PDA

Επιστροφή στο Forum : Μετακόμιση και αδυναμία μεταφοράς της σύνδεσης Hol...



apinf
22-09-10, 20:48
Καλησπέρα!!! Θα ήθελα να θέσω κάποια ερωτήματα. Είμαι συνδρομητής της HOL. Μετακομίζω την επόμενη εβδομάδα και έχω κάνει αίτηση μεταφοράς της γραμμής μου. Σήμερα επικοινώνησαν μαζί μου και μου είπαν ότι δεν υπάρχει ο απαιτούμενος εξοπλισμός στο καινούργιο μου σπίτι (παρόλο που είναι 2 στενά μακριά από το παλιό), οπότε δεν μπορούν να κάνουν τίποτα και γι' αυτό θα πρέπει να διακοπεί η συνεργασία μας! Απαράδεκτο και απίστευτο μου φάνηκε....τελοσπάντων. Οι λύσεις τώρα είναι δύο (εκτός κι αν υπάρχει και κάποια άλλη που εγώ δεν την σκέφτομαι......όλες οι προτάσεις δεκτές....): πρώτα από όλα ζητάω ολική φραγή κλήσεων από την HOL. Ξέρουμε αν ενεργοποιείται άμεσα η ολική φραγή; Πόσο καθυστερεί από τη μέρα που τη ζητάς; Έπειτα, είτε ζητάω από τον ΟΤΕ επαναφορά στο δίκτυό του από αυτό της HOL, δηλαδή 35 euros, και έπειτα αίτηση μεταφοράς στον ΟΤΕ, δηλαδή 36,9 euros, το οποίο σημαίνει 15-20 εργάσιμες μέρες και κόστος συνολικά 72 euros, είτε ζητάω απώλεια του αριθμού μου, κατάργηση του βρόγχου και λήξη των υπηρεσιών που μου παρέχει η HOL, δηλαδή 1 μήνας περίπου και δεν ξέρω πόσα χρήματα (αλήθεια ξέρει κανείς πόσα;;;;δεν έχω κλείσει χρόνο με τη HOL...παίζει ρόλο;;;;;), και νέα σύνδεση με τον ΟΤΕ, δηλαδή 36,9 euros, 1-2 εργάσιμες μέρες και 2 μήνες δέσμευση να μην αλλάξω πάροχο. Να σημειώσω ότι δε με ενδιαφέρει να διατηρήσω τον αριθμό μου. Το θέμα είναι ότι στην περίπτωση που κάνω μεταφορά μέσω ΟΤΕ θα ειδοποιήσει ο ΟΤΕ τη HOL για τη διακοπή της γραμμής μου, ενώ στην περίπτωση που απλά καταργήσω τη γραμμή εγώ θα έχω να κάνω εγώ και μόνο εγώ με τη HOL. Φοβάμαι μη μου έρχονται λογαριασμοί για αρκετό καιρό μετάτο αίτημα διακοπής μου!!!! Έχω ακούσει διάφορα και γι'αυτό ανησυχώ! Μου είπαν τηλεφωνικώς ότι αν συνεχίσουν να έρχονται λογαριασμοί θα γίνει πίστωση με κάποιον τρόπο, δεν κατάλαβα όμως ακριβώς πως (να πω την αλήθεια δε με έπεισε η κοπέλα στο τηλέφωνο ότι ήξερε καλά αυτά που μου έλεγε...) και δε θέλω να μπλέξω με λογαριασμούς που θα συνεχίζουν να έρχονται για κομένη σύνδεση και να μην μπορώ να βγάλω άκρη!!!!!! Μία ερώτηση ακόμα και τελειώνω......(συγνώμη για το μεγάλο κείμενο) στην περίπτωαη που διαλέξω τη διακοπή της HOL μπορώ μετά τη 2μηνη δέσμευση στον ΟΤΕ να ξανακάνω συμβόλαιο (γιατί η αλήθεια είναι ότι εκτός από το πρόβλημα με τη μεταφορά της γραμμής είμαι πολύ ευχαριστημένη από τις υπηρεσίες της HOL);; Ευχαριστώ πάααααααρα πολύ εκ των προτέρων!!!!!!!!!!!!!:)

sdikr
22-09-10, 20:50
συγνώμη αλλά θα τους πεις, οτι αφού δεν μπορούν να σε καλύψουν εσύ δεν τους χρωστας κάτι

apinf
23-09-10, 00:58
Κι εγώ αυτό λέω....η HOL δεν ξέρω τι θα πει.....

........Auto merged post: apinf πρόσθεσε 16 λεπτά και 10 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Θα στείλω στη HOL το παρακάτω fax: "Ο κάτωθι υπογεγραμμένος ****** του ******, με αριθμό ταυτότητας *******, κάτοικος ******** είμαι κάτοχος του αριθμού 2310******. Ζήτησα από την εταιρία HOL μεταφορά της γραμμής μου σε νέα διεύθυνση λόγω μετακόμισης, αλλά με ενημερώσατε ότι αυτό είναι αδύνατο επειδή στη νέα διεύθυνση δεν υπάρχει ο απαιτούμενος τεχνικός εξοπλισμός. Ως εκ τούτου και χωρίς καμία δική μου υπαιτιότητα επιθυμώ την απώλεια του αριθμού μου, την κατάργηση του βρόγχου και τη λήξη των υπηρεσιών που μου προσφέρονται από τη HOL. Επίσης, επιθυμώ ολική φραγή στον αριθμό μου, εώς ότου ολοκληρωθεί η κατάργηση της γραμμής μου."

Καλύπτομαι όπως τα έχω γράψει;;; Να προσθέσω κάτι άλλο;;; Help παιδιά...μου μυρίζεται μπλέξιμο και θέλω να το αποφύγω.....ευχαριστώ και πάλι ακ των προτέρων!!!!:)

@ ADSLgr.com All rights reserved.