PDA

Επιστροφή στο Forum : Διακοπες dsl σε Αττικη



Insomniac
10-07-06, 21:21
Σημερα ειχα διακοπη κατα τις 1 το μεσημερι για 4-5 ωρες και το βραδακι για λιγο και απο τον ΟΤΕ μου ειπαν οτι γιναται αναβαθμιση στα dslam σε περιοχες των Βορειων προαστειων.Ρωτησα αν αυτο σημαινει και αναβαθμιση σε ταχυτητς αλλα ... δεν ηξερε ο υπαλληλος.Ξερει κανεις κατι πανω σε αυτο ???? :(

nikgr
10-07-06, 22:17
Βαρέθηκα να αποκαλούν τις πατάτες που κάνουν στον ΟΤΕ και κόβουν έστω και αυτό το οικτρό adsl "αναβάθμιση"
Είδατε εσείς καμια αναβαθμιση με τόσες διακοπές?
Ούτε καν επίλυση των προβλημάτων.
Κι εδώ στη Σαλόνικα είχαμε χθες όλο διακοπές το απόγευμα για να επανέλθουμε σήμερα στο ίδιο μάτσο χάλια...
ΒΑΡΕΘΗΚΑ!

(*) Θες και αναβάθμιση ταχυτητων insomniac τρομάρα μας... Καλύτερα να πας για υπνο!
Που ξέρεις εκεί μπορεί να δεις ότι αναβαθμίστηκες ξαφνικα σε adsl2+ και χωρίς extra χρέωση...

PALADIN
11-07-06, 08:52
Ο ΟΤΕ πράγματι κάνει αναβαθμίση του δικτύου.
Οταν αποκαταστάθηκε η επικοινωνία οι ταχύτητες ήταν πάλι φυσιολογοκές.
Ισως να σχεδιάζουν να προσφέρουν μεγαλύτερες ταχύτητες σε χαμηλότερες τιμές.

nikgr
11-07-06, 10:22
PALADIN οι ταχύτητες ήταν φυσιολογικές αμέσως μετά την αποκατάσταση της γραμμής γιατί πολύ απλά τα routers ήθελαν restart.
Μόλις το πήραν χαμπάρι όλοι και το έπραξαν επανήλθαμε στα ίδια να μην πω τί...

chatasos
11-07-06, 10:34
Άντε να το ξαναπώ άλλη μια φορά: "αναβάθμιση" δεν σημαίνει υποχρεωτικά κάτι άμεσα καλύτερο για τον χρήστη. Μπορεί να τον ωφελήσει άμεσα, μπορεί να τον ωφελήσει έμμεσα, μπορεί να μην τον ωφελήσει και καθόλου.
Απλά είναι μια λέξη που ακούγεται ωραία στον κόσμο και μπορεί να σημαίνει σχεδόν οτιδήποτε.

ΥΓ: Και εγώ χτες έκανα αναβάθμιση σπίτι μου...πέρασα ένα καινούργιο patchάκι:p

@ ADSLgr.com All rights reserved.