PDA

Επιστροφή στο Forum : baudtec firmware πρόβλημα



kostasaugerinos
21-09-10, 22:27
καλησπέρα σε όλους,
έχω ένα πρόβλημα με το modem router ADSL_Wireless_Router_BaudTec_ISDN_TW263R4-B2_Infinity_White του ΟΤΕ, συγκεκριμένα έκανα αναβάθμιση στο firmware του router κατεβάζοντας το νέο από το site του ΟΤΕ στη νέα έκδοση OTE_09(P2F_85)_B03_(211830_310250). Μετά από αυτό το wireless είναι τόσο αδύναμο που πρέπει να είμαι το πολύ στα δύο μέτρα από το router για να έχω σύνδεση στο laptop, πήρα στη τεχνική βοήθεια, και αφού άκουσα ένα Cd στην αναμονή επιβεβαίωσα τις ρυθμίσεις , ξαναέκανα εγκατάσταση το firmware (νέο) , ξανά τις ρυθμίσεις, το ίδιο. Ο τεχνικός με παρέπεμψε στις βλάβες όπου μου είπανε ότι το modem είναι εκτός εγγύησης και μου "πρότεινε" να αγοράσω άλλο, λες και δεν μπορουσα να το σκεφτώ μόνος μου. Θεωρώ ότι όταν προσφέρεις αναβάθμιση στην οποία διαφημίζεις τη δυνατότητα ρύθμισης, αύξησης της εμβέλειας του wireless, είναι κοροιδία να μην αναλαμβάνεις την ευθύνη για το πρόβλημα. Τώρα σκέφτομαι να αλλάξω πάροχο, αλλά επειδή αυτό καθυστερεί , η ερώτηση είναι αν μπορώ να βρω κάπου το παλιό firmware, υπόψην ότι η γραμμή είναι isdn. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για όποια συμβουλή, είτε για ρυθμίσεις , αν κάποιος έχει αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα,είτε για το παλιο firmware

gio5aMG
23-09-10, 10:17
Επειδή δεν κατάλαβα, έχεις πάει στο Interface Setup, Wireless, Transmit Power, το έκανες high και έχεις πρόβλημα; Αν είσαι κοντά στο μόντεμ και δεν πιάνεις σωστά το ασύρματο δίκτυο, δοκίμασε να αλλάξεις channel. Όσον αφορά το παλιό firmware δε γνωρίζω.

@ ADSLgr.com All rights reserved.