PDA

Επιστροφή στο Forum : 1 Σεπτεμβρίου.. Καλό μήνα με διακοπή τηλεφώνου και Ιντερνετ



Gigas
01-09-10, 22:21
Μόλις στις δέκα το βράδυ και συνειδητοποίησα ότι δεν υπάρχει τηλέφωνο και Ιντερνετ.
Τηλέφωνο στο 13800 και ο υπάλληλος που απάντησε είπε ότι υπάρχει ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΟ πρόβλημα στην Tellas και ότι δεν είναι απλά τοπικό.
Καλλιθέα-Αττική βρίσκομαι.

Είναι άραγε αλήθεια; Εχετε και εσείς παρόμοιο πρόβλημα;;;;;


Διόρθωση.. Μόνο το Ιντερνετ επανήλθε.. Το τηλέφωνο είναι ακόμη νεκρό!!!!
Θα ενημερώνω.!

Nikos.B
01-09-10, 22:26
Διακοπή ίντερνετ μόνο. Στο Μαρούσι. Πριν δύο λεπτά επανήλθε... :)

Psycho13
01-09-10, 22:29
ιντερνετ και τηλεφωνο off!!!Πριν 3 λεπτα επανηλθε το ιντερνετ αλλα και παλι δεν εχω τηλεφωνο..Καλο μηνα λοιπον!!

gtklocker
01-09-10, 22:31
Μόλις συνδέθηκα στο νετ... και νόμιζα ότι ήταν δικό μου πρόβλημα!

gtklocker
01-09-10, 22:33
Όντως τηλέφωνο γιοκ!

Panagioths
01-09-10, 22:38
Ομοίως και Άγιο Δημήτριο. Επανήλθε πριν λίγο...

dennis2006
01-09-10, 22:45
πειραιας τηλεφωνο off, internet on.

Gigas
01-09-10, 22:48
Και το τηλέφωνο μου τελικά επανήλθε..
Ολα καλά... για λίγα λεπτά μόνο το πρόβλημα...
Ευτυχώς (ενάντια σε όλους και όλα που θέλουν στην Tellas/Wind να μην λειτουργεί τίποτα :) )

geosoho
01-09-10, 22:52
to idio k dw
tilefwno k net ok

kapodistrias
01-09-10, 23:05
Είχα πάρει προηγουμένως και σαν να άκουγα στο background μια άλλη συνομιλία....!

nikpoth
01-09-10, 23:09
τηλέφωνο και internet νεκρά..νόμιζα ότι μου το κόψανε λόγο ότι αποχωρώ από τον θίασο..το net τελικά δουλεύει εδώ και κάνα δεκάλεπτο.to σταθερό ..στον κόσμο τους όπως συχνά γίνετε.

chocbhed
01-09-10, 23:42
τηλεφωνο οκ αλλα το νετ επανηλθε αλλα σερνεται

Mouse Potato
01-09-10, 23:46
Ίντερνετ + τηλέφωνο -> OFF για 2 ώρες.

Πριν από 45' επανήλθαν κανονικά.

androul
01-09-10, 23:51
Έχω Internet, δεν έχω τηλέφωνο Δάφνη ακόμα

Psycho13
02-09-10, 00:57
Επανήλθε και το τηλέφωνο τώρα κανονικά.

aledjo
02-09-10, 01:59
Μενιδι για 2 ωρες δεν ειχε ιντερνετ και τηλεφωνο.....

τηλεφωνο στη wind, ειπε οτι ειναι σε ολη την Ελλαδα και οτι θα το φτιαξουν αυριο!
λολ

kmpatra
02-09-10, 02:59
Έχουν πρόβλημα όλοι με το τηλέφωνο ή μόνο αυτοί που έχουν doubleplay?

androul
02-09-10, 08:58
Ήρθε και το τηλέφωνο το πρωί.

i_lpt
02-09-10, 09:35
Χθες το βραδυ για κανα 45' υπηρχε προβλημα νετ και τηλεφωνο, τωρα ολα καλα.

jekopoulo
02-09-10, 10:27
Ρέντης χθες το βράδυ για μισή ώρα περίπου χωρίς τηλέφωνο και νετ, και στο Αιγάλεω χωρίς νετ για κανένα μισάωρο

nikpoth
02-09-10, 10:39
Πατήσια σταθερό ακόμα τίποτα...το net κανονικά, από αργά βραδυ εχθές λειτουργεί.
Απογοήτευση.

Nemessis
02-09-10, 12:31
Πρέπει να είχαν τρομερό πρόβλημα μιας κ απο το κίνητο δεν έβγαινε η γραμμή υποστήριξης. Ξερει κανείς τι είχε γίνει?

nikpoth
02-09-10, 13:19
είχαν? το φτιάξανε? εμενα ακόμη το σταθερό είναι off.τo net κανονικά,λειτουργεί.

kapodistrias
02-09-10, 13:40
Αν έχει κάποιος καμιά πληροφόρηση για τη βλάβη να μας πει.

Ας αξιολογήσουμε το χρόνο αποκατάστασης του προβλήματος.

juno12
02-09-10, 18:45
τα ίδια κι εδώ για πάνω από μία ώρα χθές βράδυ.

vaggos_fromhell
02-09-10, 21:48
Εγώ δεν το παρατήρησα αλλά για να το λέτε όλοι πρέπει και δω να διακόπηκε. Καλό μήνα και από μένα.

nikpoth
02-09-10, 22:16
εγώ σταθερό ακόμα δεν έχω..τους πήρα και μου είπανε ότι θα φτιαχτεί ως αύριο πρωί.μόλις ανέφερα για πανελλαδικό πρόβλημα το παίξανε κινέζοι.υπήρχε ένα μικρό θέμα μου είπανε,τίποτα σοβαρό.

nyannaco
03-09-10, 08:40
Την προηγούμενη φορά που έγινε αυτό (το Μάρτιο), πήραν από μένα (και σίγουρα και από άλλους) μία αίτηση φορητότητας. Με πήραν τηλέφωνο και μου πρότειναν τέσσερις μήνες δωρεάν για να υπαναχωρήσω.
Τροφή για σκέψη...;)

nikpoth
03-09-10, 13:32
υπάρχει καμια πρόταση για το τι να κάνω?τρίτη μέρα χωρίς σταθερό και μετά από τηλέφωνο στο 13800 λένε ότι υπάρχει πρόβλημα στα k.πατήσια υπομονή.
έχετε να προτείνεται κάτι?

Gigas
03-09-10, 15:58
Και εδώ τα πράγματα δεν είναι καθόλου καλά, πλέον...

Από την Τετάρτη το βράδυ που επανήλθε το σύστημά τους, άρχισαν παροδικά οι διακοπές τηλεφώνου.
Οταν σταμάτησαν οι διακοπές, ξεκίνησε ένα άλλα πρόβλημα.. Οι ΣΥΝΕΧΕΙΣ αποσυνδέσεις στο Ιντερνετ...
Μιλάμε ότι η γραμμή δεν στέκεται πάνω απο δίλεπτο online. Ανά δύο λεπτά κάνει επανεκκίνηση το router και έχει καταντήσει σπαστικό.
Μιλάμε ότι δύο λεπτά δουλεύει και τρία κάνει για να ξεκινήσει κάθε φορά η διαδικασία... To ratio είναι αρκούντως απελπιστικό θα έλεγα....
Το δήλωσα σαν βλάβη και αναμένω εξελίξεις...

Ολα αυτά αμέσως μετά το blackout της Παρασκευής και για το οποίο ξεκίνησε το συγκεκριμένο thread
Σκέφτηκα και την πιθανότητα βλάβης του router αλλά θα πρέπει να είναι διαβολική η σύμπτωση να ξεκινήσουν τα πρβλήματα εντελώς τυχαία αμέσως μετά τα προβληματα του δικτύου...

Δεν ξέρω.. τι λέτε;;

psolord
03-09-10, 16:17
Μου έκανε και εμένα τα κομπλεξικά της 1ης Σεπτεμβριου, αλλά και χτες αποσυνδέθηκε και όση ώρα και να περίμενα δεν συνδεόταν. Έκλεισα το μόντεμ και το ξανάνοιξα και ήταν κυριλέ. Κατέβασα και 50Gbs μετά, από server που άμα αλλάξει το IP, σπάει το download και κατέβηκαν όλα. Άρα ήταν σταθερό για όλη τη διάρκεια του κατεβάσματος.

Mouse Potato
03-09-10, 16:18
Μου έκανε και εμένα τα κομπλεξικά της 1ης Σεπτεμβριου, αλλά και χτες αποσυνδέθηκε και όση ώρα και να περίμενα δεν συνδεόταν. Έκλεισα το μόντεμ και το ξανάνοιξα και ήταν κυριλέ. Κατέβασα και 50Gbs μετά, από server που άμα αλλάξει το IP, σπάει το download και κατέβηκαν όλα. Άρα ήταν σταθερό για όλη τη διάρκεια του κατεβάσματος.

Και λέω μα γιατί σέρνομαι..... :twisted:

:p:p

nikpoth
03-09-10, 18:41
πριν μια ώρα περίπου μου φτιάξανε το σταθερό.δουλεύει κομπλέ τώρα.όμως...εκτος ότι με κάρφωσαν πάλι στα 8 ,έχω και αποσυνδέσεις !! snr 11με 12 -attn 26

Gigas
10-09-10, 01:20
Το θέμα μου έχει εξέλιξη!!!!! Ευχάριστη όμως :)

Κατά την διάρκεια των προβληματικών ημερών με τις αποσυνδέσεις κλπ (βλέπε εδώ http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=3672946&postcount=30 )
και αφού πήρα τηλέφωνο κανα δύο φορές για να δηλώσω τις συχνότατες αποσυνδέσεις, τελικα ο ένας από τους δύο υπαλλήλους με τους οποίους μίλησα, κατέληξε στο γεγονός ότι αυτό που φταίει για τα προβλήματά μου είναι το router.
Οσο και αν προσπάθησα να του εξηγήσω ότι το router μου δεν πρέπει να είναι χαλασμένο και ότι τα προβλήματα ξεκίνησαν μετά το βράδυ της 1ης Σεπτεμβρίου, δεν πιστεύω ότι τα κατάφερα σε ικανοποιητικό βαθμό να τον πείσω.

Με την πάροδο των ημερών η κατάσταση βελτιωνόταν όλο και περισσότερο και τώρα βρίσκομαι στην φάση που βρισκόμουν στο παρελθόν όπου δεν παίζουν αποσυνδέσεις και η γραμμή μου στέκεται σταθερότατη για πολλά 24ωρα.

Παρόλα αυτά, σήμερα, λοιπόν, σκάει μύτη ο courrier καί τι πιστεύετε ότι μου φέρνει;;;;

Ενα ολοκαίνουριο Oxygen Gennet... Καλοδεχούμενο :) αν και αχρείαστο μια και το Thomson ST585 που έχω λειτουργεί άψογα και το έχω σετάρει έτσι που με βολεύει και δεν αξίζει τον κόπο να μπω στην διαδικασία απο την αρχή.

Εκεί πέρα μοιράζουν μηχανήματα αβέρτα!!!!!

sta8ista
10-09-10, 20:23
Α ήταν πανελλαδικό το πρόβλημα την προηγούμενη εβδομάδα? και νόμιζα πάλι ότι εγώ κατ..ισα στο πηγάδι. Άντε πες το νετ το δέχεσαι να μην έχεις. Αλλά όχι και να σου κόβουν το τηλ. Νόμιζα ότι δε θα μου ξανασυνέβαινε μετά από το πρόβλημά που είχα στην αρχή στην τελλάς αλλά ξαναρχίζουν? χμμμ πρέπει να επισπεύσω διαδικασίες.

@ ADSLgr.com All rights reserved.