PDA

Επιστροφή στο Forum : Εκδηλωση ενδιαφεροντος για 2+ Mbps



nodas
06-07-06, 14:35
http://www.tellas.gr/forms/askllu/index.asp?lang=2

για 2+ mbps

Συμπληρωστε την φορμα

mskalamari
06-07-06, 14:41
Που λέει οτι πρόκειται για Full;

vaggoulas
06-07-06, 14:44
Για shared πρέπει να είναι καθώς λέει "Polis300 με 5 ώρες δωρεάν αστικές κλήσεις το μήνα και προεπιλογή φορέα."
Σε full LLU έχουμε προεπιλογή φορέα?Δεν νομίζω.

nodas
06-07-06, 14:46
sorry εκανα λαθος

nickolas2005
06-07-06, 15:20
Tην συμπλήρωσα την φόρμα. Αντε να δούμε..

Νικαετός
06-07-06, 15:36
Το θέμα είναι πως για 8+ Mbps , δεν λέει κανείς τίποτα ...

Tem
07-07-06, 06:26
Το θέμα είναι πως για 8+ Mbps , δεν λέει κανείς τίποτα ...
το περίεργο είναι οτι δεν κάνουν λόγο ούτε για 4 Mbps. Το 2 ακούγεται λίγο αυτή τη στιγμή.

ermis333
07-07-06, 07:08
Βασικά υπάρχει και επιλογή για >2Mbps , προσωπικά πιστεύω πως κάνει το πιο σωστό βήμα η Tellas, πρώτα βγάζει φόρμα εκδήλωσης ενδιαφέροντος και ανάλογα με τη ζήτηση θα προσαρμόσει την πολιτική της τόσο στη δημιουργία νέων κόμβων όσο και στην ποιότητα της σύνδεσης καθώς και στην προσφερόμενη ταχύτητα.

ΥΓ. 39.92Ε πάντως είναι πολύ καλά λεφτά.

artlovergr
07-07-06, 07:40
Καλημέρα να ρωτήσω κάτι; Κάπου Γράφει επιστροφή παγίου Δηλαδή μιλάμε για shared οπερ σημαίνει πληρώνω και το παγιο του ΟΤΕ με ποιον τροπο μου επιστρεφει το παγιο του ΟΤΕ;
Και γιατί γράφει με 39,9 ΟΛΑ πληρωμένα δεν βλεπω να λεει κατι για παγιο ΟΤΕ
2 Mbps Internet

Δωρεάν αστικές κλήσεις

100% επιστροφή παγίου

Μόνο με 39,92€/ μήνα, όλα πληρωμένα

ermis333
07-07-06, 08:18
Καλημέρα να ρωτήσω κάτι; Κάπου Γράφει επιστροφή παγίου Δηλαδή μιλάμε για shared οπερ σημαίνει πληρώνω και το παγιο του ΟΤΕ με ποιον τροπο μου επιστρεφει το παγιο του ΟΤΕ;
Και γιατί γράφει με 39,9 ΟΛΑ πληρωμένα δεν βλεπω να λεει κατι για παγιο ΟΤΕ
2 Mbps Internet

Δωρεάν αστικές κλήσεις

100% επιστροφή παγίου

Μόνο με 39,92€/ μήνα, όλα πληρωμένα

Το πάγιο του ΟΤΕ είναι πάγιο του ΟΤΕ στο όλα πληρωμένα αναφέρεται στο τι πρέπει να πληρώνεις στην Tellas για να έχεις πλήρη πρόσβαση ADSL.

Απλά αν πάρεις και προεπιλογή τηλεφωνίας με την Tellas αντί να πληρώνεις 48Ε το μήνα που έχει κανονικά η 2 Mbit πληρώνεις 39.92Ε σου επιστρέφει με λίγα λόγια το πάγιο του ΟΤΕ.

artlovergr
07-07-06, 09:31
Καλό μου φαίνεται θα πρέπει να περιμένω να καλύψει και την περιοχή μου ίσως απο Σεπτέμβριο που κατα πως είδα στο νήμα για την Τελλάς προβλέπεται να καλύπτει όλη την Αττική απο Σεπτέμβριο

apostolt
07-07-06, 10:57
Χμμμμμ εμεις που πηγαμε τωρα σε Tellas 2mbit μπορουμε να παμε σε >2mbps?????

BoGe
07-07-06, 11:02
Το πακέτο της HOL, με τα 4ΜΒ το έχουν δει;

Xguru
07-07-06, 13:01
Το πακέτο της HOL, με τα 4ΜΒ το έχουν δει;

Θα το έχουν δει όπως επίσης θα έχουν δεί ότι προσφέρεται σε πολύ λίγες περιοχές οπότε πατάνε σε αυτό και λένε αφού οι περισσότεροι 4Mbit δεν μπορείτε να δείτε αγοράστε σε εμάς που είμαστε έξυπνοι και σας δίνουμε 2Μbit στην τιμή των 4. Χάλια αγορά με χάλια τιμές. Τα ερωτήματα για εκδήλωση ενδιαφέροντος έπρεπε να είχαν γίνει πολύ νωρίτερα και σήμερα να είχαν γαζώσει όλη την Αθήνα με dslams και να είχαμε μια αγορά με πολύ ανταγωνισμό.

lamesaint
07-07-06, 13:10
μμμμ....δεν είναι κακο!!!

advantix
07-07-06, 23:33
Καλό είναι, αλλά να δούμε ποτε θα φτάσει εδώ πάνω :(

idleboneZ
08-07-06, 00:15
ευχαριστω για το λινκ φιλε μου

kestri
13-07-06, 12:35
Αν ειστε τυχεροι και μένετε Μαρουσι η HOL δίνει 4 MB με 22 περιπου όλα πληρωμένα

lamesaint
13-07-06, 20:55
Αν ειστε τυχεροι και μένετε Μαρουσι η HOL δίνει 4 MB με 22 περιπου όλα πληρωμένα

μήπως έχεις κάποιο λίνκ για αυτή την προσφορά?

Spanos
13-07-06, 21:09
Ετοιμαστείτε για εγκεφαλικό στον πρώτο λογαριασμό. Περισσότερα δε λέω αλλα φίλος πίνει καφέ πλεόν μονο στο σπίτι λόγω αφραγκίας :lol:

Xguru
13-07-06, 21:15
Ετοιμαστείτε για εγκεφαλικό στον πρώτο λογαριασμό. Περισσότερα δε λέω αλλα φίλος πίνει καφέ πλεόν μονο στο σπίτι λόγω αφραγκίας :lol:

Τι θέλει να πει ο ποιητής; 22ευρώ/μήνα δεν είναι πολλά για 4Μbits.

Spanos
13-07-06, 21:20
Δεν έχει σχέση με ΗOL :whistle:

ermis333
13-07-06, 22:35
Δεν έχει σχέση με ΗOL :whistle:

O πρώτος λογαριασμός της Tellas από τη δική μου εμπειρία συνήθως περιέχει τη χρέωση για 3 μήνες, και εκδίδεται 1 μήνα μετά την ενεργοποίηση της υπηρεσίας.

Έτσι πχ. αν πάρω κάτι που κάνει 40Ε το μήνα στον 1ο λογαριασμό θα κληθώ να πληρώσω 120Ε....δηλαδή τη χρέωση του 1 μήνα που έχω ήδη χρησιμοποιήσει και την προπληρωμή των 2 επόμενων.

Όλα αυτά υπάρχουν στους όρους...για να γίνω πιό συγκεκριμένος.... από site της Tellas




O πρώτος λογαριασμός θα εκδοθεί εντός του πρώτου μήνα από την ενεργοποίηση της υπηρεσίας και περιλαμβάνει την αναλογική μηνιαία χρέωση απο την ημερομηνία ενεργοποίησης, καθώς και τη συνδρομή για τους επόμενους 2 μήνες. Στη συνέχεια ο λογαριασμός εκδίδεται κάθε δύο μήνες.


ΥΓ. Να το γνωρίζεται πως σε μια καινούργια υπηρεσία ο 1ος λογαριασμός συνήθως έρχεται κάπως φουσκωμένος.:rofl:

Spanos
13-07-06, 23:35
ΥΓ. Να το γνωρίζεται πως σε μια καινούργια υπηρεσία ο 1ος λογαριασμός συνήθως έρχεται κάπως φουσκωμένος.:rofl:

Aυτό δεν είναι λογαριασμός αλλα τελική απο Golf (1.4l) :rofl:

nodas
14-07-06, 03:25
Dont worry :p θα βγει και θα τα σπασει ο φιλος σου 2 μηνες πριν την ληξη του συμβολαιου

lamesaint
14-07-06, 17:29
Δεν έχει σχέση με ΗOL :whistle:

με τι έχει σχέση? με ενδιαφέρει γιατί γνωστός μου ετοιμάζεται να κάνει αίτηση για την HOL 4mbits στο Μαρούσι και το θέμα με καίει.

ermis333
14-07-06, 19:03
Aυτό δεν είναι λογαριασμός αλλα τελική απο Golf (1.4l) :rofl:

Ε τότε ρε σύ θα έχει γίνει λάθος. Συνηθισμένο πράγμα αν έχεις να κάνεις με 1 εκατομ. + πελάτες.

Spanos
14-07-06, 19:17
Ε τότε ρε σύ θα έχει γίνει λάθος. Συνηθισμένο πράγμα αν έχεις να κάνεις με 1 εκατομ. + πελάτες.

Οχι δεν έχει γίνει λάθος είναι 3 μήνες 2048 και κάτι μέρες. Σύνολο 160€ περίπου.

lamesaint
14-07-06, 22:35
Οχι δεν έχει γίνει λάθος είναι 3 μήνες 2048 και κάτι μέρες. Σύνολο 160€ περίπου.

αυτος ο λογαριασμός είναι για την 4mbit της HOL?

Tem
15-07-06, 11:22
μήπως έχεις κάποιο λίνκ για αυτή την προσφορά?

http://home.hol.gr/online/holofyou/index.aspx?mid=4648

micrace
20-07-06, 16:37
http://www.tellas.gr/forms/askllu/index.asp?lang=2

για 2+ mbps

Συμπληρωστε την φορμα
Θα επικοινωνήσουμε μαζί σας όταν η υπηρεσία γίνει διαθέσιμη στην περιοχή σας

για να δούμε πότε:cool:

RyDeR
20-07-06, 18:44
Και εγώ έκανα + για άλλους 6 φίλους (μερικοί ούτε υπολογιστή δεν έχουν ;)). Περιμένω......χαχαχα

jimaras
22-07-06, 21:01
* εχω κανει αιτησ ειμαι συγχρονισμενος και περιμενω κωδικους!επιστροφη παγιου εννοει οτι!!η τιμη των 2mb εινα 47.9 οποτε σου αφαιρει το παγιο του αφου η σταθερη της δεν ειναι ιδιοκτητη ακομη!!!ενω σου λεει ιδιοκτητο κομβο!δικο της αριθμο θα εχει απο σεπτεμβριο λογικα!!οτα χχχχχχχχχχχχχχχχχ ο οτε απελευθερωσει τις γραμμες!!!!(ημαρτον)!!!

αφαιρει το παγιο του οτε εννοω!!!διαβαστε προσεκτικα:εχουμε κανει αιτηση στον ιδιοκτητο κομβο στα 2mb 3 φιλοι!η γραμμη ειναι share *ακομα!οποτε απο τον κομβο της tellas μεχρι τα σπιτια μας παρεμβαλεται ο ακατανομαστος(οτε)!!!!και οι τρεις εχουμε την εξης ενημερωση απο την tellas:προβλημα δικτιου και αδυναμια συνδεσης απο τον κομβο μεχρι το σπιτι!!!το κουφο της υποθεσης:η γραμμη μου ειναι συγχρονισμενη εδω και μια εβδομαδα!το απιστευτο:ειμαι μεσα στο internet εδω και 4 ημερες με *net key*της forthnet!!! χχχχχχχχχχχχ

euri - Αφαίρεση προσβλητικής γλώσσας. Αν συνεχιστεί, τα μηνύματα θα διαγραφούν

BoGe
22-07-06, 21:05
ενω σου λεει ιδιοκτητο κομβο!δικο της αριθμο θα εχει απο σεπτεμβριο λογικα!!οτα αυτος ο οτε απελευθερωσει τις γραμμες!!!!(ημαρτον)!!!

Αν εννοείς, ότι δεν έχει Full LLu, δεν νομίζω να φταίει ο ΟΤΕ για αυτό.
Για αριθμοδότηση πάλι, ούτε ο ΟΤΕ φταίει, αφού iCall και HOL έχουν δικιά τους αριθμοδότηση.

jimaras
22-07-06, 21:24
ρε man λεω οτι δεν εχει τωρα και για αυτο σου κανει την αφαιρεση του παγιου και καλα!!!πληροφοριακα για να ξερεις εγκυκλοπαιδικα και μονο ο οτε επρεπε εδω και 2η3 χρονια να ειχε απελευθερωσει τις γραμμες σε ελευθερη αγορα!!!εχει αρπαξει 6προστιμα αποτην ευρωπαικη ενωση!!!ριχνε και καμια ματια στο www.in.gr ενα μηνα περιπου πριν την απελευθερωση των γραμμων μαε κανει και καλα υπερπροσφορα στο 1mb 26 ευρω ολα πληρωμενα????ε δεν το θελουμε ρε φιλε!!!!γιατι ειχε την δικυωση τις γραμμες κλπ και ολα τα περιθωρια να παιξει καλα τον ανταγωνισμο!!!δεν το εκανε ομως!προτιμησε μια χαζη και τελειως υπεροπτικη
σταση και βλεπεις που την οδηγει!

BoGe
22-07-06, 21:30
ρε man λεω οτι δεν εχει τωρα και για αυτο σου κανει την αφαιρεση του παγιου και καλα!!!πληροφοριακα για να ξερεις εγκυκλοπαιδικα και μονο ο οτε επρεπε εδω και 2η3 χρονια να ειχε απελευθερωσει τις γραμμες σε ελευθερη αγορα!!!εχει αρπαξει 6προστιμα αποτην ευρωπαικη ενωση!!!ριχνε και καμια ματια στο www.in.gr (http://www.in.gr) ενα μηνα περιπου πριν την απελευθερωση των γραμμων μαε κανει και καλα υπερπροσφορα στο 1mb 26 ευρω ολα πληρωμενα????ε δεν το θελουμε ρε φιλε!!!!γιατι ειχε την δικυωση τις γραμμες κλπ και ολα τα περιθωρια να παιξει καλα τον ανταγωνισμο!!!δεν το εκανε ομως!προτιμησε μια χαζη και τελειως υπεροπτικη
σταση και βλεπεις που την οδηγει!

Και η Tellas τόσα χρόνια γιατί δεν έδινε LLu, δηλαδή να κάνει αυτό που κάνει τώρα σε Αμπελόκηπους και όπου αλλού (όπως 3 χρόνια και βάλε κάνουν κάποιοι άλλοι);

@ ADSLgr.com All rights reserved.