PDA

Επιστροφή στο Forum : eMoney/eVoice "πορτοφολι μηνιαιας χρεωσης"



hioniam
24-07-06, 11:49
Καλημερα

Παιδια μηπως καποιος απο σας που χρησιμοποει την υπηρεσια eVoice
της ΗOL μπορει να μου εξηγησει τι πως ακριβως λειτουργει το "πορτοφολι
μηνιαιας χρεωσης της ΗOL";

Τα αρχικα χρηματα-δωρο της ΗΟL στο "Πορτοφόλι επιχορηγήσεων" εχουν τελειωσει.
Για να βαλω χρηματα στο "Πορτοφόλι καταθέσεων" οπως μου εξηγησαν απο το
support πρεπει να παω στην Τραπεζα να κανω καταθεση σε λογαριασμο της ΗOL
και μετα να τους στειλω λεει το fax με το αποδεικτικο της καταθεσης
(δλδ και γαμω τις τεχνολογιες του Ιnternet οι τυποι!!!-την δυνατοτητα απευθειας καταθεσης μεσω
πιστωτικης καρτας την απενεργοποιησαν γιατι υπηρχε προβλημα με τις πιστωτικες λεει).

Οποτε αυτο το "πορτοφολι μηνιαιας χρεωσης της ΗOL"; πως λειτουργει?
Και τωρα εχει ενα διαθεσιμο υπολοιπο 54 €
Οταν τελειωσει τι γινεται;

Aν ξερει κανεις ας εξηγησει please.

hioniam

teris
24-07-06, 11:54
Καλημερα


Οποτε αυτο το "πορτοφολι μηνιαιας χρεωσης της ΗOL"; πως λειτουργει?
Και τωρα εχει ενα διαθεσιμο υπολοιπο 54 €
Οταν τελειωσει τι γινεται;

Aν ξερει κανεις ας εξηγησει please.

hioniam
Οταν φαγωθούν βάζεις αλλα ευρώπουλα μέσα!

ΠΩΣ?
με τον τρόπο που περιέγραψες

hioniam
24-07-06, 12:06
Mα teris αυτα τα 54 ευρωπουλα που ειναι διαθεσιμο
υπολοιπο ΔΕΝ ΤΑ ΕΒΑΛΑ ΕΓΩ ΕΚΕΙ!

Οταν φαγωθουν ΠΩΣ θα τα πληρωσω;

hioniam

teris
24-07-06, 12:46
Mα teris αυτα τα 54 ευρωπουλα που ειναι διαθεσιμο
υπολοιπο ΔΕΝ ΤΑ ΕΒΑΛΑ ΕΓΩ ΕΚΕΙ!

Οταν φαγωθουν ΠΩΣ θα τα πληρωσω;

hioniam

Κάθε χρόνο τσεπώνεις καποια χρήματα απο την ΗΟΛ, τα οποια μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις
για

HOL AnyGame, online games
HOL voice , τηλεφωνια απο σταθερο
HOL eVoice , Voip
ή να αναβαθμίσεις την συνδρομή σου.

Το κάνει σαν επιβράβευση της παραμονής σου στην εταιρεία.

melontas
24-07-06, 13:23
Δηλαδή τα 54 ευρω είναι δώρο της HOL?

teris
24-07-06, 13:28
ΝΑΙ! Αλλα σας τα δίνει μονο για χρήση υπηρεσιών της, οχι να τα εξαργυρώσετε και να τα φάτε σφηνάκια στο galea

hioniam
24-07-06, 16:20
teris ευχαριστω για τις απαντησεις
αλλα δεν ειναι οπως τα λες.

Οπως μου εξηγησαν τελικα στο support
της ΗΟL τα χρηματα που υπαρχουν
στο "πορτοφολι ""πορτοφολι μηνιαιας χρεωσης"
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΟL.

Eφοσον τα ξοδεψεις σε υπηρεσιες της
θα πρεπει να τα πληρωσει μεσω του μηνιαιου
λογαριασμου της πιστωτικης σου καρτας.

Η HOL δινει ενα αρχικο δωρο 3 € στο
"πορτοφολι επιχορηγήσεων" κι οταν "φαγωθουν" αυτα
αρχιζει και χρεωνεται το "πορτοφολι μηνιαιας χρεωσης"

Σιγα μην εδινε η ΗΟL δωρο 60 €!

hioniam

teris
24-07-06, 16:55
teris ευχαριστω για τις απαντησεις
αλλα δεν ειναι οπως τα λες.

Οπως μου εξηγησαν τελικα στο support
της ΗΟL τα χρηματα που υπαρχουν
στο "πορτοφολι ""πορτοφολι μηνιαιας χρεωσης"
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΟL.

Eφοσον τα ξοδεψεις σε υπηρεσιες της
θα πρεπει να τα πληρωσει μεσω του μηνιαιου
λογαριασμου της πιστωτικης σου καρτας.

Η HOL δινει ενα αρχικο δωρο 3 € στο
"πορτοφολι επιχορηγήσεων" κι οταν "φαγωθουν" αυτα
αρχιζει και χρεωνεται το "πορτοφολι μηνιαιας χρεωσης"

Σιγα μην εδινε η ΗΟL δωρο 60 €!


hioniam


πόσο καιρό εχεις την συνδεση? Αν δεν τα εβαλες εσυ, τοτε ποιος τα εβαλε? Παρε τηλ και ρωτα τους πως βρεθηκαν. η πιο λογικη εξηγηση ειναι απο το προνομιο.

Αν δεν εχεις επιλεξει την αυτοματη χρεωση, τοτε δεν χρεωνεσαι τιποτα αν δεν το ξερεις.

Πάντως να μην τα εχεις βάλει εσυ και οταν τα φας να χρεωθείς δεν ισχυει και αν τελικά ισχυει πες το μας σε παρακαλω.

σε ευχαρισώ

Gordito
24-07-06, 17:02
ΝΑΙ! Αλλα σας τα δίνει μονο για χρήση υπηρεσιών της, οχι να τα εξαργυρώσετε και να τα φάτε σφηνάκια στο galea
Αν ειναι στο MAO πειραζει??????:rofl: :rofl: :rofl:

teris
24-07-06, 17:04
οπου και να τα φας, αυτα τα chick σορτσακια εχουν καψει κόσμο

nm96027
24-07-06, 17:20
Υπάρχουν τριών κατηγορίες πορτοφολιών στο eVoice/eMoney της ΗΟL:
-το πορτοφόλι καταθέσεων: είναι τα λεφτά που εχει βάλει ο πελάτης
-το πορτοφόλι επιχορηγήσεων: είναι τα λεφτα που βάζει η HOL, ως επιβράβευση. Αν είσαι για χρόνια συνδρομητης, μπορει να είναι πολλά αυτα τα λεφτα.
-το πορτοφόλι μηνιαίας χρέωσης: στο πορτοφόλι αυτο απο διπλα γράφει "πιστωτικό όριο". Είναι το ποσό το οποιο σου κάνει πίστωση η HOL και όταν το εξαντλήσεις στο στέλνει σε λογαριασμό.

Σορυ που σας προσγειώνω απότομα απο τα chick σορτσάκια.....

hioniam
24-07-06, 21:26
teris ειναι οπως ακριβως τα λεει ο nm96027

Η HOL σου δινει αρχικα ενα bonus 3 euro
στο "πορτοφολι επιχορηγησεων".

Οταν τα φας αυτα και δεν εχεις κανει καταθεση
αλλων χρηματων στο "πορτοφολι καταθεσεων"
τοτε υπαρχει το "πορτοφολι μηνιαιας χρεωσης
της HOL" το οποιο εχει ενα πιστωτικο οριο 60 ευρω
αν δεν κανω λαθος.

Οταν τα φας και αυτα σου ερχεται ο λογαριασμος
απο την HOL για να τα πληρωσεις.

Αρα, με απλα λογια αυτα τα 60 ευρω ΔΕΝ ειναι bonus.

hioniam

teris
26-07-06, 11:05
KRIMA!!ΤΗΝΧ παιδία!

eric_in
27-07-06, 11:39
Και δεν μου λέτε παιδιά...πως γίνετε να έχω στο επιχορηγήσεων περίπου στα 20 ευρώ έχοντας ενεργοποιήσει σύνδεση εδώ και 1 μήνα περίπου;Μήπως από τα στοιχεία μου έχουν προστεθεί χρήματα και από παλιότερους λογαριασμούς που είχα αυτόματα;

ssotiris
27-07-06, 22:16
Εγώ δεν έχω ενεργοποιήσει τίποτα ακόμη, περιμένω πρώτα να έρθει η γραμμή...αλλά κοιτάζοντας στο emoney είδα ότι στο επιχορηγήσεων έχω 20€ και στο πιστωτικό όριο 100€.
Υποθέτω ότι μόλις κάνω active το evoice, στο καταθέσεων θα μπουν και τα 3€ δώρο.

golity
27-07-06, 22:31
Μα καλά ρε παιδιά ένα paypal η μια πιστωτική τους είναι δύσκολο να βάλουν σαν τρόπους πληρωμής; Άντε για την πιστωτική δεν τους κρατάω κακία μιας και έχουν πρόβλημα, οπότε πιστεύω να είναι προσωρινό.

Έχω χρησιμοποιήσει την υπηρεσία evoice και βρίσκω σαν συν τον δωρεάν τηλεφωνικό αριθμό που δίνει, αλλά οι διαθέσιμοι τρόποι πληρωμής είναι ανύπαρκτοι και το web interface τους δύσχρηστο σε σχέση με το i-call που έχω δοκιμάσει... εύχομαι να πάρουν ιδέες από άλλες εταιρίες και να βελτιώσουν το σύστημα τους!


Υ.Γ. Μου την δίνει αφάνταστα το μήνυμα σχεδόν σε κάθε κλίκ...

Παρακαλώ Περιμένετε...

Η σελίδα που ζητήσατε θα εμφανιστεί σε λίγο.

Επεξεργαζόμαστε το αίτημα σας

eric_in
27-07-06, 23:57
Εγώ δεν έχω ενεργοποιήσει τίποτα ακόμη, περιμένω πρώτα να έρθει η γραμμή...αλλά κοιτάζοντας στο emoney είδα ότι στο επιχορηγήσεων έχω 20€ και στο πιστωτικό όριο 100€.
Υποθέτω ότι μόλις κάνω active το evoice, στο καταθέσεων θα μπουν και τα 3€ δώρο.

Ναί γι'αυτά τα 20 ευρώ ρωτάω τι είναι;Εμένα τα 3 ευρώ δεν μπήκαν ποτέ.

eric_in
28-07-06, 13:55
Λοιπόν τα 20 ευρώ είναι επιχορήγηση από την hol.Τώρα κάτι άλλο σημαντικό!!!:evil: Μην διανοηθεί να καλέσει κανείς το 13844 της hol μέσω voip (e-voice) γιατί πολύ απλά όταν θα δει μετά τη χρέωση θα κλαίει με μαύρο δάκρυ όπως εγώ γιατί >>> **/07/2006 **:** > e-voice > Τηλεφώνημα > Internet -> 3013844 - Status: ANSWER - Duration: 8 minutes and 28 seconds Χρεώθηκαν 8 λεπτά και 28 δεύτερα για Κλήση προς 3013844. ΧΡΕΩΣΗ = 4,28400 ΕΥΡΩ!!!:down: :down:

Για να καταλάβετε την διαφορά,για κλήση σε κινητό cosmote 3 λεπτά είχα χρέωση 0,57350.

nm96027
28-07-06, 15:16
Λοιπόν τα 20 ευρώ είναι επιχορήγηση από την hol.Τώρα κάτι άλλο σημαντικό!!!:evil: Μην διανοηθεί να καλέσει κανείς το 13844 της hol μέσω voip (e-voice) γιατί πολύ απλά όταν θα δει μετά τη χρέωση θα κλαίει με μαύρο δάκρυ όπως εγώ γιατί >>> **/07/2006 **:** > e-voice > Τηλεφώνημα > Internet -> 3013844 - Status: ANSWER - Duration: 8 minutes and 28 seconds Χρεώθηκαν 8 λεπτά και 28 δεύτερα για Κλήση προς 3013844. ΧΡΕΩΣΗ = 4,28400 ΕΥΡΩ!!!:down: :down:

Για να καταλάβετε την διαφορά,για κλήση σε κινητό cosmote 3 λεπτά είχα χρέωση 0,57350.
Sorry...αλλα τα ήθελες και τα έπαθες!!!!Μπορουσες να καλέσεις την HOL στο 2130004000 και να μν χρεωθεις τίποτα, όπως και όλα τα 213. ΤΙΠΟΤΑ.;)

teris
28-07-06, 16:24
Sorry...αλλα τα ήθελες και τα έπαθες!!!!Μπορουσες να καλέσεις την HOL στο 2130004000 και να μν χρεωθεις τίποτα, όπως και όλα τα 213. ΤΙΠΟΤΑ.;)


Η 13844 που έχει αστική κλήση απο όλη την Ελλάδα

eric_in
29-07-06, 01:11
Το τι θα μπορούσα με το τι έκανα έχει μεγάλη διαφορά.Αυτόν το αριθμό ήξερα αυτόν πήρα.Μετά είδα ότι υπάρχει και 213.Λες αν το ήξερα να μην έπαιρνα σε αυτόν;Τεσπά,εγώ το είπα για να μην την πατήσει και κάποιος άλλος.

sdikr
30-07-06, 02:13
Sorry...αλλα τα ήθελες και τα έπαθες!!!!Μπορουσες να καλέσεις την HOL στο 2130004000 και να μν χρεωθεις τίποτα, όπως και όλα τα 213. ΤΙΠΟΤΑ.;)

Αλήθεια το αναφέρει στον τιμοκατάλογο ;)

Μα καλά το δικό τους νουμερο, την δικια τους γραμμη;
Μια ρυθμίση ειναι να βάλουν το 13844 μέσα στους δωρεάν προορισμους και δεν θα πληρώνουν καν στον ΟΤΕ για τις εισερχόμενες

teris
02-08-06, 12:08
Αλήθεια το αναφέρει στον τιμοκατάλογο ;)

Μα καλά το δικό τους νουμερο, την δικια τους γραμμη;
Μια ρυθμίση ειναι να βάλουν το 13844 μέσα στους δωρεάν προορισμους και δεν θα πληρώνουν καν στον ΟΤΕ για τις εισερχόμενες

Το 13844 , ειναι αστική χρέωση απο όλη την Ελλάδα. Περνα μεσω ΟΤΕ και γιαυτό πληρώνεις

@ ADSLgr.com All rights reserved.