PDA

Επιστροφή στο Forum : Χανω το σημα συνεχεια, 'limited or no connectivity'..



juniorjack
13-09-10, 17:25
Kαλησπέρα,
μέχρι πρόσφατα η συνδεση μου δουλευε ικανοποιητικα, τον τελευταιο καιρο εχω το εξης προβλημα..Ε νώ είμαι online για κάποια ώρα, μετά ξαφνικά χάνεται το σήμα μου..! Μου βάζει το εικονιδιο π εχω επισυναψει στη μπαρα κατω δεξια


Με restart του ρουτερ δεν επανερχεται παλι η συνδεση, κανω restart στο pc κα8ε φορά..
Το ρουτερ ειναι το speedtouch 585, κ παρολο που μου εμφανιζεται η φουσκα 'limited or no connectivity', τα λαμπακια του ρουτερ ειναι αναμενα κανονικα..!
To πρόβλημα αυτό εμφανίζεται συνέχεια, δεν εχω καταφερει να ειμαι για πολλες ωρες συνεχομενα online χωρις να κανω restart..

Πριν λιγο καιρο ετρεξα την επιλογη internet booster που εχει το προγραμμα Advanced System Care free edition, ίσως μετα απο τοτε εμφανιστηκε το πρόβλημα..

Any help..?? :( :(

Α, να σημειωσω οτι, αν παιζει κάποιο ρολο, με καλωδιο ethernet δν εχω δοκιμασει, δε φτανει δυστυχως..

sdikr
13-09-10, 17:47
Γενικά τέτοια προγράμματα δεν είναι οτι καλύτερο.

Καλό θα ήταν αν μπορούσες να δοκιμάσεις εκείνη την στιγμή με καλώδιο
Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι reset τις ρυθμίσεις του internet
σε γραμμή εντολών, netsh int ip reset test.log
και μετά restart

Simpleton
13-09-10, 17:53
Απ' ό,τι λέει η ιστοσελίδα του, το πρόγραμμα έχει δυνατότητα αναίρεσης των αλλαγών. Κοίτα αν μπορείς να επαναφέρεις τις αρχικές ρυθμίσεις.

kikostaki
13-09-10, 17:59
και μενα το εκανε αυτο και εκανα restart σε εργοστασιακες ρυθμισεις και εφτιαξε....

juniorjack
13-09-10, 19:53
Γενικά τέτοια προγράμματα δεν είναι οτι καλύτερο.

Καλό θα ήταν αν μπορούσες να δοκιμάσεις εκείνη την στιγμή με καλώδιο
Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι reset τις ρυθμίσεις του internet
σε γραμμή εντολών, netsh int ip reset test.log
και μετά restart
Αν κάνω reset θα πρέπει μετά να ξανακανω ρυθμίσεις στο ρουτερ η κάπου αλλού..;;
(8α πρεπει δλδ να ρυθμισω το ρουτερ οπως οταν τ εγκατεστησα πρωτη φορα..;;)

Η' reset, restart κ τελος..;;

sdikr
13-09-10, 20:36
Αν κάνω reset θα πρέπει μετά να ξανακανω ρυθμίσεις στο ρουτερ η κάπου αλλού..;;
(8α πρεπει δλδ να ρυθμισω το ρουτερ οπως οταν τ εγκατεστησα πρωτη φορα..;;)

Η' reset, restart κ τελος..;;

Στον υπολογιστή θα πρέπει να ξαναβάλεις το ασύρματο (βασικά το κλειδί) στο ρουτερ τίποτα

akkiiss55
15-09-10, 09:23
Στον υπολογιστή θα πρέπει να ξαναβάλεις το ασύρματο (βασικά το κλειδί) στο ρουτερ τίποτα

οπως επισης και το u/n + το psw σ π ειχες δημιουργησει μεσα απο τν επιλογη setup

@ ADSLgr.com All rights reserved.