PDA

Επιστροφή στο Forum : χωρις τηλεφωνο 1 μηνα με forthnet



atsidimi
17-09-10, 18:22
η forthnet με εχει αφησει χωρις τηλεφωνο 1 μηνα. Εχω επικοινωνησει απειρες φορες μαζι τους και καθε φορα μου λενε οτι περιμενουν τον οτε να το φτιαξει αλλα η εντυπωση που μου δινουν ειναι οτι δεν ξερουν, δεν ασχολουνται και μου λενε ψεματα.
Μαλιστα μου στειλαν και λογαριασμο κανονικα για τα παγια των επομενων 2 μηνων (περιπου 82 ευρω), ενω δεν εχω τηλεφωνο εδω και 1 μηνα (για τον οποιο μηνα εχω ηδη πληρωσει το παγιο απο τον προηγουμενο λογαριασμο)
Θεωρουν οτι πρεπει να πληρωσω τον λογαριασμο κανονικα και οταν και αν φτιαχτει το τηλεφωνο να τους ειδοποιησω και θα μου κανουν πιστωτικο. :evil:
Εχω ηδη κοιταξει το site της εεττ και σκοπευω να κανω καταγγελια.
Αν ξερει καποιος τι αλλο θα μπορουσα να κανω για να βγαλω μια ακρη με την forthnet και σε ποιον φορεα να απευθυνθω.
Επισης σκεφτομαι να παω σε αλλη εταιρεια (ισως οτε) αλλα αναρωτιεμαι αν η forthnet μπορει να εμποδισει την φορητοτητα του αριθμου μου αν δεν πληρωσω τον λογαριασμο που μου εστειλε για παγια απο 12 σεπτεμβρη εως 12 νοεμβρη, αφου δεν εχω υπηρεσιες.
Καθε βοηθεια και συμβουλη ειναι ευπροσδεκτη
:hmm:

030366
18-09-10, 02:57
Αν συνεννοηθείς με το εμπορικό τμήμα, δεν θα σε εμποδίσουν σε κάτι.

deniSun
18-09-10, 09:35
Προχώρα σε καταγγελία.
Το τι κάνει η forthnet με τον ΟΤΕ δεν πρέπει να σε ενδιαφέρει.
Εσύ την forthnet πληρώνεις και σε αυτή πρέπει να τα λες.
Ο ΟΤΕ απλά δεν σε ξέρει.
Εννοείται ότι δεν πληρώνεις τίποτε μέχρι να σου αποκατασταθεί η βλάβη.
Καλό είναι να τους στείλεις και ένα mail/fax ότι δεν πληρώνεις τον λογαριασμό για τους τάδε λόγους και ότι ζητάς να σου γίνει πίστωση.
Προσωπικά το θεωρώ δύσκολο να βρεις το δίκιο σου γιατί οι άνθρωποι έχουν γίνει "επαγγελματίες" αλλά η προσπάθεια δεν βλάπτει.

@ ADSLgr.com All rights reserved.