PDA

Επιστροφή στο Forum : Amazon



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77

RASTAVIPER
25-08-15, 12:39
Και ένα ss.159689

12 μέρες μετά παραδόθηκε σήμερα.
Απαράδεκτοι για μεταφορά μέσα στην Ευρώπη. Ειδικά και με τις χρεώσεις μεταφορικών που ζητάνε
Οι Κινέζοι πιο γρήγορα τα στέλνουν.

Nozomi
25-08-15, 12:51
Μιας και μιλάτε για χρόνους παράδοσης, είχα παραγγείλει πριν λίγο καιρό έναν εξομοιωτή από ΗΠΑ, ε, τσιγγουνεύτηκα (έβαζε καμμιά 15αριά μέρες παράδοση μέσω κλασσικού ταχυδρομείου αν θυμάμαι) και το ζήτησα USPS.
Ε, το δέμα έκανε να μου έρθει πάνω από μήνα, σε κάποια φάση είχα αγανακτήσει τόσο που σκέφτηκα, χάθηκε, δεν μαμείς, ξέχνα το... :lol:
Μάλλον περίμεναν να συμπληρωθεί το container για να στο στείλουν.
Ε, από τότε αποφάσισα, ποτέ πια κλασσικό ταχυδρομείο από ΗΠΑ.

Ρε παίδες, τι θα γίνει με την τελωνειακή ένωση ΗΠΑ-ΕΕ ;
Ονειρεύομαι την ώρα και την στιγμή που θα παραγγέλνω ό,τι γουστάρω από ΗΠΑ χωρίς τελωνείο και θα αγοράζω μια 135i 30 χιλιάρικα, όταν στην Ελλάδα αγοράζω "φορτωμένη" 116i.... ουστ :down:

alekan
25-08-15, 19:08
Είσαι σίγουρος για το χωρις τελωνείο στ'αυτοκίνητα;

Nozomi
25-08-15, 20:39
Είσαι σίγουρος για το χωρις τελωνείο στ'αυτοκίνητα;
Για τ' αμάξια όχι, υπόψιν ότι ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ παράγεται στις ΗΠΑ από ξένη εταιρία, είναι φθηνότερο εκεί απ' ότι στην χώρα της μητρικής εταιρίας, οπότε αυτό είναι ευσεβής πόθος. :(
Έχει πλάκα πάντως να ακούς Γερμανό να σου λέει, περίλυπος, ότι οι BMW στην Γερμανία είναι ακριβότερες απ΄ότι στις ΗΠΑ... :lol:

Πάντως και στα υπόλοιπα προϊόντα να αρθούν οι δασμοί είναι μεγάλο βήλα προς τα εμπρός.

Το άνοιγμα της μεγαλύτερης αγοράς στον κόσμο, μόνο καλό θα φέρει στον Ευρωπαίο καταναλωτή, αλλά δεν ξέρω πόσο το επιθυμούν οι ευρωπαϊκές εταιρίες που πληρώνουν έναν σκασμό φόρους για να χρηματοδοτούν τα κοινωνικά κράτη των ευρωπαϊκών χωρών...

phantom77
24-09-15, 12:25
Πρώτη επιτυχής παραγγελία μετά απο σχεδόν 3 μήνες. Yay.

Ένα CD απο AmazonUK και πληρωμή με Mastercard.

RASTAVIPER
24-09-15, 14:38
Πρώτη επιτυχής παραγγελία μετά απο σχεδόν 3 μήνες. Yay.

Ένα CD απο AmazonUK και πληρωμή με Mastercard.

Αν δεις και προηγούμενα ποστ μου, παραδόξως μόνο 1 αγορά πέρασε πρόσφατα με την Alpha mastercard μου και αυτή ήταν 140€ στο Αγγλικό Αμαζον.

phantom77
24-09-15, 20:39
Το είδα. Στο δικό σου όμως δεν ήταν πωλητής το Amazon.

RASTAVIPER
13-10-15, 08:00
Παραγγελία χωρίς μεταφορικά.

Έχω κάνει και άλλες αγορές για Μαλτα και πάντα χρεωνε και μεταφορικά.
Χτες έβαλα ένα μικρο πράγμα που ήθελα στα 6.86£ και δεν χρέωσε μεταφορικά.
Η παραγγελία έγινε κανονικά και το μαγαζί είναι τρίτος έμπορος.
Παίζει Ο συγκεκριμένος να στέλνει δωρεάν σε κάποιες χώρες;

8anos
13-10-15, 09:11
Το amazon.de εχει πλέον και αγγλική έκδοση (http://www.amazon.de/gp/switch-language/homepage.html/ref=cs_switchlang?ie=UTF8&language=en_GB) αν και σε δοκιμαστική έκδοση (http://www.amazon.de/gp/help/customer/display.html?nodeId=201847460), με καλύτερες τιμές νομίζω απο το αντίστοιχο εγγλέζικο.
ετοιμάζονται για την πιθανότητα brexit; :lol:

stelakis1914
14-10-15, 00:39
Ευχάριστο νέο! Είχαμε βγάλει τα μάτια μας με το google translate για να βγάλουμε άκρη στις περιγραφές. Οι τιμές του σε σχέση με το αγγλικό είναι τις περισσότερες φορές καλύτερες.

michpan
14-10-15, 02:44
Σχεδόν πάντα είναι καλύτερες, το χρησιμοποιώ χρόνια τώρα. Επίσης το amazon.fr έχει πολύ καλές τιμές και πολλές προσφορές.

NaGR
18-10-15, 21:29
απο amazon.de σε fast delivery η παράδοση απο ποιον γίνεται?
μου δίνει tr. nr απο dhl.de αλλά μου λέει στη πρόοδο της αποστολής να το βλέπω απο elta.
(εκεί δεν φαίνεται κάτι αλλά είναι και παράξενο γιατί τι γρήγορη αποστολή είναι τότε...)

frap
18-10-15, 23:17
Θα στο παραδώσουν τα ΕΛΤΑ Πόρτα-Πόρτα
Τώρα με το tracking γίνεται ένας ψιλοπανικός, εδώ βλέπεις παίρνει άλλο αριθμό αποστολής, κάποτε έπιανε το μακρυνάρι που έδινε η DHL, κάποτε έβγαζε το site της DHL τον ελληνικό αριθμό αποστολής. Τις τελευταίες φορές που πήρα δεν ενημερώθηκε το site της DHL παρά για να μου πει πως το πακέτο έφτασε Ελλάδα, από τη μέρα εκείνη σε 4-5 εργάσιμες το είχα σπίτι.

RASTAVIPER
20-10-15, 15:59
Παραγγελία χωρίς μεταφορικά.

Έχω κάνει και άλλες αγορές για Μαλτα και πάντα χρεωνε και μεταφορικά.
Χτες έβαλα ένα μικρο πράγμα που ήθελα στα 6.86£ και δεν χρέωσε μεταφορικά.
Η παραγγελία έγινε κανονικά και το μαγαζί είναι τρίτος έμπορος.
Παίζει Ο συγκεκριμένος να στέλνει δωρεάν σε κάποιες χώρες;

Τελικά μου την ακύρωσε ο πωλητής την παραγγελία και έκανε refund το ποσό χωρίς καν να με ρωτήσει, γιατί και καλά ήταν βαρύ (2.5 κιλά) το αντικείμενο.
Μου την έσπασε όμως που του έστειλα μήνυμα για να ρωτήσω για το τι μεταφορικά θέλει και με έγραψε τελείως.

billy
20-10-15, 16:32
απο amazon.de σε fast delivery η παράδοση απο ποιον γίνεται?
μου δίνει tr. nr απο dhl.de αλλά μου λέει στη πρόοδο της αποστολής να το βλέπω απο elta.
(εκεί δεν φαίνεται κάτι αλλά είναι και παράξενο γιατί τι γρήγορη αποστολή είναι τότε...)
Παραγγελια 26 Σεπ- Παράδοση 29 Σεπ με UPS (ήταν λιγο μεγάλο βέβαια το πακέτο)

panoc
20-10-15, 18:03
Το τελευταιο μηνα εχω κανει 5 παραγγελιες απο amazon.de ολες με express delicery. Οι 4 πρωτες ηρθαν με dhl και παραδοση απο dhl (Πατρα) τη 2η εργασιμη της παραγγελιας, πχ Δευτερα βραδυ παραγγελία Τεταρτη πρωί-μεσημερι παράδοση στη Πάτρα. Τη τελευταια παραγγελία τη στειλανε με UPS και εχει μεινει ήδη 2 μερες στο Μιλανο... Αυτο που ηθελα να ρωτησω στην Ελλαδα ποιος κανει παραδοση της UPS ;

Piparas
20-10-15, 18:25
Γενική Ταχυδρομική εδώ που είμαι εγώ, φαντάζομαι για όλη την Ελλάδα θα ισχύει το ίδιο.

NaGR
20-10-15, 18:35
amazon.de, express delievry
παρότι είχε ημερομηνία παράδοσης σήμερα, τελικά δεν ήρθε.
το δέμα έχει φύγει απο εκεί στις 14.
δεν ξέρω τι να πω.

jap
20-10-15, 19:01
NaGR: Πόσα ψηφία είναι το tracking που σου έχουν δώσει;

NaGR
20-10-15, 19:34
12ψήφιο είναι και στο dhl.de το βλέπει κανονικά.

jap
20-10-15, 21:51
Αυτή είναι η αργή υπηρεσία της DHL. Μεσολαβούν τα γερμανικά ταχυδρομεία. Μόλις σκάσει Ελλάδα, πάρε τηλ. στην DHL να σε ενημερώσουν πώς θα παραδοθεί. Θα σου δώσουν μάλλον και νέο νουμεράκι, ή 10ψήφιο αν το παραδώσουν αυτοί (για παρακολούθηση στο dhl.gr) ή στυλ ταχυδρομικό αν τα παραδώσουν τα ΕΛΤΑ courier (στο αντίστοιχο site).

michpan
20-10-15, 23:45
Το τελευταιο μηνα εχω κανει 5 παραγγελιες απο amazon.de ολες με express delicery. Οι 4 πρωτες ηρθαν με dhl και παραδοση απο dhl (Πατρα) τη 2η εργασιμη της παραγγελιας, πχ Δευτερα βραδυ παραγγελία Τεταρτη πρωί-μεσημερι παράδοση στη Πάτρα. Τη τελευταια παραγγελία τη στειλανε με UPS και εχει μεινει ήδη 2 μερες στο Μιλανο... Αυτο που ηθελα να ρωτησω στην Ελλαδα ποιος κανει παραδοση της UPS ;

Η UPS έχει κι εδώ παράρτημα, τουλάχιστον στην Αθήνα μου έχουν φέρει πολλά δέματα..

phantom77
20-10-15, 23:49
Έχει και στη Θεσσαλονίκη. Έχω δει τα φορτηγάκια τους αρκετές φορές.

NaGR
20-10-15, 23:52
Αυτή είναι η αργή υπηρεσία της DHL. Μεσολαβούν τα γερμανικά ταχυδρομεία. Μόλις σκάσει Ελλάδα, πάρε τηλ. στην DHL να σε ενημερώσουν πώς θα παραδοθεί. Θα σου δώσουν μάλλον και νέο νουμεράκι, ή 10ψήφιο αν το παραδώσουν αυτοί (για παρακολούθηση στο dhl.gr) ή στυλ ταχυδρομικό αν τα παραδώσουν τα ΕΛΤΑ courier (στο αντίστοιχο site).

εγώ όμως τη πλήρωσα για express και το εκτιμώμενο χρονικό όριο παράδοσης(19-20 Οκτ.) πέρασε.
μπορώ να κάνω κάτι για αυτό?
να μου πιστώσουν τη διαφορά πχ.
δεν είναι μεγάλη αλλά αφού οι Γερμανοί το παίζουν ακριβοδίκαιοι παντού και πάντα ας το επιβεβαιώσουν με τη τσέπη τους.

frap
21-10-15, 00:27
Χαλαρά. Πας στο chat και τους λες εγώ πλήρωσα express, πέρασε η ημερομηνία, θέλω refund τη διαφορά με την απλή υπηρεσία.

cool11
26-11-15, 11:45
Ποτε δεν καταλαβα, γιατι στο καλο δεν δεχεται paypal το amazon....
Και να, τωρα τυχαινει να θελω κατι να αγορασω απο amazon, και μπορω απλα με την συνδεδεμενη χρεωστικη μου;
Λογω cc, θα περασει η συναλλαγη;
Επειδη στο παρελθον, εχω μπλεξει ασχημα με amazon, βεβαια λυθηκε το θεμα στο τελος αλλα ταλαιπωρηθηκα πολυ,
ειχα δεσμευση χρηματων απο τεχνικο λαθος του amazon κλπ,
δεν θα ρισκαρω αν υπαρχει εστω και 1% πιθανοτητα να υπαρχει προβλημα.

Γινονται λοιπον συναλλαγες με το amazon uk, με τις συνδεδεμενες ελληνικες καρτες, ή οχι;

spyridop
26-11-15, 11:55
Ποτε δεν καταλαβα, γιατι στο καλο δεν δεχεται paypal το amazon....
Και να, τωρα τυχαινει να θελω κατι να αγορασω απο amazon, και μπορω απλα με την συνδεδεμενη χρεωστικη μου;
Λογω cc, θα περασει η συναλλαγη;
Επειδη στο παρελθον, εχω μπλεξει ασχημα με amazon, βεβαια λυθηκε το θεμα στο τελος αλλα ταλαιπωρηθηκα πολυ,
ειχα δεσμευση χρηματων απο τεχνικο λαθος του amazon κλπ,
δεν θα ρισκαρω αν υπαρχει εστω και 1% πιθανοτητα να υπαρχει προβλημα.

Γινονται λοιπον συναλλαγες με το amazon uk, με τις συνδεδεμενες ελληνικες καρτες, ή οχι;
Εγώ προχθές έκανα συναλλαγή κανονικά με Amex εκδόσεως Alpha Bank στο Amazon France. Παρόμοια συναλλαγή που επιχείρησα τέλη Αυγούστου είχε "κοπεί"...
Νομίζω δεν θα έχεις πρόβλημα.

phantom77
26-11-15, 12:23
Χθες έκανα δύο αγορές, μία με χρεωστική Mastercard της Πειραιώς και μία με πιστωτική Mastercard της Alpha.


Ποτε δεν καταλαβα, γιατι στο καλο δεν δεχεται paypal το amazon....

Και είσαι τόσο σίγουρος πως αν δεχόταν PayPal θα μπορούσες να αγοράσεις;

cool11
26-11-15, 12:43
οκ, μαλλον η χαλαρωση των cc μας επιτρεπει πλεον να κανουμε.

Εχοντας υπολοιπο εντος paypal, δεν εξαρτασει πια απο τα cc, οποτε ας κανουν οτι θελουν οι τραπεζες, μπορεις να πληρωσεις!
Γι'αυτο λεω, pp και ξερο ψωμι.

spyridop
26-11-15, 12:54
οκ, μαλλον η χαλαρωση των cc μας επιτρεπει πλεον να κανουμε.

Εχοντας υπολοιπο εντος paypal, δεν εξαρτασει πια απο τα cc, οποτε ας κανουν οτι θελουν οι τραπεζες, μπορεις να πληρωσεις!
Γι'αυτο λεω, pp και ξερο ψωμι.
Συμφωνώ, μεγάλη ευκολία το Paypal, αλλά από τη στιγμή που ανήκει 100% στο Ebay (παρά τον διαχωρισμό του περασμένου καλοκαιριού), είναι δύσκολο να γίνει συνεργασία με τον άλλο γίγαντα ανταγωνιστή Amazon...

phantom77
26-11-15, 13:01
Εχοντας υπολοιπο εντος paypal, δεν εξαρτασει πια απο τα cc, οποτε ας κανουν οτι θελουν οι τραπεζες, μπορεις να πληρωσεις!
Γι'αυτο λεω, pp και ξερο ψωμι.

Στο θεό έχει πάει η λίρα, δεν μου χρειάζεται επιπλέον και το καπέλο του PayPal για φόρτωμα του balance :p

RASTAVIPER
26-11-15, 18:35
Ποτε δεν καταλαβα, γιατι στο καλο δεν δεχεται paypal το amazon....
Και να, τωρα τυχαινει να θελω κατι να αγορασω απο amazon, και μπορω απλα με την συνδεδεμενη χρεωστικη μου;
Λογω cc, θα περασει η συναλλαγη;
Επειδη στο παρελθον, εχω μπλεξει ασχημα με amazon, βεβαια λυθηκε το θεμα στο τελος αλλα ταλαιπωρηθηκα πολυ,
ειχα δεσμευση χρηματων απο τεχνικο λαθος του amazon κλπ,
δεν θα ρισκαρω αν υπαρχει εστω και 1% πιθανοτητα να υπαρχει προβλημα.

Γινονται λοιπον συναλλαγες με το amazon uk, με τις συνδεδεμενες ελληνικες καρτες, ή οχι;

Αφού δεν θες να το ρισκάρεις,
Προς τι η ερώτηση;

panoc
26-11-15, 19:26
Απο αμαζον αγαοραζω κανονικα (εχω ηδη αγορασει 8 φορες) απο 1 Αυγουστου με πιστωτικη visa + mastyercard

michpan
27-11-15, 01:06
Από το αγγλικό Amazon έχω κάνει 3 αγορές τους δύο τελευταίους μήνες με δύο διαφορετικές πιστωτικές (Εθνική mastercard και TT Visa). Το ίδιο κι ένας φίλος μου (μία αγορά).

cool11
27-11-15, 08:53
Ναι, αλλα μηπως τυχον αγοραζετε στο πρωτο 10μερο του καθε μηνα, που ακομη ισως δεν εχουν εξαντληθει τα ορια των cc?

zmaskos
27-11-15, 09:47
Και εγώ για μια αγορά από αμαζον Ιταλιας και μια απο αμαζον Γερμανίας το Σεπτέμβριο και Οκτώβριο δεν είχα κανένα πρόβλημα με πιστωτική Πειραιώς

phantom77
27-11-15, 12:52
Ναι, αλλα μηπως τυχον αγοραζετε στο πρωτο 10μερο του καθε μηνα, που ακομη ισως δεν εχουν εξαντληθει τα ορια των cc?
Αστικός μύθος :p

Αν είναι να περάσει η συναλλαγή, θα περάσει. Έτσι κι αλλιώς, οι περισσότερες δεν θα έπρεπε να περνάνε.

michpan
27-11-15, 16:22
Οχι, την τελευταία αγορά την έκανα πριν δύο ημέρες, από τις προσφορές lightning deals του Amazon..

panoc
27-11-15, 20:58
Μολις κοιταξα το ιστορικο μου.
amazon.de 7/8 - 19/9
amazon.it 20/8 - 27/9 - 10/11
amazon.es 3/9

Veldrin
27-11-15, 22:40
Έτσι κι αλλιώς, φέτος οι αγορές του ήταν σχετικά μούφα με ένα 5-10% πραγματικών ευκαιριών.

Τρελή προσφορά που χτύπησα πριν λίγο ήταν ο 4TB 3.5" Seagate στις 80 λίρες. Όποιος ψήνεται και περνάει η κάρτα του, ισχύει ακόμα.

michpan
29-11-15, 15:56
Ασχετο αλλά δεν πα να τον πάνε και 10 λίρες, δεν ξαναπαίρνω seagate. Από τότε που μου χάλασε ο ένας που είχα σε raid και παραλίγο να χάσω τα πάντα, οποιαδήποτε άλλη μάρκα εκτός seagate. Και αυτό ήταν το τρίτο περιστατικό με seagate. Πρόσφατα μου χάλασε και ο εξωτερικός 2TB που είχα. Γενικά πάντως είχε λίγες προσφορές σε δίσκους..

phantom77
30-11-15, 11:24
H Chronopost με ποιον συνεργάζεται στην Ελλάδα;
Έφυγε πακέτο απο το Amazon.UK σήμερα και δίνει ημερομηνία άφιξης την Παρασκευή 4\12.

NiKapa
30-11-15, 22:45
Για 24Ε έχω φάει 2 άκυρα με πιστωτικές Εθνικής & Πειραιώς από το Ισπανικό ,κρίμα:evil:

rte
02-12-15, 00:15
Παρήγγειλα ένα βιβλίο από το ιταλικό amazon στις 16/11. Στις 24/11 έφυγε το δέμα από Αγγλία μέσω της ταχυμεταφορικής i-parcel. Σήμερα υποτίθεται ότι ήταν η καταληκτική ημερομηνία παραδοσης αλλά σιγά μην ερχόταν στην ώρα του:twisted: Ξέρει κανείς εάν γίνεται να πάω στα ΕΛΤΑ και να ρωτήσω εάν μπορούν να βρουν το δέμα μου- αν τους δείξω ταυτότητα- χωρίς να έχω ελληνικό tracking number??


Για 24Ε έχω φάει 2 άκυρα με πιστωτικές Εθνικής & Πειραιώς από το Ισπανικό ,κρίμα:evil:
Κι σε μένα συνέβη το ίδιο.Ήταν το μοναδικό από όσα δοκίμασα που δεν δεχόταν καμμία κάρτα.Με αγγλικό,ιταλικό και γερμανικό no problem.

evantigger
02-12-15, 01:59
Παρήγγειλα ένα βιβλίο από το ιταλικό amazon στις 16/11. Στις 24/11 έφυγε το δέμα από Αγγλία μέσω της ταχυμεταφορικής i-parcel. Σήμερα υποτίθεται ότι ήταν η καταληκτική ημερομηνία παραδοσης αλλά σιγά μην ερχόταν στην ώρα του:twisted: Ξέρει κανείς εάν γίνεται να πάω στα ΕΛΤΑ και να ρωτήσω εάν μπορούν να βρουν το δέμα μου- αν τους δείξω ταυτότητα- χωρίς να έχω ελληνικό tracking number??

Υπολόγισε 2 μέρες επιπλέον, γιατί όσες φορές έχει τύχει να μου το στελουν με i-parcel αργεί

RASTAVIPER
02-12-15, 08:58
Παρήγγειλα ένα βιβλίο από το ιταλικό amazon στις 16/11. Στις 24/11 έφυγε το δέμα από Αγγλία μέσω της ταχυμεταφορικής i-parcel. Σήμερα υποτίθεται ότι ήταν η καταληκτική ημερομηνία παραδοσης αλλά σιγά μην ερχόταν στην ώρα του:twisted: Ξέρει κανείς εάν γίνεται να πάω στα ΕΛΤΑ και να ρωτήσω εάν μπορούν να βρουν το δέμα μου- αν τους δείξω ταυτότητα- χωρίς να έχω ελληνικό tracking number??

Κι σε μένα συνέβη το ίδιο.Ήταν το μοναδικό από όσα δοκίμασα που δεν δεχόταν καμμία κάρτα.Με αγγλικό,ιταλικό και γερμανικό no problem.
Δεν υφίσταται Ελληνικό ή αγγλικό tracking number.
Ή έχεις ή όχι.
Αν όχι, δεν μπορούν να σου βρουν κάτι.

phantom77
02-12-15, 15:37
H Chronopost με ποιον συνεργάζεται στην Ελλάδα;
Έφυγε πακέτο απο το Amazon.UK σήμερα και δίνει ημερομηνία άφιξης την Παρασκευή 4\12.

Χα!
Δευτέρα 30\11 (προχθές δηλαδή!) έφυγε, σήμερα το παρέλαβα!
(Το Amazon βέβαια λέει οτι το πακέτο είναι ακόμα στη Γαλλία :p )

Η Chronopost πρέπει να συνεργάζεται με την DHL και η DHL με την Speedex.

kalabortsos
04-12-15, 16:15
απο amazon usa,μπορω να κανω αγορες?η περνανε τελωνειο?

michpan
04-12-15, 16:26
απο amazon usa,μπορω να κανω αγορες?η περνανε τελωνειο?

Μπορείς, και πληρώνεις ένα έξτρα ποσό σε κάθε αγορά για το τελωνείο έτσι ώστε να γίνει ο εκτελωνισμός άμεσα. Αυτό όσον αφορά τα προϊόντα που στέλνει το ίδιο το Amazon. Οι τρίτοι πωλητές συνήθως δεν στέλνουν Ελλάδα, κι αν στέλνουν, τα δέματά τους συνήθως περνάνε τελωνείο.

phantom77
15-12-15, 15:08
Υπάρχει περίπτωση να επιστρέψει το αγγλικό Amazon έξοδα αποστολής για πακέτα που άργησαν πολύ; Έχω ένα που σήμερα ξεπερνάει και την δεύτερη estimated delivery date.

@ ADSLgr.com All rights reserved.