PDA

Επιστροφή στο Forum : Αποστολη εξοπλισμου



shikabalas
28-09-10, 15:09
Μολις ελαβα sms απο την HOL οτι στις επομενες μερες θα μου σταλει ο εξοπλισμος με κουριερ.Το θεμα ειναι οτι στο σπιτι θα μετακομισω την Δευτερα,αν πανε και δεν ειμαι εκει τι γινεται?

Επισης εχω κανει την αιτηση στις 23/9 και ως ημερομηνια ενεργοποιησης δωσανε 26/10.Ο πρωτος λογαριασμος ποτε θα ερθει και απο ποιον μηνα θα ξεκινα η χρεωση?

Boton
28-09-10, 15:30
Αν είναι συστημένο, που με συστημένο θα είναι θα σου αφήσουν χαρτάκι και θα πρέπει να πάς με την ταυτότητα στο κατάστημα για να τον πάρεις...;)

Αυτό στην περίπτωση που είναι συστημένο...:)

jkoukos
28-09-10, 16:10
Η HOL στέλνει τον εξοπλισμό με την Γενική Ταχυδρομική (http://www.taxydromiki.gr/).
Όταν θα σταλεί ο εξοπλισμός, θα λάβεις ένα sms με τα στοιχεία αποστολής. Έρχεσαι σε επικοινωνία με την courier για να παραλάβεις τον εξοπλισμό από σημείο που σε βολεύει.

xfol
28-09-10, 16:23
Θα σε παρουν πρωτα τηλεφωνο να σε ρωτησουνε ποτε μπορεις να δεχτεις τον κουριερ (θα χεις δωσει κινητο..)

Αν δεν εχεις κανει online αιτηση για να σου ρθει κανονικος λογαριασμος μετα απο τρεις μηνες
/θα σου ρθει μεσα στον μηνα χωρις στανταρ ημερομηνια (νομιζω)
_Αν παλι εχεις lite με online και υπερβεις λιγα μονο € τον λογαριασμο επειδη πηρες παραπανω τηλ- τα δινεις κ στον επομενο -αλλα παρε να σου πουν ,γιατι τα λιγα ειναι σχετικο

edit
με προλαβαν στο ενα σκελος, αλλα νομιζω κανονικα τηλ και οχι sms

...μπορει να κανουν και τα δυο


edit2
γιατι το γραψα βιαστικα το 1°

Πριν κανα μηνα πουθελα αλλαγη ρουτερ, πηραν τηλ στο κινητο και με ρωτουσαν ποτε μπορω να τους δεχτω
Ειπα μετα τις 3μιση (να μην ειμαι στη δουλεια)
Ηρθε 1και μιση!!, που ελειπα
-Αφησε χαρτακι με την ωρα που ειχε ερθει + το τηλ τους,..
ετσι πηρα τηλ και ξαναρθε...
μαντεψε ηρθε παλι νωρις:p
ευτυχως ηταν καποιος στο σπιτι
αυτα για συμπερασμα:cool:

vasileios13
28-09-10, 17:47
Η HOL στέλνει τον εξοπλισμό με την Γενική Ταχυδρομική (http://www.taxydromiki.gr/).
Όταν θα σταλεί ο εξοπλισμός, θα λάβεις ένα sms με τα στοιχεία αποστολής. Έρχεσαι σε επικοινωνία με την courier για να παραλάβεις τον εξοπλισμό από σημείο που σε βολεύει.

Και εμένα μου το έφεραν στο γυμναστήριο γιατί δεν ήμουν στο σπίτι,του έδωσα διεύθυνση και το έφερε ο "σκύλος".....:rocker

xfol
28-09-10, 18:14
Και εμένα μου το έφεραν στο γυμναστήριο γιατί δεν ήμουν στο σπίτι,του έδωσα διεύθυνση και το έφερε ο "σκύλος".....:rocker
γιατι αληθεια λεει - οπου τους πεις στο στελνουνε...
...με το sms ειναι η "διαφορα" μας
:p
καλα εισαι για δεσιμο:lol::lol::lol:

shikabalas
29-09-10, 23:47
Φερανε το μοντεμ σημερα κιολας!!!Με επαιρνε το πρωι τηλ αλλα κοιμομουν και τον αφησε στο γραφειο της εταιριας οποτε πηγα το πηρα το απογευμα.Απλα και γρηγορα.

dimsi
30-09-10, 00:37
Εγω γραφω σ'αυτη την ενοτητα με θεμα Αποστολη εξοπλισμου διοτι δεν θελω ν'ανοιξω νεο.
Σημερα με πηραν απο την HOL και μου ειπαν να τους στειλω τον εξοπλισμο (ρουτερ) που μου ειχαν δωσει τον Απριλιο του 2008 οταν εγεινα πελατης, της εν λογω εταιρειας και διεκοψα τον Δεκεμβριο του 2009.
Εγω θυμαμαι τοτε οτι η HOL μετα την παρελευση του 12μηνου περνουσε στην κυριοτητα του συνδρομητη, και οχι οτι δινοταν ως< χρησηκτησια> και με την διακοπη της συνδεσης επρεπε να επιστρεψης και τον εξοπλισμο.Αν θυμαμαι καλα οι εταιρειες που εδιναν τον εξοπολισμο ως<<χρησηκτισια> ηταν η ΟΝ ΤΕΛΕΚΟΜΣ και η NETONE ισως και καποια αλλη ,αλλα η HOL δεν θυμαμαι κατι τετοιο.Του ειπα να μην με ξαναενοχληση και, τωρα το θυμηθηκανε εαν ειναι ετσι, μετα απο εννεα μηνες???Εδω φαινεται η σοβαροτητα τους.Μηπως γνωριζει κατι καποιος επι του θεματος????

jkoukos
30-09-10, 10:43
Υπάρχει αντίστοιχο θέμα εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=431359).
Έχεις αντίγραφο του συμβολαίου που υπέγραψες;
Αν ναι, διαβάζεις στους όρους τι ισχύει στη δικιά σου περίπτωση.

xfol
30-09-10, 13:16
και αν δεν το εχει κ δεν το δωσει πως θα τον χρεωσουν;
ακομα ... μηπως ο χρησιδανεισμός ισχυε για τα ασυρματα ρουτερ,
κ εδιναν "δωρο" μονο τα απλα ;

dimsi
30-09-10, 20:43
Υπάρχει αντίστοιχο θέμα εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=431359).
Έχεις αντίγραφο του συμβολαίου που υπέγραψες;
Αν ναι, διαβάζεις στους όρους τι ισχύει στη δικιά σου περίπτωση.

Ουτε αντιγραφο συμβολαιου εχω και ουτε θυμαμαι που το εχω βαλει.;)Μετα εννεα μηνες σκεφτηκαν να το ζητησουν???Οταν εκανα την διακοπη και δωσαν το οκ για τον αλλο παροχο ,γιατι δε μου λεγανε< θα στειλουμε κουριελ να παραλαβη τον εξοπλισμο>που χρησημοποιουσαται .Νομιζω οτι ετσι κανουν οι σοβαρες εταιρειες και μετα θελουν να ξαναπαμε.Θα περιμμενω να δω τι θα μου πουν.Καμμια γνωμη καλοδεχουμενη.

sofaki
04-10-10, 09:33
Το σαιτ γραφει οτι την αλλα Δευτερα θα ενεργοποιηθει η υπηρεσια μου.Θα ερθει τεχνικος?Ειμαι με νεα αριθμοδοτηση.

valen_gr
04-10-10, 15:54
ναι θα έρθει.θα σε παρουν τηλεφωνο για να σου πουν ποτε.

@ ADSLgr.com All rights reserved.