PDA

Επιστροφή στο Forum : Amazon



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77

euri
31-07-18, 12:15
Όχι, αυτό θα είναι το τελικό ποσό.

Ερώτηση περιέργειας: το ίδιο αντικείμενο δεν το βρίσκεις στα ευρωπαϊκά Amazon;

RASTAVIPER
31-07-18, 15:50
παιδιά, κοίταγα απο άμαζον.com να πάρω για τον υπολογιστή τίποτα αλλά επειδή δεν έχω ξαναπάρει, πληρώνω κάτι παραπάνω απο αυτά που αναφέρει ? Ευχαριστώ!

Τι αντικείμενο είναι αυτό που αξίζει μεταφορικά μεγαλύτερα από την αξία του;

skel
31-07-18, 17:52
Τι αντικείμενο είναι αυτό που αξίζει μεταφορικά μεγαλύτερα από την αξία του;

κάτι rgb fan για έναν φίλο αλλά τελικά προφανώς δεν αξίζει.

ευχαριστώ παιδιά !

Zus
07-08-18, 09:28
Παρήγγειλα από amazon.de 3 Αυγούστου και στέλνουν με UPS, με προβλεπόμενη ημερομηνία 16 Αυγούστου, λες και έρχεται από Αμερκή. Είναι αξιόπιστη η UPS με Amazon? Με ΕΛΤΑ συνεργάζονται εντός? Δεν πιστεύω να μου το παρατήσουν στην πόρτα.

spartak
07-08-18, 09:35
Παρήγγειλα από amazon.de 3 Αυγούστου και στέλνουν με UPS, με προβλεπόμενη ημερομηνία 16 Αυγούστου, λες και έρχεται από Αμερκή. Είναι αξιόπιστη η UPS με Amazon? Με ΕΛΤΑ συνεργάζονται εντός? Δεν πιστεύω να μου το παρατήσουν στην πόρτα.

Κάποιοι πωλητες είναι στις ΗΠΑ και πουλάνε στα Ευρωπαικά amazon. Αν θες βάλε το λινκ του προιοντος να το δούμε αν ισχύει αυτό (δεν είναι βέβαιο)

Zus
07-08-18, 09:38
Κάποιοι πωλητες είναι στις ΗΠΑ και πουλάνε στα Ευρωπαικά amazon. Αν θες βάλε το λινκ του προιοντος να το δούμε αν ισχύει αυτό (δεν είναι βέβαιο)

To προιόν είναι αυτό (https://www.amazon.de/dp/B002LAS0M2/ref=pe_3044161_185740101_TE_item_image) αλλά σύμφωνα με το tracking ID κόβει βόλτες στην πολωνία αυτή τη στιγμή. Βαρσωβία στις 6 του μήνα, Dobraκάτι σήμερα. :hmm:

euri
07-08-18, 17:45
Το προϊόν πωλείται και αποστέλεται από το ίδιο το Amazon, σύμφωνα με το λινκ που έδωσες.

Σχετικά με το χρόνο παράδοσης, η UPS έχει διάφορες υπηρεσίες. Μπορεί η υπηρεσία που επέλεξε το Amazon να μην είναι η express, αλλά απλή μεταφορά. Τι διάλεξες εσύ στην παραγγελία; Απλή αποστολή ή γρήγορη;

Zus
07-08-18, 20:08
Το προϊόν πωλείται και αποστέλεται από το ίδιο το Amazon, σύμφωνα με το λινκ που έδωσες.

Σχετικά με το χρόνο παράδοσης, η UPS έχει διάφορες υπηρεσίες. Μπορεί η υπηρεσία που επέλεξε το Amazon να μην είναι η express, αλλά απλή μεταφορά. Τι διάλεξες εσύ στην παραγγελία; Απλή αποστολή ή γρήγορη;

Απλή αποστολή, αλλά μου φαίνεται πολύ μεγάλος ο χρόνος παράδοσης για Γερμανία --> Ελλάδα.

euri
07-08-18, 21:20
Αν δεις τι βόλτες θα κάνει μέσα στην Ευρώπη θα καταλάβεις :p

spartak
07-08-18, 21:23
Απλή αποστολή, αλλά μου φαίνεται πολύ μεγάλος ο χρόνος παράδοσης για Γερμανία --> Ελλάδα.

H Ups standard είναι οδική υπηρεσία και αργεί αρκετα συγκριτικά με τις express υπηρεσίες

nemesis1
08-08-18, 00:40
Παραγγελία 3 Αυγούστου 50 μέτρα καλώδιο για ηχεία και banana plugs.

Μέχρι αυτή τη στιγμή δεν έχει γίνει dispatch παρόλο που επικοινώνησα το μεσημέρι και μου είπαν "will dispatch soon"

Αυτο το soon μάλλον το εννοούν σε μέρες..

Έχει πάρει το μάτι κανενός αν έχουν κάποιο θέμα?
Τα χρειάζομαι μέχρι την άλλη εβδομάδα και με βλέπω να ρίχνω άκυρο.

Edit: 5 μέρες μετα και έγινε αποστολή.Τελικά μονο οι Κινέζοι στέλνουν σε 24 ώρες. :p

Zus
10-08-18, 11:06
Αν δεις τι βόλτες θα κάνει μέσα στην Ευρώπη θα καταλάβεις :p

196169

Εντάξει μόσο σε 2 χώρες πήγε. Τώρα περιμένω το καράβι να φτάσει Ηγουμενίτσα :p

spartak
10-08-18, 12:06
Παρήγγειλα με απλή αποστολή ένα πακέτο από Αγγλία. Εφυγε τέλος Ιουλίου. Ηταν να το παραλάβω 8/8. Δεν το παρέλαβα. Τωρα μου βγαζει νέα ημερομηνία 2 εβδομάδες μετά!

anon
10-08-18, 12:28
Παρήγγειλα με απλή αποστολή ένα πακέτο από Αγγλία. Εφυγε τέλος Ιουλίου. Ηταν να το παραλάβω 8/8. Δεν το παρέλαβα. Τωρα μου βγαζει νέα ημερομηνία 2 εβδομάδες μετά!

καλα, εγώ που παράγγειλα απο Αμαζον Γαλλίας, παράδοση εντός Γαλλίας παρακαλώ, αλλά ΟΚ, δεν είναι πωληση απο το ίδιο το Αμαζον, αλλά απο συνεργάτη, έχει ήδη 2 εβδομάδας και πάει στην τρίτη.... μάλλον απο κίνα το φέρνει ο τύπος. και μετά σου λένε ότι έχουν στόκ. Οπως βλέπεις, υπάρχουν και χειρότερα...


(δυστυχώς το συγκεκριμένο δεν το έβρισκα αλλού, γιαυτό το πήρα έτσι. Ξέρω, ήδη την πάτησα μια φορά, με αγορά απο Αμαζον γερμανίας, απο άλλο πωλητή, δυο μήνες "ερχόταν" και στο τέλος ο ίδιος ο πωλητής μου ακύρωσε την πώληση και με πίστωσε. Ομως που δυο μήνες είχε κλειδωμένα τα λεφτά μου και περίμενα; )

euri
10-08-18, 14:16
196169

Εντάξει μόσο σε 2 χώρες πήγε. Τώρα περιμένω το καράβι να φτάσει Ηγουμενίτσα :p

Το καράβι απ' το Μιλάνο
Κάνει λίγο παραπάνω
Ρολογάκι φορτωμένο
Για τον Zus είναι ταγμένο

spartak
10-08-18, 14:32
καλα, εγώ που παράγγειλα απο Αμαζον Γαλλίας, παράδοση εντός Γαλλίας παρακαλώ, αλλά ΟΚ, δεν είναι πωληση απο το ίδιο το Αμαζον, αλλά απο συνεργάτη, έχει ήδη 2 εβδομάδας και πάει στην τρίτη.... μάλλον απο κίνα το φέρνει ο τύπος. και μετά σου λένε ότι έχουν στόκ. Οπως βλέπεις, υπάρχουν και χειρότερα...


(δυστυχώς το συγκεκριμένο δεν το έβρισκα αλλού, γιαυτό το πήρα έτσι. Ξέρω, ήδη την πάτησα μια φορά, με αγορά απο Αμαζον γερμανίας, απο άλλο πωλητή, δυο μήνες "ερχόταν" και στο τέλος ο ίδιος ο πωλητής μου ακύρωσε την πώληση και με πίστωσε. Ομως που δυο μήνες είχε κλειδωμένα τα λεφτά μου και περίμενα; )

Απλά σε μένα πωλητής είναι το amazon Uk

Zus
10-08-18, 19:26
Το καράβι απ' το Μιλάνο
Κάνει λίγο παραπάνω
Ρολογάκι φορτωμένο
Για τον Zus είναι ταγμένο

Απ' τον Zus είναι πληρωμένο :p

jmakro
16-08-18, 11:04
Kαλημερα.Γνωριζει καποιος για να επιστρεψω ενα ρουτερ στην αμαζον uk με ποια εταιρεια με συμφερει να το αποστειλω
Ευχαριστω πολυ.

frap
16-08-18, 12:43
Αν δε στα πληρώνουν, ΕΛΤΑ συστημένο (όχι express).

jmakro
16-08-18, 13:38
Εδωσα 16.5 ευρω ΕΛΤΑ συστημένο μεχρι 2 κιλα.
Πανω απο 2 κιλα ηθελαν 35+.
Καμια εβδομαδα μεχρι 20λιρες τα καλυπτουν αυτοι.

frap
16-08-18, 23:49
Άμα δεις courier για εξωτερικό 2κιλά αεροπορικώνς είναι τουλάχιστον καμιά 40άρα.
Η ACS ~16€ χρεώνει την οδική μεταφορά....

johnthegeeks
25-08-18, 20:38
Προσπαθώ να παραγγείλω αυτό το προϊόν απ' το Αμαζον Γερμανίας https://www.amazon.de/Fjällräven-Unisex-Rucksack-No-21-F24206-633/dp/B007CIUY2M/ref=mp_s_a_1_1?ie=UTF8&qid=1535218289&sr=8-1&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=fjallraven%2Bno%2B21%2Blarge&dpPl=1&dpID=41t5MKaPRnL&ref=plSrch&th=1&psc=1 . Το θέμα είναι ότι μ επιτρέπει μόνο σε μαύρο να ολοκληρώσω τη παραγγελία, ενώ στο γκρι όχι. Και στις δύο περιπτώσεις, ο πωλητής είναι το Αμαζον.

Επικοινώνησα μαζί τους, και έλαβα ως απάντηση το εξής: "I've learned that the material included in this item may not be delivered due to customs limitations imposed by your country's government.

Unfortunately, this means that we will not be able to send it to Greece.

We must comply with your country's customs regulations; if you choose to order the same item again, it will not be dispatch for reason the item should it fail to arrive."

Παίζει να ισχύει κάτι τέτοιο για ένα προϊόν που πωλείται κανονικά σε πόσες χώρες της ΕΕ;

anon
25-08-18, 20:46
Ξέρω ότι είχαν θέμα με μπαταρίες πχ, δεν τις στέλνανε Ελλάδα (απο το γερμανικό Αμαζον), αλλά στέλναν μια χαρά στην κεντρική Ευρώπη. Μπορεί και με άλλα είδη. Για δοκίμασε το ίδιο είδος απο το γαλλικό, ιταλικό ή αγγλικό Αμαζον. Εγω το δοκίμασα και δειχνει να το στέλνει Ελλάδα (δεν ολοκλήρωσα την παραγγελία) απο το γαλλικό.Παίζει να έχει παραπάνω στην τιμή όμως.

johnthegeeks
25-08-18, 20:48
Το δοκίμασες και με το γκρι (dark grey); Γιατί εκεί δε μ αφήνει εμένα, στο μαυρο μου το εμφανίζει διαθέσιμο.

ariadgr
26-08-18, 11:41
μπορει και να σου απάντησαν χαζομάρα και να είναι απλά λάθος ρύθμιση από μεριάς τους...

Zus
26-08-18, 11:45
Πολύ περίεργο να μην στέλνετε ελλαδα. Έχει ακουστεί ποτέ απαγόρευση συγκεκριμένου είδους από γερμανια ->> ελλαδα?

tsigarid
26-08-18, 13:07
To περίεργο είναι ότι με αλλαγή χρώματος εμφανίζεται το πρόβλημα. Μάλλον πρέπει να διορθώσουν κάτι από τη μεριά τους. Τους ξεκαθάρισες ότι με το μαύρο δεν έχεις πρόβλημα; Θα πρότεινα να τους το τονίσεις, ακόμα και αν είναι η δεύτερη φορά.

johnthegeeks
27-08-18, 02:21
To περίεργο είναι ότι με αλλαγή χρώματος εμφανίζεται το πρόβλημα. Μάλλον πρέπει να διορθώσουν κάτι από τη μεριά τους. Τους ξεκαθάρισες ότι με το μαύρο δεν έχεις πρόβλημα; Θα πρότεινα να τους το τονίσεις, ακόμα και αν είναι η δεύτερη φορά.

Το επεσήμανα για δεύτερη φορά και άκρη δεν έβγαλα... Γενικότερα με το συγκεκριμένο προιον τα έχουν κάνει λίγο 'σαλάτα' καθώς έχουν μπερδέψει τις φωτό με λάθος περιγραφές, χρώματα και μεγέθη, κι είναι απίστευτα δύσκολο να συννενοηθείς μαζί τους.

jmakro
06-09-18, 16:03
Προσφατα ειχα ενα refund as gift card στο αμαζον uk.
Γινεται μηπως να το εξαργυρωσω στο amαzon.de ?

Φανερός Πράκτωρ
06-09-18, 16:46
Προσφατα ειχα ενα refund as gift card στο αμαζον uk.
Γινεται μηπως να το εξαργυρωσω στο amαzon.de ?

Λογικά ο λογαριασμός που έχεις είναι universal (για όλα τα amazon).
Γιατί δε δοκιμάζεις να κάνεις login στο amazon.de και να φτάσεις μέχρι το τελευταίο βήμα της παραγγελίας για να δεις αν το δέχεται;

jmakro
06-09-18, 17:10
δε το δέχεται δυστυχως διάβασα τους κανονες και λέει μονο για uk

cool11
31-10-18, 14:55
Το brexit θα κανει πλεον εντελως απαγορευτικο το αγγλικο amazon.
Τελωνειο...

Τα αλλα amazon εντος ΕΕ, δεν εχουν αγγλικη γλωσσα; Μονο με google translate?

Φανερός Πράκτωρ
31-10-18, 15:02
το amazon.de γυρίζει και στα Αγγλικά.
Αλλά θα δώσεις τα ευρώ σου στη Μέρκελ;

cool11
31-10-18, 15:12
το amazon.de γυρίζει και στα Αγγλικά.
Αλλά θα δώσεις τα ευρώ σου στη Μέρκελ;

Απο που; Δεν το βλεπω/βρισκω.

8anos
31-10-18, 15:17
Απο που; Δεν το βλεπω/βρισκω.

δες εδώ:
https://www.amazon.de/gp/customer-preferences/select-language/ref=topnav_lang?preferencesReturnUrl=%2F

198373

cool11
31-10-18, 21:54
δες εδώ:
https://www.amazon.de/gp/customer-preferences/select-language/ref=topnav_lang?preferencesReturnUrl=%2F

198373

Ευχαριστω!

lewton
01-11-18, 10:22
Σιγά μην αφήσει η Amazon να χαθούν τα λεφτά που βγάζει από τις πωλήσεις του αγγλικού store σε όλες τις μικρές χώρες που δεν έχουν δικό τους Amazon.

cool11
01-11-18, 10:54
Σιγά μην αφήσει η Amazon να χαθούν τα λεφτά που βγάζει από τις πωλήσεις του αγγλικού store σε όλες τις μικρές χώρες που δεν έχουν δικό τους Amazon.

Απολυτα σωστος!

thourios
01-11-18, 11:50
Και όμως από τότε που έβαλε τα ταχυδρομικά μειώθηκαν κατά πολύ οι παραγγελίες από την χώρα μας αφού πολλές φορές είναι ασύμφορη η αγορά.

Zus
03-11-18, 10:38
Και όμως από τότε που έβαλε τα ταχυδρομικά μειώθηκαν κατά πολύ οι παραγγελίες από την χώρα μας αφού πολλές φορές είναι ασύμφορη η αγορά.

Είμαι σίγουρος πως κερδισμένοι βγήκαν από την κίνηση αυτή. Αλλιώς θα την είχαν πάρει πίσω.

RASTAVIPER
16-12-18, 17:31
Ποσο εχουν ξεφτιλιστει στο Αμαζον;
Αγορασα μια ηλεκτρικη οδοντοβουρτσα για δωρο για τα χριστουγεννα πριν 1 βδομαδα επειδη ειχε καποια προσφορα. Την πουλουσε το ιδιο το Αμαζον Uk.
Ημουν σιγουρος οτι ειχε καποια εκτιμωμενη ημερομηνια παραδοσης.
Ειχα μιλησει και με 2 ατομα απο το support και με ειχαν διαβεβαιωσει οτι θα φυγει απο μερα σε μερα.
Σχεδον 1 βδομαδα μετα δεν εχει φυγει, ουτε υπαρχει εκτιμηση του ποτε θα φυγει. Μιλαω ξανα με το support και μου λενε οτι δεν εχουν ιδεα ποτε θα φυγει γιατι αλλαξε η τιμη και αλλες τετοιες παπαριες. Δηλαδη δεν θελουν να στειλουν το πιο φτηνο;
Προτειναν να ακυρωσω και να βαλω νεα παραγγελια για να παρω αλλη ημερομηνια, αλλα θα φαω και την ακριβη τιμή.
Παω για ακυρωση και δεν ξαναψωνιζω αν βιαζομαι απο εκει..

cool11
16-12-18, 17:51
Εχει ψωνισει κανεις απο amazon.de, με αγγλικη μεταφραση;
amazon.com και προσεχως amazon.co.uk = τελωνειο....
Το γερμανικο, ποσο καλα δουλευει, για εμας στην Ελλαδα;

dfourt
16-12-18, 18:35
Εχει ψωνισει κανεις απο amazon.de, με αγγλικη μεταφραση;
amazon.com και προσεχως amazon.co.uk = τελωνειο....
Το γερμανικο, ποσο καλα δουλευει, για εμας στην Ελλαδα;

Έχω ψωνίσει στο παρελθόν από amazon.es, amazon.it, amazon.fr και amazon.de.
Πρακτικά είναι το ίδιο πράγμα με amazon.co.uk (όχι τελωνείο δλδ).
Οι διαφορές είναι:

1) Σε κάποιο από αυτά βρίσκεις καλύτερες τιμές. (ανάλογα με τον ανταγωνισμό που υπάρχει στη χώρα για το προϊόν που ψάχνεις.)
2) Αν αγοράσεις ηλεκτρική / ηλεκτρονική συσκευή σου δίνουν EU power plug (όχι UK Plug), που για εμάς είναι θετικό.
3) Κατά καιρούς βγάζουν κουπόνια π.χ. -10€ στην παραγγελία.

Ως προς τους χρόνους παράδοσης, δεν έχω δει κάποια ιδιαίτερη διαφορά σε σχέση με το UΚ. Ίσως είναι ελαφρώς πιο γρήγοροι, αλλά εξαρτάται και από το προϊόν, τρόπο παράδοσης κτλ.

netblues
16-12-18, 19:38
προσεχως amazon.co.uk = τελωνειο....


Τι σιγουρια ειναι αυτη θεε μου...
Αν νομιζεις οτι ειδικα αυτοι θα αφησουν ετσι απλα την αγορα να φυγει εε κανεις λαθος.
Το brexit το ακουσες. Τα περι ειδικων τελωνειακων συμφωνιων οχι?
Η νομιζεις οτι δεν αφορα το amazon κατι τετοιο.

phantom77
16-12-18, 20:30
Ποσο εχουν ξεφτιλιστει στο Αμαζον;
Αγορασα μια ηλεκτρικη οδοντοβουρτσα για δωρο για τα χριστουγεννα πριν 1 βδομαδα επειδη ειχε καποια προσφορα. Την πουλουσε το ιδιο το Αμαζον Uk.
Ημουν σιγουρος οτι ειχε καποια εκτιμωμενη ημερομηνια παραδοσης.
Ειχα μιλησει και με 2 ατομα απο το support και με ειχαν διαβεβαιωσει οτι θα φυγει απο μερα σε μερα.
Σχεδον 1 βδομαδα μετα δεν εχει φυγει, ουτε υπαρχει εκτιμηση του ποτε θα φυγει. Μιλαω ξανα με το support και μου λενε οτι δεν εχουν ιδεα ποτε θα φυγει γιατι αλλαξε η τιμη και αλλες τετοιες παπαριες. Δηλαδη δεν θελουν να στειλουν το πιο φτηνο;
Προτειναν να ακυρωσω και να βαλω νεα παραγγελια για να παρω αλλη ημερομηνια, αλλα θα φαω και την ακριβη τιμή.
Παω για ακυρωση και δεν ξαναψωνιζω αν βιαζομαι απο εκει..

Και εγώ τα ίδια τράβηξα πέρυσι: παραγγελία για δώρο 3\12, αποστολή 5\12 και δεν έφτασε πριν τα Χριστούγεννα. Έτρεχα τελευταία στιγμή να βρω άλλο δώρο.

Που είναι οι παλιές, καλές εποχές που έφταναν σε 5-6 εργάσιμες...

psolord
04-01-19, 20:53
Δε μου λετε. Στην εφαρμογη του Amazon για Android, πως μπορουμε να εχουμε το Amazon.de σαν καταστημα, αλλα να τα δειχνει στα Αγγλικα;

Να παρει η ευχη, σε καθε χωρα που το γυριζεις, αλλαζει και η γλωσσα!:hmm:

- - - Updated - - -

ΥΓ Πηρα κατι ψιλα απο Amazon.de και ειδα οταν πηγα στο checkout δε μου αλλαξε τις τιμες, οπως κανει συνηθως λογω ΦΠΑ.

Εχει αλλαξει κατι σε αυτο το καθεστως η απλα συνεβει επειδη ειναι ακομα αρχη του χρονου και εχει αποθεματικο πωλησης με 19% για Ελλαδα;

ariadgr
05-01-19, 01:38
ΥΓ Πηρα κατι ψιλα απο Amazon.de και ειδα οταν πηγα στο checkout δε μου αλλαξε τις τιμες, οπως κανει συνηθως λογω ΦΠΑ.

Εχει αλλαξει κατι σε αυτο το καθεστως η απλα συνεβει επειδη ειναι ακομα αρχη του χρονου και εχει αποθεματικο πωλησης με 19% για Ελλαδα;

Ο πωλητής είναι το Amazon, ή τρίτος πωλητής;

psolord
11-01-19, 18:23
Το Αμαζον σε όλα εκτός από ένα.

psolord
29-01-19, 16:42
Σε παραγγελία του Amazon.de, την οποία έσπασαν σε τρία κομμάτια, έλαβα τα 2 από τα 3. Το τρίτο υποτίθεται ότι έπρεπε να είχε φτάσει από τις 21/1. Δεν έχει φτάσει ακόμα.

Tracking number δεν έχει και κάνοντας κλικιτι κλικ στο tracking σε οδηγεί στο site κάποιας Asendia που είναι το postal service. Δεν έχει καν κουμπί I did not receive it ή κάτι τέτοιο; Τι κάνω;

- - - Updated - - -

ΥΓ Από Google search βρήκα αυτό.


Contact Amazon and let them know. Counterintuitively, you *can't* do this via Returns/Refunds in “Your Orders” (as of Dec 21 2016). Go to www.amazon.com and click Help. (or CTRL +F for “help”), it's to the right of the options below the search bar. Scroll all the way down to “Need More Help” and click “Contact Us”.

Σοβαρά τώρα Amazon; Σοβαρά;

- - - Updated - - -

Και φίλε δεν έχει ΚΑΝ επιλογή I did not receive it. Έχει return item μονο,θεωρεί ότι το έχεις λάβει. Και στο τέλος πριν το sumbit σου λέει ότι θα σου επιστρέψει τα ταχυδρομικά έξοδα. Ρε είναι βλάκες; :hmm:

Φανερός Πράκτωρ
29-01-19, 16:47
γράψε τους email. είναι κάτι παραπάνω από γρήγοροι και τυπικοί

- - - Updated - - -

εννοώ μέσω της φόρμας τους

- - - Updated - - -

λογικά θα σου στείλουν άλλο άμεσα ή θα σου δώσουν τα λεφτά πίσω

@ ADSLgr.com All rights reserved.