PDA

Επιστροφή στο Forum : 2play με 20 ευρώ/μήνα;



mathaiosside
30-09-10, 03:17
Είμαι συνδρομητής vodafone πολλά χρόνια τώρα (χρησιμοποιώ πρόγραμμα του '04). Με παίρνουν τις προάλλες τηλέφωνο απο την vodafone και μου λένε προσφορά για να βάλετε 2play της hol μόνο 20 ευρώ/μήνα. Περιλαμβάνει τα κλασσικά μου είπανε: Ιντερνετ έως 24/1, απεριόριστα αστικά-υπεραστικα-επιλεγμένοι προορισμοί του εξωτερικού, 1 ώρα προς κινητά και "bonus" 2 μήνες δωρεάν.

Και ερωτώ είναι δυνατόν να τα δίνουν όλα αυτά σε τέτοια τίμη; Δεν είναι ουσιαστικά κάτω του κόστους η προσφορά που μου δίνουν; Τι γνώμη έχετε;

Σας ευχαριστώ!

MaFiOzOs_GR
30-09-10, 03:35
Από ότι βλέπω στο site της HOL το μόνο πακέτο που περιλαμβάνει όλα όσα περιγράφεις (έως 24, απεριόριστα αστικά+υπεραστικά+διεθνή, 60' κινητά) μαζί με την έκπτωση της Vodafone βγαίνει στα 32€ τον μήνα (http://www.hol.gr/default.asp?pID=23&ct=36&itmID=50&la=1) και όχι στα 20€.... :whistle:

Μάλλον παπάδες σου πούλησε όπως κάνουν συνήθως άλλωστε και οι περισσότεροι τηλεπωλητές αλλά και πλανόδιοι πωλητές της HOL για να προσελκύσουν πελάτες. :whip: :whip:

Το μόνο πακέτο που βγαίνει στα 20€ τον μήνα (http://www.hol.gr/default.asp?pID=23&ct=37&itmID=101&la=1) μαζί με την έκπτωση της VF είναι το DB Lite πάντως, που παρέχει: 6Mbps, 200' αστικά + υπεραστικά, 20' κινητά, 20' διεθνείς...

Και μιας που αναρωτήθηκες αν η τιμή που πρότειναν αν είναι κάτω του κόστους...
Το προϊόν ακόμη και χωρίς την έκπτωση της VF (δεν συζητάω καν για το απίθανο νούμερο που σου ειπε η VF), είναι ήδη σε τιμή κόστους!!!

Τώρα θα μου πεις για πιο λόγο το κάνουν....για τον εξής απλό ότι θέλουν όλες οι εταιρίες όσο μπορούν να αυξήσουν την πελατειακή τους βάση ώστε να παρουσιάσουν κερδοφορία στο μέλλον! ;)

mathaiosside
30-09-10, 14:21
Μάλλον παπάδες σου πούλησε όπως κάνουν συνήθως άλλωστε και οι περισσότεροι τηλεπωλητές αλλά και πλανόδιοι πωλητές της HOL για να προσελκύσουν πελάτες.


Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση! :)

Τις είδα τις τιμές στην σελίδα της hol, εξου και λέω τι παίζει και αν είναι δυνατόν να το δίνουν σε τέτοια τιμή. Και όχι η προσφορά που μου κάνανε δεν ήταν το 2play lite, αλλά το κανονικό με τα απεριόριστα και εως 24.

Δηλαδή λέγοντας "μου πούλησε παπάδες" παει να πεί οτι αν το δεχόμουνα εκείνη την ώρα, ο πρώτος λογαριασμός θα ερχόταν 32 και όχι 20; Ή απλά κάνουν τρελές προσφορές, έστω και ασύμφορες γι αυτούς αλλά της τηρούνε; Αυτό είναι που μ' ενδιαφέρει...

MaFiOzOs_GR
30-09-10, 14:33
Δηλαδή λέγοντας "μου πούλησε παπάδες" παει να πεί οτι αν το δεχόμουνα εκείνη την ώρα, ο πρώτος λογαριασμός θα ερχόταν 32 και όχι 20; Ή απλά κάνουν τρελές προσφορές, έστω και ασύμφορες γι αυτούς αλλά της τηρούνε; Αυτό είναι που μ' ενδιαφέρει...

Κοίτα το να σου κάνουν μια ειδική προσφορά για να σε προσελκύσουν δεν είναι καθόλου απίθανο, αλλά εφόσον δεν στο δίνουν κάπου γραπτώς αυτό τότε είναι πολύ πιθανό να σου ερχόταν τα 32€/μήνα και να μην ήξερες από που να τους αρπάξεις.

Δες και δω έναν συμφορουμίτη που ζήτησε γραπτώς (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=3722357#post3722357) τα λεγόμενα της Wind, ώστε να μεταβεί σε αυτή. ;)

guzel
30-09-10, 15:36
φυσικα και ειναι δυνατον ,

25Ε ειναι κανονικα αν μιλαμε για συνδιαστικο με βοντα.. επιπλεον σε ορισμενες περιοχες κατα καιρους η χολ δινει προσφορες

mathaiosside
30-09-10, 16:17
Οκ, κατάλαβα! Σας ευχαριστώ και πάλι!

vanels
30-09-10, 18:15
Και ένα τελευταίο πάρε τους τον αριθμό και όνομα και πάρε την hol η vodafone και ρώτα τους εάν ισχύει:whistle:....

MaFiOzOs_GR
30-09-10, 18:32
φυσικα και ειναι δυνατον ,

25Ε ειναι κανονικα αν μιλαμε για συνδιαστικο με βοντα.. επιπλεον σε ορισμενες περιοχες κατα καιρους η χολ δινει προσφορες

25€ μόνο για το πλήρες πακέτο;;;

Μακάρι να ισχύει για τον φίλο μας και πάντα τέτοια εύχομαι! :p
Για την ιστορία, πληρώνω 25.77€ μόνο για Ιντερνετ (το αντίστοιχο του adsl gr plus). :whistle:

Squall
30-09-10, 19:02
Μηπως εννουσαν 20 ευρο επιπλεον στο παγιο του κινητου για ολα αυτα?

mathaiosside
30-09-10, 19:29
Μηπως εννουσαν 20 ευρο επιπλεον στο παγιο του κινητου για ολα αυτα?

Πώς το εννοείς αυτό; Ανεξάρτητα μου είπαν απο κινητό. Απλά ανάφερα την εμπλοκή της vodafone γιατί μου είπαν οτι λόγω του συμβολάιου που έχω πολλά χρονια τώρα και καλα "επειδή είστε κάλος πελάτης" σας προσφέρουμε το πρόγραμμα της hol σε μειωμένη τιμή.

Αν και για να είμαι ειλικρινής δεν νομίζω να βγάλω τον ΟΤΕ. Έχω ταλαιπωρηθεί αρκετά στο παρελθόν με εταιρίες και δεν είμαι σε περιοχή που με παίρνει να κάνω δοκιμές. (μεγάλη απόσταση απο το κέντρο, αρκετά προβλήματα στο παρελθόν, άπειρα τηλέφωνα με το support του ΟΤΕ μέχρι να επιτευχθεί ο καλύτερος συνδυασμός ταχύτητας/σταθερότητας, κ.α.)!

vampira
02-10-10, 14:25
Πάντως αποκλείεται να σε πήραν από vodafone και να σου είπαν να περάσεις στο dp της hol. Εξωτερικοί πωλητές της hol είναι που δεν ξέρουν τι λένε για να πάρουν το bonus της πώλησης.
Για να είσαι 100% σίγουρος τι ισχύει θα μιλήσεις με τις πωλήσεις της hol στο 13844.

tdc
02-10-10, 14:49
Για να εχεις και αλλα στοιχεια, πηρα τηλεφωνο μετα απο 1.5 χρονο που ειμαι συνδρομητης τους και τους ειπα οτι θα αναγκαστω να παω φορθνετ αν δεν μου κανουν καποια προσφορα και τωρα εχω το DP GR απο 32,99 στα 22,99.. Αρα ολα γινονται.. Απλα να τα εχεις εγγραφως... ;)

Edit: DP GR, οχι lite..

zaxosm
02-10-10, 15:09
Mα το DP lite 24,70 εχει. Στα 32 ειναι το DP GR.

tdc
02-10-10, 15:53
Mα το DP lite 24,70 εχει. Στα 32 ειναι το DP GR.

DP GR, διορθωνω.. :D :p

Crosswind
02-10-10, 19:48
Η προσφορά αυτή πρέι να είναι αληθινή. Μου κάνανε τις προάλλες παρόμοια προσφορά για HOL internet και Vodafone κινητό και κάπου τόσο έβγαινε. Και η κλήση ήταν από τα γραφεία της HOL (επιβεβαιωμένο αυτό γιατί δεν υπήρχε απόκρυψη).

@ ADSLgr.com All rights reserved.