PDA

Επιστροφή στο Forum : Intraconnect DSL και peer-2-peer network προγραμματα



laskos
01-07-02, 17:51
Βλέποντας τις ερωτήσεις και απαντήσεις για το θέμα intraconnect dsl και audiogalaxy κατάλαβα πώς με λίγα λόγια το audiogalaxy με intraconnect θα ΄πρέπει να το ξεχάσουμε. μικρό το προβλημα καθώς πλέον το audiogalaxy δεν διαθέτει τραγούδια.Πλέον λοιπόν το θέμα είναι τί γίνεται με τα άλλα peer-2-peer network προγραμματα όπως Kazaa Morpeus αλλα κυρίως με το WINMX το οποιο κατα τη γνώμη μου είναι και το καλλυτερο. Το WINMX εχει συγκεκριμένες ρυθμίσεις για DSL αλλα θα ήθελα να ξέρω εάν η Intraconnect ΑDSL συνδέεται κανονικά και κατεβάζει με το WINMX. Το να κατεβαζω με το WINMX είναι και ο λόγος που θέλω να βάλω DSL. Θα μπορώ λοιπόν να συνδέομαι και να μοιράζομαι (download και upload) αρχεία όπως κάνω τώρα με το ISDN, ή ακόμα και με τις ειδικές ρυθμίσεις για DSL που έχουν όλα τα peer-2-peer network προγραμματα η ιntraconnect είναι ασύμβατη?

frap
02-07-02, 13:47
Les na prolabeis na baleis dsl prin ta kleisoun ki auta ? :wink:

andreas
03-07-02, 00:32
giati to lete auto? tous pira tel simera kai mou eipane oti paizoun kanonika! (ftp na afisoun kai as kanoun oti theloun ;) )

frap
03-07-02, 10:24
den ennoousa na ta kleisei h I/C, oxi auth den exei kanena problhma.

Alla na kleisoun logo dikasthkhs apofashs (napster, audiogalaxy)...

Giati phran fora oi amerikanoi teleutaia kai ot dsl edo argei akomh :-)))

laskos
04-07-02, 02:29
καλα ολα αυτα αλλα εχει δοκιμασει κανεις interconnect με winmx? δουλευει, κατεβαζει το ριμάδι?

05-07-02, 10:02
Den nomizo na exete problhma se P2P sindeseis me thn IC.

Se periptosi poy den mporeite na kanete P2P sindesi ayto tha ofilete se lathos rithmisi toy PROXY sto programa poy xrisimopoiite.

05-07-02, 10:22
Se genikes grammes h DSL den exei provlima me P2P, sthn agglia meso BT den ypherxe kanena provlima (winmx, imesh, napster, audiognome etc) plin toy audiogalaxy. To mono provlimatiko (malon logo tou satelite) htan to audiogalaxy kai nomizo oti kai sthn IC to idio tha einai

05-07-02, 10:42
Pleon den yparxei logos anisixias gia to an leitourgei i oxi to Audiogalaxy gia xristes tis IC. :twisted:

Poly apla, giati epese sta dixtya tis Amerikanikis Dikaiosynis. :x

Kai i zoi synexizete :arrow:

panos
05-07-02, 11:18
Pleon den yparxei logos anisixias gia to an leitourgei i oxi to Audiogalaxy gia xristes tis IC. :twisted:

Poly apla, giati epese sta dixtya tis Amerikanikis Dikaiosynis. :x

Kai i zoi synexizete :arrow:

euthxws to Kazaa douleuei...mexri stigmis toulaxiston :P

Sonap
05-07-02, 11:25
to audiogalaxy den leitourgouse apo to 2000 (prin kan kleisi to napster) me BT aDSL, eno ola ta allaleitourgousan apsoga. Dedomeno autou kai tou oti to kazaa leitourgei tha elega oti to setup tou AG (sto server tou) exei to provlima para to DSL ths IC

05-07-02, 12:41
...E logika!!!

18-10-02, 18:34
καλα ολα αυτα αλλα εχει δοκιμασει κανεις interconnect με winmx? δουλευει, κατεβαζει το ριμάδι?




douleui.....

18-10-02, 19:12
Se mena oxi gmt.

kati me ta TCP kai UDP ports yparxei problima.

Kati me to proxy pou prepei na diloso!!! :cry:

Kserei kaneis ti na kano ?

19-10-02, 12:13
Kserei Kaneis ?

AzRaEl
23-12-02, 15:43
vasika den nomizo oti tha yparxei provlima me to winmx kai tin dsl, gia to logo oti oloi osoi exoun dsl xrhsimopoioun ta p2p programmata kanonika......makari na min mas karfosoun pisoplata se afto!!!!

AzRaEl
23-12-02, 15:47
kalo tha itan na epikoinoniseis me tin etaireia kai na sou poun apo ekei tis akrivis rythmiseis pou prepei na kaneis,dystyxos den mporo na se voithiso.

PhoiNiX
23-12-02, 19:43
Apo texnikis apopsi to DSL den exi kanena problima me P2p, opos poli swsta ipan merika atoma apo edw xriazonte ri8misis sto proxy :wink:
Kai apokliete na iparksi giati an klisi ta ports, auto 8a einai xounta, Mono sta doriforika ginonte auta. Kai pali na ta klisoun oli 8a to girisoun sto Port
Redirect, Http tunnel kai alla

@ ADSLgr.com All rights reserved.