PDA

Επιστροφή στο Forum : Τρεχoντας για adsl...



drtequila
10-02-04, 11:35
Λοιπον ξαγρυπνουσα σημερα (το γιατι πιο κατω) περιμενοντας να παει η ωρα 8 για να κανονισω με το συνεργειο οτε τα περι ενεργοποιησης..
Οταν εφτασε η ωρα κανω το τηλεφωνημα και.... ναι! ο ευγενικοτατος ,αριστος ,εργατικος κτλ κυριος με πληροφορει πως η γραμμη ειναι ενεργοποιημενη και πως δεν χρειαζεται καν να ερθει συνεργειο αφου θα κανω μονος την εγκατασταση.Η χαρα μου απειρη,την αιτηση την εκανα 6\02 και τις 10 μου λενε οκ! 'εγκαταστηστε το μοντεμ και ειστε ετοιμοι' ειπε ο κυριος.. τρεχω λοιπον πρωινιατικα να παραλαβω το φιλτρο πρωτα(χωρις να ξερω αν χρειαζεται για τη συνδεση με το ιντερνετ).

Στον οτε λοιπον μια τεμπελα,κακιστη κυρια με πληροφορει πως οχι μονο δεν εχουν φιλτρα αλλα θα κανουν και 1 εβδομαδα να φερουν,Ελεος!!
Τεσπα λεω θα παρω απο το εμποριο και αρχιζω το ψαξιμο... τζιφος...
Μεσα σ'ολα ειμουν σιγουρος πως σημερα θα ειχαν στο καταστημα το μοντεμ που παραγγειλα και θα περνουσα και απο εκει .. ετσι λοιπον μου ερχετε η ιδεα πως ισως δεν χρειαζεται φιλτρο για συνδεση με το ιντερνετ..τρεχω αμεσως στο καταστημα και... ε οχι, ' δεν εχουν το συγκεκριμενο μοντεμ στην αθηνα..την αλλη βδομαδα' :evil:

υ/γ 1 στο δρομο για τον οτε αγορασα και μια νετκαρτα..
υ/γ 2 ξαγρυπνουσα γιατι το γ***νο τηλεφωνο των διπλα εχει κολησει και χτυπαει ασταματητα απο χτες τις 11 !!

PReD
10-02-04, 11:46
Καλό κουράγιο...
Πάντως δεν υπάρχει πιο εκνευριστικό πράγμα απο το να μένεις ξύπνιος μέχρι τις 7:30-8:00 για συγκεκριμένη δουλειά με (ασχετ)ΟΤΕτζήδες που ήταν σίγουρο οτι θα γίνει και στο τέλος να σου πετάνε στη μούρη μια ακόμη αναβολή...
Το εχω πάθει αρκετές φορές...

PReD
10-02-04, 11:49
Καλό κουράγιο...
Πάντως δεν υπάρχει πιο εκνευριστικό πράγμα απο το να μένεις ξύπνιος μέχρι τις 7:30-8:00 για συγκεκριμένη δουλειά με (ασχετ)ΟΤΕτζήδες που ήταν σίγουρο οτι θα γίνει και στο τέλος να σου πετάνε στη μούρη μια ακόμη αναβολή...
Το εχω πάθει αρκετές φορές...

@ ADSLgr.com All rights reserved.