PDA

Επιστροφή στο Forum : Eθνος Διακοπες!!!



Redbill
17-07-06, 19:38
Χθες λοιπον παιρνοντας το εθνος της κυριακης ειχε και ενα χαρτακι που οπως λεει ξυνεις και κερδιζεις διαφορα...Ετσι και εγω εξυσα (το χαρτακι):p και κατοπιν βλεπω πως κερδισα ενα τετραημερο ταξιδι για 2 ατομα σε πηλιο Σαντορινη Η Παρο παιρνοντας ενα βιβλιο αξιας 40-50 Ευρω.Και ερωτω πριν αρχισω να παιρνω τηλεφωνα εκει επειδη μου βρωμαει εχει κερδισει καποιος τον αντιστοιχο διαγωνισμο????

weakwire
17-07-06, 19:48
ε πάρε τηλέφωνο και πάρε το βιβλίο.Και αν σου βγει μάπα κάνε μήνυση και enjoy lifetime vacation

manoulamou
17-07-06, 20:02
Σιγουρα καπου σε καποια γωνιτσα με ψιλα γραμματα, θα εχει καποιους περιεργους ορους,
στις εσωτερικες σελιδες ή στα ενθετα. Μαλλον για κληρωση θα προκειται, η κατι με σειρα προτεραιοτητας.
Ασε που οταν λεει τετραημερο σιγουρα εννοει 3 διανυκτερευσεις.
{{{40-50 ευρω για ενα βιβλιο?}}} Μπορει να ειναι και τπτ rooms to let.;)
Για κανε κανα τηλεφωνο, να δουμε τι θα σου πουνε...

voithostyrempora2
17-07-06, 20:13
101% είναι απάτη.Για κορόιδα ψάχνουν.Στη θέση σου δε θα ασχολούμουν καν (για να μην πω ότι δε θα το σκεφτόμουν καν το όλο ζήτημα).Όπως το έχεις το 'κουπόνι' πέταξε το στα σκουπίδια ή ασ'το για προσάναμμα το χειμώνα , εάν βεβαίως έχεις τζάκι.

emav
17-07-06, 20:43
Για κανε κανα τηλεφωνο, να δουμε τι θα σου πουνε...

Σιγά μην του πούνε τίποτε από το τηλέφωνο. Θα τον καλέσουν από τα γραφεία για ενημέρωση και εκεί θα του σκάσουν το παραμύθι: "Υπογράψτε εδώ... υπογράψτε εκεί..."

manoulamou
17-07-06, 21:47
Δεν ξερω τι λετε εγω παντως ειμαι ηδη στην τριτη φαση που μπορω
απο ολο το Μαρουσι (λογω μιας τυχερης κληρωσης) να κερδισω μεχρι και 135.000- ευρω
μεσω ενος κλειδιου θυριδας που εστειλε το Readers Digest απο Καλλιθεα μερια:rofl:
Αληθεια ποιος θυμαται πριν κατι χρονια το φεσι/κανονι της travel card
με τις καταπληκτικες προσφορες σε ξενοδοχεια μεχρι LUX σε ολη την Ελλαδα???

harris
17-07-06, 21:54
Πάντως κι εγώ πριν περίπου 6 χρόνια είχα κερδίσει ένα 4ήμερο ταξίδι Ρώμη για δύο άτομα αγοράζοντας βιβλία αξίας 60-70 ευρώ... και όντως το ταξίδι έγινε, χωρίς καμμία επιβάρυνση εκ μέρους μας εκτός φυσικά από τα έξοδα διατροφής που δεν ήταν στο πακέτο... πάντως και το ξενοδοχείο ήταν καλό και κοντά το κέντρο και όλα ήταν μια χάρα :)

Μην τα καταδικάζουμε όλα εκ των προτέρων... ας πάρει ο άνθρωπος τηλέφωνο και βλέπει ;)

katdoc
17-07-06, 23:52
μουφες!!μακρια!

harris
18-07-06, 00:02
μουφες!!μακρια!

Για να είσαι τόσο απόλυτος φαντάζομαι ότι θα έχεις κάποια εμπειρία... γιατί δεν την μοιράζεσαι μαζί μας; :)

Xguru
18-07-06, 01:19
Τα πράγματα είναι απλά αν κέρδισαν πολλοί ξεχνάς τις διακοπές, ίσως και το βιβλίο αφού πιθανότατα θα το έχουν παει πακέτο με τις διακοπές.

Αν είσαι απ τους λίγους πραγματικά τυχερούς τότε καλές τσάμπα διακοπές και κάνε και ένα μπάνιο και για εμένα!

Reef
18-07-06, 02:37
εγω παλι μυριζομαι απατη! :whistle:

kubiak
18-07-06, 03:32
> M A K Ρ Ι Α <

Το χρόνο σου θα χάσεις και θα μπλέξεις κιόλας με πωλητές που θα σε πρήξουν...

Από την άλλη καλό είναι να ασχοληθείς για να έχουμε ένα νήμα να αναφερόμαστε αν ξαναρωτήσει κάποιος.

Αν πάρεις ρώτα το ταξιδιωτικό πρακτορείο και αναλυτικές πληροφορίες για το ταξίδι (πότε, που, πως).

manoulamou
18-07-06, 10:38
Στα σοβαρα παντως προσωπικα δεν θα ασχολιομουν καν να το ψαξω τι και πως. Γενικα οταν ακουω φρασεις οπως: σουπερ προσφορα μικρης διαρκειας / ολα δωρεαν μεσα σε ενα πακετο πληρωνοντας μονον / κουπονια εκπτωτικα / το μονο που εχετε να κανετε ειναι / χωρις κουπονια-χωρις κληρωσεις. Οποτεδηποτε εψαξα λιγο παραπανω και ρωτησα ΠΟΤΕ δεν ηταν αυτο που ελεγαν ακριβως.
Ενταξει μπορει να συμβει μια στις χιλιες να προκειται οντως για προσφορα/κελεπουρι. Ομως ειναι θεμα ιεραρχησης και προτεραιοτητων, δεν αντεχω αλλη μια κοροϊδια, εχω πολυ καλυτερα πραγματα να κανω στη ζωη μου, απο το να κυνηγαω το απολυτως φθηνοτερο που -συνηθως- ειναι το απολυτως χειροτερο απο καθε αποψη! Καθενας μαθαινει απο τα λαθη του και μετα φροντιζει να αποφευγει τις παγιδες.
Στη συγκεκριμενη περιπτωση μαλλον προκειται για καθαρα διαφημιστικο τρικ, απλα αν κανενας
δεν ενδιαφερθει να το ψαξει και να ρωτησει, πως θα μαθουν και οι υπολοιποι?

babality
18-07-06, 13:11
Μπορει να ειναι και τπτ rooms to let.;)

Μωρε rooms to let να ειναι, αλλα εμενα κατι μου λεει για rooms to(i)let:lol:

JMK1234
19-07-06, 10:26
Κι εγώ πριν 4 χρόνια είχα κερδίσει ένα 4ήμερο ταξίδι Βουδαπέστη για δύο άτομα αγοράζοντας μια εγκυκλοπαίδεια στα 70 ευρώ. Άξιζε περίπου 30 ευρώ. Θα πάρω το έθνος να δώ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.