PDA

Επιστροφή στο Forum : Μετάβαση από πρόγραμμα 300' ομιλιας&2MBps σε Double Play με απεριόριστες κλήσεις&24 MBps



ΗΡΑΚΛΗΣ1908
27-09-10, 10:45
Εχω το πρόγραμμα που συνδυαζει 300' ομιλιας (250' προς σταθερα + 50' προς κινητα) με συνδεση Conn-X 2 MBps και θελω να το κανω Double Play με Απεριοριστες κλησεις και Internet Conn-x στα 24 MBps (45,50 ευρω/μηνα).
Εχω τις εξης αποριες:

1) Πρεπει να γινει οπωσδηποτε διακοπη της συνδεσης Internet στα 2 MBps και του προγραμματος 300' ομιλιας πριν μεταβω σε αυτο το Double Play 24 MBps;
2) Αν γινει διακοπη, απο ποσες εως ποσες μερες μπορει να παρει η νεα συνδεση σε Double Play;
3) Στον πρωτο λογαριασμο που θα ερθει τι θα πληρωσω;
α) Τελη συνδεσης; Αν ναι, ποσα ευρω ειναι;
β) Προκαταβολικη χρεωση 2 μηνων; Αν υπαρχει, αυτη η προκαταβολικη χρεωση συμπεριλαμβανεται στα συνολικα 45,50 x 12 = 546 ευρω του 12μηνου ή ειναι εξτρα χρεωση;

Ευχαριστω!

Georgevtr
27-09-10, 15:03
Εχω το πρόγραμμα που συνδυαζει 300' ομιλιας (250' προς σταθερα + 50' προς κινητα) με συνδεση Conn-X 2 MBps και θελω να το κανω Double Play με Απεριοριστες κλησεις και Internet Conn-x στα 24 MBps (45,50 ευρω/μηνα).
Εχω τις εξης αποριες:

1) Πρεπει να γινει οπωσδηποτε διακοπη της συνδεσης Internet στα 2 MBps και του προγραμματος 300' ομιλιας πριν μεταβω σε αυτο το Double Play 24 MBps;
2) Αν γινει διακοπη, απο ποσες εως ποσες μερες μπορει να παρει η νεα συνδεση σε Double Play;
3) Στον πρωτο λογαριασμο που θα ερθει τι θα πληρωσω;
α) Τελη συνδεσης; Αν ναι, ποσα ευρω ειναι;
β) Προκαταβολικη χρεωση 2 μηνων; Αν υπαρχει, αυτη η προκαταβολικη χρεωση συμπεριλαμβανεται στα συνολικα 45,50 x 12 = 546 ευρω του 12μηνου ή ειναι εξτρα χρεωση;

Ευχαριστω!

1.Ο οτε αναλαμβάνει να το φέρει είς πέρας χωρίς να γίνει διακοπή.
2.Ανάλογα το φόρτο εργασίας του Α/Κ τούμπας
3.Καθόλου τέλη σύνδεσης.Αναδρομικά θα πληρώσεις στον πρώτο λογαριασμό σου(την διαφορά δλδ με το τωρινό σου πακέτο).
Το ποσό της διαφοράς μπορείς να το τσεκάρεις και μόνος σου με μια απλή προσθαφάιρεση.

Ελπίζω να βοήθησα:oneup:

FuS
28-09-10, 02:54
Και ανανεώνεται εκ νέου για 12 μήνες η σύνδεση σου επίσης.

ΗΡΑΚΛΗΣ1908
28-09-10, 09:43
Ευχαριστω για τη βοηθεια.
Ειχα κανει αιτηση απο την προηγουμενη Δευτερα και μετα απο ενεργεια του "ΓΕΡΜΑΝΟΣ" μου το κοψανε το πακετο απο την προηγουμενη Τριτη.
Μια βδομαδα μετα ακομα να με συνδεσουνε...
Πηρα 1242 και μου ειπανε οτι δεν επρεπε να γινει διακοπη...
Κοινως ευθυνεται ο "ΓΕΡΜΑΝΟΣ" για οτι εγινε...

@ ADSLgr.com All rights reserved.