PDA

Επιστροφή στο Forum : Αναβαθμηση φοιτητικου ADSL Otenet -και οχι μονο



scrooge
15-07-06, 02:59
Παιδια τι εχω ακουσει? πως απο σεπτεμβρη/νοεμβρη θα γινουν αλλαγες στις ταχυτητες των γραμμων μας?ΟΤΕτζης μου ειπε πως η 384 και κατω παιρνει τον.. εχμμ:p κ θα αντικατασταθει πληρως απο την 512 κ πανω! καλη φαση. αλλου ακουσα πως η 384 που εχουμε (φοιτητης ειμαι) θα παει κατευθειαν 768. και ρωτω: τζαμπα? θα πληρωσουμε κατι ? θα ισχυει κ σε μας η αναβαθμιση ή θα ειναι μονο για new συνδεσεις??? οποιοσδηποτε γνωριζει οτιδηποτε, plz respond!!

frap
15-07-06, 11:48
Έχεις δοκιμάσει την ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ στο φόρουμ;

scrooge
15-07-06, 14:27
Οχι δεν δοκιμασα την αναζητηση στο forum,
αλλα εσυ μηπως εχεις δοκιμασει να μην ΕΙΡΩΝΕΥΕΣΑΙ οταν δεν χρειαζεται?? Αμα εχεις να πεις κατι για να με βοηθησεις πες επανω σε αυτο το θεμα,αλλιως πες που να ψαξω. Θα το εκτιμουσα περισσοτερο απο την ειρωνεια. Ευχαριστω.

Gordito
15-07-06, 15:56
frap μια χαρα στην ειπε το παλικαρι και εχει δικιο.Αφου το βλεπεις οτι ειναι σχετικα νεος στο φορουμ.....
Τελος παντων δες εδω
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=41296
και εδω
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=39113&highlight=%E4%E9%F0%EB%E1%F3%E9%E1%F3%EC%EF%F2

vaggoulas
15-07-06, 16:07
ΟΤΕτζης μου ειπε πως η 384 και κατω παιρνει τον.. εχμμ:p κ θα αντικατασταθει πληρως απο την 512 κ πανω! καλη φαση. αλλου ακουσα πως η 384 που εχουμε (φοιτητης ειμαι) θα παει κατευθειαν 768.
Η 384/128 θα γίνει 768/192.
Η 512/128 θα γίνει 1024/256
και η 1024/265 θα γίνει 2048/256.
Δηλαδή η χαμηλότερη κλάση θα είναι η 768.
Το πάγιο της γραμμής θα έχει την ίδια τιμή με πριν και ΟΛΕΣ οι γραμμές θα διπλασιαστούν αλλά για την τιμή της πρόσβασης δεν υπάρχει τίποτα σίγουρο.Αν δεν δω επίσημη ανακοίνωση δεν πιστεύω κανένα παπαγαλάκι γιατί όλοι το ξέρουμε, μένουμε στο Ellada.

Gordito
15-07-06, 16:09
βαγγουλα παραεισαι επιφυλακτικος.Εδω ηδη εχουν αρχισει πιλοτικες αναβαθμισεις,λες να μην γινει αναβαθμιση?? Κατ'εμε ειναι σιγουρο οτι τον Σεπτεμβρη θα εχουμε διπλασια ονομαστικη ταχυτητα.Τωρα κατα ποσο θα ειναι αυτη η πραγματικη αυτο ειναι ενα αλλο θεμα....

vaggoulas
15-07-06, 16:20
βαγγουλα παραεισαι επιφυλακτικος.Εδω ηδη εχουν αρχισει πιλοτικες αναβαθμισεις,λες να μην γινει αναβαθμιση?? Κατ'εμε ειναι σιγουρο οτι τον Σεπτεμβρη θα εχουμε διπλασια ονομαστικη ταχυτητα.Τωρα κατα ποσο θα ειναι αυτη η πραγματικη αυτο ειναι ενα αλλο θεμα....
Οι γραμμές ναι το ξέρω πως 100% θα διπλασιαστούν.Αλλά για την συνδρομή στο Internet δεν ξέρω.Μπορεί πιλοτικά να έκαναν και εκεί αναβάθμιση (καθώς οι χρήστες είναι λίγοι) αλλά όταν έρθει ο Σεπτέμβρης θα δούμε τι θα γίνει.Τα πακέτα τα προπληρωμένα οι ISP θα τους διπλασιάσουνχωρίς επιπλέον κόστος?Ο ΟΤΕ ότι γραμμή υπάρχει μέσω ΑΡΥΣ θα πάει x2.Η συνδρομή είναι η ταμπακιέρα.Εκεί είναι όλο το παιχνίδι.Τι θα κάνουν οι ISPs.Εγώ αν δεν δω επίσημη ανακοίνωση δεν πιστεύω τίποτα.

thdrs
15-07-06, 16:20
Παιδια τι εχω ακουσει? πως απο σεπτεμβρη/νοεμβρη θα γινουν αλλαγες στις ταχυτητες των γραμμων μας?ΟΤΕτζης μου ειπε πως η 384 και κατω παιρνει τον.. εχμμ:p κ θα αντικατασταθει πληρως απο την 512 κ πανω! καλη φαση. αλλου ακουσα πως η 384 που εχουμε (φοιτητης ειμαι) θα παει κατευθειαν 768. και ρωτω: τζαμπα? θα πληρωσουμε κατι ? θα ισχυει κ σε μας η αναβαθμιση ή θα ειναι μονο για new συνδεσεις??? οποιοσδηποτε γνωριζει οτιδηποτε, plz respond!!

Από τη HOL μου είπαν ότι η αναβάθμιση θα γίνει αυτόματα και χωρίς κανένα κόστος για τους χρήστες. Ειδικά για τους φοιτητές δεν υπάρχει καμία πιθανότητα να γίνει αύξηση στο κόστος, γιατί εκεί επιβαρύνεται το ΕΔΕΤ και όχι η HOL. Όσο αφορά τις πραγματικές ταχύτητες, δεν δίνουν καμία εγγύηση, επειδή εξαρτάται από το contention ratio, δλδ το συνωστισμό στα DSLAM...

scrooge
15-07-06, 16:21
Ευχαριστω πολυ. Μακαρι να γινει, θα ειναι τελεια να εισαι με 11.90 το μηνα κ να εχεις κ 768;) Για ο,τι νεοτερο ενημερωστε!

sdikr
15-07-06, 18:21
frap μια χαρα στην ειπε το παλικαρι και εχει δικιο.Αφου το βλεπεις οτι ειναι σχετικα νεος στο φορουμ.....
Τελος παντων δες εδω
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=41296
και εδω
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=39113&highlight=%E4%E9%F0%EB%E1%F3%E9%E1%F3%EC%EF%F2

Τι του είπε;

Δηλάδη επρεπε εσύ να κάνεις την αναζήτηση που είπε ο frap για να βρείς τα σχετικά νήματα;

εεε ας πρόσεχε ο χρήστης που λέμε, η αναζήτηση ειναι ελευθερή για τους χρήστες,
φυσικά υπάρχουν και αυτοι που τα θέλουν στο πιάτο

scrooge
15-07-06, 20:31
Δεν ηξερα πως υπαρχει αναζητηση. ok? Ελεος πια:(

@ ADSLgr.com All rights reserved.