PDA

Επιστροφή στο Forum : HOL στην Καλαμαριά



kvkpls
04-09-10, 15:23
Μένω στην Καλαμαριά καμιά 400-500 μέτρα το πολύ από τον ΟΤΕ στην Περικλέους και σκέφτομαι να πάω στην HOL. Έχει να δώσει κανείς κανένα στοιχείο σχετικά με ταχύτητες και ποιότητα τηλεφώνου στην περιοχή; Thanks.

krm
04-09-10, 16:06
Μένω στην Καλαμαριά καμιά 400-500 μέτρα το πολύ από τον ΟΤΕ στην Περικλέους και σκέφτομαι να πάω στην HOL. Έχει να δώσει κανείς κανένα στοιχείο σχετικά με ταχύτητες και ποιότητα τηλεφώνου στην περιοχή; Thanks.


Ελα γειτονα ;)... εγω στα 100 μετρα κλειδωνω στα 18mbps, πιανω στην πραξη μεχρι 12-13 και ειμαι απροβληματιστος εδω και 2 βδομαδες. Σαφως ταχυτερο και σταθεροτερο δικτυο απο την Forth που ημουν...

kvkpls
04-09-10, 16:10
Ελα γειτονα ;)... εγω στα 100 μετρα κλειδωνω στα 18mbps, πιανω στην πραξη μεχρι 12-13 και ειμαι απροβληματιστος εδω και 2 βδομαδες. Σαφως ταχυτερο και σταθεροτερο δικτυο απο την Forth που ημουν...

Να 'σαι καλά. Κι εγώ Forthnet έχω και σκέφτομαι να φύγω. Thanks for the info! Υποθέτω το dslam είναι μέσα στον ΟΤΕ ή κάπου εκεί. Αν ξέρεις κάτι, ρίξε καμιά πληροφορία. Και πάλι thanks.

krm
05-09-10, 11:17
Να 'σαι καλά. Κι εγώ Forthnet έχω και σκέφτομαι να φύγω. Thanks for the info! Υποθέτω το dslam είναι μέσα στον ΟΤΕ ή κάπου εκεί. Αν ξέρεις κάτι, ρίξε καμιά πληροφορία. Και πάλι thanks.

όλων των παρόχων πρεπει να είναι μέσα στο κτιριο...

Παντως η ως τώρα εντυπωσεις μου απο την HOL ηταν:

1) Πέρασαν 2 βδομάδες απο την αιτηση φορητοτητας χωρις ουσιαστικη ενημερωση και ξαφνικα μια μερα μου ερχεται ο εξοπλισμος και εχω ενεργοποιηθει.... Κάπως μετρια διαδικασια αποστολης κωδικων... μη αυτοματοποιημενη σωστα, αλλα η δουλεια έγινε χωρις φασαρια.

2) Το customer care ηταν ταχυτατο οταν τους ζητησα αλλαγη του πρωτου μοντεμ που μου εστειλαν... σε 2 μερες ειχα στα χερια μου καινουργιο.... και με πήραν τηλεφωνο μετα απο λιγες μερες να δουνε αν ολα ειναι καλα!!!

3) το μοντεμ που δινουνε (ΖΤΕ) ειναι καπως buggy και μαλλον θα χρησιμοποιησεις αυτο που ηδη εχεις.

@ ADSLgr.com All rights reserved.