PDA

Επιστροφή στο Forum : HOL Broadband Pack 500: Αξίζει τον κόπο ?



DarkSky
04-07-06, 22:49
Έχω Otenet και επειδή δεν γουστάρω να σκάω 33-34 ευρώ κάθε μήνα, είδα την προσφορά της HOL.
Έχω κάποιες απορίες....

1. Εξοπλισμό έχω ( USR9105 modem/router, wifi AP όλα κομπλέ )
2. Απ' ότι κατάλαβα είναι 6+2 μήνες 142 ευρώ και μετά 20.5 ευρώ τον μήνα με σύμβαση 12 μηνών. Δηλαδή, αν κατάλαβα, στην HOL θα παραμείνω 12 μήνες, έτσι ?
3. Ο εξοπλισμός που δίνει με το κουτί παραμένει ή επιστρέφεται ?

Και πιο γενικά: Αξίζει ή όχι ?
Από τη μία είναι πολλοί μήνες δέσμευση, αλλά από την άλλη 35 ευρώ τον μήνα για 384 πιστεύω είναι υπερβολικά....

mskalamari
05-07-06, 00:09
Σήμερα το πήρε κάποιος που ξέρω αλλα δεν είχε εξοπλισμό. Έδωσε 142€ για 512/128 και ξένοιασε για 8 μήνες.

Ο εξοπλισμός είναι το VoIP Router Fritz Box Fon και αν δεν ανανεώσεις το δίνεις πίσω.

Εσύ που έχεις εξοπλισμό και δεν έχεις μεγάλο αρχικό έξοδο, μιας και τα USB που δίνουν δώρο οι αλλοι είναι για πέταμα κοίτα κάτι Vivodi Cube ή κανα onDSL/Connex

DarkSky
05-07-06, 01:56
Δηλαδή καλύτερα να πάρω ένα Dsl Cube.
Για να μην κάνουν αυτόματη ανανέωση μετά το τρίμινο θέλουν ειδοποίηση κανά μήνα πριν ? (πολύ off-topic βγήκα)

mskalamari
05-07-06, 01:59
Δεν ξέρω, πάντως νομίζω οτι σου κόβουν τη γραμμή αν δεν συνεχίσεις.

cosmos
05-07-06, 10:03
PiCBuRn3r, θα συνιστούσα hol bband pack 500, βάλε πάνω και το fritz σε λειτουργία ΑΤΑ και χρησιμοποίησέ το για αστικά/υπεραστικά τζαμπαντάν τηλέφωνα με κανά SIPDiscount... Προσωπικά με παρόμοιο εξοπλισμό (usr 9106 σα router και fritz για ATA) έχω γλυτώσει πάνω από 20 ευρώ το μήνα σε τηλεφωνικές κλήσεις. Είχα εκμεταλλευτεί και την προσφορά για 12 μήνες με 25 ευρώ το μήνα (αναλογικά), όλα μέσα, οπότε στην πραγματικότητα μου βγαίνει 5 ευρώ το μήνα, με αστικά/υπεραστικά τηλέφωνα πληρωμένα ;)

Δες μήπως σε συμφέρει και η προσφορά της HOL για 4Μbps.

ΥΓ: Πολύ ζόρικο το fritz...

cpnemo
05-07-06, 10:52
PiCBuRn3r, θα συνιστούσα hol bband pack 500, βάλε πάνω και το fritz σε λειτουργία ΑΤΑ και χρησιμοποίησέ το για αστικά/υπεραστικά τζαμπαντάν τηλέφωνα με κανά SIPDiscount... Προσωπικά με παρόμοιο εξοπλισμό (usr 9106 σα router και fritz για ATA) έχω γλυτώσει πάνω από 20 ευρώ το μήνα σε τηλεφωνικές κλήσεις. Είχα εκμεταλλευτεί και την προσφορά για 12 μήνες με 25 ευρώ το μήνα (αναλογικά), όλα μέσα, οπότε στην πραγματικότητα μου βγαίνει 5 ευρώ το μήνα, με αστικά/υπεραστικά τηλέφωνα πληρωμένα ;)

Δες μήπως σε συμφέρει και η προσφορά της HOL για 4Μbps.

ΥΓ: Πολύ ζόρικο το fritz...
Συμφωνώ απόλυτα!!! :oneup:

teris
05-07-06, 14:48
Συμφωνώ απόλυτα!!! :oneup:

fritz rules..

DarkSky
05-07-06, 23:23
4mbit στην Τρίπολη δεν υπάρχουν... :(
Το bdbn500 μου την σπάει γιατί δεσμεύομαι για 12 μήνες...
Οπότε αν βγει κάποια καλή προσφορά μένω με τα χέρια σταυρωμένα...

vaggoulas
08-07-06, 16:24
4mbit στην Τρίπολη δεν υπάρχουν... :(
Το bdbn500 μου την σπάει γιατί δεσμεύομαι για 12 μήνες...
Οπότε αν βγει κάποια καλή προσφορά μένω με τα χέρια σταυρωμένα...
Ε τότε αφού έχεις καλό εξοπλισμό (USR) και θες μικρή δέσμευση κοίτα για το DSL CUBE της Vivodi με 59 ευρώ για 3 μήνες 512 ή το Jetpack 384 της Altec με 39.90 ευρώ για 3 μήνες πάλι.Σε καμία από τις 2 περιπτώσεις δεν σε υποχρεώνουν να μείνεις πάνω από τον προπληρωμένο χρόνο των 3 μηνών.Απλά θα πρέπει να τους ενημερώσεις 1 μήνα πριν για την Vivodi και 2 για την Altec αν δεν κάνω λάθος.Πάρε τους τηλ και μάθε περισσότερα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.