PDA

Επιστροφή στο Forum : OTE Αναγκαστικά;



storm_xak
11-07-06, 19:52
H ιστορια εχει ως εξης: Παει ο πατερας μοu ενα προινο (αμαθης σε τετοια πραγματα) στον οτε τιν περιοδο τον χριστοuγεννων για να μοu κανει ενα δωρο και ζιταει μια θυρα ADSL και τοu λενε ΟΚ θα σας το ενεργοπιεισοuμε αμεσα!!! Αλλα ο ανθροπος περασαν 2 βδομασες και χαιρι δεν ειδε και ειδε και αποειδε και πιγε να ζιτισει τον λογο , τοu ειπαν στον ΟΤΕ λοιπον σιγνομι αλλα δεν εχει θυρες ανοικτες στιν πολης σας αuτι τιν στιγμι και εφιγε ο πατερας μοu απογοιτεuμενοσ. Περναν 7 μινες και μιας και ειμαι μες στα πραγματα μαθαινω οτι ανοιξαν θυρες και παω στον ΟΤΕ να ρωτισω αν αλιθεuει. Παω εκει και μοu λενε αλιθεuει δωσε τον αριθμο τοu τιλεφωνοu σοu και θα δοuμε αν σε καλιπτει και ΤΟΤΕ μοu λεει το κοuφο μα εχετε ειδει κανει διλωσι και σε 2-3 μερες τηα σας ειδωποιοuσαμε για να παραλαβεται τον εξοπλισμο CΟΝ-Χ ΟΠΑ λεω για στασοu απο ποu και οσποu μα λεει κανατε διλωσι και ζιτισατε ΑΔΣΛ αuτο δεν ειναι το ονομα σας ΝΑΙ λεω αλλα εγω δεν εκανα τελικα εμαθα οτι ο πατερας μοu εκανε και ΤWΡΑ το προβλιμα ειναι οτι μοu λενε οτι εχω ενα πακετο CΟΝ-Χ ΑΝΑΓΑΣΤΙΚΑ 384κμπψ για 6 μινεσ(αναγαστικα) με τιμι τον μινα 25 εuρο. Οχ τι λετε ρε αντε να κανω σινδεσι ΟΤΕ ποu δεν με σιμφερει αλλα και με τετοια ταχιτιτα αναγαστικα και με τοσο μινιαιο κοστος ??? Ναι μοu λεει ο ιπεuθινος τοτε το ζιτισατε το πακετο αρα το πακετο ισχιει με τις τιμες ποu ισχιαν τοτε(20-12-05) ενω τωρα εχοuμε (11-07-06) αισχος λεω τοuλαχιστον με τον ιπαρχον τιμοκαταλογος διλαδι 512κμπψ στα 20,5 εuρο (ONDSL Κιτ) οχι μοu λεει το CΟΝ-Χ αuτο με αuτες τις τιμεσ.
Αμεσος παιρνω τον πατερα μοu και μοu λεει "παιδακι μοu εγω ιντερνετ τοuς ειπα οχι cονχ μονεχ" για δωρο θα σοu το εκανα". Ξαναγιρναω και τοuς λεω μα δεν σας ζιτισε Cον-χ πως βαλατε.. εεεε λεει αuτο ιταν το πιο φτινο τοτε.....εεεεε ΛΟΙΠΟΝ τι να κανω εγω ποu εχω αιδιασει με αuτο το μπλεξιμο σας παρακαλω βοηθεια γιατι θα τα χασω και θα παω εκει και θα αρχισει ξυλο... δεν αντεχω τιν κοροιδια... μια λυση σας παρακαλω!!!!!!!

Και συγγνωμη για τα γκρικλις διοτι μες στην συνγχυση ουτε τα τα rules δεν διαβασα!!!

vaggoulas
11-07-06, 19:59
Καλώς ήρθες φίλε μιας και είναι το 1ο σου μήνυμα.Κάνε edit και γράψε το στα ελληνικά καθώς απαγορεύεται από τους κανονισμούς του forum.Mετά θα σου απαντήσουμε σε ότι θες.

enwsitis21
11-07-06, 19:59
Καλησπέρα και καλώς ήρθες,

Αρχικά διόρθωσε το μήνυμά σου σε ελληνικά διότι τα greeklish απαγορεύονται από τους κανόνες του forum.
Σχετικά με το πρόβλημά σου, δέν μπορείς να ακυρώσεις την αίτηση του conn-x;

wishbone
11-07-06, 20:03
Ακριβως το το τελευταιο που ειπες... ΞΥΛΟ.
Δώσε κ απο μένα.

manoulamou
11-07-06, 21:16
Καλως ορισες , storm_xak:) .
Εξαρταται αν εχει υπογραψει καποιο ειδος συμβολαιου ο πατερας σου.
Αν δεν εχει υπογραψει ενα σχετικο εγγραφο ή/και δεν εχετε παραλαβει ακομα
το πακετο/εξοπλισμο, μπορειτε να υπαναχωρησετε. Παντως μην το δεχτειτε αμαχητι!!!
Αλλιως αν εισαστε καρα- τυχεροι τωρα που γινονται οι αναβαθμισεις ισως
να πεφτετε στις περιοχες με τη διπλασια ταχυτητα!
Που ακριβως ειστε και απο τι αριθμο αρχιζει το τηλεφωνο σας?

Gordito
11-07-06, 21:25
παντως μπορεις να ζητησεις αναβαθμιση του conn-x σε 512 ή 1024,νομιζω ετσι θα πετυχεις τις σημερινες τιμες και οχι αυτες τις παλαιολιθικες.

Ρε κυνηγησε τα τα γαιδουρια,βρηκαν τον κακομοιρη τον Πατερα σου και πηγαν να πιασουν πελατεια.

Υ.Γ. τι κακο ειναι αυτο με τους γονεις? Αφου δεν ξερουνε απο τετοια πραματα τι θελουν να κανουν και δωρα?? Θυμαμαι μου ειχε παρει η μανα μου εναν εκτυπωτη που δεν τον χρησιμοποιησα ποτε.:down: και τον ειχε ακριβοπληρωσει απο Κολομβουνη

sdikr
11-07-06, 21:36
Θα πληρώσεις δηλάδη 25 ευρώ όλα μέσα την στιγμή που η άοριστού σε άλλες εταίριες 39.03 (με δεσμευσή πχ 12 μήνων πάει στα 19,90)

η τιμή στο Ondsl kit είναι 41,41 (εκτός αν κανεις 12 μήνο)

Το θέμα ειναι, οτι πιάσαν κορόιδο τον πατέρα σου, (πωλήτες είναι αυτη είναι η δουλεία τους)

ΥΓ η 512 στο Ondsl kit ειναι 26 ευρώ
ΥΓ2, σύμφωνα με το συμβόλαιο ειναι αναγκαστικό

storm_xak
11-07-06, 22:54
Παιδια αυτο το περιστατικο εγινε καβαλα ξερει κανεις τιποτα γι αυτο που λεει (η.ο) manoulamou δηλαδη περι διπλης ταχυτητας ή για το πως θα τη γλυτωσω και να πληρωνω με το υπαρχων τιμολογιο?

IVIetaCreatoR
11-07-06, 23:18
Χαλαρώστε,ο πατέρας του storm_xak υπέγραψε για το conn-x αφού του εξήγησαν προφανώς τι και πώς και του ανέφεραν τις τιμές κ τις δεσμέυσεις.Δεν υπήρχαν πόρτες κ ενεργοποιήθηκε λίγο εως πολυ καθυστερημένα (ΙΤ ΗAPPENS)


παντως μπορεις να ζητησεις αναβαθμιση του conn-x σε 512 ή 1024,νομιζω ετσι θα πετυχεις τις σημερινες τιμες και οχι αυτες τις παλαιολιθικες.
ΔΕΝ ισχύει...


περι διπλης ταχυτητας
Απο Σεπτέμβρη αυτά για την περιοχή σου.



πως θα τη γλυτωσω και να πληρωνω με το υπαρχων τιμολογιο?
Μόνο αν ασχοληθεί κάποιος υπέυθυνος κ σε λυπηθεί (κ πάλι δύσκολο)

Gordito
11-07-06, 23:51
ΔΕΝ ισχύει...

Μόνο αν ασχοληθεί κάποιος υπέυθυνος κ σε λυπηθεί (κ πάλι δύσκολο)
μα αν παει να ζητησει απο τον υπευθυνο αναβαθμιση μονο αν εχει τις σημερινες τιμες δεν συμφερει την εταιρια και τον φιλο αυτο? Το ξερω οτι εχει υπογραψει συμβολαιο τωρα ο μπαμπας αλλα αν δει ο υπευθυνος οτι θα εχει παραπανω εσοδα εγω λεω κρα θα κανει.

*στορμ χακ εσυ 384 θες η καποια αλλη ταζυτητα?? Εχεις καποιο συγκεκριμενο μπατζετ??

storm_xak
12-07-06, 13:54
Πηγα σημερα στα γραφεια!! ΚΑΙ αφοτου ειχα ξαναδιαβασει το δικαιο και ειδα παρομοιες καταστασεις στο lawnet πηγα φορτσατος και εγινε χαμος τους ειπα για την παραπλανηση ατομου 3ης ηλικιας με στοχο το κερδος και ανεφερα το νομικο πλαισιο που στηριζεται απο την Ε.Ε για φτηνο ιντερνετ και τους ειπα τα αρθρα και σαν να μπερδευτικαν ή φοβηθηκαν και συνεχισα με αιτηση καταργησης αιτησης(πωπω μπερδεμα) και με θυμο μου λεει ο υπευθυνος αφου το θελετε θα την στειλουμε την αιτηση στα κεντρικα και θα δουμε , οχι θα δουμε, να γινει, δεν θελω καμια αναμιξει ουτε θελω να αγορασω αλλο προιον αλλης εταιριας και μετα να πληρωνω και τα δυο (τοτε μου ειπε το κουφο : αυτη τη λογικη της ποσοτητας μου λεει εχετε οι ελληνες (αυτος δεν ηταν ελληνας??) και οχι της ποιοτητας του ΟΤΕ. ΟΚ λεω αυτος ειμαι αν σου αρεσω!!!
Μετα απο αυτο σκεφτομαι να κοψω το τηλεφωνο( να 'ναι καλα το κινητο και η Vivodi) και οταν με το καλο ερθει η Vivodi απο την περιοχη μας θα βαλω και ιντερνετ γιατι αλλιως δυσκολα!!!
Δεν την ξαναπατω. Ας ελπισω τωρα το αιτημα μου να γινει δεκτο απο τα κεντρικα και βλεπουμε!!

Υ.Γ Πριν φυγω μου λεει οταν και αμα εγκριθει το αιτημα σας μπορειτε λεει να βαλετε OnDsl Kit που ειναι πιο συμφερον.... ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ δεν αντεχα αλλο εφυγα για να μην τον κουτουλισω σαν τον Ζινταν(μονο που εγω θα επαιρνα φορα) :D

wishbone
12-07-06, 14:56
Γιατί δεν του είπες να σου κάνει αλλαγή σε connex 512 με 28 ευρω το μήνα? Έτσι νομίζω κ εσύ θα είσαι ευχαριστημένος αλλά κ αυτοί θα κάνουν "το καλό" πιο έυκολα μιας κ δε θα σε χάσουν από πελάτη...

storm_xak
12-07-06, 15:11
Καλα σοβαρα μιλας μετα απο αυτην την περιπετεια για να βαλω ΟΤΕ θα πρεπει να γινει θαυμα δλδ μια πολυ καλη προσφορα!!!
Παντως οποιος εχει υποψη του καλες προσφορες για ιντερνετ χωρις δεσμεσεις του τυπου (12 μηνες , 6 μηνες ) και εξοπλισμο ας μου πει...

storm_xak
14-07-06, 14:13
Μετα απο αλλεπαλληλες επισκεψεις και διαμαχες τελικα το αυτονοητο εγινε αντιληπτο απο τους υπευθυνους του ΟΤΕ και σταματησαν την διαδικασια για το CON-X που ουτε λιγο ουτε πολυ κρατησε 7-8 μηνες και τωρα ειμαι ελευθερος να βαλω οτι θελω και απο οτι το σκεφτομαι θα προτιμησω το πακετο jetpack 512 της altectelecoms δεν ξερω μου φανεται καλη επιλογη εσεις τι λετε ???:oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.