PDA

Επιστροφή στο Forum : Υπαλληλικό ΟΤΕ ΑDSL, ογκοχρέωση και διπλή χρήση



dba
17-07-06, 16:18
Γεια σας

Ένας θειος μου έχει βάλει υπαλληλικό ADSL απο την otenet (συνταξιούχος ΟΤΕ) και επειδή δεν γνωρίζει θέλω να μάθω αν είναι με ογκοχρεώση ή όχι. Πως μπορώ να το μάθω αυτό ? Έχει ADSL conn-x 384 και πληρώνει 14 Euro

Επίσης είναι δυνατόν να δημιουργήσει και νέα σύνδεση (την ίδια) για μένα. Δηλαδή να την γράψω στο όνομα του και να έχω και εγώ στην πόλη μου και να πληρώνω 14 Euro ? ( ο θείος μου μένει στο χωρίο μου)

Ευχαριστώ

apok
17-07-06, 16:19
Καλά ο θειός σου δεν έχει κάνα γνωστό να ρωτήσει??:p

:welcome:

trinity
17-07-06, 16:28
Γεια σας

Ένας θειος μου έχει βάλει υπαλληλικό ADSL απο την otenet (συνταξιούχος ΟΤΕ) και επειδή δεν γνωρίζει θέλω να μάθω αν είναι με ογκοχρεώση ή όχι. Πως μπορώ να το μάθω αυτό ? Έχει ADSL conn-x 384 και πληρώνει 14 Euro

Επίσης είναι δυνατόν να δημιουργήσει και νέα σύνδεση (την ίδια) για μένα. Δηλαδή να την γράψω στο όνομα του και να έχω και εγώ στην πόλη μου και να πληρώνω 14 Euro ? ( ο θείος μου μένει στο χωρίο μου)

Ευχαριστώ

Χ Ω Ρ Ι Σ................:whistle:

maik
17-07-06, 16:29
Δεν ειχει ογκοχρεωση και αυτη ειναι η κανονικη τιμη που πληρωνει περιπου για 384.
Δικαιουται μονο μια συνδεση με εκπτωση.

ahead
18-07-06, 22:09
Γεια σας

Ένας θειος μου έχει βάλει υπαλληλικό ADSL απο την otenet (συνταξιούχος ΟΤΕ) και επειδή δεν γνωρίζει θέλω να μάθω αν είναι με ογκοχρεώση ή όχι. Πως μπορώ να το μάθω αυτό ? Έχει ADSL conn-x 384 και πληρώνει 14 Euro

Επίσης είναι δυνατόν να δημιουργήσει και νέα σύνδεση (την ίδια) για μένα. Δηλαδή να την γράψω στο όνομα του και να έχω και εγώ στην πόλη μου και να πληρώνω 14 Euro ? ( ο θείος μου μένει στο χωρίο μου)

Ευχαριστώ

Γεια σου
Ο συνταξιούχος θείος σου δικαιούται γραμμή ADSL (384,512,1024)από τον ΟΤΕ με έκπτωση ΚΑΙ Ιντερνέτ (384,512,1024) από τον ΟΤΕ επίσης με έκπτωση. Μιλάμε για ΚΑΝΟΝΙΚΟ Ιντερνέτ, όχι χρονοχρεώσαεις και ογκοχρεώσεις. Όμως η σύνδεση θα γίνει ΜΟΝΟ στον στον αριθμό τηλεφώνου που είναι στο όνομα του θείου σου (και στο λογαριασμό του οποίου υπάρχει κάθε δίμηνο έκπτωση στις τηλεφωνικές μονάδες) και ΜΟΝΟ στη διεύθυνση που αντιστοιχεί στον τηλεφωνικό αριθμό. Η πληροφορία είναι 100% σίγουρη.

Φιλικά
Γιώργος

anon
18-07-06, 22:27
:offtopic: μάλλον πρέπει να αλλάξω avatar.....

redbull
19-07-06, 21:32
Εγω βλέπω οτι αμα μάθεις 40 χρονια στην κουτάλα , το μεταδίδεις ευκολα και στις νεότερες γενιές .. :p

Απο παππου προς πάππον, σοι παει το διαγραφή απρεπούς σχολίουβασίλειο :whistle:

marios007
20-07-06, 09:28
Η έκπτωση που δίνει ο ΟΤΕ σε υπαλλήλους και συνταξιούχους είναι 50% στην γραμμή και 32% στον ISP(δηλαδή ΟΤΕΝΕΤ).
Η έκπτωση δεν μεταφέρεται σε άλλον αριθμό.

@ ADSLgr.com All rights reserved.