PDA

Επιστροφή στο Forum : Help PLZ



Costas123
18-07-06, 22:08
Λιγο help
Εχω διχτιο 3 pc το router με οnboard gigaeathnet ekei ειναι το μοντεμ to Frintz box και δεινω απο αλλη καρτα διχτιου σε switch kai δεινω internet στα 2.
Το προβλημα ειναι οταν παιζω και με τα 3 pc games π.χ. mmorpg ολα καλα οταν παιζω εστω και μονο με τα 2 pc games π.χ. FPS multiplayer ανατινατιναζωνται ολα το ping φτανει 1000ms+ με 1 pc 85-120ms (αν και παλι πολυ):mad: τι κανω λαθος στα setings του lan?

512/128 ΗΟL Ports ανοιχτα για καθε εφαρμογη.
Το full dublex 100 η autonegotiation?
Σε ολες τις καρτες διχτιου η ρυθμισης η σε αυτι του μοντεμ?
Οτι πληροφοριες θελετε ρωηιστε με σχετικα για το συστημα μπας και βρω το προβλημα που ειναι στις ρυθμησις η στην γραμμη adsl

sdikr
18-07-06, 22:21
gies ai can not help yiou i canout ainderstand whiat yioy sai



συγνωμη για τα ορθογραφικα λαθη.

αλλό τα ορθογραφικά και άλλο να στέλνεις την γλώσσα ...................στο διάολο

Reef
18-07-06, 23:31
κανε ενα edit, λυπησου μας

παντως αν προσπαθεις να παιξεις 3 δικτυακα απο μια adsl λογικο ειναι να μπουκωνει, τι συνδεση εχεις?

Patentman
18-07-06, 23:50
Χμ, δινεις internet μεσω κοινοχρηστης συνδεσης στους αλλους δυο υπολογιστες.
Εχεις δοκιμασει να βαλεις στο switch ολους τους υπολογιστες και αυτο με την σειρα του να ειναι συνδεμενο στον ρουτερ;

Αν ριξεις τους δυο κατευθειαν στο ρουτερ παλι το ιδιο προβλημα εχεις; (με το τριτο να μην εχει συνδεθει πουθενα).

Τελος η 512 που εχεις δεν ειναι και για πολλα πολλα. Εκτος και αν τοση ωρα μιλας για παιχνιδι σε επιπεδο LAN και οχι WAN.

Κοψε τα greeklish, το συγγνωμη δεκτο :) , αλλά πραγματικα δεν μπορεις να βγαλεις νοημα.

sakisf
19-07-06, 01:41
half - duplex 10 για fritz

Costas123
19-07-06, 19:28
Λοιπον εχω κανει το κολπο με το router στο switch τιποτα.
Το δευτερο κολπο δεν το εχω δοκιμασει και μιλαω για Games οπως το Counter strike,στα games οπως World of Warcraft δεν εχω προβλημα και με 3 pc.
:p edit δεν κανω γιατι βαριεμαι πολυ το να πληκτρολογο και να σκευτομε αν το εκανα σωστα η οχι εκτος και αν εχει autoedit:p
Συγγνωμη για ορθογραφικα λαθη αλλα και για την συνταξη του κειμενου.
:rofl: Δεν ειμαι ο Μπαμπινιοτης :rofl:
Εχω να γραψω κειμενο απο την εποχη τον παγετωνων.
half - duplex 10 τι εξυπηρετη?

@ ADSLgr.com All rights reserved.