PDA

Επιστροφή στο Forum : Για ξυπνήστε λίγο!!!!



sdn
19-07-06, 14:40
Ο τίτλος είναι για την βιβοντι. Αυτή την στιγμή η forthnet δίνει 1024 σε τιμές χαμηλότερες από 256 vivodi.... Αν δεν κάνετε κάτι θα χρειαστείτε 10 παπαπρίζου για να βρείτε πελάτες...

apok
19-07-06, 14:42
Λες να μην το ξέρουν?
Όπως και όταν έδινε vivodi τις χαμηλότερες αορίστου οι άλλοι τι έκαναν?
Σχεδίαζαν την επόμενη κίνησή τους;)

sandman
19-07-06, 14:54
Για να λέμε και του στραβού το δίκιο, η vivodi έδινε πριν από μερικούς μήνες τα 1024 στα 20Ε. Με δέσμευση ενός χρόνου βέβαια, όπως και η forthnet.

Μην συγκρίνετε τα πακέτα με τις αορίστου.

sdn
19-07-06, 15:07
Οκ αλλά δεν είναι δίκαιο οι μόνιμοι πελάτες να πληρώνουν τα κερατά τους και οι προσφορές να ισχύουν μόνο για νέους πελάτες... Αρχίζω να καταλαβαίνω γιατί δεν κάνουν τίποτα για γρήγορη σύνδεση. Αν η σύνδεση γινόταν σε 2-5 ημέρες θα είχαν κατεβάσει προ πολλού τις τιμές

Catchphrase
19-07-06, 15:12
Περιμένουν να δούν τι προσφορές θα βγάλουν οι υπόλοιποι και μετά να βγάλουν τη δική τους ακόμα καλύτερη.:whistle:

Spanos
19-07-06, 15:13
Ο τίτλος είναι για την βιβοντι. Αυτή την στιγμή η forthnet δίνει 1024 σε τιμές χαμηλότερες από 256 vivodi.... Αν δεν κάνετε κάτι θα χρειαστείτε 10 παπαπρίζου για να βρείτε πελάτες...

Έχεις δίκιο φίλε, είμαι δεσμευμένος με ΑΡΥΣ Vivodi και δίνω 38€ το μήνα για μια 512 μπορεί να είναι αορίστου αλλα το ΑΡΥΣ θεωρείται πακέτο σαν την Forthnet 1Bill αφου η γραμμή είναι στο όνομα του παρόχου, πληρώνεις ολα σε ένα λογαριασμό και δεν μπορείς να διακόψεις εύκολα. Το Forthnet 1Bill αυτή την στιγμή έχει την 512/128 στα 25.80€ το μήνα. Αρκετά μεγάλη διαφορά δεν είναι; Σκέφτομαι την λύση της εξάμηνης προπληρωμής αλλα περιμένω τις εξελίξεις με το LLU στο Περιστέρι και δεν θέλω να δεσμευτώ.


Για να λέμε και του στραβού το δίκιο, η vivodi έδινε πριν από μερικούς μήνες τα 1024 στα 20Ε. Με δέσμευση ενός χρόνου βέβαια, όπως και η forthnet.

Μην συγκρίνετε τα πακέτα με τις αορίστου.

Για δες τι λέω πιο πάνω. Vivodi ΑΡΥΣ 38€ το μήνα η 512, Fothnet 1 Bill 26€ το μήνα. Ίδιας μορφής πακέτο. Όλα σε ένα λογαριασμό και η πόρτα στο όνομα του παρόχου, αορίστου.


Οκ αλλά δεν είναι δίκαιο οι μόνιμοι πελάτες να πληρώνουν τα κερατά τους και οι προσφορές να ισχύουν μόνο για νέους πελάτες... Αρχίζω να καταλαβαίνω γιατί δεν κάνουν τίποτα για γρήγορη σύνδεση. Αν η σύνδεση γινόταν σε 2-5 ημέρες θα είχαν κατεβάσει προ πολλού τις τιμές

Την ίδια συζήτηση έχω αυτή τη στιγμή με πολλούς γνωστούς και εντελώς τυχαία έκανες thread για το ίδιο θέμα. Να σαι καλά ;)

apok
19-07-06, 15:16
Σε κάθε εταιρεία τα ίδια δεν γίνονται ρε παιδιά?
Οι της 4νετ τώρα δίνουν 26€ για 512 ενώ με το πακετάκι με τα ίδια λεφτά θα είχαν 2πλασιες ταχύτητες..

gatoulas
19-07-06, 15:19
Για το 1Bill, Η κανονική αορίστου (χωρίς το κόστος γραμμής - μόνο για πρόσβαση μιλάω) είναι 32€

Catchphrase
19-07-06, 15:28
Σκέφτομαι την λύση της εξάμηνης προπληρωμής αλλα περιμένω τις εξελίξεις με το LLU στο Περιστέρι και δεν θέλω να δεσμευτώ.

Τι σε χαλάει να πληρώνεις (το αντίστοιχο) κάτι λιγότερο από 20 ευρώ το μήνα??

Αν στο εξάμηνο έχει έρθει LLU στην περιοχή σου, το γυρνάς τότε. Αν όχι κερδισμένος βγαίνεις ;)

Spanos
19-07-06, 16:10
Τι σε χαλάει να πληρώνεις (το αντίστοιχο) κάτι λιγότερο από 20 ευρώ το μήνα??

Αν στο εξάμηνο έχει έρθει LLU στην περιοχή σου, το γυρνάς τότε. Αν όχι κερδισμένος βγαίνεις ;)

Ακούγετε οτι έρχετε η HOL με τα 4Mbps, αν έρθει της Vivodi πιο πρίν και πάλι πρέπει να κόψεις γιατι είναι AΡΥΣ.


Για το 1Bill, Η κανονική αορίστου (χωρίς το κόστος γραμμής - μόνο για πρόσβαση μιλάω) είναι 32€

Aυτό δεν είναι το 1Bill αλλα σκέτη συνδρομή internet FORTHnet Fast Internet ADSL.

gatoulas
19-07-06, 16:24
Ε αυτό δε λέω;

Spanos
19-07-06, 16:38
Ε αυτό δε λέω;


Δεν κατάλαβα καλά, τέλος πάντων εγω δεν έχω σκέτη συνδρομή internet αλλα Vivodi ΑΡΥΣ και την συγκρίνω με αλλα παρόμοια πακέτα τύπου 1Bill, οnDSL Bundle κλπ.

Επίσης αυτοί που έχουν Full/Shared LLU βρίσκονται αυτή την στιγμή να πληρώνουν γύρω στα 40€ για μια σύνδεση 1024 και μην ξεχνάμε οτι οι ταχύτητες 1024 μέσο ΟΤΕ θα διπλασιαστούν κατα πάσα πιθανότητα σε 2048/256.

Αν ήμουν αυτή τη στιγμή νέος χρήστης ADSL για ποιό λόγο να έβαζα Vivodi Shared ή Full όταν υπάρχουν προσφορές με 26€ το μήνα για 1024 που πιθανόν να γίνει και 2048;

rakhkain
19-07-06, 16:58
Δεν κατάλαβα καλά, τέλος πάντων εγω δεν έχω σκέτη συνδρομή internet αλλα Vivodi ΑΡΥΣ και την συγκρίνω με αλλα παρόμοια πακέτα τύπου 1Bill, οnDSL Bundle κλπ.

Επίσης αυτοί που έχουν Full/Shared LLU βρίσκονται αυτή την στιγμή να πληρώνουν γύρω στα 40€ για μια σύνδεση 1024 και μην ξεχνάμε οτι οι ταχύτητες 1024 μέσο ΟΤΕ θα διπλασιαστούν κατα πάσα πιθανότητα σε 2048/256.

Αν ήμουν αυτή τη στιγμή νέος χρήστης ADSL για ποιό λόγο να έβαζα Vivodi Shared ή Full όταν υπάρχουν προσφορές με 26€ το μήνα για 1024 που πιθανόν να γίνει και 2048;

Οι προσφορες του 26 ευρω για 1024 που ειναι ? γιατι δεν το βρισκω στο site της forthnet. Για το 1bill βλεπω 42 ευρω το μηνα και 960 ευρω για 12+4 μηνες. Αν ισχυει θα το αλλαζα κατευθειαν.

thestria
19-07-06, 17:01
Μήπως κύριοι έχεται μπερδέψει τις τιμές; Τριάντα λέει ο ένας, σαράντα ο άλλος, πενήντα ο παράλος... Τι γίνεται;

InVADeR
19-07-06, 17:01
Οι προσφορες του 26 ευρω για 1024 που ειναι ? γιατι δεν το βρισκω στο site της forthnet. Για το 1bill βλεπω 42 ευρω το μηνα και 960 ευρω για 12+4 μηνες. Αν ισχυει θα το αλλαζα κατευθειαν.

Ορίστε
http://www.forthnet.gr/templates/corporatePrPostingView.aspx?p=166952

thestria
19-07-06, 17:03
Ένας χρόνος = μία ζωή στο dsl.

sdn
19-07-06, 17:48
Οι προσφορες του 26 ευρω για 1024 που ειναι ? γιατι δεν το βρισκω στο site της forthnet. Για το 1bill βλεπω 42 ευρω το μηνα και 960 ευρω για 12+4 μηνες. Αν ισχυει θα το αλλαζα κατευθειαν. forthnet 1024 -> 25 € < vivodi 256 -> 25.94 € http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=43253

mondeo
19-07-06, 18:23
E βέβαια.Σαφώς και είναι καιρός να πέσουν οι αορίστου χρόνου.
Η Βίβο πάντα ήταν πρωτοπόρος.Τώρα είναι ουραγός.Ελπίζω να κάνει σύντομα την κίνηση που θα την επαναφέρει στην κορυφή.

weakwire
19-07-06, 19:02
Αν ήμουν αυτή τη στιγμή νέος χρήστης ADSL για ποιό λόγο να έβαζα Vivodi Shared ή Full όταν υπάρχουν προσφορές με 26€ το μήνα για 1024 που πιθανόν να γίνει και 2048;

Γιατι τα μπερδεύετε ρε παιδιά?Αν δεσμευτεις και στη VIVO 1 χρόνο έχεις 1024 με 19.99 euro σε LLU.(εδω και πολύυυυυυυυυυ καιρό.Κάπου στα 25 αν θυμάμαι καλά για ΑΡΥΣ και όλααααα αυτά απο Μάρτιο.)
Όσο για τις τιμές έλα Οκτωβρη - Νοέμβρη , να δούμε ποιός θα πληρώνει πιο φτηνά.Εσύ αν πάρεις το πακέτο σίγουρα θα πληρώνεις 26 ευρω για μια 2048/256(η 512 δε θυμάμαι).Στη vivo αναμένονται και 2πλασιασμος και μειώσεις.βάλε και ένα χρόνο δέσμευση...να δούμε πόσο θα πλήρωνω για μια 2048/640 αν δε πάω στα 4 mbps...

sdikr
19-07-06, 19:07
forthnet 1024 -> 25 € < vivodi 256 -> 25.94 € http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=43253

συγκρίνεις ανομία πράγματα το ένα ειναι αορίστου, το άλλο πακέτο για 12 μήνες (πως λέμε εφαγα πακέτο!)

vivodi http://www.vivodi.gr/site/content.php?artid=371

36.59 σε ΑΡΥΣ 12 μήνες 1024
23.66 σε shared 12 μήνες 1024

Δεν μπορείς να τους ζητάς να δώσουν την ίδια τιμή σε αόριστου και σε συμβόλαιο ;)

weakwire
19-07-06, 19:19
Δελτίο Τύπου: Η FORTHnet συνεχίζει τις μοναδικές internet προσφορές της και «ανεβάζει στροφές» με ADSL in a box στα 1024, μόνο με 25 € το μήνα για έναν ολόκληρο χρόνο.

Η διαφορά ποια είναι?Ότι στο ένα δίνεις μπροστα τους 5 μήνες και μετά υποχρεωτικα κάθεσαι εκει για τους άλλους 6-7 μήνες...και στο άλλο δίνεις μπροστά τους 12 μήνες.?
Απ΄ότι ξέρω μπορείς να κάνεις διακανονισμό ώστε να πληρώνεις κάθε μήνα.Αυτό που έχει σημασία είναι η δέσμευση, και σε κάθε περίπτωση κανένα πακέτο δεν δίνει πιο φτηνά (στο ίδιο χρόνο δέσμευσης)από μια LLU.(Έκτος από τα 3 adsl in a box που έδωσαν στα 1024)

Spanos
19-07-06, 19:22
Γιατι τα μπερδεύετε ρε παιδιά?Αν δεσμευτεις και στη VIVO 1 χρόνο έχεις 1024 με 19.99 euro σε LLU.(εδω και πολύυυυυυυυυυ καιρό.Κάπου στα 25 αν θυμάμαι καλά για ΑΡΥΣ και όλααααα αυτά απο Μάρτιο.)
Όσο για τις τιμές έλα Οκτωβρη - Νοέμβρη , να δούμε ποιός θα πληρώνει πιο φτηνά.Εσύ αν πάρεις το πακέτο σίγουρα θα πληρώνεις 26 ευρω για μια 2048/256(η 512 δε θυμάμαι).Στη vivo αναμένονται και 2πλασιασμος και μειώσεις.βάλε και ένα χρόνο δέσμευση...να δούμε πόσο θα πλήρωνω για μια 2048/640 αν δε πάω στα 4 mbps...

Που το έχεις δεί αυτό; Ακόμα και η Shared που είναι πιο φτηνή με προπληρωμή 12 μηνών 23€ το μήνα. Με προπληρωμή όμως που πρέπει να σκάσεις 285€ μαζεμένα και στο Full LLU πρέπει να σκάσεις 403€ cash.


συγκρίνεις ανομία πράγματα το ένα ειναι αορίστου, το άλλο πακέτο για 12 μήνες (πως λέμε εφαγα πακέτο!)

vivodi http://www.vivodi.gr/site/content.php?artid=371

36.59 σε ΑΡΥΣ 12 μήνες 1024
23.66 σε shared 12 μήνες 1024

Δεν μπορείς να τους ζητάς να δώσουν την ίδια τιμή σε αόριστου και σε συμβόλαιο ;)

Σύγκρινε το δικό μου ΑΡΥΣ Vivodi 512/128 με 38€ το μήνα με το Forthnet 1Bill και το onDSL Bundle που παίρνεις ακόμα και 1024 με 26€ το μήνα, χωρίς προπληρωμές 6/12 μηνών.


Η διαφορά ποια είναι?Ότι στο ένα δίνεις μπροστα τους 5 μήνες και μετά υποχρεωτικα κάθεσαι εκει για τους άλλους 6-7 μήνες...και στο άλλο δίνεις μπροστά τους 12 μήνες.?
Απ΄ότι ξέρω μπορείς να κάνεις διακανονισμό ώστε να πληρώνεις κάθε μήνα.Αυτό που έχει σημασία είναι η δέσμευση, και σε κάθε περίπτωση κανένα πακέτο δεν δίνει πιο φτηνά (στο ίδιο χρόνο δέσμευσης)από μια LLU.(Έκτος από τα 3 adsl in a box που έδωσαν στα 1024)

Δέσμευση υπάρχει παντού, για πήγαινε να κόψεις την Vivodi ΑΡΥΣ να δείς τη ταλαιπωρία θα φάς και πότε θα σου αποδεσμευσουν τη γραμμή. Το Shared LLU δεν είναι δεσμευση και το Full που παίζεις με ένα μονο ISP;

weakwire
19-07-06, 19:29
αυτές οι τιμές που λέω είναι απο το μάρτιο.από τότε έχει να γίνει κάτι.Νομίζετε δε θα υπάρχει απάντηση κ μάλλιστα καλύτερη?
Τέσπα και για να μη βγω εγω ο @##@#$@$# της υπόθεσης ,και καλα οτι λέω ότι να΄ναι τιμες, κοιταξτε εδω http://www.vivodi.gr/site/content.php?artid=377

EDIT το πρόβλημα είναι ότι το τελευταίο δίαστημα έχει προσαρτηθεί ο φπα στις τιμές...

Spanos
19-07-06, 19:35
αυτές οι τιμές που λέω είναι απο το μάρτιο.από τότε έχει να γίνει κάτι.Νομίζετε δε θα υπάρχει απάντηση κ μάλλιστα καλύτερη?
Τέσπα και για να μη βγω εγω ο @##@#$@$# της υπόθεσης ,και καλα οτι λέω ότι να΄ναι τιμες, κοιταξτε εδω http://www.vivodi.gr/site/content.php?artid=377

EDIT το πρόβλημα είναι ότι το τελευταίο δίαστημα έχει προσαρτηθεί ο φπα στις τιμές...

Εμ πληρώνεις και το ΦΠΑ...

Οι σωστές τιμές είναι εδώ

http://www.vivodi.gr/site/content.php?sel=38

και όπως βλέπεις ένα πελάτης Full LLU πρέπει σκάσει μαζεμένα 400€ για να πετύχει καλή τιμή Ένας πελάτης Shared LLU πληρώνει περίπου τα ίδια με κάποιον που είναι μέσω ΟΤΕ αν σκάσει 285€ μαζεμένα και ένα πελάτης ΑΡΥΣ Vivodi κλαίει γιατί δεν έχει 1Bill ή οnDSL.

Aν δεν αλλάξουν οι τιμές σε σύντομο χρονικό διάστημα εγώ πάντως θα τους ρίξω φόλα. Υπάρχει και η Tellas με 40€ 2Mbit/512 και δωρεάν χρόνο ομιλίας, περιμένω λίγο τις εξελίξεις με HOL και έφυγα, 38€ δίνω τώρα για 512/128.

sdikr
19-07-06, 19:56
Που το έχεις δεί αυτό; Ακόμα και η Shared που είναι πιο φτηνή με προπληρωμή 12 μηνών 23€ το μήνα. Με προπληρωμή όμως που πρέπει να σκάσεις 285€ μαζεμένα και στο Full LLU πρέπει να σκάσεις 403€ cash.



Σύγκρινε το δικό μου ΑΡΥΣ Vivodi 512/128 με 38€ το μήνα με το Forthnet 1Bill και το onDSL Bundle που παίρνεις ακόμα και 1024 με 26€ το μήνα, χωρίς προπληρωμές 6/12 μηνών.



Δέσμευση υπάρχει παντού, για πήγαινε να κόψεις την Vivodi ΑΡΥΣ να δείς τη ταλαιπωρία θα φάς και πότε θα σου αποδεσμευσουν τη γραμμή. Το Shared LLU δεν είναι δεσμευση και το Full που παίζεις με ένα μονο ISP;

το bundle έχει δεσμευση 12 μηνών ;)

Σε όλα τα πακέτα που η γραμμη ειναι στο όνομα του πάροχου δοκίμασε να κόψεις την γραμμη να δείς ταλαιπωρία ;)

to ondsl bundle (http://corporate.otenet.gr/otenet/home/individuals/individualsinternetconnections/individualsondsl/ondslbundle/ondslbundleprices/)
Είναι 43,30 τον μήνα με 12μηνη δεσμευσή

Αυτή την στιγμή η vivodi έχει απο τις καλύτερες τιμές αορίστου απλά και καθάρα

sdn
19-07-06, 20:30
Αυτή είναι μεγάλη απάτη !!!! Από την vivodi και όλες τις άλλες εταιρείες. Δεν μπορεί κάποιος που παίρνει τώρα 1024 σε πακέτο να πληρώνει 5 € λιγότερα από κάποιον που είναι αορίστου σε vivodi με 256... Είναι απλός απαράδεκτο.. Και επιμένω ότι αυτό γίνεται ΜΟΝΟ γιατί αργεί η σύνδεση / αποσύνδεση της γραμμής. Σε άλλη περίπτωση δεν θα είχαν τέτοια δυνατότητα. Τι λέτε για μια ομαδική καταγγελία στην ΕΕΤΤ?

weakwire
19-07-06, 21:00
Νομίζω ότι το ότι τους συνφαίρει να έχουν δεσμευμένους πελάτες.Ξέρουν και Έχουν ένα στανταρ κεφάλαιο από αυτούς.Έτσι μπορούν να κάνουν επεκτάσεις, αναβαθμήσεις ή να πάρουν καμια SLR ανάλογα τις προτεραιότητες που θέτει κανείς.Αυτό γίνεται απο κάθε εταιρία και αυτό είναι το τι αντιπροσωπεύει κάθε πακέτο.
Δε νομίζω ότι είναι κατακριταίο.Άμα πχ πέσει η αορίστου 20 % σίγουρα θα υπάρχει αντίστοιχη ή μεγαλύτερη μείωση τιμώς σε πακέτα.
Με την ίδια λογική μπορούμε να κάνουμε καταγγελία γιατί όταν κάποιος έχει γραμμή στο όνομα του πληρόνει σχεδόν τα διπλάσια από αυτόν που έχει ΑΡΥΣ.όλα είναι θέμα επιλογής.Αν κάθε φορά που βλέπεις τα Pings σου + 1 ms θες (ή πρέπει λόγω δουλειας κτλτ κτλ) να αλλάξεις provider πρέπει να έχεις γραμμή στο όνομα σου αλλα να πληρώνεις πολλα.Ξέρω άτομα να έχουν γραμμή στο όνομα τους.OTENET αορίστου συνέχεια προβλήματα.Η forthnet πήγαινε πολύ πιο καλά.
Του έλεγα να πάρει κανα πακετάκι ή να κάνει ΑΡΥΣ σύνδεση αλλα αυτός εκεί.Δε φταίει κανείς είχε την επιλογή του και μάλλιστα οι providers τον ωθούσαν να αλλάξει το τύπο σύνδεσης.
Νομίζω ότι τέτοιου είδους επιλογές μόνο καλό μας κάνουν

Spanos
19-07-06, 21:05
το bundle έχει δεσμευση 12 μηνών ;)

Σε όλα τα πακέτα που η γραμμη ειναι στο όνομα του πάροχου δοκίμασε να κόψεις την γραμμη να δείς ταλαιπωρία ;)

to ondsl bundle (http://corporate.otenet.gr/otenet/home/individuals/individualsinternetconnections/individualsondsl/ondslbundle/ondslbundleprices/)
Είναι 43,30 τον μήνα με 12μηνη δεσμευσή

Αυτή την στιγμή η vivodi έχει απο τις καλύτερες τιμές αορίστου απλά και καθάρα

Για δες καλά το 512/128 ποσο έχει, σου είπα να συκγρίνεις το ΑΡΥΣ Vivodi 512 με το onDSL Bundle. 26€ το onDSL έχει και το Vivodi ΑΡΥΣ έχει 38€. Tα 26€ για οndsl kit 1024 πάνω κάτω το ίδιο πακέτο είναι με την διαφορά της προπληρωμής 104€.

Όσο για τη δέσμευση που λές δεν με πειράζει αρκεί να δίνω λιγότερα και αυτή την στιγμή στη Vivodi δίνω περισσότερα απο 1Βιll,οnDSL και HOL Broadband Pack.

sdikr
19-07-06, 22:44
Για δες καλά το 512/128 ποσο έχει, σου είπα να συκγρίνεις το ΑΡΥΣ Vivodi 512 με το onDSL Bundle. 26€ το onDSL έχει και το Vivodi ΑΡΥΣ έχει 38€. Tα 26€ για οndsl kit 1024 πάνω κάτω το ίδιο πακέτο είναι με την διαφορά της προπληρωμής 104€.

Όσο για τη δέσμευση που λές δεν με πειράζει αρκεί να δίνω λιγότερα και αυτή την στιγμή στη Vivodi δίνω περισσότερα απο 1Βιll,οnDSL και HOL Broadband Pack.



Αυτή είναι μεγάλη απάτη !!!! Από την vivodi και όλες τις άλλες εταιρείες. Δεν μπορεί κάποιος που παίρνει τώρα 1024 σε πακέτο να πληρώνει 5 € λιγότερα από κάποιον που είναι αορίστου σε vivodi με 256... Είναι απλός απαράδεκτο.. Και επιμένω ότι αυτό γίνεται ΜΟΝΟ γιατί αργεί η σύνδεση / αποσύνδεση της γραμμής. Σε άλλη περίπτωση δεν θα είχαν τέτοια δυνατότητα. Τι λέτε για μια ομαδική καταγγελία στην ΕΕΤΤ?

εεε τι κάθεστε λοιπόν;

πάρτε μέσω forthnet, otenet και αφήστε την vivodi

Αμάν ρε παιδιά, φτάνει, μην κάνουμε συγκριση τα μουσκουλά με το υφασμα

παρτε γραμμη στο όνομα σας (ααα όχι αυτο δεν συμφερεί, όχι το άλλο δεν συμφερεί εεε welcome to the real world)

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΊΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΤΙΜΗ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΥ ΜΕ ΑΟΡΙΣΤΟΥ

Spanos
19-07-06, 22:57
εεε τι κάθεστε λοιπόν;

πάρτε μέσω forthnet, otenet και αφήστε την vivodi

Αμάν ρε παιδιά, φτάνει, μην κάνουμε συγκριση τα μουσκουλά με το υφασμα

παρτε γραμμη στο όνομα σας (ααα όχι αυτο δεν συμφερεί, όχι το άλλο δεν συμφερεί εεε welcome to the real world)

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΊΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΤΙΜΗ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΥ ΜΕ ΑΟΡΙΣΤΟΥ

Υπομονή κάνω μέχρι να ξεκαθαρίσει το τοπίο. Αυτή την στιγμή ποιο ελκυστικό είναι το πακέτο της Tellas σε Shared LLU με 2048/512 και Polis 300 στα 40€ και η πιθανή επέκταση της HOL στην περιοχή μου. Αυτή τη στιγμή δίνω 38€ το μήνα για 512.

Μα και τώρα η γραμμή δεν είναι στο όνομα μου αλλα στη Vivodi. Γιατί πιστεύεις οτι συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα; Το Vivodi ΑΡΥΣ, το 1Bill, οnDSL, Broadband Pack κλπ oλα είναι με την γραμμή στο όνομα του παρόχου με μοναδική διαφορά οτι η Vivodi έχει 2μηνη δεσμευση και οι αλλες 12μηνη. Έτσι και αλλιώς όμως σύνδεση δεν αλλάζεις κάθε λίγο και λιγάκι. Τουλάχιστον ένα χρόνο θα παραμείνεις με τον ίδιο provider.

Εγω είμαι πελάτης της Vivodi 2½ χρόνια τωρα και αντί να με επιβραβεύσουν για την εμπιστοσύνη που τους δείχνω έχει καταντήσει να είναι ποιο ακριβή απο ποιο φτηνή που ήταν και εδώ που τα λέμε δεν έχει και τίποτα ιδιαίτερο για να είναι τόσο ακριβή. Ανύπαρκτο support, λογιστήριο της πλάκας, χάλια pings. Απλά τα προσπερνάγαμε όλα αυτά γιατί ήταν φτηνή, τωρα όμως που αρχίζει ο ανταγωνισμός με δίκτυα LLU κλπ και επιθετικές τιμές απο τους άλλους παρόχους θα αντέξει να ρίξει τις τιμές ή θα έχουμε μαζική φυγή πελατών και λουκέτο;

leandros
19-07-06, 23:34
και πάλι παραμένει πιο φθηνή η βιβόντι εκεί που χει δίκτυο, shared llu για ένα χρόνο. Να συγκρίνουμε όμοια πράγματα είπαμε. 1 χρόνο δέσμευση ο ένας, ένα κι άλλος.
Αμα παίξει διπλασιασμός τότε πάμε στα 23.6 ευρώ για 2mbit που είναι τρομερή τιμή..
Φανταστείτε να επέλθει και περαιτέρω μείωση... θα καούν τα torrents..:p

Spanos
20-07-06, 00:52
εεε τι κάθεστε λοιπόν;

πάρτε μέσω forthnet, otenet και αφήστε τη Vivodi

Αυτό όμως ισχύει και για σένα, αφού υποστηρίζεις τόσο θερμά οτι η Vivodi είναι η πιο φτηνή γιατί κάθεσε με Altec;


και πάλι παραμένει πιο φθηνή η βιβόντι εκεί που χει δίκτυο, shared llu για ένα χρόνο. Να συγκρίνουμε όμοια πράγματα είπαμε. 1 χρόνο δέσμευση ο ένας, ένα κι άλλος.
Αμα παίξει διπλασιασμός τότε πάμε στα 23.6 ευρώ για 2mbit που είναι τρομερή τιμή..
Φανταστείτε να επέλθει και περαιτέρω μείωση... θα καούν τα torrents..:p

Same to you, βάλε Shared και δώσε τους 284€ με την μία τι το θές το Full, έτσι και αλλιώς τηλέφωνο έχεις μέσο ΟΤΕ.

weakwire
20-07-06, 00:58
Αυτό όμως ισχύει και για σένα, αφού υποστηρίζεις τόσο θερμά οτι η Vivodi είναι η πιο φτηνή γιατί κάθεσε με Altec;
To μόνο που μπορώ να εγγυηθώ για τον sdikr είναι ότι δεν υποστιρίζει τη vivo.Είχα κάτι διαμάχες.


Same to you, βάλε Shared και δώσε τους 284€ με την μία τι το θές το Full, έτσι και αλλιώς τηλέφωνο έχεις μέσο ΟΤΕ.
Μπορείς να κάνεις διακανονισμό είτε με vivo είτε με τη πιστοτική σου είτε με τη τράπεζα σου.Άτοκα.Αν και εγώ προτημώ αν είναι να εχω δέσμευση να τα δίνω όλα μπροστά

Spanos
20-07-06, 01:04
Ωραία, ελπίζω να μας διαβάζουν εκεί στη Vivodi.

Oι τιμές είναι μια χαρά, είναι οι πιο φτηνές τις αγοράς και δεν χρειάζεται καμμία περαιτέρω μείωση, τα ακούτε εκει πάνω !!!

Rama
20-07-06, 01:16
Αυτή είναι μεγάλη απάτη !!!! Από την vivodi και όλες τις άλλες εταιρείες. Δεν μπορεί κάποιος που παίρνει τώρα 1024 σε πακέτο να πληρώνει 5 € λιγότερα από κάποιον που είναι αορίστου σε vivodi με 256...
Βασικά να δούμε πόσο παραπάνω θα δίνει μετά από 10 μήνες αυτός που θα έχει δεσμευτεί για ένα χρόνο με την 1024 τώρα και δίνει όσο δίνει από τα 36 που δίνω εγώ τώρα για την αορίστου 1024 (sharred LLU).
Προσωπική μου άποψη είναι οτι αν είναι να δεσμευτείς με dsl με τίποτα μην δεσμευτείς για πάνω από 5 μήνες .

sdikr
20-07-06, 02:18
Αυτό όμως ισχύει και για σένα, αφού υποστηρίζεις τόσο θερμά οτι η Vivodi είναι η πιο φτηνή γιατί κάθεσε με Altec;



Same to you, βάλε Shared και δώσε τους 284€ με την μία τι το θές το Full, έτσι και αλλιώς τηλέφωνο έχεις μέσο ΟΤΕ.

Ρε παιδιά αποφασιστέ!!

Οτετζής η vivodακιας, να ξέρω δηλάδη :p

Γιατί ειμαι με altecnet;
Γιατί προσφέρει καλές τιμές σε αυτους που έχουν γραμμη στο ονομα τους ;)

δηλάδη για αορίστου. οχι για προσφόρες, (η vivodi είχε καλύτερη τιμή αν είχες και γραμμη ΑΡΥΣ απο αυτους αλλά εγω θέλω την γραμμη στο ονομα μου)

Delijohn
20-07-06, 20:44
Μετά τα σημερινά νέα δεν νομίζω κάποιος να νομίζει πως κοιμόνται!
;)

:respekt: :clap:

ross
20-07-06, 21:01
αν δεν κανουν συντομα μειωσεις στις αοριστου full llu εμενα τουλαχιστον δεν θα με ξαναδουν...
εχει καταντησει αηδια οι συνδρομητες αοριστου να αντιμετοπιζονται σαν πεδια κατωτερου θεου...
και οσοι παιρνουν τα πακετα να γελαν μαζι μας (με το δικιο τους ενοειται)

thestria
20-07-06, 23:02
αν δεν κανουν συντομα μειωσεις στις αοριστου full llu εμενα τουλαχιστον δεν θα με ξαναδουν...
εχει καταντησει αηδια οι συνδρομητες αοριστου να αντιμετοπιζονται σαν πεδια κατωτερου θεου...
και οσοι παιρνουν τα πακετα να γελαν μαζι μας (με το δικιο τους ενοειται)
Κάνε και εσύ μία εξάμηνη για να ησυχάσεις.

lewton
20-07-06, 23:56
αν δεν κανουν συντομα μειωσεις στις αοριστου full llu εμενα τουλαχιστον δεν θα με ξαναδουν...
εχει καταντησει αηδια οι συνδρομητες αοριστου να αντιμετοπιζονται σαν πεδια κατωτερου θεου...
και οσοι παιρνουν τα πακετα να γελαν μαζι μας (με το δικιο τους ενοειται)
Δε μπορείς να πληρώσεις ένα εξάμηνο με πιστωτική και μετά να τα βάζεις στην κάρτα λίγα-λίγα;
Δε θα μπουν ιδιαίτερα μεγάλοι τόκοι.

sdikr
20-07-06, 23:56
Αφου ξυπνήσαν, και ξυπνήσαν δυνατά το παρόν :closed:

@ ADSLgr.com All rights reserved.