PDA

Επιστροφή στο Forum : Δεν χτυπά το σταθερό όταν καλώ προς αυτό.



giorgosk
01-10-10, 08:43
Καλημέρα σας !!

Μόλις χθες συνδέθηκα στο δίκτυο της HOL και μέχρι στιγμής το ιντέρνετ έιναι οκ. ( φτου να μην το ματιάσω ).

Με το σταθερό όμως παρατήρηα χθες το βράδυ πως δεν χτυπούσε όταν καλούσα με το κινητό. Ο ήχος ακουγόταν κανονικά στο κινητό όμς σαν να χτυπούσε. Κάποιος δηλ. που θα με καλέι θα νομίζει πως δεν θα είμαι σπίτι.

Πήρα στη HOL και μου αναφέρανε πως ακόμη δεν έχει ολοκληρωθεί εντελώς η ενεργοποιήση της υπηρεσίας.

Σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο; Το αναφέρανε και θα το ελέγξει τεχνικός και θα με πάρουν στο κινητό για να μεενημερώσουν.

Boton
01-10-10, 09:54
Μπορεί να βρίσκεται ακόμη σε πιλοτοκή λειτουργία άρα δικαιολογείτε...Παρατήρησε όμως και τις επόμενες ημέρες...

Blitzkrieg
01-10-10, 10:29
Μέσα στην ημέρα, το αργότερο αύριο θα είναι οκ . Πιθανότατα είναι θέμα φορητότητας και πρέπει να περιμένεις να ενημερωθούν τα συστήματα όλων των παρόχων ώστε να δρομολογούν σωστά την κλήση .
Λογικά από σταθερά τηλέφωνα ο αριθμός σου θα καλείται κανονικά .

matelas
01-10-10, 11:27
Η γραμμή σου πιθανόν λειτουργεί πιλοτικά, σε λίγες ώρες θα φτιάξει (είναι θέμα χρόνου).

giorgosk
01-10-10, 14:12
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
Μόλις έλαβα μήνυμα από τη HOL πως η υπηρεσία του σταθερού έχει ενεργοποιηθεί.

Boton
01-10-10, 15:53
Δουλεύει δηλαδή...;;;

giorgosk
01-10-10, 18:17
Ναι όσες φορές έχω δοκιμάσει με το κινητό χτυπά κανονικά.
Να σας αναφέρω πως είναι νέος αριθμός και όχι παλιό νούμερο π.χ του ΟΤΕ.

Boton
02-10-10, 01:14
Perfect...:)

pRieStaKoS
05-10-10, 21:37
Ναι όσες φορές έχω δοκιμάσει με το κινητό χτυπά κανονικά.
Να σας αναφέρω πως είναι νέος αριθμός και όχι παλιό νούμερο π.χ του ΟΤΕ.

Δεν είναι φορητότητα τότε ! Είναι θέμα ανανέωσης των rooting tables των παρόχων (κινητής-σταθερής)

@ ADSLgr.com All rights reserved.