PDA

Επιστροφή στο Forum : Συναυλία Whitesnake-Scorpions



kadronarxis
21-07-06, 11:40
Οι Scorpions/Whitesnake παίζουν σήμερα Θεσσαλονίκη...
Θα γίνει χαμός καρντάσια.

AddictedToChaos
21-07-06, 12:19
Οι Scorpions/Whitesnake παίζουν σήμερα Θεσσαλονίκη...
Θα γίνει χαμός καρντάσια.

Θα παμε να τα σπασουμε λιγο με τους Whitesnake και μετα θα ακουμε μπαλαντες για 1.5 ωρα (when the smoke is going down κλπ...) :down:

babality
21-07-06, 13:16
Ελα Addicted οι δικοι σας Vulnus ερχοντε Αθηνα την Κυριακη να τα σπασουμε ολοι μαζι με brutal death:clap:

AddictedToChaos
21-07-06, 13:19
Ελα Addicted οι δικοι σας Vulnus ερχοντε Αθηνα την Κυριακη να τα σπασουμε ολοι μαζι με brutal death:clap:

Πρεπει να σας στειλουμε και τους Homo Ireatus να χορτασετε :)

apok
21-07-06, 13:20
Ελα Addicted οι δικοι σας Vulnus ερχοντε Αθηνα την Κυριακη να τα σπασουμε ολοι μαζι με brutal death:clap:

Σιγά μην βρωμίσουν οι μασχάλες σας απο το πολύ brutal:rofl: :rofl: :rofl:

gatoulas
21-07-06, 13:20
I'm sickened
I know I've been betrayed
But I keep ignoring
The warning signs

You tell me
That I'm not beneath you
But you act above me
Knives in my spine

Now with all the money in the world
You can't buy my respect
Yeah, it's just a matter of pride
But that's all I've got left

I reach up
For your hand as you stand
Looking down on me but
You turn your back

Now with all the money in the world
You can't buy my respect
Yeah, it's just a matter of pride

Γειά σου ρε addicted :whistle:

kadronarxis
21-07-06, 13:23
Scorpions + Whitesnake.
Εντωμεταξύ θα έχει και τη μεγάλη έξοδο προς Χαλκιδική....θα γίνει χαμός σου λέω.

dracula
21-07-06, 13:24
Οι Scorpions/Whitesnake παίζουν σήμερα Θεσσαλονίκη...
Θα γίνει χαμός καρντάσια.

Καλως να δεχτειτε τα μελη... :p

http://img153.imageshack.us/img153/4328/scorpions10fi7.jpg (http://imageshack.us)

AddictedToChaos
21-07-06, 13:25
I'm sickened
I know I've been betrayed
But I keep ignoring
The warning signs

You tell me
That I'm not beneath you
But you act above me
Knives in my spine

Now with all the money in the world
You can't buy my respect
Yeah, it's just a matter of pride
But that's all I've got left

I reach up
For your hand as you stand
Looking down on me but
You turn your back

Now with all the money in the world
You can't buy my respect
Yeah, it's just a matter of pride

Γειά σου ρε addicted :whistle:

Pantera + Damageplan :worthy: :worthy: :worthy:


Καλως να δεχτειτε τα μελη... :p

http://img153.imageshack.us/img153/4328/scorpions10fi7.jpg (http://imageshack.us)

Καλα λεω δεν παω για τους Scorpions αλλα ΜΟΝΟ για Whitesnake :cool:

babality
21-07-06, 13:27
Σιγά μην βρωμίσουν οι μασχάλες σας απο το πολύ brutal:rofl: :rofl: :rofl:
μα ουτως η αλλως ειμαστε βρωμιαρηδες:lol:

Πρεπει να σας στειλουμε και τους Homo Ireatus να χορτασετε :)
Τους εχω δει. Και Αθηνα και Σαλονικα. Χαααχαχαχαχα:p

AddictedToChaos
21-07-06, 13:31
μα ουτως η αλλως ειμαστε βρωμιαρηδες:lol:

Τους εχω δει. Και Αθηνα και Σαλονικα. Χαααχαχαχαχα:p

Ωραιος τοτε :oneup:

Human consumes human ρε μ**ν*α κι αντε γεια...

lamesaint
21-07-06, 13:33
Για Whitesnake + Scorpions πάντως εδώ στην Αθήνα ο ήχος δεν έλεγε τουλάχιστον απο εξέδρα που ήμουν, αλλά κόσμος πολύς, τίγκα το μαγαζί.

babality
21-07-06, 13:44
Human consumes human ρε μ**ν*α κι αντε γεια...
καπως ετσι.Dead upon Conception ρε αλητες:respekt:

Νικαετός
21-07-06, 13:45
Οι Scorpions/Whitesnake παίζουν σήμερα Θεσσαλονίκη...
Θα γίνει χαμός καρντάσια.

Kαλά Γιώργο , ήμουν προχθές ...πανικός !! Πάρα πολύ καλοί και οι whitesnake ...

Η κόρη μου ξετρελλάθηκε ...με άφησε μόνο στην εξέδρα και πήδηξε αρένα ,οπότε την είδα στις γιγαντοοθόνες , "πρώτο τραπέζι πίστα" ...έγραψε το μεγαλύτερο μέρος της συναυλίας στο κινητό ...και με έχει ταράξει από προχθές ....σκεφθείτε πως με έψηνε να ανεβούμε Θεσσαλονίκη για να πάμε και στη σημερινή ...

Χαμός έγινε (μην τους χάσετε) .

kadronarxis
21-07-06, 13:55
χαχαχα καλή φάση Νίκο.
Και εγώ θα πάω οικογενειακώς και ο Θεός βοηθός.
3 χρονών είναι η δικιά μου, δεν θα καταλάβει και πολλά αλλά δεν πειράζει.
Πιστεύω το καυτατζόγλειο θα γεμίσει.:oneup:

megahead13
22-07-06, 00:23
Kαλά Γιώργο , ήμουν προχθές ...πανικός !! Πάρα πολύ καλοί και οι whitesnake ...
Η περσινή ήταν καλύτερη. Βασικά πέρσυ είχαν καλύτερο set list. Από απόδοση ήταν το ίδιο καλοί :respekt:Βασικά αν δεν ήταν οι Whitesnake, που δεν τους είχα δει, δε θα ξαναπήγαινα. Αυτούς τους περίμενα λίγο καλύτερους, όχι ότι ήταν και χάλια βέβαια...

AddictedToChaos
22-07-06, 02:26
Βασικα αισχος η συναυλια. Οι Whitesnake αδικηθηκαν παρα πολυ για το γεγονος οτι (προφανως) εμφανιστηκαν ως support και οχι ως co-headliners...

Αυτο που με χαλασε ηταν που ολοι πηγαν για scorpions. Περιττο να πω πως μολις ειδα οτι οι Whitesnake εχουν κιθαριστα τον Reb Beach, επαθα ενα μικροσοκ επι τοπου...

Το ατομο ειναι παιχτρονι. Χαρηκα που μπορεσα και τον ειδα live. :respekt:

Ο κοσμος πολυ χαβαλες παντως. Περισσοτερο ποπ εδειχνε να ειναι το live με το στυλ των ατομων που συγκεντρωθηκαν, παρα hard rock...

Ευτυχως, σε τετοια μουφατζιδικα live δεν προκειται να ξαναπατησω το ποδι μου :)

no_logo
22-07-06, 10:37
Ο κοσμος πολυ χαβαλες παντως. Περισσοτερο ποπ εδειχνε να ειναι το live με το στυλ των ατομων που συγκεντρωθηκαν, παρα hard rock...


μα λογικό είναι αφού οι σκορπιοι ήταν το μεγάλο όνομα.

μια ολόκληρη γενιά (τουλάχιστον στην Αθήνα) έχει μεγαλώσει με Μυλώνα (τον ξέρεις από την Παγουρά 100%), άκουγε κάθε νύχτα την ραδιοφωνική του εκπομπή, μεγάλωνε με τις πίπες του και το μουσικό χαλί των σκορπιών.

megahead13
22-07-06, 10:44
Οι Whitesnake αδικηθηκαν παρα πολυ για το γεγονος οτι (προφανως) εμφανιστηκαν ως support και οχι ως co-headliners...
Ε, μη μου πεις πως δεν το περίμενες κάτι τέτοιο. Υποτίθεται πως οι Σκορπιοί γιορτάζουν τα 35 τους χρόνια, οπότε... Ξέχωρα από αυτό, εγώ περίμενα τους Whitesnake λίγο καλύτερους, πιο "ζωντανούς"...


Περιττο να πω πως μολις ειδα οτι οι Whitesnake εχουν κιθαριστα τον Reb Beach, επαθα ενα μικροσοκ επι τοπου...

Το ατομο ειναι παιχτρονι. Χαρηκα που μπορεσα και τον ειδα live. :respekt:
Άσε με μωρέ με τον ατάλαντο! Εγώ καλύτερα παίζω :lol:


μια ολόκληρη γενιά (τουλάχιστον στην Αθήνα) έχει μεγαλώσει με Μυλώνα (τον ξέρεις από την Παγουρά 100%), άκουγε κάθε νύχτα την ραδιοφωνική του εκπομπή, μεγάλωνε με τις πίπες του και το μουσικό χαλί των σκορπιών.
:rofl:

AddictedToChaos
22-07-06, 14:39
μα λογικό είναι αφού οι σκορπιοι ήταν το μεγάλο όνομα.

μια ολόκληρη γενιά (τουλάχιστον στην Αθήνα) έχει μεγαλώσει με Μυλώνα (τον ξέρεις από την Παγουρά 100%), άκουγε κάθε νύχτα την ραδιοφωνική του εκπομπή, μεγάλωνε με τις πίπες του και το μουσικό χαλί των σκορπιών.

Εγω ενα Μυλωνά ξερω με μια εκπομπη στην ΤV αργα το βραδυ πριν πολλα...χρονια.Αν εννοεις εκεινον, ναι οτι να ναι τυπος. Αλλα δεν με χαλαγε :p


Ε, μη μου πεις πως δεν το περίμενες κάτι τέτοιο. Υποτίθεται πως οι Σκορπιοί γιορτάζουν τα 35 τους χρόνια, οπότε... Ξέχωρα από αυτό, εγώ περίμενα τους Whitesnake λίγο καλύτερους, πιο "ζωντανούς"...

Δυστυχως, το ηξερα πως θα μαζευτει η Σαρα και η Μαρα. Πηγα μονο και μονο για Whitesnake. Και μλκια ηταν, πως καθυστερησα να παω λογω μιας αλλης μλκιας και εχασα κανα 10 λεπτο :angry:
Να προχωραω περιμετρικα του γηπεδου και να ακουω να παιζουν το crying in the rain :angry:

Οπως ειπα και πριν, οι Whitesnake δεν σου φανηκαν τοσο ζωντανοι, για τον λογο πως παρουσιαστηκαν ως support.
Ακομα δεν ειχε μαζευτει ο κοσμος μπροστα καλα καλα, ηταν μερα ακομα, ο ηχος δεν ειναι ποτε τοσο δυνατος, οσο των headliners. Ολα αυτα παιζουν μεγαλο ρολο.


Άσε με μωρέ με τον ατάλαντο! Εγώ καλύτερα παίζω :lol:


:rofl:

Χεχε. Οντως. Δεν ηξερε τιποτα το ατομο. Αφου να φανταστεις απ'την ασχετοσυνη του, δεν ηξερε τι να κανει και για να μη γινει ρομπα, ανεβοκατεβαινε κλιμακες, εριχνε tappings κλπ κλπ :rofl:

no_logo
22-07-06, 14:46
Εγω ενα Μυλωνά ξερω με μια εκπομπη στην ΤV αργα το βραδυ πριν πολλα...χρονια.Αν εννοεις εκεινον, ναι οτι να ναι τυπος. Αλλα δεν με χαλαγε :p


πριν βγει στην tv είχε ραδιοφωνική εκπομπή
τον παρακολουθούσαν όλα τα πιτσιρίκια.
ξεκίναγε την Ραδ. εκπομπή λέγοντας με "καυλιάρα" φωνή να σβήσουν τα παιδιά τα φώτα, στην συνέχεια πέταγε κάτι ουρλιαχτά λύκων και πέρνανε τα πιτσιρίκια τηλέφωνο να του πούνε τα προβλήματα τους. Αν στην εκπομπή παίζανε 100 τραγούδια τα 50 τουλάχιστον ήταν scorpions

AddictedToChaos
22-07-06, 15:34
πριν βγει στην tv είχε ραδιοφωνική εκπομπή
τον παρακολουθούσαν όλα τα πιτσιρίκια.
ξεκίναγε την Ραδ. εκπομπή λέγοντας με "καυλιάρα" φωνή να σβήσουν τα παιδιά τα φώτα, στην συνέχεια πέταγε κάτι ουρλιαχτά λύκων και πέρνανε τα πιτσιρίκια τηλέφωνο να του πούνε τα προβλήματα τους. Αν στην εκπομπή παίζανε 100 τραγούδια τα 50 τουλάχιστον ήταν scorpions

:rofl: Βασικα, οταν τον ειχα δει στην ΤV, ημουν πολυ μικρος, παιζει να ημουν πρωτες ταξεις του δημοτικου και δεν καταλαβαινα τι σκηνικα παιζονταν. Αλλα καψιμο ετσι οπως το λες θα ηταν :lol:

loner
22-07-06, 20:30
Aσχετο... Η φωνη του Coverdale πως ηταν; Το fool for your lovin' πως ηταν;;;;;;

Υ.Γ. Απο τα λιγα αποσπασματα που ειδα στις ειδησεις ειχε πολυ κοσμο. Και οι Σκορπιοι φυσικα (φυσικοτατα) επαιξαν παλι ξανα μανα το bad boys running wild και τα υπολοιπα γνωστα. Ετσι παει. Γιατι αμα παιζαν τιποτα παραπανω απο Uli Roth εποχης θα εκανε τζιζ.... Τα ιδια και τα ιδια... Δηλαδη αμα επαιζαν τιποτα speedy's coming;;;;;; Θα χρειαζοταν ο προεδρος να ξαναχτισει το γηπεδο.....
Υ.Γ.2. Η συναυλεια των guns n roses κυκλοφορησε (οχι σε DVD :)). ΧΑΛΑΣΜΟΣ ΚΟΣΜΟΥ ΣΤΗΝ ΜΑΛΑΚΑΣΑ!!!!

manicx
24-07-06, 10:36
Ο Coverdale είναι θεός. Αν άξιζε κάτι στη συναυλία στην Αθήνα αυτό ήταν οι Whitesnake. Οι Scorpions δεν είχαν καθόλου συναίσθημα.

megahead13
24-07-06, 12:23
Όντως ο Coverdale ήταν σε πολύ καλή φόρμα :oneup:

Gothic
24-07-06, 14:18
Όχι Whitesnake ρε παιδιά, White Snakes, αφού το έλεγαν και στην TV (μαζί με το ανεκδιήγητο "300.000 κόσμου" στη ΝΕΤ... :whistle:)

AddictedToChaos
24-07-06, 14:25
Όχι Whitesnake ρε παιδιά, White Snakes, αφού το έλεγαν και στην TV (μαζί με το ανεκδιήγητο "300.000 κόσμου" στη ΝΕΤ... :whistle:)

ΛΟΛ, ετσι ετσι. :down:

Η φωνη του Coverdale ηταν οντως αψογη. Μονο στο Is this love, στο σημειο στην μεση περιπου που βγαζει κατι κραυγες κλπ, "σπαει" λιγακι αλλα ενταξει. Τι να κανουμε :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.