PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με τη σύνδεση ξανά σε μια εβδομάδα στη Βόρεια Ελλάδα;



asfalis
10-07-06, 01:15
Μόλις γύρισα σπίτι και όλα down ...:eguitar πάω για ύπνο μην μπλέξω με τεχνική υποστήριξη .... ας βγάλουν άλλοι το φίδι απ' την τρύπα .... χε χε ...κουράστηκα και απο τον αγώνα απόψε ...... http://www.zidane.fr

asfalis
10-07-06, 01:47
Μόλις γύρισα σπίτι και όλα down ...:eguitar πάω για ύπνο μην μπλέξω με τεχνική υποστήριξη .... ας βγάλουν άλλοι το φίδι απ' την τρύπα .... χε χε ...κουράστηκα και απο τον αγώνα απόψε ...... http://www.zidane.fr


Όλα ok .... κάποιοι τεχνικοί φαίνεται πως ξενυχτούν διαβάζοντας το forum του
adslgr αφουγκραζόμενοι τις ανησυχίες των άυπνων χρηστών του adsl ελληνικού internet ... πάντως πάω για ύπνο ......

vagsk
10-07-06, 02:54
Φίλε μου και εμένα ο Router συμπεριφέρεται περίεργα. Καταρχήν έκανε πολύ περισσότερο χρόνο για να συνδεθεί και σα να κάνει πολλα reset μόνος του. Έχω την εντύπωση πως από τις τελευταίες 2-3 μέρες έχω άλλο IP. To περίεργο είναι ότι οι ταχύτητες είναι ελεεινά χαμηλές. Έχω γραμμή 384/128 την οποία αναβάθμισα απο 256/128 πριν από 6 μήνες( και μάλοον τείνω προς 512/256). Οι ταχύτητες που έχω τώρα θα έλεγα ότι μου θυμίζουν τις "χάλια" ταχύτητες που έπιανα με την 256/128. Σε καμιά περίπτωση δεν είναι αντιπροσωπευτικές της γραμμής. Θα το δηλώσω μάλλον ως βλάβη και ο θεος βοηθός.

Την τελευταία φορά που το έκανα αυτό ένας τυπάς από τον ΟΤΕ πήρε τήλέφωνο και μου είπε ότι όλα στη γραμμή μου είναι ΟΚ. Το περίεργο είναι ότι είχα ανοιχτο ένα download και ψιλοσερνότανε. Την ώρα που μιλούσα στον τύπο ( καθότι ασύρματο το τηλέφωνο) ήμουνα μπροστά απο το PC. Ξαφνικά έριξε κάτι τρελλά γκαζια. Πίάσαμε ταχύτητα. Μετά απο κανα - δυο ώρες πεσαμε πάλι στα ίσια σκ..ερρ χάλια.:sorry: Anyway Για να μη βγαίνω πολύ εκτός θέματος ...

Έχει κανείς προβλήματα με ταχύτητα; Είμαι Θεσσαλονίκη και συνδέομαι μέσω ΑΡΥΣΝΕΤ(περιοχή Φάληρο). Η συνδεσή μου είναι ADSL over ISDN. Router Speedtouch 510i

Μήπως έχουμε συνέχεια στις βλάβες που είχαμε την προηγούμενη βδομάδα; :hmm:
Ή μήπως έχουμε μπουκωμένα DSLAM;

petrogazz
10-07-06, 10:37
Εγω πάντως από τις 10.40 το βράδυ που κοίταξα μέχρι και τις 12.30 που πήγα για ύπνο είμουν down. Τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα με έναν δρομολογητή του ΟΤΕ και επηρεάζει όλη την Β. Ελλάδα. Πάντως δυό φορές σε μια βδομάδα είναι πολύ, και τυχαίνει πάντα όταν έχω δουλειά!

psaxtiri
10-07-06, 10:44
Εγώ που δεν βλέπω ποτέ ποδόσφαιρο αναγκάστηκα εχθές να παρακολουθήσω μιας και δεν είχε σύνδεση adsl στην Κατερίνη από εχθές (09 Ιουλίου 2006 , 4 το απόγευμα) μέχρι σήμερα το πρωί.

Τηλεφώνησα στην FORTHnet και μου είπανε ότι υπήρχε πρόβλημα από τον ΟΤΕ. Είχε κανένας σας παρόμοιο πρόβλημα χθες;

ΥΓ: Σήμερα το πρωί που τηλεφώνησα ξανά στην FORTHnet με το που ζήτησε το username η υπάλληλος άναψε το λαμπάκι από τον router...:hmm:

@ ADSLgr.com All rights reserved.