PDA

Επιστροφή στο Forum : Νέα γραμμή ΟΤΕ



sofaki
10-10-10, 17:09
Αν βάλω νέα γραμμή ΟΤΕ,χωρίς κανένα πακέτο πάνω,μετά από πόσο καιρό μπορώ να κάνω φορτητότητα σε άλλο πάροχο?

emeliss
10-10-10, 17:11
Αν βάλεις μόνο τηλέφωνο στους δύο μήνες.

deniSun
11-10-10, 17:53
Αν βάλω νέα γραμμή ΟΤΕ,χωρίς κανένα πακέτο πάνω,μετά από πόσο καιρό μπορώ να κάνω φορτητότητα σε άλλο πάροχο?

Δεν νομίζω ότι υπάρχει περιορισμός.
Λογικά και την άλλη μέρα.

FuS
11-10-10, 20:02
Eίναι μετά από 2 μήνες όπως αναφέρθηκε και πριν.

ubuntubu
11-10-10, 20:05
5. ΕΝΑΡΞΗ – ∆ΙΑΡΚΕΙΑ - ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΤΗΣ ΣΥΜΒΑΣΗΣ

5.1 Η παρούσα σύμβαση είναι αορίστου χρόνου, με ελάχιστη διάρκεια δύο (2) μηνών, εκτός εάν ο συνδρομητής με την αίτησή του επέλεξε να είναι ορισμένου χρόνου. Στις περιπτώσεις προσφορών,η διάρκεια της σύμβασης είναι τουλάχιστον εξάμηνη (6μηνη). Η ισχύς της παρούσας σύμβασης αρχίζει από την ημερομηνία εγκατάστασης και λειτουργίας της τηλεφωνικής σύνδεσης.
http://oteshop.ote.gr/storefront/template-resources/attachments/attachements/gr/home/phone_line_services/simvasi_pstn.pdf

sofaki
12-10-10, 10:21
Στη hol που ειχα κάνει αίτηση πριν 1 μήνα για νέα αριθμοδότηση με ενημέρωσε χτες ότι δε είχε δοθεί βρόγχος από τον ΟΤΕ.Ο ΟΤΕ θα μπορέσει να φτιάξει βρόγχο ή θα περιμένω πάλι άδικα μήνες?

optostyle
12-10-10, 11:05
Θα ερθει μια μερα τεχνικος του ΟΤΕ και σε 3-4 ωρες θα εχεις τηλεφωνο...την επομενη μερα μπορεις να κανεις αιτηση στον παροχο που θες

Πιο πανω ο φιλος εννοει οτι απλα θα πληρωσεις τους 2 πρωτους μηνες + τη νεα γραμμη που εκανες στον Οτε =72E

Εγω εκανα αιτηση στον ΟΤΕ Δευτερα,Πεμπτη ηρθαν και ειχα τηλεφωνο,και σε 1 μηνα ημουν στη HOL

sofaki
12-10-10, 11:12
Και γω χτες έκανα τηλεφωνικά αίτηση και μου είπαν την Πέμπτη να πάρω τηλέφωνο στο τμήμα των ραντεβού για να μιλήσω με τεχνικό να δω πότε θα έρθει.Ρώτησα πόσο καιρό κάνει να ενεργοποιηθεί κ μου είπαν ότι εξαρτάται από πόση δουλειά ε΄χουν οι τεχνικοί της περιοχής μου.Τελικα δεν θα αλλάξω πάροχο προς το παρόν.Σε ποια περιοχή είσαι Θεσ/νικη?

@ ADSLgr.com All rights reserved.