PDA

Επιστροφή στο Forum : Ανακοίνωση Cosmote για τα προβλήματα του δικτύου στην Β.Ελλάδα



Σελίδες : [1] 2

Costas_Dav
14-09-10, 14:41
14/09/2010
Ανακοίνωση

Η COSMOTE ενημερώνει πως σήμερα το πρωί, κατά τη διάρκεια εργασιών αναβάθμισης του δικτύου της παρουσιάστηκε τεχνική βλάβη με αποτέλεσμα σε περιοχές της Κεντρικής και Βόρειας Ελλάδας να παρατηρούνται προβλήματα στην επικοινωνία.

Οι τεχνικές εργασίες βρίσκονται σε εξέλιξη με στόχο να αποκατασταθεί η βλάβη στις περιοχές που επηρεάστηκαν, όσο το δυνατόν συντομότερα.

Ζητάμε την κατανόηση των συνδρομητών μας στις κατά τόπους περιοχές.


Πηγή: Cosmote (http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=press_releases&path=/SCSDevRepository/content/el/sections/pressoffice/pressrelease/140910gr.xml&breadcrumbTitle=%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CE%AF%CE%BD%CF%89%CF%83%CE%B7)


------------

Update στις 20:38

14/09/2010
Ανακοίνωση


Σε συνέχεια προηγούμενης ενημέρωσης για τα προβλήματα στο τηλεπικοινωνιακό δίκτυο που παρουσιάστηκαν σήμερα σε περιοχές της Κεντρικής και της Βόρειας Ελλάδας, η COSMOTE ενημερώνει για τα εξής:

Μετά από βλάβη που προκλήθηκε νωρίς το πρωί κατά τη διάρκεια εργασιών αναβάθμισης του δικτύου παρουσιάστηκαν προβλήματα στην επικοινωνία στις περιοχές της Θεσσαλίας, Μακεδονίας και Θράκης.

Μετά από συντονισμένες προσπάθειες η βλάβη αποκαταστάθηκε πλήρως σε όλες τις περιοχές. Η COSMOTE ζητά την κατανόηση των συνδρομητών της κι ενημερώνει ότι θα προχωρήσει στην πίστωση του παγίου του οικονομικού τους προγράμματος που αναλογεί στη διάρκεια της βλάβης, σε όσους συνδρομητές της επηρεάστηκαν.


Πηγή: 2η ανακοίνωση (http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=press_releases&path=%2FSCSDevRepository%2Fcontent%2Fel%2Fsections%2Fpressoffice%2Fpressrelease%2F14092010gr.xml&breadcrumbTitle=%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CE%AF%CE%BD%CF%89%CF%83%CE%B7)

Dark Demis
14-09-10, 14:50
...... άστα να πάνε... σήμα της cosmote υπάρχει αλλά δεν μπορώ να συνδεθώ στο δίκτυο....

Jazzer
14-09-10, 14:52
Συμβαίνουν κι αυτά και έτσι από σήμα καμπάνα έγινε... σήμα μπανάνα :p

manosdoc
14-09-10, 14:53
Συμβαίνουν κι αυτά και έτσι από σήμα καμπάνα έγινε... σήμα μπανάνα :p

Σήμα κοπάνα.

Pipis71
14-09-10, 14:54
12 ώρες χωρίς τηλέφωνο.Τι να πώ.Απο την μία τα καθυστερημένα sms που έρχονται μετά απο 2 ημέρες,απο την άλλη το σημερινό,δείχνουν οτι η Cosmote παραπαίει.

Πιο σήμα καμπάνα.Σήμα μπανάνα,και μάλιστα άγουρη....;););)

dpa2006
14-09-10, 14:59
απαράδεκτο γεγονός.

mondeo
14-09-10, 15:08
Εγώ που την εγκατέλειψα πριν χρόνια κάτι ήξερα.........

odys2008
14-09-10, 15:09
Το πρόβλημα λύνεται με το να βάλετε τα τηλέφωνα σε 3g. Όσοι τα είχαν απο πριν με 3g δεν κατάλαβαν κάποιο πρόβλημα

kasadi
14-09-10, 15:13
Το πρόβλημα λύνεται με το να βάλετε τα τηλέφωνα σε 3g. Όσοι τα είχαν απο πριν με 3g δεν κατάλαβαν κάποιο πρόβλημα

όχι εμένα δεν λύνετε και έχω κάνει πολλές βιντεοκλήσεις παλιότερα, οπότε και σήμα πίανει στο σημείο που είμαι και το κινητό μου - κάρτα υποστηρίζει 3G
edit: περιοχή βόλος

pentium_vi
14-09-10, 15:15
Το πρόβλημα λύνεται με το να βάλετε τα τηλέφωνα σε 3g. Όσοι τα είχαν απο πριν με 3g δεν κατάλαβαν κάποιο πρόβλημα

Εκτός και αν πέρνουν σε κάποιον που έχει παλιά συσκεύη (λ.χ στην μητέρα μου) πράγμα που είναι πάλι αδύνατον.

DVader
14-09-10, 15:25
Το site της ακόμα κάτω ...:p Καλά καλά ..... εντάξει ...εκτός τόπου και χρόνου !!!

lehrer
14-09-10, 15:27
Το site της ακόμα κάτω ...:p Καλά καλά ..... εντάξει ...εκτός τόπου και χρόνου !!!
Χωρις να θελω να τους υποστηριξω αλλα εγω μπαινω κανονικα στην σελιδα τους εδω και ωρα.

nmavro73
14-09-10, 15:33
"Ελπίζουμε το συντομότερο δυνατόν να γίνει η κατάλληλη πρόσβαση"!είπε η τηλεφωνήτρια. Μα καλά έχει τελειώσει δημοτικό; Δεν ελέγχουν αν αυτοί που προσλαμβάνονται ξέρουν να μιλάνε;

chriszg
14-09-10, 15:34
Χωρις να θελω να τους υποστηριξω αλλα εγω μπαινω κανονικα στην σελιδα τους εδω και ωρα.

Και γώ μπαίνω κανονικά στο site τους και επίσης με το που έβαλα το τηλέφωνο σε 3G λύθηκε το πρόβλημα!

lehrer
14-09-10, 15:37
"Ελπίζουμε το συντομότερο δυνατόν να γίνει η κατάλληλη πρόσβαση"!είπε η τηλεφωνήτρια. Μα καλά έχει τελειώσει δημοτικό; Δεν ελέγχουν αν αυτοί που προσλαμβάνονται ξέρουν να μιλάνε;
Παιδια σκεφτειτε τι θα εχουν ακουσει αυτοι οι τηλεφωνητες σημερα. Ας δειξουμε λιγη κατανοηση, τουλαχιστον γι' αυτους.

DVader
14-09-10, 15:40
Χωρις να θελω να τους υποστηριξω αλλα εγω μπαινω κανονικα στην σελιδα τους εδω και ωρα.


Τώρα έφτιαξε ....και παίζει κανονικά !! Do not worry !! Δεν τους υποστηρίζεις απλώς. Είσαι ρουφιάνος τους ή δουλεύεις μέσα στην Cosmote και τώρα πάτησες το Stat στον IIS :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::clap::clap::clap:

........Auto merged post: DVader πρόσθεσε 1 λεπτά και 18 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Παιδια σκεφτειτε τι θα εχουν ακουσει αυτοι οι τηλεφωνητες σημερα. Ας δειξουμε λιγη κατανοηση, τουλαχιστον γι' αυτους.


Απλά σε κατάσταση πανικού και πίεσης λένε ότι θέλουν... Δεν φταίνε αυτές

lehrer
14-09-10, 15:41
Τώρα έφτιαξε ....και παίζει κανονικά !! Do not worry !! Δεν τους υποστηρίζεις απλώς. Είσαι ρουφιάνος τους ή δουλεύεις μέσα στην Cosmote και τώρα πάτησες το Stat στον IIS :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::clap::clap::clap:
Κανεις λαθος! Οχι μονο δεν δουλευω για αυτους αλλα δεν ειμαι ουτε καν συνδρομητης τους. Ημουν πριν πολλα πολλα χρονια αλλα τους εγκατελειψα για παντα!

aris20
14-09-10, 15:45
Δεν έχω 3G κάλυψη εδώ και θέλω να πάρω τηλέφωνο εδώ και 2 ώρες...

Τέσπα σήμα κοπάνα μάλλον!!

mevan
14-09-10, 15:48
Από το σταθερό μου Θεσσαλονίκης, ΟΤΕ, δεν γίνεται να καλέσω κανένα κινητό Cosmote οπουδήποτε στην Ελλάδα κι αν βρίσκεται αυτό..

Ακόμα, το δικό μου Cosmote πιάνει κανονικά 3G αλλά δεν μπορεί να με καλέσει κανείς από σταθερό παρά μόνο από κινητό Cosmote... Ό,τι έγινε φαίνεται να επηρέασε και τη ζεύξη ΟΤΕ-Cosmote.

marcus1
14-09-10, 15:56
"Ελπίζουμε το συντομότερο δυνατόν να γίνει η κατάλληλη πρόσβαση"!είπε η τηλεφωνήτρια. Μα καλά έχει τελειώσει δημοτικό; Δεν ελέγχουν αν αυτοί που προσλαμβάνονται ξέρουν να μιλάνε;

Kάτσε εσύ με εκατό αναμονές στον πίνακα (όταν το κανονικό είναι 2-3) και μίλησε καλύτερα ;). Εξάλλου, παρά την κακή σύνταξη, έβγαινε νόημα : "ελπίζουμε να επιλυθεί το πρόβλημα σύντομα". Επειδή έχω δουλέψει σε τηλεφωνικό κέντρο, σε πληροφορώ ότι σε τέτοιες καταστάσεις, μετά τις πρώτες δύο ώρες κατά τις οποίες λες τα ίδια πράγματα ακατάπαυστα, είναι αναμενόμενο να πετάξεις και μερικές κωμικοτραγικές ασυνταξίες (φυσικά, δεν αποκλείω το ενδεχόμενο να είμαι κι εγώ forrest gump/αγράμματος :p)

djbok21
14-09-10, 16:57
Του Σταυρού , σταυρώθηκε η cosmote ...

senkradvii
14-09-10, 17:50
Είμαι τηλεφωνικά αποκλεισμένος από το πρωί!! Έχω ραντεβού για σήμερα και δεν μπορώ να επιβεβαιώσω την ώρα!!!!! Aiuto!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:wall::wall::wall:

Tsour_ee
14-09-10, 17:53
"Ελπίζουμε το συντομότερο δυνατόν να γίνει η κατάλληλη πρόσβαση"!είπε η τηλεφωνήτρια. Μα καλά έχει τελειώσει δημοτικό; Δεν ελέγχουν αν αυτοί που προσλαμβάνονται ξέρουν να μιλάνε;


Απορώ με τι ασχολούνται ορισμένοι...καλά αυτό σε πείραξε?

Επίσης η ανακοίνωση για να εστιάσουμε εκεί αφού αυτό είναι το θέμα αναφέρει για πρόβλημα που παρουσιάστηκε μετά από εργασίες αναβάθμισης,όλες οι εταιρείες κάνουν το βράδυ εργασίες έτσι ώστε να είναι όσο το δυνατόν μικρότερη η επιρροή,τώρα υπάρχει και πιθανότητα κάτι να μην πάει καλά.Όταν έχεις να κάνεις με μηχανήματα και τηλ/κα δίκτυα υπάρχει και η πιθανότητα της αστοχίας.Εγώ πραγματικά σκέφτομαι αυτούς που θα εμπλέκονταν με τις εργασίες,επίσης η εταιρεία θα πρέπει να αποζημιώσει όσους επηρεάστηκαν χαρίζοντας κανα πάγιο.

........Auto merged post: Tsour_ee πρόσθεσε 0 λεπτά και 33 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Του Σταυρού , σταυρώθηκε η cosmote ...

Ανούσια ποστς για να γράφει ο counter.

Seitman
14-09-10, 17:53
Εγώ πάντως από το πρωί έχω ακόμα σήμα μπανάνα

DVader
14-09-10, 18:01
Απορώ με τι ασχολούνται ορισμένοι...καλά αυτό σε πείραξε?

Επίσης η ανακοίνωση για να εστιάσουμε εκεί αφού αυτό είναι το θέμα αναφέρει για πρόβλημα που παρουσιάστηκε μετά από εργασίες αναβάθμισης,όλες οι εταιρείες κάνουν το βράδυ εργασίες έτσι ώστε να είναι όσο το δυνατόν μικρότερη η επιρροή,τώρα υπάρχει και πιθανότητα κάτι να μην πάει καλά.Όταν έχεις να κάνεις με μηχανήματα και τηλ/κα δίκτυα υπάρχει και η πιθανότητα της αστοχίας.Εγώ πραγματικά σκέφτομαι αυτούς που θα εμπλέκονταν με τις εργασίες,επίσης η εταιρεία θα πρέπει να αποζημιώσει όσους επηρεάστηκαν χαρίζοντας κανα πάγιο.

........Auto merged post: Tsour_ee πρόσθεσε 0 λεπτά και 33 δευτερόλεπτα αργότερα ........



Ανούσια ποστς για να γράφει ο counter.

Σε εταιρίες επιπέδου Cosmote τέτοια δεν επιτρέπονται ....

Προχτές είχαν πρόβλημα με τον σύστημα πληρωμηής,σήμερα με τα τηλέφωνα στην ελλάδα ...αύριο ...τι ? Όταν σου βάζουν το μαχαίρι στο λαιμό επειδή δεν πλήρωσες ένα λογαριασμό ....και σε κάνουν να τρέχεις ..Ας τρέξουν και αυτοί από τις .... τους δεν πειράζει ... Άσε που δείχνει την σοβαρότητα της κατάστασης που περιέρχεται η Cosmote. :rofl::rofl::rofl:

DESTR0YER
14-09-10, 18:07
Έχω την εντύπωση πως το πρόβλημα λύθηκε! Ας το επιβεβαιώσει κάποιος! :)

Αυτό το λέω γιατί παρόλο που το πρωί δε μπορούσα να καλέσω κανέναν, πριν 1 λεπτό μίλησα με 1 φίλη μου στο κινητό και με τη μητέρα μου σπίτι. (Οι κλήσεις φυσικά έγιναν από το κινητό μου)

Costas_Dav
14-09-10, 18:07
Κάτι πρέπει να πήγε πραγματικά πολύ άσχημα για να μην έχει επανέλθει 16 ώρες μετά.
Ένα upgrade μπορεί όντως να "κολήσει", αλλά πάντα υπάρχει και το "roll back".

Έδώ πρέπει να χάθηκαν τα πάντα (settings).
Αυτό δεν νομίζω να έχει ξαναγίνει ποτέ/πουθενά.
Μάλλον μετά από αυτό θα γραφούν 100δες σελίδες με διαδικασίες τόσο από τον Cote, όσο και από την Ericsson για αποφυγή επανάληψης.

Αναμένουμε να μάθουμε, τί πραγματικά πήγε τόσο λάθος......

Seitman
14-09-10, 18:09
Έχω την εντύπωση πως το πρόβλημα λύθηκε! Ας το επιβεβαιώσει κάποιος! :)

Εδώ τίποτα...

Cacofonix
14-09-10, 18:10
Μόνο 2 σελίδες για ένα τέτοιο θέμα;

dpa2006
14-09-10, 18:14
Αρχικό μήνυμα από DESTR0YER ...Εμφάνιση μηνυμάτων

Έχω την εντύπωση πως το πρόβλημα λύθηκε! Ας το επιβεβαιώσει κάποιος!


ούτε εδώ ακόμη,ισχύει αυτό με τα 3G.

@ Cacofonix
συμφωνώ απόλυτα.

DreamAxe
14-09-10, 18:17
Απο φίλους μου πάνω ακούω για ουρές στα άλλα καταστήματα κινητής για κάρτες :p

psyxakias
14-09-10, 18:18
Εντάξει έγινε μια στραβή, τι θα κάνουμε; Θα τους κρεμάσουμε; Αν δεν είναι συχνά επαναλαμβανόμενο, πιστεύω πως αξίζει λίγη υπομονή. Εμένα με ενοχλούν περισσότερο τα παγιωμένα προβλήματα που έχουν οι πάροχοι κινητής (πχ σήμα ανά περιοχή, ποιότητα υπηρεσιών, κόστος κτλ).

Costas_Dav
14-09-10, 18:18
Μάλλον την επόμενη διαφήμιση "σήμα καμπάνα" θα την γυρίσουν με φόντο τον Λευκό Πύργο, τους καταράκτες της Έδεσσας, τα τσιπουράδικα του Βόλου και τα Τέμπη για να μας πείσουν οτι έχουν και έκει σήμα.

nmavro73
14-09-10, 18:18
Η δυτική θεσσαλονίκη είναι οκ η ανατολική όμως όχι

Tsour_ee
14-09-10, 18:20
Σε εταιρίες επιπέδου Cosmote τέτοια δεν επιτρέπονται ....

Προχτές είχαν πρόβλημα με τον σύστημα πληρωμηής,σήμερα με τα τηλέφωνα στην ελλάδα ...αύριο ...τι ? Όταν σου βάζουν το μαχαίρι στο λαιμό επειδή δεν πλήρωσες ένα λογαριασμό ....και σε κάνουν να τρέχεις ..Ας τρέξουν και αυτοί από τις .... τους δεν πειράζει ... Άσε που δείχνει την σοβαρότητα της κατάστασης που περιέρχεται η Cosmote. :rofl::rofl::rofl:

Φίλε μου μάλλον δεν θυμάσαι ότι η Vodafone είχε πρόβλημα το καλοκαίρι του 2005 σε όλη την Ελλάδα για ένα 24ώρο και επίσης υπάρχουν και ανάλογα περιστατικά στο εξωτερικό(T-mob,Voda).Όπως είπα και πριν πάντα υπάρχει η πιθανότητα λάθους και αστοχίας.Αυτό που πρέπει να κάνει η εταιρεία είναι να αποζημιώσει τους συνδρομητές που επλήγησαν.Όλα τα υπόλοιπα δεν έχουν κανένα νόημα.

Seitman
14-09-10, 18:24
Για δυτική Θεσσαλονίκη επιβεβαιώνω... ΟΚ :clap:

zouli84
14-09-10, 18:28
Είναι πραγματικά απαράδεκτο μια εταιρία τέτοιου μεγέθους να έχει τέτοια προβλήματα. Η πατάτα είναι ανάλογη της apple με το σήμα του iPhone4. Από την άλλη είναι λογικό και αναμενόμενο στα 20 (δεν ξέρω ακριβώς πόσα) χρόνια λειτουργίας να υπάρξει και μια μέρα που να πέσει το δίκτυο. Λάθη γίνονται και δεν θα τους πάρουμε και το κεφάλι.

Αυτό που πουλάνε όμως για πολλούς είναι μια τεράστια ανάγκη, σε ορισμένες περιπτώσεις μάλιστα είναι και ζήτημα ζωής ή θανάτου. Σκεφτείτε να υπήρξε κάποιο ατύχημα ή κάποιο επείγον πρόβλημα υγείας και να μην υπήρξε η δυνατότητα να καλέσει κάποιος ασθενοφόρο. Προσωπικά είχα πρόβλημα σήμερα στη δουλειά μου (χάλασε κάποιο μηχάνημα) και δεν είχα τη δυνατότητα να καλέσω τεχνικό (αφού η συγκεκριμένη εταιρία έχει μόνο εταιρικά κινητά της Cosmote). Φαντάζομαι υπήρξαν πολλοί που είχαν παρόμοια ή και πολύ σοβαρότερα προβλήματα.

Από τη μεριά της Cosmote τώρα, το καλύτερο που έχουν να κάνουν είναι αμέσως μετά την αποκατάσταση του προβλήματος να βγάλουν μια σαφή ανακοίνωση για το είδος της βλάβης, την επιβεβαίωση ότι θα ληφθούν δικλείδες ασφαλείας ώστε κάτι τέτοιο να μην επαναληφθεί στο μέλλον καθώς και την τυπική αποζημίωση των συνδρομητών τους (πχ Μηδενικό πάγιο του τρέχοντος μηνός για συνδρομητές συμβολαίου και δωρεάν χρόνο ομιλίας για συνδρομητές καρτοκινητής). Καλό θα ήταν η ομάδα του ADSLgr να πιέσει την Cosmote να κινηθεί προς αυτή την κατεύθυνση. Προσωπικά είμαι συνδρομητής της Vodafone, κι αν μου τύχαινε τέτοια βλάβη χωρίς να γίνει κάποιου είδους αποζημίωση από την εταιρία μου, θα έφευγα με τη μία για αλλού.

nmavro73
14-09-10, 18:41
Μόλις ήρθε κανονικό σήμα στην Ανατολική Θεσσαλονίκη

blkik
14-09-10, 18:48
Ναι είρθε
Αν και γω δεν ειχα πρόβλημα το γύρισα σε 3G

jog
14-09-10, 18:52
Μόλις ήρθε κανονικό σήμα στην Ανατολική Θεσσαλονίκη

+1 και από μένα.

sktheo
14-09-10, 18:59
Ο Βόλος ακόμη OFF! :down:

kasadi
14-09-10, 19:01
Ο Βόλος ακόμη OFF! :down:

κανε restart το κινητό. Και εμένα δεν έδειχνε να έχει σήμα και μόλις πριν λίγο το έκανα και βρήκε

sktheo
14-09-10, 19:02
19:00 Βόλος : Μόλις ειδαμε σήμα! :oneup:

RyDeR
14-09-10, 19:05
Εγώ/αδερφός/πατέρας δεν καταλάβαμε τίποτα εδώ Χαλκιδική και κάνουμε κλήσεις απο το πρωί κανονικά, μιλάω μόνο για 2G δίκτυο...

Μήπως δεν υπήρξε πρόβλημα εδώ πέρα

kasadi
14-09-10, 19:06
ρε παιδιά εντάξει την δικιολογείτε, ότι απλώς έτυχε μια φορά....
αλλά είναι πάρα πολύς ο χρόνος που ήταν εντελώς πεσμένο το δίκτυο(ούτε 3G) τουλάχιστον στην μαγνησία σε λίγες ώρες θα κλείναμε 24 ώρο χωρίς κινητό τηλέφωνο. Ευτυχώς δεν μου χρειάστηκε πουθενά σήμερα.

djbok21
14-09-10, 19:20
........Auto merged post: Tsour_ee πρόσθεσε 0 λεπτά και 33 δευτερόλεπτα αργότερα ........
Ανούσια ποστς για να γράφει ο counter.

Μπα , απλά μερικοί χρησιμοποιούμε λίγο black humor καμιά φορά γιατί έχουμε βαρεθεί
να τα βλέπουμε όλα με την καταστροφική διάθεση του Λαού μας :p

senkradvii
14-09-10, 19:23
19:00 Βόλος : Μόλις ειδαμε σήμα! :oneup:

HALLELUJAH!! Κατάφερα και μίλησα... Βόλος. :yahoo::yahoo:

Georgevtr
14-09-10, 19:26
Μέχρι να αποκατασταθεί το σήμα μπανάνα,οι συνδρομητές επικοινωνούν με...:

ΔΙΕΘΝΗ ΣΗΜΑΤΑ ΜΟΡΣ και ΔΙΕΘΝΕΣ ΦΩΝΗΤΙΚΟ ΑΛΦΑΒΗΤΟ

ΔΙΕΘΝΕΣ ΑΛΦΑΒΗΤΟ ΣΕ ΜΟΡΣ
A = . - N = - .
B = - . . . O = - - -
C = - . - . P = . - - .
D = - . . Q = - - . -
E = . R = . - .
F = . . - . S = . . .
G = - - . T = -
H = . . . . U = . . -
I = . . V = . . . -
J = . - - - W = . - -
K = - . - X = - . . -
L = . - . . Y = - . - -
M = - - Z = - - . .

ΑΡΙΘΜΗΤΙΚΟΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ
1 = . - - - - 6 = - . . . .
2 = . . - - - 7 = - - . . .
3 = . . . - - 8 = - - - . .
4 = . . . . - 9 = - - - - .
5 = . . . . . 0 = - - - - -



ΔΙΕΘΝΕΣ ΦΩΝΗΤΙΚΟ ΑΛΦΑΒΗΤΟ
A = Όπως Alfa, άλφα N = Όπως Novemper, Νοέμβριος
B = Όπως Bravo, μπράβο O = Όπως Oskar, Όσκαρ
C = Όπως Charlie, Τσάρλι P = Όπως Papa, Παπάς
D = Όπως Delta, Δέλτα Q = Όπως Quebec, Κεμπέκ
E = Όπως Echo, Έκο R = Όπως Romeo, Ρωμαίος
F = Όπως Foxtrot, Φόξτροτ S = Όπως Siera, Σιέρα
G = Όπως Golf, Γκολφ T = Όπως Tango, Τάγκο
H = Όπως Hotel, Χοτέλ U = Όπως Uniforme, Γιούνιφορμ
I = Όπως India, Ινδία V = Όπως Victor, Βίκτορ
J = Όπως Juliett, Ζιλιέ W = Όπως Whiskey, Ουίσκι
K = Όπως Kilo, Κιλό X = Όπως X-ray, Ξ - ρέϊ
L = Όπως Lima, Λίμα Y = Όπως Yankee, Γιάνκι
M = Όπως Mike, Μάικ Z = Όπως Zulu, Ζουλού

nxenos
14-09-10, 19:30
Ποια Β.Ελλαδα ρε παιδια?? Εδω δεν εχει σημα στην Κυψελη! Να πεθαινει ανθρωπος,να εχεις εγκυο γυναικα και να περιμενεις σημαντικα τηλεφωνηματα και να μην σε βρισκουν! Εμ βεβαια, Αμα παιρνουν ολοι τα iphonia και αρχιζουν και σερφαρουν ανελεητα (και καλα κανουν δλδ),ασχετα αν εδω στο Ελλαντα τπτ δεν λειτουργει σωστα...Αφου το βλεπετε ρε καγκουρες κοσμοτετζηδες! Οτι πλεον το δικτυο σας εχει γονατισει!Το ξερετε το προβλημα! Τι @#@$@$ μου λετε οτι εχετε καλυψη...παντου! Ευτυχως αλλαξα και ηρεμησα! ΟΥΟΥΣΤ! ΤΡΙΤΟΚΟΣΜΙΚΗ ΧΩΡΑ! ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΤΟΜΕΙΣ!

Aeikinitos
14-09-10, 19:35
Στην Κυψέλη έχω άριστη ποιότητα κάλυψης και με τα 3 δίκτυα...

@ ADSLgr.com All rights reserved.