PDA

Επιστροφή στο Forum : Πιταρισμένα τα dslam 512 του ΟΤΕ στην Θεσσαλινίκη (Κεντρο Ερμού)



AngelDeath
12-07-06, 14:27
Εχω ενα σοβαρό πρόβλημα με τα πακέτα 512 με 5 γραμμες στο κέντο της Θεσσαλονίκης τα σπίτια βρίσκονται¨

Τριανδρία ~19 εως ~34 πακέτα
Ανω Πόλη ~24 εως ~42 πακέτα
Αγίου Δημητρίου ~28 εως ~48 πακέτα
40 Εκκλησιές ~22 εως ~55 πακέτα
Παν. Φανερωμένη ~38 εως ~78 πακέτα

Oλα τα τέστ τα έκανα με all seeing eye και το πρόβλημα ειναι στο Voip
Το πρόβλημα είναι οτι σε όλα τα σπίτια εχω βάλει spa 3000 και προσπαθώ να
κάνω κλήσεις με Sipdiscount Με αποτέλεσμα η φωνή να φτάνει τρεμουλιαστα η με διακοπές
απο θέμα ταχύτητας ειναι όλα οκ . H Altek δουλέυει καλα εχω πάρει πάνω απο 100 τηλέφωνα
στην Forthnet kai OTE αλλα τίποτα δεν μπορουν να με αλαξουν απο τα πιταρισμένα dslam και
τώρα αρχίζω να σκέφτομαι να επιστρέψω πισω ολες τις συνδομές μαζί.
Η Γραμμές ολες ήταν απο την Προσφορά της 1/6 λες να φταίει αυτο? και με βαλαν σε πιταρισμένα dslam ?
Η γενικός εχεται και εσείς τοσα λίγα πακέτα στην 512 ? Λογικα η 512 εχει κοντα στα 90 με 150 πακέτα ανα δευτ.
Εχω και μιά σύδεση ίδια στην Καλαμαριά εκεί δουλέυει αψογα εχει απο ~87 εως ~119 τσάμι
Τί λέτε να κάνω εχεται καμια λύση μια που δεν μπορω να δουλέψω ούτε καν ενα Game σε τέτοιες συνθήκες.:down:

sdikr
12-07-06, 21:20
Αν και το πρόβλημα ειναι στα dslam του ΟΤΕ (βλέπεις η forthnet δεν έχει δικά της)

Απο την στιγμή που έχεις πάρει την γραμμη μέσω forthnet θα πρέπει να κάνεις τα παράπονα σε αυτούς,


το sipdiscount έχει επιλογή και για webactivated calls

@ ADSLgr.com All rights reserved.