μας χαλαει και πολυ γιατι απο τις 15 μας περιμενουν τα νησια...οποτε..καλο Σεπτεμβρη...
Ζ Η Λ Ε Ι Α....
ναι ωραια μπραβο.......:oneup:

Εγω χαβαλε κανω και δεν ειρωνεύτηκα ουτε εσενα ουτε κανεναν αλλο...αλλα μαλλον θα ζηλεψες πολυ και γι αυτο χαλάστηκες!!!
παλι χαβαλε κανεις βρε? Με χαλαει πολυ που θα κατεβαζεις με διπλασια ταχυτητα ενα παραπανω μηνα απο μενα,τι να σου λεω......:)

Chris_Nik
03-07-06, 19:38
Τυχερός είσαι....
Σε εμένα ακόμα τίποτα....
Καλά που διπλασίασα την ταχύτητα μόνος μου.,......:p :p :p

Ilias74
03-07-06, 23:29
Με αφορμή το νήμα αυτό κοίταξα και εγώ να δώ στα πόσο είμαι. Είχα κάνει αναβάθμιση πριν από μια εβδομάδα από 386 στα 1024 (βρίσκομαι DSLAM Χολαργού). Σήμερα το μόντεμ είναι συντονισμένο στα 2048. Γι αυτό το τελευταίο διάστημα πάει σφαίρα η σύνδεση...

manicx
04-07-06, 10:11
Εγω ειμαι σε full LLU Vivodi οποτε καθολου δεν με απασχολούν οι διπλασιασμοι σου

Απλα λέω ότι το υφάκι δεν ήταν καλό . Τέλος

Eγώ δε βλέπω καμία διαφορά στο υφάκι του από το 'εμένα το αυτοκινητάκι μου είναι κόκκινο οπότε δεν με απασχολεί που το δικό σου είναι πράσινο'....

psyxakias
04-07-06, 10:23
Παρακαλούνται οι mods να κάνουν ban όποιον κοκορεύεται για διπλασιασμό, χαχαχα... Ακόμα περιμένω το τιμημένο το dslam να μου δείξει 2048/256 :rtfm: :down: :evil:

artlovergr
04-07-06, 11:27
Ωχου μωρέ αφου τελικά ο διπλασιασμός θα γίνει για όλους απο Σεπτέμβριο γιατί κάνουμε σαν μωρά παιδιά;; Τι ενας μηνας πιο πριν τι δύο το γεγονός είναι πως απο Σεπτέμβριο θα ισχύει για όλους ΛΙΓΟΥΡΙΑ Ε ΛΙΓΟΥΡΙΑ :p

JoeBar
04-07-06, 11:27
Παρακαλούνται οι mods να κάνουν ban όποιον κοκορεύεται για διπλασιασμό, χαχαχα... Ακόμα περιμένω το τιμημένο το dslam να μου δείξει 2048/256
Me too... :p

HaRRy
04-07-06, 13:40
Εγω πάλι με 384 συνδρομή και 512 γραμμή κατεβάζω με 55άρια...
Φαντάζομαι οτι αν με ανεβάσουν σε 1024 θα βλέπω 100άρια κανονικά...
Δε λέω ποια εταιρεία... όποιος κατάλαβε...

Hwoarang
04-07-06, 13:45
Δεν κατάλαβα. Αν έχεις καλή γραμμή όποιο ISP και να έχεις τα ίδια αποτελέσματα θα χεις

manoulamou
04-07-06, 19:46
Παρακαλούνται οι mods να κάνουν ban όποιον κοκορεύεται για διπλασιασμό, χαχαχα... Ακόμα περιμένω το τιμημένο το dslam να μου δείξει 2048/256 :rtfm: :down: :evil:

Εδω πολλοι απο τους "πιλοτικους" διαμαρτυρονται, γιατι εχουν ασταθεια στις ταχυτητες
και θα προτιμουσαν να ειχαν τις παλιες τους, αλλα σταθερες...:pπροφανως στο πανω οριο;)!!!

civil
07-07-06, 19:05
Aπο εβδομαδα που ελπιζω να ενεργοποιηθει η 384 μου θα σας ενημερώσω για τις ταχύτητες στο Χολαργό.
Μεχρι τοτε, dial-up και ξερο ψωμί ....:lol: :down:
Καλό ΣΚ
:)

sculper
08-07-06, 13:43
σήμερα μου ενεργοποιήσαν το κύκλωμα και απ' ότι είδα στο linksys


DSL Status: Up
DSL Modulation Mode: GDMT
DSL Path Mode: INTERLEAVED
Downstream Rate: 1024 Kbps
Upstream Rate: 512 Kbps
Downstream Margin: 31 db
Upstream Margin: 22 db
Downstream Line Attenuation: 27
Upstream Line Attenuation: 22
Downstream Transmit Power: 0
Upstream Transmit Power: 0

μου βάλαν 2 ταχύτητα.
είχα ζητήσει 512 για 1 χρόνο (προσφορά 1/6)

Hwoarang
08-07-06, 13:45
Upstram Rate 512?????? Με τον διπλασιασμό θα έπρεπε να πας στα 1024/256

JoeBar
08-07-06, 15:09
Upstram Rate 512?????? Με τον διπλασιασμό θα έπρεπε να πας στα 1024/256
Όντως πολύ περίεργο... :hmm:

vaggoulas
08-07-06, 16:13
Κάποια πίπ@ έκαναν οι ΟΤΕτζίδες μάλλον.Για να δούμε, θα το πάρουν χαμπάρι...:whistle:

Feanor
10-07-06, 18:46
Εγώ μένω Νέα Φιλαδέλφεια και κοιτάξτε τι λέει το linksys.

DSL Status : Up
DSL Modulation Mode : ADSL2+
DSL Path Mode : INTERLEAVED
Downstream Rate : 987 Kbps
Upstream Rate : 509 Kbps
Downstream Margin : 18 db
Upstream Margin : 20 db
Downstream Line Attenuation : 45
Upstream Line Attenuation : 24
Downstream Transmit Power : 0
Upstream Transmit Power : 0

Είναι κάπως τρελό η μου φαίνεται?

makismartha
20-07-06, 16:23
Εγώ με 512 στη Θεσσαλονίκη κατεβάζω με 300!!!! Είμαι μέσα στην πόλη... μπορεί να φανταστεί κανείς τίποτα? Ο οτε μου έδωσε 512 ARIS Και η εταρία 512 συνδρομή! Εγω γιατί έχω την μισή ταχύτητα??? Εδώ σε θέλω μάστορα!

wintech2003
20-07-06, 16:26
Εγώ μένω Νέα Φιλαδέλφεια και κοιτάξτε τι λέει το linksys.

DSL Status : Up
DSL Modulation Mode : ADSL2+
DSL Path Mode : INTERLEAVED
Downstream Rate : 987 Kbps
Upstream Rate : 509 Kbps
Downstream Margin : 18 db
Upstream Margin : 20 db
Downstream Line Attenuation : 45
Upstream Line Attenuation : 24
Downstream Transmit Power : 0
Upstream Transmit Power : 0

Είναι κάπως τρελό η μου φαίνεται?

Ωραια πράγματα ;);):worthy::worthy:

miv
20-07-06, 16:36
Εχουν διπλασιαστει τα ευρη των γραμμων εδω και 20 μερες πιλοτικα σε Αμπελοκηπους (Αθηνων) και γυρω περιοχες. Το πιλοτικο προγραμμα θα κρατησει μεχρι τις αρχες Σεπτεμβριου, οπου μετα θα αρχισουν να διπλασιαζονται οι ταχυτητες σε ολη την Ελλαδα μονιμως και μεχρι το τελος του ετους οι αναβαθμισεις θα εχουν ολοκληρωθει και θα μεινουν ετσι μεχρι τις επομενες αναβαθμισεις. Οι τιμες θα παραμεινουν φυσικα οι ιδιες. Προσωπικα ενημερωθηκα οτι η ΟΤΕνετ (δεν ξερω για αλλους παροχους) ετοιμαζει κατι αναλογο με τις παροχες, στα ιδια μοτιβα με τον ΟΤΕ, το οποιο ομως θα ολοκληρωθει πιο συντομα, μεχρι τα μεσα Οκτωβριου, εκτος ελαχιστων απομακρυσμενων περιοχων της επικρατειας που δεν εχουν γραμμες ικανες για υψηλες ταχυτητες. Αυτο θα συμβει βεβαιως σε οσους μενουν εκει και θα αναβαθμιστουν απο 1024 σε 2048. Οι υπολοιποι μαλλον δε θα εχουν προβλημα. Δεν παιζει να γινει καποια αλλαγη τιμων, αν και επισημως δεν εχει ανακοινωθει απο τη διοικηση.

Οι αναβαθμισεις θα γινουν ως εξης:

Οι 384/128 θα γινουν 768/256

Οι 512/128 θα γινουν 1024/256

Οι 1024/256 θα γινουν 2084/512


Η 1024 ειχε ηδη απο πριν upstream 256, οποτε τωρα γινεται 512.

RyDeR
20-07-06, 18:25
Εχουν διπλασιαστει τα ευρη των γραμμων εδω και 20 μερες πιλοτικα σε Αμπελοκηπους (Αθηνων) και γυρω περιοχες. Το πιλοτικο προγραμμα θα κρατησει μεχρι τις αρχες Σεπτεμβριου, οπου μετα θα αρχισουν να διπλασιαζονται οι ταχυτητες σε ολη την Ελλαδα μονιμως και μεχρι το τελος του ετους οι αναβαθμισεις θα εχουν ολοκληρωθει και θα μεινουν ετσι μεχρι τις επομενες αναβαθμισεις. Οι τιμες θα παραμεινουν φυσικα οι ιδιες. Προσωπικα ενημερωθηκα οτι η ΟΤΕνετ (δεν ξερω για αλλους παροχους) ετοιμαζει κατι αναλογο με τις παροχες, στα ιδια μοτιβα με τον ΟΤΕ, το οποιο ομως θα ολοκληρωθει πιο συντομα, μεχρι τα μεσα Οκτωβριου, εκτος ελαχιστων απομακρυσμενων περιοχων της επικρατειας που δεν εχουν γραμμες ικανες για υψηλες ταχυτητες. Αυτο θα συμβει βεβαιως σε οσους μενουν εκει και θα αναβαθμιστουν απο 1024 σε 2048. Οι υπολοιποι μαλλον δε θα εχουν προβλημα. Δεν παιζει να γινει καποια αλλαγη τιμων, αν και επισημως δεν εχει ανακοινωθει απο τη διοικηση.

Οι αναβαθμισεις θα γινουν ως εξης:

Οι 384/128 θα γινουν 768/256

Οι 512/128 θα γινουν 1024/256

Οι 1024/256 θα γινουν 2084/512


Η 1024 ειχε ηδη απο πριν upstream 256, οποτε τωρα γινεται 512.
Αυτό πού το είδες? Ρίξε μια ματιά εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=41296). Αναφέρει 2048/256:)

FANISTELROOY
21-07-06, 12:49
Μια ερωτηση βρε παιδιααα!Επειδη λειπω διακοπες και δεν εχω ιντερνετ εδω,μονο διαλ-υπ,εχω χασει καποια επισοδεια.Ειδα για παραδειγμα μια προσφορα της 4νετ για 1024 με 117Ε τους 5 πρωτους μηνες,και τους υπολοιπους 7 με 25Ε/μηνα.Αν παρω αυτο το πακετο με πιανει ο διπλασιασμος; Δλδ με λιγα λογια,ειναι για ολες τις συνδεσεις;και τα πακετα;;;

miv
21-07-06, 13:14
Εγω πάλι με 384 συνδρομή και 512 γραμμή κατεβάζω με 55άρια...
Φαντάζομαι οτι αν με ανεβάσουν σε 1024 θα βλέπω 100άρια κανονικά...
Δε λέω ποια εταιρεία... όποιος κατάλαβε...

Κι εγω ακριβως η ιδια περιπτωση ειμαι!!!!!!

kadronarxis
21-07-06, 13:18
SCULPER.......ΠΑΡΕ ΤΟΝ ΟΤΕ ΑΜΕΣΩΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ
Σε έχουν σε interleaved mode, το οποίο είναι ΑΣΧΗΜΟ.
Πες τους να στο αλλάξουν σε fast mode.

miv
21-07-06, 13:22
Αυτό πού το είδες? Ρίξε μια ματιά εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=41296). Αναφέρει 2048/256:)

Εκανα λαθος υπολογισμους!:whistle: Τα downstream ομως ειναι απολυτος διπλασιασμος! ;) Παλι καλα που το κανανε κι'αυτο. Ευτυχως φτασαμε και λιγο Ευρωπη. Κι εκει το χαμηλοτερο 768 ειναι. Ξαναλεω οτι και η ΟΤΕνετ (δεν ξερω για αλλους isp) θα κινηθει στα ιδια μοτιβα με τον ΟΤΕ και θα ολοκληρωσει τις αναβαθμισεις μεχρι το τελος Σεπτεμβρη.





SCULPER.......ΠΑΡΕ ΤΟΝ ΟΤΕ ΑΜΕΣΩΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ
Σε έχουν σε interleaved mode, το οποίο είναι ΑΣΧΗΜΟ.
Πες τους να στο αλλάξουν σε fast mode.

Τι ακριβως σημαινει αυτη η interleaved mode?

sculper
21-07-06, 18:49
SCULPER.......ΠΑΡΕ ΤΟΝ ΟΤΕ ΑΜΕΣΩΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ
Σε έχουν σε interleaved mode, το οποίο είναι ΑΣΧΗΜΟ.
Πες τους να στο αλλάξουν σε fast mode.


αλήθεια τι σημαίνει το ότι έχω interleaved mode???

είδα το εξής στο ρούτερ τώρα.....

έχω forthnet 512 και το linksys WAG354. Στο ρούτερ έχω βάλει την τελευταία έκδοση Firmware Version: 1.01.09



DSL Status

DSL Status: Up
DSL Modulation Mode: ADSL2+
DSL Path Mode: INTERLEAVED
Downstream Rate: 507 Kbps
Upstream Rate: 123 Kbps
Downstream Margin: 31 db
Upstream Margin: 35 db
Downstream Line Attenuation: 26
Upstream Line Attenuation: 13
Downstream Transmit Power: 0
Upstream Transmit Power: 0

το είδα διότι πολλές φορές ενώ κατεβάζω σταματά το traffic και πρέπει να κάνω pause και μετά resume.

αυτό το adsl 2+ από που προήλθε???

tutuyo
24-07-06, 11:37
Μια στιγμη ρε παιδια γιατι κι εγω βλεπω τα ιδια ακριβως στο linksys οπως ο sculper.
ADSL +2 και Interleaved.
Εχω 512 και κατεβαζω με 50-55 και ανεβαζω με 12-13.
No problems μεχρι τωρα.

Τι ειναι αυτο το Interleaved φασουλι?Η το ADSL +2?
Και γιατι ειναι "κακο"?

Μην πεταμε ετσι μια φραση,ειναι κακο,βγαλτο, παρε τηλεφωνο να στο φτιαξουν!

CRC
25-07-06, 11:00
Όχι μόνο δεν είναι κακό το Interleaved αλλά είναι πλεονέκτημα ειδικά για εφαρμογές Video/Αudio.

Εν ολίγοις το interleaved mode διαθέτει έναν μηχανισμό ελέγχου και διόρθωσης λαθών στην γραμμή χρησιμοποιώντας buffers στα DSLAM. Όσο ανεβαίνει η ταχύτητα τόσο πιο χρήσιμο είναι.

Βέβαια νομίζω πως θα παραμήνει μόνο για το διάστημα του πιλοτικού και δεν θα επεκταθεί στο σύνολο των γραμμών και ο λόγος είναι απλός. Τα DSLAM δεν θα μπορούσαν να αντέξουν με όλες τις πόρτες τους σε Interleaved.

miv
25-07-06, 11:03
Στο telindus 1130 που μπορω να βρω ολες αυτες τις πληροφοριες?

tutuyo
25-07-06, 12:03
ευχαριστω CRC για την διευκρινηση.
Ωστοσο...πιλοτικο?Ποιο πιλοτικο?
Ειμαι σε πιλοτικο και δεν το ξερω?
Η forthnet εφαρμοσε πιλοτικα το interleaved mode?

miv λογικα καπου στο web interface του ρουτερ σου θα υπαρχουν αυτες οι πληροφοριες.
Για ψαξε κανα connection details η κατι τετοιο.

CRC
25-07-06, 12:13
Το Interleaved αφορα τα DSLAM του OTE (όχι τον ISP) και φυσικά το πιλοτικό του OTE στα πλαίσια του διπλασιασμού της ταχύτητας στα υπάρχοντα κυκλώματα. Εκτός και αν βρίσκεσαι πανω σε DSLAM της FORTHnet αλλα αν κρίνω απο την περιοχή σου...Δύσκολο.

Το ADSL2+ είναι απλά η τρίτη γενιά του ADSL (υπάρχει και το ADSL2). Δίνει ταχύτητες μέχρι 24Mbps στο down κα μέχρι 3Mbps (σε Annex M και σε μικρές αποσστάσεις) στο Up. Προφανως βρίσκεσαι πανω σε πόρτα κάποιου απο τα νέα DSLAM που υποστηρίζουν ADSL2+.

tutuyo
25-07-06, 12:20
Ευχαριστω και παλι crc.
ειναι τουλαχιστον ελπιδοφορο να βλεπω να γινονται προσπαθειες απο την πλευρα του ΟΤΕ.

sculper
25-07-06, 12:33
εμένα μετά από μαιλ μου το αλλάξαν....και να σας πω την αλήθεια παέι καλύτερα με το fast
DSL Status: Up
DSL Modulation Mode: GDMT
DSL Path Mode: FAST
Downstream Rate: 512 Kbps
Upstream Rate: 128 Kbps
Downstream Margin: 31 db
Upstream Margin: 31 db
Downstream Line Attenuation: 27
Upstream Line Attenuation: 21

chatasos
25-07-06, 13:35
Όχι μόνο δεν είναι κακό το Interleaved αλλά είναι πλεονέκτημα ειδικά για εφαρμογές Video/Αudio.

Εν ολίγοις το interleaved mode διαθέτει έναν μηχανισμό ελέγχου και διόρθωσης λαθών στην γραμμή χρησιμοποιώντας buffers στα DSLAM. Όσο ανεβαίνει η ταχύτητα τόσο πιο χρήσιμο είναι.

Βέβαια νομίζω πως θα παραμήνει μόνο για το διάστημα του πιλοτικού και δεν θα επεκταθεί στο σύνολο των γραμμών και ο λόγος είναι απλός. Τα DSLAM δεν θα μπορούσαν να αντέξουν με όλες τις πόρτες τους σε Interleaved.
Πάντως συνηθίζεται αυτός ο έλεγχος να αφήνεται στα ανώτερα πρωτόκολλα.
Και το interleaved είναι θάνατος για realtime εφαρμογές, τουλάχιστον στο απλό ADSL.

NetJim
27-07-06, 13:08
Γνωρίζει κανείς πότε θα διπλασιαστούν οι ταχύτητες και στην Πετρούπολη????????????????

silencer51
27-07-06, 20:30
Ρε παίδες έχω κουφαθεί, έβαλε ο πατέρας μου στο σπίτι στην Αθήνα ενα Dsl in a box plus 384/128 το οποίο έκανε περίπου 1 μήνα να ενεργοποιηθεί...

Πριν απο καμιά βδομάδα ενεργοποιήθηκε η γραμμή και μερικές μέρες μετά το account...

Mπαίνω με το account της σύνδεσής μου στην Πάτρα (512/128) και βλέπω απίστευτες ταχύτητες (58άρια στο νερό σε bt)...

Πάω στο config του router και τι βλέπω στο line status:

Downstream: 1024
Upstream: 512

o_O

Kάνω κι ενα speedtest και μου βγάζει σταθερά 500κάτι kbps up & down...

Mosfet
27-07-06, 20:34
Έτσι έτσι, βεντούζα! Και τις μπάλες! :p

silencer51
27-07-06, 20:37
εμένα μετά από μαιλ μου το αλλάξαν....και να σας πω την αλήθεια παέι καλύτερα με το fast
DSL Status: Up
DSL Modulation Mode: GDMT
DSL Path Mode: FAST
Downstream Rate: 512 Kbps
Upstream Rate: 128 Kbps
Downstream Margin: 31 db
Upstream Margin: 31 db
Downstream Line Attenuation: 27
Upstream Line Attenuation: 21

Φίλε sculpet τι αλλαγές είδες; Κι εγώ interleaved ειμαι και σκέφτομαι μήπως να τους στείλω mail...

Η αλλαγή έγινε σύντομα;

civil
28-07-06, 00:43
Όπως βλέπω για μενα έχω 768/192.
Ειμαι με Forthnet 384 over pstn σε Χολαργό.
:cool:

silencer51
28-07-06, 02:42
Κι εγώ Χολαργό είμαι...:blink:

NetJim
28-07-06, 13:45
Άντε με το καλό να διπλασιαστούν και στην Πετρούπολη!!! Αλλα μάλλον απο τους τελευταίους θα είμαι :evil: :evil: :evil:

NetJim
28-07-06, 15:21
Πρίν λίγο έστειλα e-mail στον Οργανισμο Ταλαιπωρίας Ελλήνων για το πότε θα αναβαθμιστούν οι ταχύτητες στην Πετρούπολη και πήρα την σχετική απάντηση.

Αγαπητέ κύριε/ αγαπητή κυρία,

Αυτή τη στιγμή βρίσκεται σε εξέλιξη από τον ΟΤΕ πιλοτικό πρόγραμμα αναβάθμισης ADSL προσβάσεων που φορά σε συγκεκριμένες υποδομές του ΟΤΕ που καλύπτουν μέρος των περιοχών Δάφνη, Μαρούσι, Πατήσια, Πεδίο Άρεως, Ραφήνα, Τερψιθέα, Χολαργός, Αχαρναί, Αγία Παρασκευή, Ηλιούπολη, Θεσσαλονίκη (Θέρμη), Πάτρα (Κωνσταντινουπόλεως) και Ιωάννινα (28ης Οκτωβρίου). Το πιλοτικό πρόγραμμα αναμένεται να ολοκληρωθεί στο τέλος Αυγούστου.

Όπως αναφέρεται και στο σχετικό Δελτίο Τύπου του ΟΤΕ, "μετά το πέρας του πιλοτικού προγράμματος, και μέσα στο φθινόπωρο, ο ΟΤΕ σκοπεύει να αναβαθμίσει τις ταχύτητες σε όλες τις προσβάσεις ADSL (υφιστάμενες και νέες / χονδρικής και λιανικής), προσφέροντας ταχύτητες έως και 2Mbps, χωρίς καμία αύξηση στα μηνιαία τέλη, προσφέροντας ακόμη μεγαλύτερη αξία στον τελικό χρήστη, ιδιώτη ή επιχείρηση".

Τα δύο σχετικά Δελτία Τύπου του ΟΤΕ είναι διαθέσιμα στο site του ΟΤΕ στη διεύθυνση www.ote.gr. Ακόμη, για να ελέγξετε αν η ADSL γραμμή σας περιλαμβάνεται στο πιλοτικό πρόγραμμα αναβάθμισης ADSL προσβάσεων του ΟΤΕ μπορείτε να επικοινωνήσετε με το Helpdesk ADSL του ΟΤΕ στο τηλέφωνο 1242.

Γραφείο Τύπου ΟΤΕ

christos
28-07-06, 15:33
Πράγματι ο ΟΤΕ προχωράει στις δοκιμές και το Σεπτέμβριο - Οκτώβριο θα έχουν όλοι διπλάσιες ταχύτητες. Βέβαια ΟΤΕ είναι αυτός όλο και κάποιο προβληματάκι ή καθυστέρηση θα υπάρξει αλλά είμαστε σε καλό δρομο.
Το μόνο πρόβλημα είναι ότι το upload δε θα διπλασιστει και δεν ξέρω τι δυνατότητες για VoIP θα έχουμε.
Όσο για τη forthnet έχει μπει σε μια προσπάθεια να γυρίσει τους πελάτες της σε μεγαλύτερες ταχύτητες για αυτό έκανε αυτή την προσφορά.
Αν λάβουμε επίσης υπόψη μας τη Vivodi και τις άλλες εταιρείες που έχουν ή θα έχουν LLU, τότε ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΚΑΛΟ ΔΡΟΜΟ.

tutuyo
28-07-06, 15:38
Τωρα ειλικρινα μπορεις να μου το σκεπτικο με το οποιο εστειλες email να μαθεις αν η περιοχη σου θα αναβαθμιστει η οχι?


Δηλαδη ηλπιζες/περιμενες να σου δωσουν ακριβη ημερομηνια και ωρα προσωπικα?



Ασε που μαλλον template μου φαινεται το reply.


Θου κυριε....

@ ADSLgr.com All rights reserved.