PDA

Επιστροφή στο Forum : nokia pc suite&wind



panathas1
01-09-10, 23:34
εχω κιν.νοκια 7230&χρησιμοποιω το nokia pc suite.θα ηθελα να μαθω αν υπαρχει η δυνατοτητα να χρησιμοποιησω την καρτα sim της wind (1g για 30 ημερες),με αυτη την εφαρμογη&χωρις
να χρεωθω extra με αλλες εξωφρενικες χρεωσεις και αν γινεται, ποιες ειναι οι ρυθμισεις που πρεπει να κανω.
ευχαριστω

citakis
01-09-10, 23:58
Αν κατάλαβα καλά η ανησυχία σου είναι μήπως ξεπεράσεις το 1GB.
Για τον ίδιο λόγο όταν χρησιμοποίησα το pc suite έβαλα όριο τα 250GB και το πρόγραμμα σταματούσε τα πάντα μόλις έφτανε σε αυτόν τον όγκο και δεν κατέβαζε άλλο χωρίς την συγκατάθεση μου. Φυσικά το όριο το διαλέγεις εσύ μέσα από τις ρυθμίσεις.
Για διπλό έλεγχο του όγκου των δεδομένων μπορείς να συμβουλεύεσαι και το κινητό σου απλά έχει τι μειονέκτημα ότι δεν σε προειδοποιεί για τον όγκο των δεδομένων που έχεις κατεβάσει

panathas1
02-09-10, 00:06
ποιες ειναι οι ρυθμισεις που εκανες?μπορεις να με βοηθησεις ?

citakis
02-09-10, 21:09
Να διευκρινίσω ότι έχω το Ν81 και δεν χρησιμοποιώ το Nokia Suite που είχε όταν το αγόρασα αλλά το Nokia Ovi Suite 2.2.0.245 που κατέβασα πριν από δυο μήνες.
Αφού συνδεθεί η συσκευή με usb ή bluetooth επιλέγεις Tools->Options->Connect to Internet και στο κάτω μέρος υπάρχει επιλογή Data transfer warning, την τσεκάρεις και επιλέγεις κάθε πόσα ΜΒ θα σε ειδοποιεί.

@ ADSLgr.com All rights reserved.