PDA

Επιστροφή στο Forum : Vivodi Full LLU σε HOL Shared LLU 4mbps



mariniam
07-07-06, 17:06
Έκανα και 'γώ την τρελή αίτηση για HOL 4mbps :oneup: Το πρόβλημα είναι πώς δεν μπορώ να μείνω ούτε λεπτό χωρίς DSLακι και σκέφτηκα να κάνω το εξής... Να πάω στον ΟΤΕ να κάνω αίτηση για τηλεφωνική γραμμή η οποία θα μπει παράλληλα με της Vivo (δεν με πειράζει να πληρώνω δύο πάγια) και έτσι δεν θα χρειαστώ να περιμένω τον χρόνο που θέλει η Vivo για διακοπή και η HOL Θα βάλει μπρος άμεσα.

Ξέρει κανείς να μου πει αν παίζει τέτοιο σενάριο, η μήπως έχω τρελαθεί τελείως;

Vivodi Full LLU 1024

apok
07-07-06, 17:07
Λογικά παίζει μιας και η HOL θα μπει σε άλλο καλώδιο;)

mariniam
07-07-06, 17:22
Ναι αυτό φαντάστηκα και 'γω. Θα μπορεί όμως ο ΟΤΕ να μου ενεργοποιήσει το καινούργιο νούμερο απ την στιγμή που έχω ήδη Full LLU;:hmm: Κάποιος είχε αναφέρει σε ένα post, χωρίς λεπτομέρειες όμως, πως η αλλαγή από Full LLU σε Shared έχει συγκεκριμένη διαδικασία...

No-Name
07-07-06, 17:28
Πλάκα πλάκα καλές οι llu αλλά αν θές να αλλάξεις πάροχο τι γίνεται??Πχ από hol llu μπορείς να πάς σε tellas llu??
Και στη περίπτωση του full llu σε shared llu τι γίνεται???

blade_pan
10-07-06, 16:35
Εκανα αιτηση παιδες σημερα για τα 4mbit...για να δουμε....λογικα τελη Ιουλιου-αρχες αυγουστου θα ειμαι Online...

Μια ερωτηση,το fritzbox ειναι καλο?Στο δανειζουν ή στο χαριζουν?

Tem
10-07-06, 23:04
Πλάκα πλάκα καλές οι llu αλλά αν θές να αλλάξεις πάροχο τι γίνεται??Πχ από hol llu μπορείς να πάς σε tellas llu??
δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα στην περίπτωση αυτή. Κανονικά γίνεται η αλλαγή

nm96027
12-07-06, 09:45
Εκανα αιτηση παιδες σημερα για τα 4mbit...για να δουμε....λογικα τελη Ιουλιου-αρχες αυγουστου θα ειμαι Online...

Μια ερωτηση,το fritzbox ειναι καλο?Στο δανειζουν ή στο χαριζουν?

Το fritzbox είναι πολυ καλό κατα την γνώμη μου, και πολυ χρήσιμο για voip. Δεν στο χαρίζουν όμως...:p

blade_pan
13-07-06, 16:24
ειναι wireless?

nm96027
14-07-06, 15:08
ειναι wireless?
Κυκλοφόρεί και σε ασύρματο. Με το αζημίωτο βέβαια: 2ευρω το μήνα plus.

papdoux
14-07-06, 15:21
Ναι αυτό φαντάστηκα και 'γω. Θα μπορεί όμως ο ΟΤΕ να μου ενεργοποιήσει το καινούργιο νούμερο απ την στιγμή που έχω ήδη Full LLU; Κάποιος είχε αναφέρει σε ένα post, χωρίς λεπτομέρειες όμως, πως η αλλαγή από Full LLU σε Shared έχει συγκεκριμένη διαδικασία...
Αφου θα εχεις δυο γραμμες παραλληλα, μπορεις να εχεις δυο adsl συνδεσεις παραλληλα. Καθε γραμμη θα πηγαινει σε διαφορετικη πορτα

loopg
17-07-06, 13:11
Εχω κι εγω μια ερωτηση..

Ειμαι σε vivo full llu (1MBit) @ κατω πατησια.
Τι μπορω να κανω ωστε να ελεγξω αν η περιοχη μου υποστηριζεται ;
και αν τελικα υποστηριζεται , τι μπορω να κανω ωστε να συνδεθω το συντομοτερο;

lewton
17-07-06, 21:53
Εχω κι εγω μια ερωτηση..

Ειμαι σε vivo full llu (1MBit) @ κατω πατησια.
Τι μπορω να κανω ωστε να ελεγξω αν η περιοχη μου υποστηριζεται ;
και αν τελικα υποστηριζεται , τι μπορω να κανω ωστε να συνδεθω το συντομοτερο;
Αυτή τη στιγμή δεν υποστηρίζει Πατήσια.
Μπορείς να ρωτήσεις τη Vivodi σε ποιό DSLAM είσαι συνδεδεμένος για να το ξέρεις, και αν φτάσει και σε αυτό η ΗΟL, μπορείς να πάρεις μια γραμμή από τον ΟΤΕ (το πολύ μια εβδομάδα να πάρει) και να παραγγείλεις το HOL LLU.

loopg
19-07-06, 20:52
Αυτή τη στιγμή δεν υποστηρίζει Πατήσια.
Μπορείς να ρωτήσεις τη Vivodi σε ποιό DSLAM είσαι συνδεδεμένος για να το ξέρεις, και αν φτάσει και σε αυτό η ΗΟL, μπορείς να πάρεις μια γραμμή από τον ΟΤΕ (το πολύ μια εβδομάδα να πάρει) και να παραγγείλεις το HOL LLU.

Ευχαριστω για την απαντηση lewton :) ...ακριβως οπως το φανταστηκα.

lewton
19-07-06, 22:56
Ευχαριστω για την απαντηση lewton :) ...ακριβως οπως το φανταστηκα.
Απλά να ξέρεις ότι αν μένεις κάτω Πατήσια μπορεί να είσαι είτε στο DSLAM Αλυσίδας (όπως εγώ που μένω Αχαρνών και Καλλάρη) είτε στο DSLAM Πατήσια (χοντρικά περιοχές από Άγιο Ελευθέριο και πάνω).

@ ADSLgr.com All rights reserved.