PDA

Επιστροφή στο Forum : Διακοπή σύνδεσης με Tellas



InVADeR
19-07-06, 14:20
Έχω σύνδεση αοριστου (384) από Tellas όχι γραμμή όμως. Πήρα τηλέφωνο να ρωτήσω για διακοπή ειπανε ένα άσπρο χαρτί θα συμπληρώσετε τα στοιχεια σας και θα στείλετε το fax και μέσα σε 10 με 15 μέρες θα γίνει η διακοπή!

Χρειάζεται 15 μέρες για να με διακόψουν την σύνδεση ? Γιατί τόσο πολύ ?

Ρωτάω γιατί έχω κάνει αίτηση για το ondsl bundle τις OTEnet (η γραμμή είναι OTEnet) και θέλω να ξέρω εάν είναι να στείλω το fax στην tellas τώρα για να με κάνει διακοπή σε 15 μέρες (γιατι σε 10 μερες περίπου θα εχει γείνει τισ ΟΤΕnet) η να στείλω το fax όταν γίνει το onDSL από OTEnet

Οι μέρες που θα περνάνε χωρίς να έχει γίνει η διακοπή τις σύνδεσης με είπε χρεώνονται κανονικά! Οποτε εάν χρειάζεται 15 μέρες για διακοπή να την κάνω τώρα γιατί όταν γίνει το Bundle μετά δεν θα χρησιμοποιώ Tellas

apok
19-07-06, 14:21
Γιατί οι διακοπές γίνονται στο τέλος κάθε μήνα ( στην ουσία τον έχεις προπληρώσει )

InVADeR
19-07-06, 14:40
Γιατί οι διακοπές γίνονται στο τέλος κάθε μήνα ( στην ουσία τον έχεις προπληρώσει )

Οποτε να κάνω την αίτηση τώρα και θα γίνει διακοπή στο τέλος του μηνα ? Καλο αυτό γιατί άμα μετά αργήσω και στείλω την αίτηση τον άλλον μηνα θα χρεωθώ και τον Αύγουστο μετά

απλός ήθελα να σιγουρευτώ εάν ισχύει αυτό που είπε η νόμιζε ότι είχα και γραμμή από Tellas και μιλούσε για την γραμμή 15 μέρες

apok
19-07-06, 15:17
Οχι.. στειλε την αίτηση τώρα για να γίνει τέλος Ιουλίου

ermis333
23-07-06, 21:20
Οποτε να κάνω την αίτηση τώρα και θα γίνει διακοπή στο τέλος του μηνα ? Καλο αυτό γιατί άμα μετά αργήσω και στείλω την αίτηση τον άλλον μηνα θα χρεωθώ και τον Αύγουστο μετά

απλός ήθελα να σιγουρευτώ εάν ισχύει αυτό που είπε η νόμιζε ότι είχα και γραμμή από Tellas και μιλούσε για την γραμμή 15 μέρες

Παλιά ήθελε προειδοποίηση 30 ημέρες πρίν μέσω φαξ και το ανέφερε το συμβόλαιο....αν έχει πάει 10-15 μέρες κάτι είναι και αυτό.

Nosferatu
24-07-06, 00:28
Παλιά ήθελε προειδοποίηση 30 ημέρες πρίν μέσω φαξ και το ανέφερε το συμβόλαιο....αν έχει πάει 10-15 μέρες κάτι είναι και αυτό.

Αν δεν έχει αλλάξει κάτι πολύ πρόσφατα, παραμένει το διάστημα των 30 ημερών.

InVADeR
19-09-06, 15:59
ξανα σκαβω το θέμα πριν 2 μηνών για να πω την συνεχεια.

Σήμερα ήρθε ένας νέος λογαριασμός για τους μήνες Σεπτέμβριο-Οκτώβριο

Το fax για την διακομή τις 384 (σύνδεση μονο) το είχα στήλη 20 ιουλίου. ο κύριος στο τηλέφωνο με είπε ότι θα γίνει μέσα σε 15 μέρες. Περνώ τηλέφωνο σήμερα ρωτάω εάν έχει γίνει η διακοπή και με λέει όχι βλέπω το fax θα το ξανα Προωθήσω. Ροτώντας για το νέο λογαριασμό που ήρθε Σεπτέμβρη Οκτώβριο με λέει δεν θα τον πληρώσετε θα μας στείλετε ένα fax ότι δεν θέλετε να χρεωθείτε μετά από 20 αυγούστου (γιατί η διακοπή γίνετε μέσα σε 30 μέρες, το fax το στείλατε 20 ιουλίου οποτε δεν θα χρεωθείτε ύστερα από τις 20 αυγούστου)

Ελπίζω να τελειώνω σύντομα και μονο και μονο από αυτό που έγινε δεν πρόκειται να μπλέξω άλλο με τελλας. τα 11 euro που θα δώσω για τον αύγουστο τσάμπα θα πάνε γιατί από τις 20 ιουλίου και μετά δεν ξανα ξαναχρησιμοποίησα την σύνδεση άλλο

Αυτό το ότι η διακοπή τις σύνδεσης γίνετε σε 30 μέρες το έχει μονο η τελλας η και οι άλλες εταιρίες ? Γιατί παλιά που είχα altec και hol δεν είχα τέτοια problems

ermis333
19-09-06, 17:40
Αυτό το ότι η διακοπή τις σύνδεσης γίνετε σε 30 μέρες το έχει μονο η τελλας η και οι άλλες εταιρίες ? Γιατί παλιά που είχα altec και hol δεν είχα τέτοια problems

Το ότι χρειάζεται ενημέρωση για διακοπή 30 ημέρες πρίν αναγράφεται στη σύμβαση που έχεις υπογράψει.

InVADeR
14-12-06, 23:31
ξεσκαβω αυτό το θέμα, ποιος ο λόγος ?

Η διακοπή τις συνδρομής έγινε τώρα τον Δεκέμβρη από τον Αύγουστο. Ο λόγος που αργησε ειναι ότι το πρώτο fax που είχα στήλει δεν είχε υπογραφή

Αυτοί όμως δεν με ενημέρωσαν ότι θα χρειαστεί να ξαναστείλω το fax (ενω οι υπάλληλοι εκει βλεπουν οτι μου εχει γινεΙ ανημερωση, ενα παραξενω πραγμα ομως, εγω δεν ενημερωθηκα ποτε), και αφού περνώ εγώ τηλέφωνο να δω τι γίνετε με το fax με λένε ότι δεν έγινε ακόμα η διακοπή και θα ξανα προωθισουν το έτοιμα και ολα ειναι οκ

Μου λέγαν αυτό μέχρι τώρα πρόσφατα ότι θα χρειαστώ να ξανα στείλω το fax, στέλνω το fax και ζητάω παράλληλα να μην γίνει χρέωση τον λογαριασμόν από αύγουστο και μετά (οι λογαριασμοί αυτού δεν έχουν πληρωθεί ακόμα)

τώρα που έγινε η διακοπή περνώ τηλέφωνο να ρωτήσω για το τι θα γίνει για το λογαριασμό και με λένε ότι δεν θα τον μηδενίσουν, λόγο το ότι δεν υπήρχε υπογραφή

Τους λέω μα δεν με ειδοποιήσατε ότι θα χρειαστεί να ξαναστείλω το fax και ότι με λεγατε θα γίνει η διακοπή κανονικα.

τώρα τι μπορώ να κάνω εγω? να αναγκαστώ να πληρώσω αυτούς τους λογαριασμούυ όπου η συνδρομή τους από αύγουστο και μετά δεν έχει χρησιμοποιηθεί για να τελιωνω ?

Το συμπερασμα παντως απο αυτο ειναι οτι δεν θα ξαναμπλεξω με tellas ουτε LLU ουτε τιποτα

petrogazz
15-12-06, 12:44
Το συμπερασμα παντως απο αυτο ειναι οτι δεν θα ξαναμπλεξω με tellas ουτε LLU ουτε τιποτα

Φίλε δυστυχώς συμβαίνουν και αλλού αυτά, όλοι ίδιοι είναι...

@ ADSLgr.com All rights reserved.