PDA

Επιστροφή στο Forum : Amazon



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77

BOBBY
27-02-12, 10:48
Πώς τα λένε τα μωρομάντηλα στα αγγλικά ??? SOS :p

Έχει πέσει πολύ παιδομάνι στο adslgr :p

Είναι "τρομακτικό" πάντως το πόσο φτηνότερα μπορείς να βρείς πράγματα.Εγώ το λέω σε φίλους κλπ,και με έχουν "αγγαρέψει" να τους αγοράζω πράγματα. :)

frap
28-02-12, 12:53
Tα στέλνει. Όλα τα στέλνει. Εμείς παραλάβαμε πριν μια εβδομάδα μια .... τεράστια παραγγελία :p . Επίσης κοιτάξτε τιμές και στα μωρομάντηλα. Η δωδεκάδα 12 λίρες !!! (και αυτά τα στέλνει)
Προσπάθησε να ξανακάνεις από την αρχή την παραγγελία. Άδειασε το καλάθι, ξαναβάλτα και προχώρα την παραγγελία...


Κάτι πρέπει να άλλαξε το τελευταίο 6άμηνο... αν και ακόμη λέει:

Nappies sold directly by Amazon.co.uk cannot be delivered to locations outside the UK
αλλά τώρα τα στέλνει. Thanks για την ενημέρωση!
Αν και τώρα που μεγαλώσαμε κάπως έχουμε βολευτεί με τα Tojour's των Lidl.

Για τα μωρομάντηλα, οκ.

tutuyo
28-02-12, 13:00
Να και ενα behind the scenes link..

http://www.buzzfeed.com/mjs538/what-it-looks-like-inside-amazoncom

frap
29-02-12, 02:50
Κάτι πρέπει να άλλαξε το τελευταίο 6άμηνο... αν και ακόμη λέει:

αλλά τώρα τα στέλνει. Thanks για την ενημέρωση!
Αν και τώρα που μεγαλώσαμε κάπως έχουμε βολευτεί με τα Tojour's των Lidl.

Δεν καταλαβαίνω...
Simply Dry (http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003P2UU4G/ref=ox_sc_act_title_2?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE) 14.58 λίρες, το βάζω στο καλάθι και κοιτάζοντας την ανάλυση του ποσού με ΦΠΑ, το 14.58 φαίνεται να είναι τιμή ΧΩΡΙΣ ΦΠΑ. Τελική μαζί με τον ελληνικό ΦΠΑ 17.93 λίρες ή κάπου 21.5€:( Αξιοπερίεργο, καθώς πρώτη φορά βλέπω στο Amazon κάτι τέτοιο. edit: αυτές τις στέλνει πάντως.

Τις Baby-Dry (http://www.amazon.co.uk/Pampers-Baby-Dry-24-55-11-25-Nappies/dp/B005EYH0KA/ref=pd_cp_d_2) πάλι στο checkout μου λέει πως δεν τις στέλνει Ελλάδα. edit: εδώ η τιμή που δείχνει στη σελίδα φαίνεται να περιέχει και τον (αγγλικό) ΦΠΑ.

Οπότε η ερώτηση παραμένει... ΠΟΙΕΣ πάνες ; :hmm:

BOBBY
29-02-12, 07:27
Δεν καταλαβαίνω...
Simply Dry (http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003P2UU4G/ref=ox_sc_act_title_2?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE) 14.58 λίρες, το βάζω στο καλάθι και κοιτάζοντας την ανάλυση του ποσού με ΦΠΑ, το 14.58 φαίνεται να είναι τιμή ΧΩΡΙΣ ΦΠΑ. Τελική μαζί με τον ελληνικό ΦΠΑ 17.93 λίρες ή κάπου 21.5€:( Αξιοπερίεργο, καθώς πρώτη φορά βλέπω στο Amazon κάτι τέτοιο.

Τις Baby-Dry (http://www.amazon.co.uk/Pampers-Baby-Dry-24-55-11-25-Nappies/dp/B005EYH0KA/ref=pd_cp_d_2) πάλι στο checkout μου λέει πως δεν τις στέλνει Ελλάδα.

Οπότε η ερώτηση παραμένει... ΠΟΙΕΣ πάνες ; :hmm:

Εγώ αυτές (http://www.amazon.co.uk/gp/product/B005EYH0KA/ref=oh_o00_s00_i01_details)παρήγγειλα πάντως.

frap
29-02-12, 09:49
Εγώ αυτές (http://www.amazon.co.uk/gp/product/B005EYH0KA/ref=oh_o00_s00_i01_details)παρήγγειλα πάντως.

Δε με θέλει, δε με θέλει...

anon
29-02-12, 09:55
Εγώ αυτές (http://www.amazon.co.uk/gp/product/B005EYH0KA/ref=oh_o00_s00_i01_details)παρήγγειλα πάντως.

Είστε σίγουροι ότι συμφέρει ρε παιδιά; Το λέει ξεκάθαρα, 0,17 λίρες η πάνα, δηλαδή σε ευρώ 0,20 ευρώ η πάνα. Και αυτό χωρίς έξοδα αποστολής(*) και προμήθειες συναλλάγματος. Ηδη στην Ελλάδα κάνει ανάλογες προσφορές η Παμπερς και σε συνδιασμό με εκπτωτικά κουπόνια που στέλνει σπίτια σε νέους γονείς και με προσφορές καταστημάτων μπορεί να βγαίνει και φθηνότερα απο 0,20 ευρώ η πάνα.

Μην πω για τον Βασίλαγα και μου πουν ότι κάνω διαφήμιση
http://www.3bmarkets.gr/index.php?option=com_flippingbook&view=book&id=34&Itemid=78&lang=en
όπου πάνες ActiveFit και όχι οι σχεδόν ψεύτικες BabyDry, τα 50 τμχ κάνουν 11 ευρώ και κάτι, δηλαδή πολύ ανώτερες ποιοτικά πάνες με 0,22 ευρώ η πάνα.

(*) Με την προυπόθεση ότι δεν υπάρχουν έξοδα αποστολής για Ελλάδα. Ομως τα έξοδα συναλλάγματος, αν και μικρά ωστόσο υπάρχουν. Θα φας 3-5 ευρώ επιπλέον ως έξοδα συναλλάγματος. Δηλαδή οι 40 λίρες θα γίνουν 47 ευρώ + 4 ευρώ έξοδα συναλλάγματος = 51 ευρώ για 240 πάνες, δηλαδή 0,2125 ευρώ η πάνα!!!! Και babyDry όχι ActiveFit. Δεν πάω στον Βασίλαγα λέω εγώ....
Εναλλακτικά LIDL Toujours. Eπίσης στα 0,20 ή και κάπου λιγότερο η πάνα .

frap
29-02-12, 11:05
Ομως τα έξοδα συναλλάγματος, αν και μικρά ωστόσο υπάρχουν. Θα φας 3-5 ευρώ επιπλέον ως έξοδα συναλλάγματος. Δηλαδή οι 40 λίρες θα γίνουν 47 ευρώ + 4 ευρώ έξοδα συναλλάγματος = 51 ευρώ για 240 πάνες
Τα ποιά; Τι λες βρε συ, από ποιά τράπεζα έχεις κάρτα και στα 47 ευρώ έχεις +4 έξοδα;


Εναλλακτικά LIDL Toujours. Eπίσης στα 0,20 ή και κάπου λιγότερο η πάνα .
9.65€ / 44 τεμάχια μέγεθος 5 ~ 0.22€/τεμ. Καλές, αλλά είναι γιγάντιες σε σχέση με τις Pampers :)

Τώρα οι τιμές είναι περίπου στα ίδια, αν και το Amazon ακόμη συμφέρει. Στα μωρομάντηλα, πάμε Αγγλία!

Georgevtr
29-02-12, 11:17
Να και ενα behind the scenes link..

http://www.buzzfeed.com/mjs538/what-it-looks-like-inside-amazoncom

omg :crazy:

jap
29-02-12, 11:26
Οι δικοί μου μεγαλώσαν χρόνια τώρα και ξεφύγαμε. Για pampers κάθε που μπορούσα πήγαινα και φόρτωνα στο makro που είχε σημαντικά μειωμένες τιμές στο συγκεκριμένο είδος (αλλού είναι σκέτη απάτη...). Και κάθε που έβγαζε προσφορά το καρφούρ γινόταν το σώσε με τις πάνες, σαββάτο πρωί να περιμένουν όλοι την προωθήτρια των pampers να φέρνει τις παλέτες με τα νούμερα που είχαν τελειώσει. Γλιτώσαμε :p

Μωρομάντηλα πάντως έχουν στη μισή τιμή από τα pampers/johnson και το lidl και ο ΑΒ και ο Γαλαξίας δικά τους και είναι πολύ καλά. Τα παίρνω και για το αυτοκίνητο και τα χρησιμοποιούμε αντί για kandoo (άλλη απάτη αυτή). Στις πάνες το συζητάμε, αλλά για τα υπόλοιπα δεν υπάρχει λόγος να πληρώνουμε τη διαφήμιση της κάθε Pampers.

alekan
29-02-12, 11:57
Συχνότατες είναι και οι προσφορές των libero στα S/M

phantom77
29-02-12, 12:42
Τα Johnsons Baby Extra Protection που αγοράζουμε, στο Amazon έχουν ~€3,20 το πακέτο ενω εδώ βρίσκω 3pack γύρω στα €6

Τα απλά Johnsons Baby είναι όντως πολύ φθηνά, €5,80 η εξάδα.

senkradvii
29-02-12, 12:43
Έχει καταντήσει λιγάκι surreal το νήμα ή μου φαίνεται..; :crazy: :tooth

alekan
29-02-12, 12:50
Έχει καταντήσει λιγάκι surreal το νήμα ή μου φαίνεται..; :crazy: :tooth

Γιατί;

phantom77
29-02-12, 13:00
Έχει καταντήσει λιγάκι surreal το νήμα ή μου φαίνεται..; :crazy: :tooth

Είσαι μικρός ακόμα, κάποτε θα καταλάβεις ;)

cool11
29-02-12, 13:09
Ολος ο κοσμος στην ελλαδα ψαχνει πως θα κανει εξοικονομηση χρηματων, και μαλλον το αμαζον ειναι μια καλη λυση, τουλαχιστον για οσα στελνει ελλαδα.

senkradvii
29-02-12, 13:12
Είσαι μικρός ακόμα, κάποτε θα καταλάβεις ;)

Kαλά μακάρι να μπορέσω να κάνω ποτέ παιδιά αν μείνω στην Ελλάδα.. :p

ipo
29-02-12, 16:41
Έχει καταντήσει λιγάκι surreal το νήμα ή μου φαίνεται..; :crazy: :tooth
Κι εμένα με ξενίζει, αν και είναι φυσιολογική η συζήτηση. :lol:

MichaelSE
29-02-12, 17:37
Μην πω για τον Βασίλαγα και μου πουν ότι κάνω διαφήμιση
http://www.3bmarkets.gr/index.php?option=com_flippingbook&view=book&id=34&Itemid=78&lang=en
όπου πάνες ActiveFit και όχι οι σχεδόν ψεύτικες BabyDry, τα 50 τμχ κάνουν 11 ευρώ και κάτι, δηλαδή πολύ ανώτερες ποιοτικά πάνες με 0,22 ευρώ η πάνα.


Μιλάμε για τις BabyDry που είναι καλύτερες πιο χοντρές από τις ActiveFit (είναι για νύχτα), όχι για τις SimplyDry που είναι όντως ψεύτικες. το "καλύτερες" που διέγραψα είναι σχετικό, θεωρώ τις ActiveFit καλύτερες τεχνολογικά ως πιο λεπτές.

Πάντως κι εγώ δεν κατάφερα να παραγγείλω πριν από 2 βδομάδες περίπου. Θα ξαναδοκιμάσω τώρα γιατί στο help τους γράφει ότι στέλνουν Ελλάδα, αλλά στο checkout μου γράφει ότι δεν στέλνουν.

........Auto merged post: MichaelSE πρόσθεσε 17 λεπτά και 9 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Πράγματι πάντως η προσφορά του Βασίλαγα είναι πολύ καλή. Δυστυχώς δεν έχει στην Αθήνα όμως...

mariakr
29-02-12, 18:37
Είστε σίγουροι ότι συμφέρει ρε παιδιά; Το λέει ξεκάθαρα, 0,17 λίρες η πάνα, δηλαδή σε ευρώ 0,20 ευρώ η πάνα. Και αυτό χωρίς έξοδα αποστολής(*) και προμήθειες συναλλάγματος. Ηδη στην Ελλάδα κάνει ανάλογες προσφορές η Παμπερς και σε συνδιασμό με εκπτωτικά κουπόνια που στέλνει σπίτια σε νέους γονείς και με προσφορές καταστημάτων μπορεί να βγαίνει και φθηνότερα απο 0,20 ευρώ η πάνα.


(*) Με την προυπόθεση ότι δεν υπάρχουν έξοδα αποστολής για Ελλάδα. Ομως τα έξοδα συναλλάγματος, αν και μικρά ωστόσο υπάρχουν. Θα φας 3-5 ευρώ επιπλέον ως έξοδα συναλλάγματος. Δηλαδή οι 40 λίρες θα γίνουν 47 ευρώ + 4 ευρώ έξοδα συναλλάγματος = 51 ευρώ για 240 πάνες, δηλαδή 0,2125 ευρώ η πάνα!!!! Και babyDry όχι ActiveFit. Δεν πάω στον Βασίλαγα λέω εγώ....
Εναλλακτικά LIDL Toujours. Eπίσης στα 0,20 ή και κάπου λιγότερο η πάνα .

Να πω κι εγώ κάτι : Τα babylino, μέγεθος 4, οικονομική συσκευασία των 50τμχ κάνει 17,30 δηλαδή 0,35 η πάνα. Το ίδιο κοστίζουν και τα πάμπερς (εκτός από τα simply dry που είναι φθηνότερα, αλλά δεν τα φοράμε εμείς γιατί έχουμε διαρροές).
Κατά καιρούς βέβαια κάνουν κάποιες προσφορές Μαρινόπουλος και Μάκρο -3,5€ στην κάθε (οικονομική επαναλαμβάνω )συσκευασία και αν έχεις και εκπτωτικά κουπόνια των -4€, ε τότε σαφώς και συμφέρει να τα αγοράσεις έτσι. Πάει γύρω στα 10€ η συσκευασία. (Γίνεται χαμός κάθε φορά που έχει τέτοιες προσφορές και τώρα τελευταία δεν κάνουν συχνά. )
Τα babylino στέλνουν κάθε μήνα κουπόνια στο σπίτι 2 των -4 για οικονομικές και δύο των -2 για τις μικρές συσκευασίες. Τα πάμπερς εδώ και 9 μήνες μου έχουν στείλει μόνο μια φορά κουπόνια.
Οι τιμές στο άμαζον αυξομειώνονται συνέχεια. Πρέπει να τα βάλεις στο καλάθι και να τα παρακολουθείς. Εμείς παραγγείλαμε 164 πάνες babydry και πληρώσαμε τελική τιμή 25.89λίρες (30,8 €) δηλαδή 0,19€ η πάνα.
Μετά ακρίβυναν τα babydry (τώρα λέει ότι δεν έχει απόθεμα, το διαλύσαμε μάλλον) στο άμαζον και παραγγείλαμε activefit, 272 πάνες 45.52λίρες τελική χρέωση (54€) δηλαδή 0,20€ περίπου η πάνα.
Αν ξεμείνεις από κουπόνια και δεν βγάλουν προσφορές τα σούπερ μάρκετ καλό είναι να έχεις ένα στοκ από άμαζον.
Δοκιμάσαμε και τις πάνες του καρφούρ που λένε ότι κατασκεύαστής είναι η babylino, αλλά δυστυχώς είναι κοντές και δημιούργησαν ερεθισμούς.
Κάτι άλλο από πάνες δεν έχω δοκιμάσει.

Έξοδα συναλλάγματος δεν χρεώνονται στην κάρτα μας, χρεώνεται ακριβώς ό,τι αγοράσουμε και τίποτε άλλο. Μου φαίνονται πολλά αυτά που λες. Ίσως να δεις τι γίνεται.
Και τέλος : ο Βασίλαγας πού είναι;;;; :):)

jap
29-02-12, 19:38
Κι εμένα με ξενίζει, αν και είναι φυσιολογική η συζήτηση. :lol:

Οι ανύπαντροι να κάνετε συζήτηση για το πού βρίσκετε φτηνά προφυλακτικά και ποια είναι πιο αποτελεσματικά. Αν είχαμε το adslgr να μας ξεστραβώνει πριν κάποια χρόνια δεν θα συζήταγαν τόσοι πολλοί για πάνες. (το smiley με τον Ηρώδη πού το έχουμε; )

mariakr
01-03-12, 16:00
Currently we do not dispatch children’s clothing and nappies, children's shoes or children's car seats internationally. This item has already been cancelled from your order and you will not be charged for it. Cancelled orders will no longer appear in your order history.

Από σημερινό μήνυμα.

(Να σημειώσω ότι εγώ έχω παραγγείλει και έχω παραλάβει και ρούχα και πάνες και παπούτσια και καθισματάκι. Δεν μπορώ να καταλάβω, κάθε 6 μήνες αλλάζουν πολιτική;; Τι γίνεται;; Πάντως οι παραπάνω είναι οι τρέχουσες εξελίξεις.)

senkradvii
01-03-12, 16:04
Ιπε εσύ ευθύνεσαι για την αλλαγή στον τίτλο του νήματος; :rofl:

ipo
01-03-12, 16:34
Ιπε εσύ ευθύνεσαι για την αλλαγή στον τίτλο του νήματος; :rofl:
Όπως πάντα. Μία προσφορά του adslgr για τους νέους γονείς. :p

senkradvii
01-03-12, 16:36
Όπως πάντα. :p

:respekt:

anon
01-03-12, 17:16
Currently we do not dispatch children’s clothing and nappies, children's shoes or children's car seats internationally. This item has already been cancelled from your order and you will not be charged for it. Cancelled orders will no longer appear in your order history.

Από σημερινό μήνυμα.

(Να σημειώσω ότι εγώ έχω παραγγείλει και έχω παραλάβει και ρούχα και πάνες και παπούτσια και καθισματάκι. Δεν μπορώ να καταλάβω, κάθε 6 μήνες αλλάζουν πολιτική;; Τι γίνεται;; Πάντως οι παραπάνω είναι οι τρέχουσες εξελίξεις.)


Ας είναι καλά κάποια καλόπαιδα, που παραγγέλνουν, και μετά αναφέρουν ότι δεν παρέλαβαν τίποτε, για να πάρουν τα προιόντα και τα λεφτά τους μετά πίσω. Μια, δυο, όταν αυτό γίνεται σύνηθες σε ομάδες προιόντων, απλά πλέον δεν στέλνουν. Ενας άλλος λόγος μπορεί ναναι τα ταχυδρομικά έξοδα. Ναι, στέλνουν δωρεάν, γιατί στατιστικά έχουν υπολογίσει ότι στο 1 εκ ευρώ σε παραγγελίες, θαναι 10.000 ευρώ σε πάνες (που ειναι αν όχι βαριές, σίγουρα πολύ ογκώδεις). Σε ένα μικρό ποσό επι τζίρου σε μια χώρα, το αφήνεις να περνά και ας μπαίνεις μέσα, στα ταχυδρομικά. Εαν όμως καταντήσει οι πάνες ναναι σημαντικό ποσοστό, πλέον σου προκαλεί ζημιά. Δεν μπορείς να χρεώνεις υπέρογκα ταχυδρομικά, bad image. Ειναι ευκολότερο να πείς, σόρρυ, δεν στέλνουμε Ελλάδα και έληξε το θέμα.

RASTAVIPER
01-03-12, 17:55
Ας είναι καλά κάποια καλόπαιδα, που παραγγέλνουν, και μετά αναφέρουν ότι δεν παρέλαβαν τίποτε, για να πάρουν τα προιόντα και τα λεφτά τους μετά πίσω. Μια, δυο, όταν αυτό γίνεται σύνηθες σε ομάδες προιόντων, απλά πλέον δεν στέλνουν. Ενας άλλος λόγος μπορεί ναναι τα ταχυδρομικά έξοδα. Ναι, στέλνουν δωρεάν, γιατί στατιστικά έχουν υπολογίσει ότι στο 1 εκ ευρώ σε παραγγελίες, θαναι 10.000 ευρώ σε πάνες (που ειναι αν όχι βαριές, σίγουρα πολύ ογκώδεις). Σε ένα μικρό ποσό επι τζίρου σε μια χώρα, το αφήνεις να περνά και ας μπαίνεις μέσα, στα ταχυδρομικά. Εαν όμως καταντήσει οι πάνες ναναι σημαντικό ποσοστό, πλέον σου προκαλεί ζημιά. Δεν μπορείς να χρεώνεις υπέρογκα ταχυδρομικά, bad image. Ειναι ευκολότερο να πείς, σόρρυ, δεν στέλνουμε Ελλάδα και έληξε το θέμα.
Να λες καλά που δεν έχει γενικευτεί το θέμα με τόσα προϊόντα από χρήστες από Ελλάδα.
Φαντάζεσαι να βγάλει γενική ανακοίνωση η Αμαζον ότι η Ελλάδα θα χρεώνεται πλέον για τα πάντα??

frap
01-03-12, 18:08
Ας είναι καλά κάποια καλόπαιδα, που παραγγέλνουν,[...]να πείς, σόρρυ, δεν στέλνουμε Ελλάδα και έληξε το θέμα.
Βασικά στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν είναι τίποτε από αυτά, ευτυχώς.
Κάτι τρέχει με τη σχετική νομοθεσία και πρότυπα ασφαλείας/εγκρίσεις από οργανισμούς τύπου ΕΟΦ κλπ. Κάπου είχα πέσει πάνω σε ένα σχετικό link αλλά δε μπορώ να το εντοπίσω πλέον.

........Auto merged post: frap πρόσθεσε 2 λεπτά και 49 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Να λες καλά που δεν έχει γενικευτεί το θέμα με τόσα προϊόντα από χρήστες από Ελλάδα.
Φαντάζεσαι να βγάλει γενική ανακοίνωση η Αμαζον ότι η Ελλάδα θα χρεώνεται πλέον για τα πάντα??

Ελπίζω πως εάν γίνει αυτό καθεστώς απλά να κάνει ban συγκεκριμένες κάρτες/accounts/διευθύνσεις και οποιονδήποτε συνδυασμό τους και να μη πάρει η μπάλα τους πάντες.

mob
05-03-12, 23:48
Το παιδεύω μήνες τώρα, μια βάζω το ΑΦΜ για να κάνω παραγγελίες αγαθών για επαγγελματική χρήση, μια το βγάζω για να πάρω οικιακά προϊόντα και πριν από λίγο μου την έδωσε :hmm: γιατί δε κάνω δύο ίδιους λογαριασμούς, τον έναν με ΑΦΜ, με διαφορετικά email και passwords για να μη μπλέκομαι και περιμένω 1-4 μέρες για να επαληθεύσουν το ΑΦΜ μου.

Όπερ και εγένετο, και με τις ευλογίες του amazon http://askville.amazon.com/amazon-accounts-person-adults-living-address/AnswerViewer.do?requestId=67885984

Όσοι συμφωρουμίτες έχετε τον ίδιο προβληματισμό προχωρήστε άφοβα, το amazon δεν έχει κανένα πρόβλημα αρκεί να παίρνει τους παράδες :p

RASTAVIPER
06-03-12, 16:22
Πρώτη φορά μου τυχαίνει κάτι τέτοιο τόσο καιρό που αγοράζω από Αμαζον.
Σχετικά με κάτι χαμένα DVD από τον περασμένο Δεκέμβρη, μου ήρθε σήμερα email από το support της Royal Mail με κάποιο ερωτηματολόγιο.
Οι ερωτήσεις αφορούν στο αν παρέλαβα τα αρχικά DVD η όχι.Μου κάνει εντύπωση που τσεκάρει η Royal Mail τον παραλήπτη με την έννοια ότι αφού έχω ήδη ενημερώσει το Αμαζον για την μη παραλαβή, τι άλλο περιμένουν να τους πω;

mob
06-03-12, 23:03
Έχει περάσει τελευταία κανένας ΑΦΜ στο amazon; Την προηγούμενη φορά το έκανε validate στο λεπτό, τώρα έχει περάσει ένα 24ώρο και ακόμα περιμένω :hmm:

cool11
06-03-12, 23:29
Γιατι, χρειαζεται να δηλωσουμε και το αφμ μας στο amazon? ????
Σε λιγο θα μας ζητησουν και τον αμκα!

euri
06-03-12, 23:34
Γιατι, χρειαζεται να δηλωσουμε και το αφμ μας στο amazon? ????
Σε λιγο θα μας ζητησουν και τον αμκα!

Δεν χρειάζεται. Μην δημιουργείτε εντυπώσεις από κει που δεν υπάρχουν! :mad:

Αν κάποιος έχει επαγγελματικό ΑΦΜ, μπορεί να βγάλει τιμολόγιο από το Αmazon και να εκπέσει ο ΦΠΑ της αγοράς.

MichaelSE
06-03-12, 23:34
Γιατι, χρειαζεται να δηλωσουμε και το αφμ μας στο amazon? ????
Σε λιγο θα μας ζητησουν και τον αμκα!

Ε, είπαμε και παραπάνω, δηλώνεις το ΑΦΜ σε περίπτωση που θέλεις επαγγελματική συναλλαγή, όχι ως ιδιώτης.

lewton
07-03-12, 10:10
Γιατι, χρειαζεται να δηλωσουμε και το αφμ μας στο amazon? ????
Σε λιγο θα μας ζητησουν και τον αμκα!

Θεος! :lol:

senkradvii
07-03-12, 13:31
Γιατι, χρειαζεται να δηλωσουμε και το αφμ μας στο amazon? ????
Σε λιγο θα μας ζητησουν και τον αμκα!

Chill :smoke:

mob
07-03-12, 16:47
Έχει περάσει τελευταία κανένας ΑΦΜ στο amazon; Την προηγούμενη φορά το έκανε validate στο λεπτό, τώρα έχει περάσει ένα 24ώρο και ακόμα περιμένω :hmm:

Το έκανε validate τελικά στις 2ημέρες.

BOBBY
08-03-12, 02:45
Τελικά,με τις πάνες δεν ξέρω τι έχει γίνει.Έχω κάνει παραγγελία από τις 24/2,ακόμα είναι not dispatched λόγω του ότι δεν έχουν στοκ,και θέλησα να παραγγείλω κι άλλες λόγω του ότι ήθελαν και άλλα άτομα,και μου λέει ότι δεν μπορούν να αποσταλούν στην διεύθυνση μου.Μα πως γίνεται;Κι αυτές που έχω ήδη παραγγείλει,θα έρθουν;Τους έστειλα mail,περιμένω απάντησή τους.Τα έχουν κάνει κουλουβάχατα μου φαίνεται.

BOBBY
10-03-12, 02:15
Τελικά απάντησαν,δεν μπορούν να στείλουν Ελλάδα λέει,σόρι και τέτοια.Κωλοτούμπες.

anon
10-03-12, 08:43
Eίμαστε χρεωκοπημένοι... Στέλνεις πράγματα σε κάποιους που χρωστάνε της Μιχαλούς; :p

RASTAVIPER
10-03-12, 09:19
Για πάνες δεν ξέρω, αλλά ηλεκτρονικά στέλνουν full.
Έχω τσιμπήσει αρκετά πράγματα αυτές τις μέρες χωρίς πρόβλημα.

mob
10-03-12, 14:43
Eίμαστε χρεωκοπημένοι... Στέλνεις πράγματα σε κάποιους που χρωστάνε της Μιχαλούς; :p


Για πάνες δεν ξέρω, αλλά ηλεκτρονικά στέλνουν full.
Έχω τσιμπήσει αρκετά πράγματα αυτές τις μέρες χωρίς πρόβλημα.

Προφανώς ο anon αστειεύεται ;)

chriszah
12-03-12, 16:07
Αυτές εδώ πάντως λέει ότι τις στέλνει Ελλάδα Pampers Active Fit Size 3 (9-20 lbs/4-9 kg) Nappies - 4 x Packs of 68 (272 Nappies) (http://www.amazon.co.uk/gp/product/B005EYH596/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE)

tutuyo
12-03-12, 16:46
Δευτερο δεμα που μου καθυστερουν για 7 εργασιμες.
Estimation date παραλαβης ειχε 2 Μαρτιου...

Μου ειχαν καθυστερησει και ενα περιπου στην περιοδο των χριστουγεννων αλλα δεν ειπα τιποτα,γιορτες,πολυ κινηση κτλ.

παλι ομως τα ιδια και με τον ιδιο τροπο.
Βιβλια μεσω γερμανικου ταχυδρομειου....:down:

jap
12-03-12, 21:02
Συγγνώμη για το offtopic, αλλά τώρα που παρήγγειλε όλα τα αποθέματα του Amazon η Μαρία, άκουσα ραδιοφωνική διαφήμιση, για πάνες κίκο (http://www.paneschicco.gr/) με δωρεάν μεταφορικά. Δεν ήξερα καν ότι υπήρχαν στην Ελλάδα, μόνο Ιταλία τις είχα δει.

BOBBY
13-03-12, 02:51
Αυτές εδώ πάντως λέει ότι τις στέλνει Ελλάδα Pampers Active Fit Size 3 (9-20 lbs/4-9 kg) Nappies - 4 x Packs of 68 (272 Nappies) (http://www.amazon.co.uk/gp/product/B005EYH596/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE)

Εμένα λέει ότι δεν μπορεί να το στείλει στην διεύθυνσή μου.Μήπως να μου τα παραγγείλεις εσύ να σου δώσω τα λεφτά;;;

mob
13-03-12, 09:14
Εμένα λέει ότι δεν μπορεί να το στείλει στην διεύθυνσή μου.Μήπως να μου τα παραγγείλεις εσύ να σου δώσω τα λεφτά;;;

Δεν είναι θέμα διεύθυνσης, δοκίμασα κι εγώ χωρίς επιτυχία, αυτό το προϊόν δε το στέλνουν Ελλάδα.

George978
13-03-12, 13:49
και εμενα δεν το στελνουν, προκειτε για κινητο.

chriszah
14-03-12, 01:40
Αυτές εδώ πάντως λέει ότι τις στέλνει Ελλάδα Pampers Active Fit Size 3 (9-20 lbs/4-9 kg) Nappies - 4 x Packs of 68 (272 Nappies) (http://www.amazon.co.uk/gp/product/B005EYH596/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE)


Εμένα λέει ότι δεν μπορεί να το στείλει στην διεύθυνσή μου.Μήπως να μου τα παραγγείλεις εσύ να σου δώσω τα λεφτά;;;


Δεν είναι θέμα διεύθυνσης, δοκίμασα κι εγώ χωρίς επιτυχία, αυτό το προϊόν δε το στέλνουν Ελλάδα.

Έχετε δίκιο συγνώμη.

BOBBY
14-03-12, 02:35
Δεν είναι θέμα διεύθυνσης, δοκίμασα κι εγώ χωρίς επιτυχία, αυτό το προϊόν δε το στέλνουν Ελλάδα.

Οπότε βολευόμαστε με τις πάνες του Λίντλ και προχωράμε. ;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.