PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με Windows Update



Dark-Side
11-10-10, 21:32
Πρώτα απ'όλά καλήσπέρα. Έχω ένα γενικό "μικρό" προβληματάκι με αρκετές υπηρεσίες της Microsoft. Αρχίκα δεν μπορώ να κάνω update. Κάθε φορά που πηγαίνω στο Windows Update και κάνω Check for Updates μου πετάγεται το εξής σφάλμα¨"WindowsUpdate_80072F8F" "WindowsUpdate_dt000". Ένα άλλο πρόβλημα που προέκειψε είναι το ότι όποτε πάω να κάνω Login στο WindowsLive.com μου πετάει σφάλμα στο πιστοποιήτικο της ιστότοπου. Και όχι δεν τελείωσαν τα προβλήματα όποτε πάω να κάνω login στο Windows Live Messenger πετάει επίσης ένα σφάλμα σύνδεσης και δεν μου επιτρέπει να συνδεθώ... Έπειδη νεύρίασα υπερβολικά με την όλη κατάσταση φόρμαρα τον σκληρό και έκανα νέα εγκατάσταση αλλά συνεχίζει να μην δουλεύει τίποτα :hammered: Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη

........Auto merged post: DarkSidez πρόσθεσε 4 λεπτά και 3 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Μόλις τώρα μου πέταξε και σφάλμα για το certificate του facebook:chair: Δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει...

mzaf
11-10-10, 21:33
Γιά τρέξε αυτό:http://support.microsoft.com/gp/system_maintenance_for_windows

Dark-Side
11-10-10, 21:35
Γιά τρέξε αυτό:http://support.microsoft.com/gp/system_maintenance_for_windows

Μόλις έκανα φορματ τον υπολογιστή... Δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την εγκατάσταση...

Συνέβει και άλλο τρελό... μου πετάει επίσης σφάλμα στην ενεργοποίηση των Windows:down: Αρχίζω και ανυσηχώ...:cry:

mzaf
11-10-10, 21:38
Ε,καλά...δεν χάνεις τίποτα να κάνεις ένα τσέκ...

Dark-Side
11-10-10, 21:42
Ε,καλά...δεν χάνεις τίποτα να κάνεις ένα τσέκ...

Έκανα και δεν βρήκε κάποιο πρόβλημα...

stefan_city
11-10-10, 22:07
μου πετάει επίσης σφάλμα στην ενεργοποίηση των Windows

τα windows ειναι αυθεντικα?

Dark-Side
11-10-10, 22:13
τα windows ειναι αυθεντικα?
Εννοήτε... για ποιον λόγο να προσπαθούσα να κάνω ενεργοποίηση χωρίς κλειδί;:p

stefan_city
11-10-10, 22:25
για ποια windows μιλαμε?
εκτος απ τα σφαλματα στο windows update, τα υπολοιπα σφαλματα τι γραφουν, τι κωδικο εχουν?

Dark-Side
11-10-10, 22:29
ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ... ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΠΟΙΟ ΚΟΥΛΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ...

Συγχρόνησα την ώρα και την ημερομηνία και ξαφνικά όλα (Activation, Windows Live Messenger, https authentication) άρχησαν να δουλεύουν ρολόι...

Ευχαριστώ τα παιδιά που ενδιαφέρθηκαν και βοήθησαν...
Thumbs Up for Microsoft:oneup::whistle:

@stefan_city: Windows 7 Ultimate x64

stefan_city
11-10-10, 22:50
Η έγκυρη ημερομηνία και ώρα υπάρχουν στο πιστοποιητικό SSL (Secure Sockets Layer), το οποίο χρησιμοποιεί η τοποθεσία του Windows Update στο Web. Σε αυτό το σενάριο, η λειτουργία σάρωσης του Windows Update δεν είναι σε θέση να σαρώσει τον υπολογιστή για ενημερωμένες εκδόσεις με επιτυχία.

πολυ λογικο να συμβαινει σε καθε εφαρμογη αυτο, και οχι μονο στο wu.;)

παντως μεχρι χθες ολα δουλευαν οπως τωρα?ξαφνικα χαθηκε η ημερομηνια και η ωρα?και εφοσον εκανες φορματ γιατι δεν ρυθμιστηκε αυτοματα στη σωστη ωρα?:hmm:

Dark-Side
11-10-10, 22:54
πολυ λογικο να συμβαινει σε καθε εφαρμογη αυτο, και οχι μονο στο wu.;)

παντως μεχρι χθες ολα δουλευαν οπως τωρα?ξαφνικα χαθηκε η ημερομηνια και η ωρα?και εφοσον εκανες φορματ γιατι δεν ρυθμιστηκε αυτοματα στη σωστη ωρα?:hmm:

Δεν ξέρω ρε γμτ... Γι'αυτό ανησύχισα και εγώ. Χθες που δεν είχα κάνει φορμάτ πάλι είχα το ίδιο πρόβλημα.. Μετά το φορμάτ το πρόβλημα συνέχιζε να υπάρχει.. Κάτι πρέπει να παίζει με την μπαταρία της motherboard και να χάνει την ώρα

stefan_city
11-10-10, 22:58
το βραδυ πριν πας για νανι:p κλεισε τον υπολογιστη και αυριο που θα τον ανοιξεις ξανα αν εχει χασει και παλι την ωρα, αλλαξε μπαταρια.;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.