PDA

Επιστροφή στο Forum : Λάθος χρεώσεις και μετά διακοπή τηλεφώνου



gmarkop
04-09-10, 00:29
Σήμερα μου κόψανε το σταθερό τηλέφωνο εντελώς άδικα ενώ σε όλα τα χρόνια συνεργασίας μου με την Tellas, Wind είμαι απόλυτα συνεπής στις πληρωμές μου. Συγκεκριμένα δεν μπορώ να καλέσω κανένα τηλέφωνο παρά μόνο δέχομαι κλήσεις.
Ενδεχομένως να φταίει ένα λανθασμένο υπόλοιπο που υπάρχει στους λογαριασμούς μου πάνω από 80€ για το οποίο με τηλεφωνική επικοινωνία στο τμήμα εξυπηρέτησης είχα διαβεβαιώσεις ότι είναι από λάθος δικό τους (διπλοχρέωση) και ότι θα διοθρωθεί. Εγώ λοιπόν πληρώνω σε κάθε λογαριασμό το τρέχον υπόλοιπο περιμένοντας να διορθωθεί και τελικά σήμερα το μεσημέρι μου απενεργοποιήσανε την δυνατότητα να κάνω κλήσεις. Πάλι καλά που έχω internet.
Η εξυπηρέτηση πελατών χθες Παρασκευή μεσημέρι απλά σημείωσε την διαμαρτυρία μου και θα πρέπει να περιμένω να έρθει η Δευτέρα για να μιλήσω με το λογιστήριό τους. Από τη μια δέχονται ότι είναι δικό τους λάθος και από την άλλη μου κόβουν την δυνατότητα κλήσεων χωρίς προειδοποίηση.
Το πρόβλημα ξεκίνησε από τοτε που γύρισα από το Double Play στο Νο Limit.
Είμαι εξοργισμένος. Δεν με βλέπω να μένω με τέτοια μεταχείριση. Κι εγώ που τους πλήρωνα κάθε λογαριασμό μόλις μου ερχόταν με το e-banking.
Τους τα έχω και μαζεμένα από παλαιά που μόλις μπήκα στο Zisto δεν είχα για ένα μήνα internet.

blkik
05-09-10, 15:34
Επειδή είχα παρόμοιο πρόβλημα με εξτρά χρεώσεις και στο τηλέφωνο μου λέγαν θα διορθωθεί κλπ, να ξέρεις ότι διέκοψα και μετά μήνες 9 για την ακρίβεια ακόμα μου ζητούσαν το ποσό μέχρι που έκανα καταγγελία στην οποία δεν απάντησε η Wind και έκανα και 2 στο καπάκι. Στην 2 απάντησαν ότι έχει εκδοθεί ένας λογασριασμός πιστωτικός πριν από 8 μήνες, τον οποίο δεν έλαβα, στα καταστήματα τους που ρωτούσα δεν τον βλέπανε και στο τηλέφωνο επίσης τον αγνοούσαν.

Όπως καταλαβαίνεις έχεις μπλέξει με σοβαρή και υπεύθυνη εταιρεία

μπλες
05-09-10, 18:09
ολα τα παλαβα στην wind κανε καταγγελια στην εεττ

sta8ista
05-09-10, 23:23
Κάνε κι εσύ μια! Ειναι της μόδας! Χεχε... κάνε μπας και βάλουνε μυαλό!

dimitri_ns
05-09-10, 23:33
Ακόμα χρωστάω 254 ευρώ σύμφωνα με το λογιστήριό τους (αν είναι αυτό το πράγμα λογιστήριο) Από εποχές zisto, από διπλοχρεώσεις στο γραφείο

Το ωραίο είναι ότι 2 χρόνια μετά δώσανε σε αγενέστατη δικηγόρο θεσαλονίκης να εισπράξει τις ανύπαρκτες οφειλές, η οποία σταμάτησε τις ενοχλήσεις όταν πήρε χαρτί από τον δικηγόρο μου.

Να υποθέσω ότι σε δυό τρία χρόνια θα με ξαναενοχλήσουν

Μπάχαλο εταιρεία (ακόμα από ότι βλέπω), μακριά και αγαπημένοι

gmarkop
06-09-10, 14:34
Μα και βέβαια έκανα καταγγελία στην ΕΕΤΤ. Και αίτηση φορητότητας στον ΟΤΕ έκανα.
Και την WIND έχω πάρει 3 φορές τηλ. σήμερα και η φραγή φραγή. Το αίτημά μου λέει προωθήθηκε στο λογιστήριο. Τα νεύρα μου.

blkik
06-09-10, 22:34
Κάνε και δεύτερη αν έχουν περάσει πάνω απο 40 μέρες και δεν έχεις γραπτή απάντηση. Επίσης κοινοποίηση τις καταγελίες στην Γεν Γραμματεία εμπορίου.

gmarkop
07-09-10, 17:14
Εντάξει. Σήμερα και μετά από καθημερινά τηλέφωνα και γραπτές διαμαρτυρίες με email, μου ήραν την φραγή και επί τέλους μπορώ και πάλι να πάρω τηλέφωνο από το σταθερό μου. Η περιπτέτεια κράτησε 4,5 μέρες, από καθαρή βλακεία της εταιρείας. Η απόφασή μου όμως να αλλάξω πάροχο είναι οριστική και αμετάκλητη.

sta8ista
10-09-10, 20:15
Μέχρι τώρα τα χειρότερα για το λογιστήριο τα είχα διαβάσει για τη Hol. Όλα τα είχε η τελλας τα οικονομικά της λείπανε. Τώρα που ξεμπέρδεψες ξεκίνα κι εσύ την συλλογή πληροφοριών για να την κάνεις για αλλού όπως κι εγώ.

stMike
11-09-10, 11:14
Πάρτους τηλέφωνο (τώρα που μπορείς) και πες τους τα λέγαμε γεια...

@ ADSLgr.com All rights reserved.