PDA

Επιστροφή στο Forum : Αναβάθμιση ISDN στο Τ/Κ Ελευθέριου Θεσσαλονίκης



ZT2000
06-02-04, 19:36
Παιδιά όσοι ενδιαφέρεστε για ADSL over ISDN στην περιοχή του Τ/Κ Ελευθέριου (δηλ. για Εύοσμο και Ελευθέριο-Κορδελιό) από σήμερα υπάρχει διαθεσιμότητα θυρών στο DSLAM για ISDN.
Όποιος δεν έκανε αίτηση για ADSL over ISDN άς τρέξει γιατί η διαθεσιμότητα μάλλον θα λήξει πολύ γρήγορα και η επόμενη αναβάθμιση λένε στον ΟΤΕ θα γίνει τον Μάιο, οπότε εσύ υπολόγιζε για μέσα καλοκαιριού και αν.

PReD
07-02-04, 03:52
Σοβαρα έγινε αναβάθμιση???
Εγώ μένω κέντρο (21**** το τηλέφωνό μου... (αλήθεια σε ποιό διαμέρισμα, βάση οτε, είμαι? Απ. Παύλος η Ερμού?)) έχεις καμια πληροφορία αν έγινε και εδώ αναβάθμιση???

ZT2000
07-02-04, 16:36
Σοβαρα έγινε αναβάθμιση???
Εγώ μένω κέντρο (21**** το τηλέφωνό μου... (αλήθεια σε ποιό διαμέρισμα, βάση οτε, είμαι? Απ. Παύλος η Ερμού?)) έχεις καμια πληροφορία αν έγινε και εδώ αναβάθμιση???

Είσαι στο Τ/Κ του Απ. Παύλου. Υπάρχει διαθεσιμότητα για PSTN γραμμές, όχι όμως για ISDN.
Όσο για αναβάθμιση στη περιοχή σου, δεν το γνωρίζω, υποθέτω όμως ότι θα γίνει πολύ γρήγορα μιας και έγινε τελευταία προμήθεια υλικών επέκτασης θυρών DSLAM για ISDN και από τους τρείς προμηθευτές (SIEMENS,INTRACOM,ANKO-βλέπε ALCATEL).
To Τ/Κ του Απ. Παύλου έχει DSLAM της ΑΝΚΟ και ίσως να καθυστέρησε η παράδοση

PReD
07-02-04, 18:42
Ευτυχώς γιατί της ερμου έχει Intracom... Τhnx ΖΤ2000 για τις πληροφορίες...
Εγώ έπαιρνα συνεχώς τον ΟΤΕ και κάθε φορά μου λέγαν οτι η αναβάθμιση θα έχει ολοκληρωθεί την εβδομάδα που μπαίνει την κυριακή (αύριο). Την παρασκευή που τους πήρα ξανά όμως μου λένε οτι και καλά ελπίζουμε μέσα στο Φεβρουάριο οτι κάτι θα γίνει... Τι να πει κανείς...

elvor
07-02-04, 19:29
Μήπως γνωρίζεται σε ποιο Τ/Κ ανήκει η περιοχή της Ηλιούπολης

PReD
07-02-04, 21:44
Αν μπορείς πες τηλέφωνο (2 ή 3 πρώτα ψηφία...)

kadronarxis
07-02-04, 23:38
Το Τ-Κ Ηλιούπολης ανήκει στο Τ-Κ Σταυρούπολης, αυτό που είναι επί της Παύλου Μελά (απέναντι από το στρατόπεδο).

guru
08-02-04, 01:03
Μήπως γνωρίζεται σε ποιο Τ/Κ ανήκει η περιοχή της Ηλιούπολης
Για τέτοιου τύπου ερωτήματα κοιτάξτε το ακόλουθο αρχείο:

ADSL - ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΚΑΛΥΨΗΣ ( 5/2/2004) (http://www.ote.gr/oteweb/greek/news/DSLAMfasma050204.pdf) (pdf 152 KB)

ZT2000
08-02-04, 03:08
Όταν βλέπεται διαθεσιμότητα στα sites του ΟΤΕ (ote.gr, oteshop.gr, ondsl.gr και otenet.gr) για περιοχές που προηγουμένως δεν υπήρχε δηλαδή μιλάμε για αναβάθμιση καλό είναι να ρωτάτε στα κατα τόπους υποκαταστήματα του ΟΤΕ πότε θα αρχίζει η αναβάθμιση.
Παίρνω παράδειγμα από την δικιά μου περιοχή (Εύοσμος Θεσσαλονίκης) όπου ενώ τα sites έδειχναν διαθεσιμότητα από την Τετάρτη 4/2 το απόγευμα, από του τεχνικούς του αρμόδιου Τ/Κ ενημερώθηκα ότι η εγκατάσταση των νέων θυρών DSLAM για ISDN ξεκίνησε την Παρασκευή 6/2.
Θέλω να πιστεύω ότι μες την βδομάδα θά ενεργοποιηθεί και η δική μου σύνδεση ADSL.

elvor
08-02-04, 13:35
Στο ADSL - ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΚΑΛΥΨΗΣ ( 5/2/2004) γιατί δεν περιέχεται και η περιοχή της Σταυρούπολης; Το τηλ. 231058.....
Sorry τώρα το είδα ΟΚ

PReD
09-02-04, 13:38
Απαράδεκτοι έως αισχροί!!!!
Τους περασμένους 3 μήνες το κάνανε 3 φορές!!!
Τους παίρνω μέρα παρά μέρα (σχεδόν) και συνεχώς μου λένε μία περίοδο (να περιμένω μέχρι να γίνει η αναβάθμιση) η οποία αφορά συγκεκριμένη ημερομηνία...
Και όταν φτάνει αυτή η ημερομηνία το αλλάζουνε για άλλη...
Έτσι έγινε και σήμερα δευτέρα... Μετά από αρκετά τηλεφωνήματα και μετά από πάνω από 10 επιβεβαιώσεις (σε μια περίοδο ενός μηνός) ότι διαθεσιμότητα θα υπάρχει από αυτήν την εβδομάδα παίρνω σήμερα μόνο για να μου πει ο τυπάς οτι δεν έγινε και ότι ελπίζουνε μέσα στο Φεβρουάριο αλλιώς αρχές Μαρτίου!!!

Αυτοί οι (υπ)άνθρωποι (όχι οτι φταίνε αυτοί αλλά κάπου πρέπει να ξεσπάσω) είναι αχαρακτήριστοι... Δεν έχουν καν την στοιχειώδη υπευθυνότητα και ειλικρίνεια να σου πουν τουλάχιστον ποτε ακριβώς θα γίνει (η οτι δεν ξέρουν αν πραγματικά δεν ξέρουν) ώστε τουλάχιστον να μπορείς να κάνεις το πρόγραμμά σου!!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.