PDA

Επιστροφή στο Forum : τηλεφωνικές πλάκες με το δικό μου τηλέφωνο?!?!



DespinaP
10-09-10, 18:32
Καλησπέρα σας
Δεν ήμουν σίγουρη που να γράψω το θέμα οπότε συγγνώμη αν έχω κάνει λάθος στην ενότητα.

Έχω συνδρομή στη forthnet και για internet και για τηλέφωνο με την υπηρεσία double play
Εδώ και κάτι μέρες όμως , κάποιος κάνει πλάκες καλώντας τον αριθμό του σπιτιού μου. Το παράδοξο της υπόθεσης είναι ότι στην αναγνώριση κλίσης εμφανίζεται ο αριθμός του σπιτιου! Δηλαδή είναι σαν να καλώ εμένα !!
Πώς είναι δυνατόν να γίνεται αυτό;
Εγώ τώρα τι μπορώ να κάνω για να σταματήσει ;

Ευχαριστώ!!

sdikr
10-09-10, 18:33
Απο άλλα τηλέφωνα δοκίμασες να καλέσεις το τηλέφωνο σου;
με απόκρυψη;

DespinaP
10-09-10, 18:36
όχι!
Μα πώς είναι όμως δυνατόν ενώ βρίσκομαι σπίιτι να με καλούν για πλάκες χρησιμοποιώντας το τηλέφωνό μου;

........Auto merged post: DespinaP πρόσθεσε 0 λεπτά και 36 δευτερόλεπτα αργότερα ........

μιλάω πάντα για το σταθερό μου

emeliss
10-09-10, 18:38
όχι!
Μα πώς είναι όμως δυνατόν ενώ βρίσκομαι σπίιτι να με καλούν για πλάκες χρησιμοποιώντας το τηλέφωνό μου;
Έχουν αναφέρει πολλές φορές συνδρομητές της forthnet να δείχνει η αναγνώριση το δικό τους νούμερο. Δοκίμασε με άλλη συσκευή.

Καλώς ήρθες στο forum.

DespinaP
10-09-10, 18:40
δηλαδή το πρόβλημα είναι εν μέρη ο παροχέας του τηλεφώνου;
Αυτό γίνεται μόνο σε συνδρομητές της forthnet;

ευχαριστώ πολύ :)

emeliss
10-09-10, 18:41
Όπου το έχω δει forthnet είχαν.

DespinaP
10-09-10, 18:48
ευχαριστώ για την απάντησή σου :)
Καμία άλλη γνώμη;

rudxai
10-09-10, 18:48
Καλεσες απο αλλα τηλεφωνα το δικό σου να δείς αν συμβαίνει το ίδιο;
Συμβαίνει πάντα ή μόνο όταν σε παίρνουν φάρσα;

DespinaP
10-09-10, 18:52
μόνο όταν μου κάνουν φάρσα στο σταθερό μου εμφανίζεται ο ίδιος μου ο αριθμός ... δεν έχει ξανασυμβεί

Dark-Side
10-09-10, 18:54
Δοκίμασε να πάρεις με απόκρυψη τον δικό σου αριθμό να δεις τι θα δείξει στην αναγνώριση. Επίσης σου προτείνω να πάψεις να απαντάς στα συγκεκριμένα τηλεφωνήματα για να πάψουν και να σε καλούν.. ;)

s3nsit
10-09-10, 18:56
το παθαινα αυτο με ενα ασυρματο που ειχα αγορασει απο το ιδιο καταστημα φορθνετ τη μερα που εκανα και τη συνδεση. στην αναγνωριση οταν με επαιρνε οποιοδηποτε κινητο cosmote και οποιοδηποτε αποκρυψη...εβγαζε το νουμερο μου..
το αλλαξα μετα απο 3 μερες αφου ηρθε τεχνικος...για να μου πει οτι φταει η τηλεφωνικη συσκευη:evil:

δε θυμαμαι μοντελο αλλα ηταν μαυρο και philips

DespinaP
10-09-10, 18:56
δεν απαντάω !Δεν θα τους κάνω τη χάρη...
Πώς γίνεται να καλέσω με απόκρυψη;

Νικαετός
10-09-10, 18:58
Όταν λες πλάκες τι ακριβώς εννοείς? Σε παίρνουν τηλέφωνο και δεν σου μιλάνε, ή σου μιλούν?

Και εγώ φόρθνετ έχω και παρουσιάζεται το ίδιο φαινόμενο. Μετά από κάποια κλήση (εξερχόμενη) ξαναχτυπάει το τηλέφωνο και ο καλών είναι ο δικός μας αριθμός.

Πιστεύω ότι είναι κάποιο πρόβλημα της φόρθνετ και όχι κάποια φάρσα.

DespinaP
10-09-10, 18:59
χμ... τι να πω.. θα τα σκεφτώ και το πολύ πολύ ο πλακατζής να βαρεθεί αν δεν απαντάω...

........Auto merged post: DespinaP πρόσθεσε 1 λεπτά και 33 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Ε βασικά ακούγεται ένας ήχος , μετά ακούγεται μια φωνή να λέει "Goodbye" και κλείνει.. Παίζει να το κάνει η forthnet αυτό;

sdikr
10-09-10, 19:09
χμ... τι να πω.. θα τα σκεφτώ και το πολύ πολύ ο πλακατζής να βαρεθεί αν δεν απαντάω...

........Auto merged post: DespinaP πρόσθεσε 1 λεπτά και 33 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Ε βασικά ακούγεται ένας ήχος , μετά ακούγεται μια φωνή να λέει "Goodbye" και κλείνει.. Παίζει να το κάνει η forthnet αυτό;

το ποιο πιθανό, καλύτερα να πάρεις την υποστηριξή και να τους το αναφέρεις, ειδικά το κομμάτι που σου λέει το "goodbye"

ntelisas
10-09-10, 20:19
Tι άλλο θα ακούσω Χριστέ μου! άκου να σου κάνει πλάκα η forthnet! :rofl:

Αν κλείνεις τη συσκευή και μετά αμέσως σε καλεί ο αριθμός σου, το σηκώνεις και είναι νεκρό, μάλλον έχεις βραχυκύκλωμα στη γραμμή, πιθανώς πρίζα του ΟΤΕ ή διπολική, αν έχεις άλλαξε τες με RJ11, κάλεσε στο 13831 να σου πουν...

αν πάλι σου πουν πως η γραμμή είναι καθαρή, πιθανώς φταίει κάποια συσκευή. έχεις μήπως Panasonic KX- ασύρματο?

πάντως ότι και να είναι θα στο βρουν από την τεχνική υποστήριξη με τον ψηφιακό έλεγχο που κάνουν στη γραμμή σου...

επίσης έχεις την δυνατότητα να ζητήσεις από το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών (13831 > 2 > 2) να σου παρακολουθούν τις εισερχόμενες κλήσεις για κάποιες μέρες (έχει οικονομική επιβάρυνση αυτό..) και με αυτό τον τρόπο θα δεις ποιος σου κάνει πλάκα. Η απόκρυψη ενεργοποιείτε στις εγκαταστάσεις των παρόχων και όχι στη συσκευή των τηλεφώνων.. οπότε μπορούν να βρουν το τηλέφωνο που σε καλεί...

κάλεσε και μην κάνεις άσχετες υποθέσεις...

δεν είναι θέμα παρόχου!... :nono:

sdikr
10-09-10, 20:36
Tι άλλο θα ακούσω Χριστέ μου! άκου να σου κάνει πλάκα η forthnet! :rofl:

Αν κλείνεις τη συσκευή και μετά αμέσως σε καλεί ο αριθμός σου, το σηκώνεις και είναι νεκρό, μάλλον έχεις βραχυκύκλωμα στη γραμμή, πιθανώς πρίζα του ΟΤΕ ή διπολική, αν έχεις άλλαξε τες με RJ11, κάλεσε στο 13831 να σου πουν...

αν πάλι σου πουν πως η γραμμή είναι καθαρή, πιθανώς φταίει κάποια συσκευή. έχεις μήπως Panasonic KX- ασύρματο?

πάντως ότι και να είναι θα στο βρουν από την τεχνική υποστήριξη με τον ψηφιακό έλεγχο που κάνουν στη γραμμή σου...

επίσης έχεις την δυνατότητα να ζητήσεις από το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών (13831 > 2 > 2) να σου παρακολουθούν τις εισερχόμενες κλήσεις για κάποιες μέρες (έχει οικονομική επιβάρυνση αυτό..) και με αυτό τον τρόπο θα δεις ποιος σου κάνει πλάκα. Η απόκρυψη ενεργοποιείτε στις εγκαταστάσεις των παρόχων και όχι στη συσκευή των τηλεφώνων.. οπότε μπορούν να βρουν το τηλέφωνο που σε καλεί...

κάλεσε και μην κάνεις άσχετες υποθέσεις...

δεν είναι θέμα παρόχου!... :nono:

το goodbye, είναι μήνυμα που βγαίνει απο την υλοποίηση της τηλεφωνίας του παρόχου,

Αλλά ξέρω, κλασική απάντηση βραχυκύκλωμα, τηλεφωνική συσκευή, δεν φταίει ο πάροχος :evil:

Georgevtr
10-09-10, 21:52
Tι άλλο θα ακούσω Χριστέ μου! άκου να σου κάνει πλάκα η forthnet! :rofl:

Αν κλείνεις τη συσκευή και μετά αμέσως σε καλεί ο αριθμός σου, το σηκώνεις και είναι νεκρό, μάλλον έχεις βραχυκύκλωμα στη γραμμή, πιθανώς πρίζα του ΟΤΕ ή διπολική, αν έχεις άλλαξε τες με RJ11, κάλεσε στο 13831 να σου πουν...

αν πάλι σου πουν πως η γραμμή είναι καθαρή, πιθανώς φταίει κάποια συσκευή. έχεις μήπως Panasonic KX- ασύρματο?

πάντως ότι και να είναι θα στο βρουν από την τεχνική υποστήριξη με τον ψηφιακό έλεγχο που κάνουν στη γραμμή σου...

επίσης έχεις την δυνατότητα να ζητήσεις από το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών (13831 > 2 > 2) να σου παρακολουθούν τις εισερχόμενες κλήσεις για κάποιες μέρες (έχει οικονομική επιβάρυνση αυτό..) και με αυτό τον τρόπο θα δεις ποιος σου κάνει πλάκα. Η απόκρυψη ενεργοποιείτε στις εγκαταστάσεις των παρόχων και όχι στη συσκευή των τηλεφώνων.. οπότε μπορούν να βρουν το τηλέφωνο που σε καλεί...

κάλεσε και μην κάνεις άσχετες υποθέσεις...

δεν είναι θέμα παρόχου!... :nono:
Εσύ κύριε ξερόλα είσαι σίγουρος?:hmm:

Και σε μένα το ίδιο συνέβαινε,με όσα philips ασύρματα δοκίμασα.(4 διαφορετικές συσκευές).
Απο απόκρυψη Ή απο καρτοτηλέφωνα εμφανίζοταν ο αριθμός μου.
Μετά απο έλεγχο τεχνικού φάνηκε η ασυμβατότητα του δικτύου της 4νετ με όλες τις καινούργιες ασύρματες συσκευές philips.(που έχουν την δυνατότητα να στέλνουν smt etc).
Θεματογράφε έχεις κάποια παρόμοια συσκευή?

ntelisas
10-09-10, 23:44
Θα σας πω ένα πράγμα... και θα σταματήσω εκεί…

Τα standard volt που πρέπει να δίνουν όλοι οι πάροχοι τηλεφωνίας στην Ευρώπη τουλάχιστον, είναι 46-48 volt (on-hook) .... αυτό δίνει και η forthnet και όλοι οι ιδιωτικοί πάροχοι στην Ελλάδα......

μπορείτε να διαβάσετε και το παρακάτω μήπως και αμφιβάλετε...

http://www.epanorama.net/circuits/teleinterface.html

“Why 48V voltage is used in telephone systems ?
The -48V voltage was selected because it was enough to get through kilometers of thin telephone wire and still low enough to be safe (electrical safety regulations in many countries consider DC voltages lower than 50V to be safe low voltage circuits). “

ο ΟΤΕ προτίμησε (μέσω πατέντας με τη Siemens..) να δίνει 51-52 volt στις γραμμές του...

με αυτό τον τρόπο... επειδή δίνει περισσότερα volt.. ξεπερνιούνται κάποια προβλήματα βραχυκυκλωμάτων που μπορεί να έχουν κάποιες γραμμές ή ακόμα και τηλεφωνικές συσκευές!

Με απλά λόγια το ”σήμα” είναι πιο δυνατό… για αυτό και πολλές φορές οι τεχνικοί του ΟΤΕ δεν βρίσκουν τα βραχυκυκλώματα που μπορεί να βρει το analyzer της forthnet ή οποιασδήποτε forthnet.. και για αυτό επίσης μπορεί μια συσκευή να έχει αναγνώριση στον ΟΤΕ και να μην έχει σε κάποιο άλλο πάροχο… γιατί πολύ απλά η συσκευή απαιτεί άλλα standard από αυτά που δίνει ο πάροχος !

Δεν μπορούμε λοιπόν να κατηγορούμε κανένα πάροχο για τα standard που έχει θέσει στο δίκτυο του... τα οποία συμφωνούν με τα διεθνή standards!

Δεν είναι λοιπόν θέμα συμβατότητας…

αντιθέτως μπορούμε αν έχουμε ΟΤΕ, να κάνουμε αυτό που δείχνει το παρακάτω video...
και να γλυτώσουμε και χρήματα… μιας και είναι ακριβότερος από τους εναλλακτικούς :whistle:

http://www.youtube.com/watch?v=WoaLGvJkoP8&feature=player_embedded

:rofl:

emeliss
10-09-10, 23:50
Κάπου εδώ επιστρέφεται το "τι άλλο θα ακούσω Χριστέ μου!"...

Η κοπέλα έχει ένα πολύ συγκεκριμένο πρόβλημα και αντί να ασχοληθούμε με αυτό πάλι κυνηγάμε τον κακό ΟΤΕ. Δεν θα ασχοληθώ με το τεχνικό κομμάτι που είναι 100% λάθος, απλά θα μείνω στο ότι τα παραπάνω είναι 100% άσχετα με το πρόβλημα της DespinaP. Θα την τρελάνουμε και είναι κρίμα, μόλις γράφτηκε στο forum.

sdikr
10-09-10, 23:56
Θα σας πω ένα πράγμα... και θα σταματήσω εκεί…

Τα standard volt που πρέπει να δίνουν όλοι οι πάροχοι τηλεφωνίας στην Ευρώπη τουλάχιστον, είναι 46-48 volt (on-hook) .... αυτό δίνει και η forthnet και όλοι οι ιδιωτικοί πάροχοι στην Ελλάδα......

μπορείτε να διαβάσετε και το παρακάτω μήπως και αμφιβάλετε...

http://www.epanorama.net/circuits/teleinterface.html

“Why 48V voltage is used in telephone systems ?
The -48V voltage was selected because it was enough to get through kilometers of thin telephone wire and still low enough to be safe (electrical safety regulations in many countries consider DC voltages lower than 50V to be safe low voltage circuits). “

ο ΟΤΕ προτίμησε (μέσω πατέντας με τη Siemens..) να δίνει 51-52 volt στις γραμμές του...

με αυτό τον τρόπο... επειδή δίνει περισσότερα volt.. ξεπερνιούνται κάποια προβλήματα βραχυκυκλωμάτων που μπορεί να έχουν κάποιες γραμμές ή ακόμα και τηλεφωνικές συσκευές!

Με απλά λόγια το ”σήμα” είναι πιο δυνατό… για αυτό και πολλές φορές οι τεχνικοί του ΟΤΕ δεν βρίσκουν τα βραχυκυκλώματα που μπορεί να βρει το analyzer της forthnet ή οποιασδήποτε forthnet.. και για αυτό επίσης μπορεί μια συσκευή να έχει αναγνώριση στον ΟΤΕ και να μην έχει σε κάποιο άλλο πάροχο… γιατί πολύ απλά η συσκευή απαιτεί άλλα standard από αυτά που δίνει ο πάροχος !

Δεν μπορούμε λοιπόν να κατηγορούμε κανένα πάροχο για τα standard που έχει θέσει στο δίκτυο του... τα οποία συμφωνούν με τα διεθνή standards!

Δεν είναι λοιπόν θέμα συμβατότητας…

αντιθέτως μπορούμε αν έχουμε ΟΤΕ, να κάνουμε αυτό που δείχνει το παρακάτω video...
και να γλυτώσουμε και χρήματα… μιας και είναι ακριβότερος από τους εναλλακτικούς :whistle:

http://www.youtube.com/watch?v=WoaLGvJkoP8&feature=player_embedded

:rofl:

Το κάνει και η ericson;
η huawei;

Στην isdn πόσο είναι; αν έχεις και adsl πάνω;

Και πάλι όμως δεν μας λες για το goodbye που είναι voice prompt απο το 48v κέντρο του παρόχου

euri
11-09-10, 00:36
Η Forthnet προσφέρει υπηρεσία αυτόματου τηλεφωνητή; Αν ναι, μήπως έχει ενεργοποιηθεί και καλεί η υπηρεσία για να ανακοινώσει πιθανά μηνύματα;

tsavman
11-09-10, 00:50
Και πάνω που σκεφτόμουν πως να το διατυπώσω..



Η Forthnet προσφέρει υπηρεσία αυτόματου τηλεφωνητή; Αν ναι, μήπως έχει ενεργοποιηθεί και καλεί η υπηρεσία για να ανακοινώσει πιθανά μηνύματα;

+1 :oneup:

fotisz
11-09-10, 01:22
Ε βασικά ακούγεται ένας ήχος , μετά ακούγεται μια φωνή να λέει "Goodbye" και κλείνει.. Παίζει να το κάνει η forthnet αυτό;

Ακριβως το ιδιο εγινε και σε μενα στις 9/09.Σταθερη γραμμη εχω isdn του ΟΤΕ, και φορητο τηλεφωνο panasonic KX....
Αντι για τον αριθμο του καλουντος εγραφε 'ΕΚΤΟΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ'

sofotis
11-09-10, 01:49
Κι εμένα μου έχει συμβεί μερικές φορές.

DespinaP
11-09-10, 02:10
Λοιπόν.. τηλεφώνησα στη γραμμή εξυπηρέτησης της 4νετ και μου είπαν ότι πρέπει να βάλω φίλτρα σε όλες τις τηλεφωνικές συσκευές του σπιτιού εκτος αυτής με το router.
Κάτι με βραχυκύκλωμα μου είπαν ότι είναι.

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις πάντως :)

Georgevtr
11-09-10, 06:16
Δέν θέλεις να καταλάβεις τελικά.
Kαί μιάς και το πάμε παρακάτω, http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=93737 ,μήπως λέω..μήπως.:whistle:

Νικαετός
11-09-10, 10:03
Σε εμένα πάντως που έχω σπίτι ΚΑΙ φόρθνετ ΚΑΙ οτε, (τηλεφωνία + ίντερνετ) μόνο στον αριθμό που είναι στην φόρθνετ συμβαίνει αυτό το φαινόμενο. (Παραδέχομαι πάντως ότι οι κλήσεις μου από το σταθερό του ΟΤΕ είναι σπανιότατες, οπότε δεν μπορώ να είμαι 100% σίγουρος ότι είναι αποκλειστικό πρόβλημα της φόρθνετ).

nightfall2k5
11-09-10, 10:23
Το χω και γω. Μου συμβαινει οταν συνομιλω με καποιον, και μετα κλεινω το τηλ, αλλα ο αλλος δεν εχει κλεισει ακομη το δικο του. Μεχρι λοιπον να κλεισει τη γραμμη απο τη δικιη του μερια η αναγνωριση δειχνει οτι με καλει ο αριθμος μου.

ubuntubu
11-09-10, 10:33
ο ΟΤΕ προτίμησε (μέσω πατέντας με τη Siemens..) να δίνει 51-52 volt στις γραμμές του...

με αυτό τον τρόπο... επειδή δίνει περισσότερα volt.. ξεπερνιούνται κάποια προβλήματα βραχυκυκλωμάτων που μπορεί να έχουν κάποιες γραμμές ή ακόμα και τηλεφωνικές συσκευές!

Με απλά λόγια το ”σήμα” είναι πιο δυνατό… για αυτό και πολλές φορές οι τεχνικοί του ΟΤΕ δεν βρίσκουν τα βραχυκυκλώματα που μπορεί να βρει το analyzer της forthnet ή οποιασδήποτε forthnet.. και για αυτό επίσης μπορεί μια συσκευή να έχει αναγνώριση στον ΟΤΕ και να μην έχει σε κάποιο άλλο πάροχο… γιατί πολύ απλά η συσκευή απαιτεί άλλα standard από αυτά που δίνει ο πάροχος !


Ελπίζω πραγματικά η εμπλοκή σου με τα τεχνικά των τηλεπικοινωνιών,να σταματάει στο χομπίστικο,της περιέργειας ,ή θεωρητικό επίπεδο.

ntelisas
11-09-10, 13:35
Λοιπόν.. τηλεφώνησα στη γραμμή εξυπηρέτησης της 4νετ και μου είπαν ότι πρέπει να βάλω φίλτρα σε όλες τις τηλεφωνικές συσκευές του σπιτιού εκτος αυτής με το router.
Κάτι με βραχυκύκλωμα μου είπαν ότι είναι.

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις πάντως :)


Κατα τ' άλλα φταίει η Forthnet.... :whistle:

chilli21
12-09-10, 01:40
Η κλήση με το χαρακτηριστικό "goodbye" στο τέλος και μετά να κλείενι η γραμμή, το παρατήρησε και ή μάνα μου σε τηλέφωνο ΟΤΕ στην επαρχία για σχεδόν όλο το καλοκαίρι, οπότε δεν πρέπει να είναι πρόβλημα της forthnet

xmperop1
12-09-10, 18:23
ο ΟΤΕ προτίμησε (μέσω πατέντας με τη Siemens..) να δίνει 51-52 volt στις γραμμές του...

με αυτό τον τρόπο... επειδή δίνει περισσότερα volt.. ξεπερνιούνται κάποια προβλήματα βραχυκυκλωμάτων που μπορεί να έχουν κάποιες γραμμές ή ακόμα και τηλεφωνικές συσκευές!

Με απλά λόγια το ”σήμα” είναι πιο δυνατό… για αυτό και πολλές φορές οι τεχνικοί του ΟΤΕ δεν βρίσκουν τα βραχυκυκλώματα που μπορεί να βρει το analyzer της forthnet ή οποιασδήποτε forthnet.. και για αυτό επίσης μπορεί μια συσκευή να έχει αναγνώριση στον ΟΤΕ και να μην έχει σε κάποιο άλλο πάροχο… γιατί πολύ απλά η συσκευή απαιτεί άλλα standard από αυτά που δίνει ο πάροχος !

Το διαβάσαμε κιαυτό.!!!!

FSHOPAXD
13-09-10, 10:19
Το διαβάσαμε κιαυτό.!!!!

Μετρησον πρώτα, πάταξον μετά.

panik77
13-09-10, 13:22
Καλημέρα παιδιά, το θέμα με την αναγνώριση το θυμάμαι εδώ και χρόνια στο σταθερό του σπιτιού, μόνο από μια συγκεκριμένη συσκευή, όταν με καλούσαν από απόρρητο, εμφανιζόταν ο αριθμός του σπιτιού και μάλιστα το έχουμε απόρρητο. Επειδή δεν έχει μπαταρίες η συσκευή, θα κοιτάξω να κάνω ένα τσεκ και θα σας πώ αν ισχύει ακόμα. Δέν έχω κάποιο πάροχο ακομα (θα βάλω σύντομα και το ψάχνω) είναι δλδ Οτέ η γραμμή. Προφανώς την κοπέλα που της κάναν φάρσα, με απόρρητο την παιρναν και εμφανιζόταν του σπιτιού της, σιγά μη παίρναν με εμφάνιση αριθμού!

nikpav
13-09-10, 17:39
Όταν λες πλάκες τι ακριβώς εννοείς? Σε παίρνουν τηλέφωνο και δεν σου μιλάνε, ή σου μιλούν?

Και εγώ φόρθνετ έχω και παρουσιάζεται το ίδιο φαινόμενο. Μετά από κάποια κλήση (εξερχόμενη) ξαναχτυπάει το τηλέφωνο και ο καλών είναι ο δικός μας αριθμός.

Πιστεύω ότι είναι κάποιο πρόβλημα της φόρθνετ και όχι κάποια φάρσα.


Και εγώ φόρθνετ έχω και παρουσιάζεται το ίδιο φαινόμενο...................................

Seitman
13-09-10, 18:25
Κατά τα άλλα δεν έχει θέμα η "εταιρία".
Έλεος, έστω και σπορέλαιος :bless:

Andreaslar
13-09-10, 18:39
Το δοκίμασα και εγώ σήμερα, σε Forthnet 2play. Πήρα από το σταθερό στο κινητό μου, το σήκωσα και το έκλεισα. Στο καπάκι χτύπησε το σταθερό και άκουγα την φωνή μου σαν αντίλαλο...

Georgevtr
13-09-10, 18:46
Το δοκίμασα και εγώ σήμερα, σε Forthnet 2play. Πήρα από το σταθερό στο κινητό μου, το σήκωσα και το έκλεισα. Στο καπάκι χτύπησε το σταθερό και άκουγα την φωνή μου σαν αντίλαλο...
Κοινώς ισχύει οι μακακίες επιστρέφονται?:rofl:

xmperop1
13-09-10, 19:59
Μετρησον πρώτα, πάταξον μετά.

Σαν το output power???????

D_J_V
17-09-10, 12:13
Εμ παιδιά...???
Παίξτε λίγο με τα ms του flash...

Papados
17-09-10, 13:56
το flash θα εχει σχεση με το call back. το goodbye ψαχνω να δω που κολαει..

trd64
17-09-10, 14:07
το flash θα εχει σχεση με το call back. το goodbye ψαχνω να δω που κολαει..

Προφανώς ενημερώνεται το τηλ. τους κέντρο ότι η συνδιάλεξη ολοκληρώθηκε αλλά λόγο μεγάλης latency σου γυρίζει το αποχαιρετιστήριο μήνυμα :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.