PDA

Επιστροφή στο Forum : Φοιτητικο connx πιο ακριβο και μεχρι 8mbps??



Alekc24
27-09-10, 15:41
χαιρετω,
πηγα σημερα στο otestop στην θεσσαλονικη και μου ειπαν οτι βγηκε μια νεα προσφορα , connx 24 με 14.90€ για τους πρωτους 6μηνες με 12μηνη δεσμευση..
δικαιουμαι φοιτητικο ιντερνετ, το οποιο ομως ειναι και πιο ακριβο απο το κανονικο στα 2mbps και εχει μεχρι 8και οχι 24,οπου και παλι ειναι πιο ακριβο!!!

η κοπελα μου ειπε να βαλω κανονικο και μετα απο 6μηνες κανω μετατροπη σε φοιτητικο.. τι προτεινετε?
φοβαμαι μην με παγιδεψουν οπως κανουν σε αλλες εταιριες..

επισης μου ειπε οτι δεν δινουν ασυρματα ρουτερ πια

djuan1988
27-09-10, 16:03
Φίλε μου είναι στα 24 Mbps και η τιμή είναι 16,43€ το μήνα με δέσμευση ενός χρόνου.

Ασύρματο το έχουν κόψει, πράγματι, αλλά δίνουν επιδότηση.

Δες εδώ: http://diodos.gsrt.gr/PackagesISP.aspx?isp=34&f=s

Εγώ αυτό έχω εδώ και 2,5 χρόνια (στην αρχή 8αρα), αλλά είχα πάρει και ασύρματο δωρεάν.

papdoux
27-09-10, 16:05
Το φοιτητικό είναι με 2 mbps και με 24 mbps

Alekc24
27-09-10, 16:49
μεχρι προχτες ελεγε 2 και 24 στο site, σημερα που το ειδα λεει 2 κ 8 :/

http://www.conn-x.gr/Default.aspx?MenuID=139

με την μετατροπη μετα απο 6μηνες τι γινεται? μηπως μου πουνε δεν γινεται να πας σε "φθηνοτερο" πακετο? :hmm:
τι μπορω να κανω για να παρω το sagem 2404 ..?

djuan1988
27-09-10, 17:52
Δεν υπάρχει μετατροπή μετα από έξι μήνες! Για ένα χρόνο είσαι έτσι!!

wesker
27-09-10, 23:00
Aφού 8ΜΒ ταχύτητα δεν υπάρχει πιά...:hmm:

stMike
01-10-10, 00:03
Το φοιτητικό γενικά δε συμφέρει γιατί και μπλέξιμο με χαρτούρα έχει και φτηνό δεν το λες. Από την άλλη και ο ΟΤΕ ειναι ο πιο ακριβός πάροχος. Θα σου πρότεινα να βάλεις κάτι σε naked dsl ή lite από εναλλακτικό.

FuS
01-10-10, 01:09
.........η κοπελα μου ειπε να βαλω κανονικο και μετα απο 6μηνες κανω μετατροπη σε φοιτητικο.. τι προτεινετε?
φοβαμαι μην με παγιδεψουν οπως κανουν σε αλλες εταιριες..

επισης μου ειπε οτι δεν δινουν ασυρματα ρουτερ πια

Εάν κάνεις αυτό που σου είπε η κοπέλα 99,9% θα έχεις πρόβλημα μετά.
Μην το κάνεις.
Αυτό για τα ασύρματα ισχύει, μόνο για pstn (isdn υπάρχουν) και μέχρι τις 15/10 περίπου.

Alekc24
01-10-10, 12:18
απο εναλλακτικους εχω ασχημες εμπειριες, και εγω και οι φιλοι μου, οι οποιοι αφου δοκιμασαν πολλους, επεστρεψαν στον οτε.. δηλαδη αν περιμενω μεχρι της 15 του μηνα ισως βγει προσφορα με ασυρματο ρουτερ..?

FuS
02-10-10, 00:36
Δεν έχω ακούσει ακόμη κάτι για προσφορά αλλά -χωρίς να γνωρίζω- το βλέπω μάλλον χλωμό για τότε.
Είναι αρκετοί οι συνδρομητές που έχουν δεσμεύσει ασύρματο ρούτερ (με την τρέχουσα προσφορά) και θα τους αποσταλλούν μόλις έρθουν συν αυτά που θα δίνουν κανονικά στις αιτήσεις. Σίγουρα θα θέλουν και καβάντζα για το conn-x tv.
Μην σε πάρω όμως και στο λαιμό μου γιατί όπως είπα και πριν -δεν γνωρίζω-.

tasanas
03-10-10, 22:51
Όχι φοιτητικό παιδιά, δεν αξίζει πολύ κακό για το τίποτα. Στην τελική ούτε λεφτά δε θα εξοικονομήσετε σε σχέση με τα lite πακέτα των εναλλακτικών.

stMike
04-10-10, 10:23
Το φοιτητικό ήταν ένας τρόπος να δείξουμε κατανάλωσε σε ευρωπαικά κονδύλια. Ούτε πιο φτηνό είναι ούτε πρακτική αξία έχει. Καλύτερα να πας σε forth economy ή hol lite. Εγώ το ho dp έχω και σκέφτομαι ή να το κάνω lite να πληρώνω λιγότερα ή να πάω σε forth με νοβα.

johnsruro
04-10-10, 14:52
Σε κάποια εφημερίδα χθες είχε ένα ενημερωτικό από νέες προσφορές της forthnet, και είχε φοιτητικό με 15 ευρώ το μήνα για τους 6 πρώτους μήνες. Βέβαια ένα αντίστοιχο πακέτο έχει και η Hol, οπότε δεν ξέρω αν πρέπει να προσανατολίζεσαι μόνο στα φοιητικά πακέτα. Εγώ που δεν μιλάω με εξωτερικό πλέον, ψιλοψήθηκα να πάω στο economy της forthnet.

@ ADSLgr.com All rights reserved.