PDA

Επιστροφή στο Forum : Otenet μισές ταχύτητες.



rockissue
06-02-04, 18:35
Παιδιά δεν ξέρω τι να υποθέσω πια. Τις τελευταίες βδομάδες η ταχύτητα έχει πέσει στο μισό. Έβαλα ADSL Αύγουστο και όλα ήταν Ρολόι. Εδώ και 3-4 εβδομάδες σέρνεται. Μιλάω βασικά για τα διεθνοί sites. Video Stream 300kbps, κολάει. Ανώτατα downloads 28kbps και απο Έλλαδα γυρώ στα 32-35kbps. 40kbps σπάνια. Το γενικό κατέβασμα είναι απο 15-25kbps. Που είναι τα 40αρια που λέτε? Μήπως η Οτενετ χρειάζεται μια αναβάθμισούλα μιάς και οι περισσότεροι πάνε εκεί. Διοτι τον Αύγουστο πέταγε, ή μήπως έγω πρέπει να βάλω Tellas, Forthnet???

Έχει κάνενας αλλος απο Αθήνα, τα ίδια προβλήματα?

ADSL 384/128kbps OTEnet
Over ISDN
Athina

Kotsus
07-02-04, 03:29
Δεν εχω καμια σχεση με αθηνα απο οτι βλεπεις αλλα καλα θα εκανες να ελεγες σε ποια περιοχη μενεις ή σε ποιο DLSAM ανηκεις για να σε βοηθησουν τα ατομα απο ιδια περιοχη/DSLAM. 8) 8)

personal
07-02-04, 11:34
δες και αυτό http://www.adslgr.com/forum/viewtopic.php?t=4015

enwsitis21
07-02-04, 12:30
Δεν εχω καμια σχεση με αθηνα απο οτι βλεπεις αλλα καλα θα εκανες να ελεγες σε ποια περιοχη μενεις ή σε ποιο DLSAM ανηκεις για να σε βοηθησουν τα ατομα απο ιδια περιοχη/DSLAM. 8) 8)

Ας πούμε ότι βρέθηκαν άτομα από την ίδια DSLAM, και τί θα γίνει;Απολύτως τίποτα.....κάνε μόνο υπομονή φίλε μου, μέχρι να αυξηθεί το bandwidth του ISP σου, και κάποια πιθανή αναβάθμιση στη DSLAM που ανήκεις.

leventopaido
07-02-04, 18:27
Μάλλον για DSLAM πρόκειται. Σωστά αναφέρει ο Ενωσίτης. Και πολύ να έχουν μαζευτεί μάλλον δεν μπορείς να κάνεις κάτι.

@ ADSLgr.com All rights reserved.